آموزش دیجیتال مارکتینگ | آموزش اصول بازاریابی دیجیتال + دوره رایگان

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال 

آموزش دیجیتال مارکتینگ یکی از بخش های مهم در کسب و کار های اینترنتی است. کسب و کار های اینترنتی برای گسترش کسب و کار خود و همچنین افزایش درآمد و در نهایت گسترش کسب و کار خود به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند. اهمیت آموزش دیجیتال مارکتینگ زمانی مشخص می شود که ان را با بازاریابی سنتی مقایسه می کنیم. مزایا و هزینه کم ان و همچنین داده محور بودن دیجیتال مارکتینگ آن را به پدیده سود اور و جذاب تبدیل کرده است. در ادامه با ما همراه باشید.

دیجیتال مارکتینگ در مقابل بازرایابی سنتی

مهمترین بخش دیجیتال مارکتینگ، داده محور بودن آن است. حال داده محور بودن به چه معنی است؟ داده محور بودن به این معنی است که شما می توانید که هر فعالیت خود را رهگیری کنید. برای مثال در صورتی که شما در حالت سنتی، بنری در یکی از اتوبان های تهران کرایه نمایید، شما به هیچ عنوان نمی توانید میزان بازخورد این تبلیغ را مشخص کنید.

شاید فروش شما بیشتر شده باشد، اما :

 • ایا شما می دانید که این افزایش فروش برای این تبلیغ بوده است یا برای افزایش کیفیت؟
 • ایا تبلیغ در اتوبان همت بهتر است یا تبلیغ در اتوبان ستاری؟
 • کدام جایگاه تبلیغ بهتر و کدام بدتر است؟ در کنار اتوبان یا در وسط اتوبان؟
 • چند نفر به دلیل این تبلیغ خرید کرده اند؟
 • چه تعداد، می خواستند خرید کنند، اما در اخرین مرحله پشیمان شده اند؟
 • ادرس کسانی که پشیمان شده اند چیست؟

این سوالات بخشی از سوالاتی است که شما به هیچ عنوان نمی توانید در مارکتینگ سنتی به آن ها پاسخ دهید. حال طرف دیگر ماجرا دیجیتال مارکتینگ است.

 • شما با دیجیتال مارکتینگ می توانید میزان ورود از هر تبلیغ را مشاهده کنید.
 • شما می توانید بازدهی تبلیغات مختلف را بررسی کنید.
 • شما می توانید امار دقیق از کاربران خود داشته باشید.
 • شما می توانید کاربرانی که تمایل به خرید داشته اما منصرف شده اند را تشخیص دهید.
 • شما می توانید به بانک اطلاعاتی مشتریان خود دسترسی داشته باشید.
 • شما می توانید مشتریان خود را مجدد ترغیب به خرید کنید.
 • شما هزینه ی بسیار کمی بابت تبلیغ می دهید و نتیجه شگفت انگیزی به دست می آورید.
 • و …

پس برنده این دوئل دیجیتال مارکتینگ است!

آموزش دیجیتال مارکتینگ را از کجا شروع کنم؟

برای شروع آموزش دیجیتال مارکتینگ ابتدا باید بخش های مختلف دیجیتال مارکتینگ را بشناسید. پس از شناخت بخش های مختلف دیجیتال مارکتینگ می توانید، هر کدام را بررسی کرده و آموزش های هر بخش را مشاهده کنید. همچنین قبل از شروع دیجیتال مارکتینگ باید اصطلاحات اصلی این بخش را ما در ایران وبر آماده کرده ایم. ابتدا بخش های مختلف دیجیتال مارکتینگ را بررسی خواهیم کرد و در انتها مقالات مربوط به اصطلاحات پایه ی دیجیتال مارکتینگ را برای شما قرار خواهیم داد.

بخش های اصلی دیجیتال مارکتینگ برای آموزش

ما در بخش دیجیتال مارکتینگ بخش های مختلف بازاریابی دیجیتال را نام بردیم. در این بخش نیز به بررسی بخش های مختلف می پردازیم:

 • طراحی سایت: بخش ابتدای بازاریابی دیجیتال، طراحی سایت است. شما باید حتما سایت داشته باشید که بتوانید بازاریابی دیجیتال را شروع کنید. بدون داشتن سایت، به هیچ عنوان نمی توانید بازاریابی دیجیتال انجام دهید. حتی داشتن پیج در شبکه های اجتماعی نیز نمی توانید جای سایت را بگیرد.
 • تبلیغات:در تبلیغات شما سایت و کسب و کار خود ر سایت های دیگر به نمایش می گذارید. در این بخش با پرداخت هزینه با توجه به نوع تبلیغات کاربر را به سایت خود هدایت می کنید.
 • SEM یا بازاریابی موتور های جستجو: این بخش از سه بخش اساسی تشکیل شده است: سئو، لوکال و تبلیغات! سئو یا بهینه سازی صفحات وب برای موتور های جستجو یکی از بخش های بسیار مهم در دیجیتال مارکتینگ است. سئو به شما کمک می کند که بتوانید در موتور های جستجو به خصوص گوگل بدون هیچ هزینه ی تبلیغاتی در صفحات اول گوگل قرار بگیرید. در مورد سئو به صورت مفصل در مطلب “سئو چیست؟ همه چیز در مورد سئو که باید بدانید!“می توانید مطالعه کنید. در بخش لوکال، گوگل کسب و کار های نزدیک به کاربران را نمایش می دهد و در بخش تبلیغات نیز گوگل در بالا و پایین صفحات، تبلیغات شما را نمایش می دهد و در نهایت مانند نتایج اصلی گوگل به نمایش در آمده و کاربر با کلیک بر روی تبلیغ شما وارد سایت شما می شود. شما نیز بابت کلیک پول پرداخت می کنید.
 • شبکه های مجازی: شبکه های مجازی به شما کمک می کند که بتوانید مطالب مورد نظر را برای کاربران خود قرار دهید، کاربران خود را به lead یا مشتری بالقوه تبدیل کنید و در نهایت بتوانید با تبلیغات در صفحات مجازی بر فروش خود و اگاهی از کسب و کار خود بیافزایید.
 • ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ: با استفاده از ایمیل ها و شماره تماس هایی که در سایت خود دریافت کرده اید، کاربران و مشتریان بالقوه را به خریدار تبدیل می نمایید.

این موارد بیان شده، بخش اصلی از آموزش دیجیتال مارکتینگ است. حال در ادامه جدیدترین آموزش های دیجیتال مارکتینگ در اختیار شما قرار می گیرد.

دوره رایگان آموزش دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ، بخش های مختلفی دارد. از مفاهیم پایه تا مفاهیم تخصصی تر. حال برای شروع ایران وبر برای شما دوره های رایگانی را تدارک دیده است. شما با این دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ، می توانید اصول اولیه را بدون هیچ هزینه ای به دست اورید. در این بخش دوره ها به مرور آپدیت می شوند و شما می توانید لینک دوره های رایگان را مشاهده کنید.

دوره های تخصصی آموزش دیجیتال مارکتینگ

همانطور که در بخش دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ بیان شد، دیجیتال مارکتینگ، بخش های مختلفی با درجه تخصص متفاوتی را داراست. حال ایران وبر در تلاش است که در کنار مفاهیم اساسی دیجیتال مارکتینگ که به صورت رایگان منتشر می کند، مفاهیم تخصصی تر را نیز با استفاده از جدیدترین متد دیجیتال مارکتینگ روز جهان، در دوره های تخصصی برای شما اماده کنید.

در این بخش از این مقاله لینک تمامی دوره های دیجیتال مارکتینگ که به صورت تخصصی تر است قرار خواهد گرفت. هر از چند گاهی به این صفحه سر بزنید.

آموزش اصطلاحات پایه دیجیتال مارکتینگ

در ادامه شما آموزش های مرتبط با اصطلاحات پایه دیجیتال مارکتینگ را مشاهده می نمایید:

آموزش های ایران وبر در مورد دیجیتال مارکتینگ هر روز بروز می شود. کافی است شما این صفحه را پین کنید یا بوکمارک کنید.

موضوعات مرتبط: ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
سرچ کنسول گوگل، فیلتر نتایج ترجمه شده را اضافه کرد + تگ جلوگیری از ترجمه صفحه

کنسول جستجوی گوگل امروز «نتایج ترجمه شده» را به فیلتر ظاهر جستجو در گزارش های عملکرد اضافه کرده بود. این فیلتر به شما امکان می‌دهد نحوه تعامل جستجوگرانی که نتایج ترجمه را دریافت می‌کنند با محتوای شما در جستجوی Google بررسی کنید. نحوه دسترسی به این فیلتر با ورود به کنسول جستجوی گوگل، کلیک بر […]

تیزر تبلیغ allstate – تبلیغ شرکت بیمه و کار از خانه

در تبلیغات آنچه مهم است نشان دادن هدف و دلیل به کاربر برای استفاده از خدمات ماست. یک شرکت بیمه برای تبلیغ چه شیوه ای می تواند پیش گیرد؟ چگونه افراد جامعه را مجاب به استفاده از خدمات خود کند؟ این کاری است که شرکت بیمه آل استیت به خوبی آن را در مارکتینگ خود […]

بررسی اپلیکیشن و اپ استور سیب اپ – هزینه واقعی هر اکانت سیب اپ چقدر است؟

اپ استور های یا فروشگاه های اپلیکیشن یکی از مهمترین نیاز های هر کاربری برای دانلود اپلیکیشن است. این نیاز در رابطه به سیستم عامل آی او اس نیز دو چندان مشخص است. این سیستم عامل با محدودیت های خاص خود وجود استور های داخلی را توجیه می کند. مهمترین روش دانلود اپلیکیشن های آی […]

تبلیغ کیا اسپورتیج x pro 2023 با استفاده از مسئولیت اجتماعی در بازاریابی

تبلیغات و بازاریابی چه دیجیتال و چه سنتی دارای ابعاد مختلفی است. اما در همه این ابعاد خلاقیت حرف اول و اخر را می زند. در این ویدئو و تیزر تبلیغاتی اسپورتیج ایکس پرو ۲۰۲۳ کیا در کنار مسئولیت اجتماعی از خودرو جدید خود را نیز معرفی می کند. در تبلیغ بالا کیا اسپورتیج ایکس […]

آمیخته بازاریابی یا p های مارکتینگ چیست؟ 7T را هم شنیده اید؟

آمیخته بازاریابی یا marketing mix یکی از مفاهیم مهمی است که در بازاریابی از ان استفاده می شود. این بازاریابی را به صورت میکس یا امیخته ای از چندین عنصر در نظر می گیرد تا بتوان بهتر بازاریابی برای جذب مشتری و حفظ مشتری را مدیریت کرد و بهترین بازدهی را از ان گرفت. به […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4