چگونه شعار تبلیغاتی موثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال 

شعار تبلیغاتی چیست؟

از دیگر نکات مهم در بحث دیجیتال مارکتینگ، انتخاب شعار تبلیغاتی است. شعار تبلیغاتی یا اسلوگان یک عبارت کوتاه است. این عبارت بخشی ذاتی از هویت برند شماست که خدمت یا ویژگی بارز برندتان را بولد میکند. اسلوگان در واقع رکن تبلیغ محسوب میشود و تبلیغ بدون اسلوگان تاثیر چندانی نخواهد داشت. این عبارت هر هوشمندانه تر طراحی شود، در ذهن مخاطبان ماناتر خواهد بود.

به طور معمول، اسلوگان از 5کلمه یا کمتر تشکیل میشود. یک شعار خوب باید کاربردی و به دور از پیچیدگی باشد. شعار مؤثر حتی میتواند وارد بخشی از فرهنگ جامعه شود. تبلیغ محصولات لبنی پاک را یادتان است؟ “پاک یادت نره!” این شعار سالها بین در فرهنگ و زبان مردم نفوذ کرده بود.

به یاد داشته باشید که یک شعار خوب فرصتی است که شما می توانید خود را متمایز کرده و بر خاص بودن خود تأکید کنید. ما هر روز صدها ترفند تبلیغاتی را می بینیم و می شنویم ، بنابراین برجسته بودن کار ساده ای نیست. شما باید سخت کار کنید تا مورد توجه واقع شوید.ما در این مقاله چند روش برای انتخاب اسلوگان مناسب برای برندتان ارائه خواهیم داد. همراه ما باشید.

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟

شعارتان را با لوگو جفت کنید

در ابتدا برای تأثیر بیشتر ، شعار خود را با یک لوگو قدرتمند جفت کنید. قبل از شروع به جستجوی شعار تبلیغاتی ، نمادی هوشمند برای نشان دادن نام تجاری خود طراحی کنید. در حالت ایده آل ، شما به طور همزمان روی یک شعار و لوگو کار خواهید کرد تا ترکیبی منسجم و متعادل ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که لوگو و شعار شما مکمل یکدیگر بوده و داستانی منسجم را روایت می کند.

برندهای بزرگ از تغییر نمی ترسند. اگر شعار شما متناسب نیست، آن را تغییر دهید. حتی اگر نیاز میبینید که لوگوی شما، دیگر جوابگو نیست، آن را اصلاح کنید. این یک فرایند اساسی است که به حفظ ارتباط و رقابت شرکت شما کمک می کند.

شعار ساده انتخاب کنید

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی

برای موفقیت باید شعار تبلیغاتی تان به دور از پیچیدگی باشد. سادگی باعث میشود تا اسلوگان سریع در ذهن مخاطب طنین انداز شود. شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا تأثیر بگذارید. پس از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید.

عبارت را تا تا حد ممکن کوتاه کنید. از کلمات پیچیده و گیج کننده ای که ممکن است مخاطب شما را درگیر فهمیدن شعار شما کند بپرهیزید. در حالت ایده آل ، شعار شما شامل یک جمله کوتاه خواهد بود. شعار “just do it” توسط نایک یک نمونه ایده آل است. این یک پیام فوق العاده الهام بخش است که در همه ی فرهنگ ها به خوبی جواب میدهد.

صادق باشید و بیش از حد از خودتان تعریف نکنید

دقت کنید که صداقت نقش اصلی را در برندسازی دارد. شما به عنوان صاحب کسب و کار، مطمئن هستید که بهترینِ صنفتان هستید. اما نیازی نیست آنقدرها هم آن را فریاد بزنید. از کلمات طلبکارانه مانند “بهترین” و “نه” و “اولین” دور بپرهیزید. زیرا اول ، اینها کلیشه هایی است که توسط شرکتهای غیرواقعی یا سطح پایین استفاده می شود. دوم ، حتی اگر واقعاً در کاری که انجام می دهید بهترین باشید ، نمی توانید انقدر مستقیم در شعار تبلیغاتی نشانش دهید.

سعی کنید به جای اینکه بگویید بالاترین کیفیت و خدمات را به شما ارائه دهیم، یک جمله ی جایگزین پیدا کنید. میتوانید از استعاره یا کنایه بهره ببرید. به هر حال طوری بنویسید که به وضوح این “تعریف کردن از خود” در جمله تان پیدا نباشد.

فکر میکنید چگونه میتوان این کار را انجام داد؟ یک توصیه به شما: فرض کنید که به جای شعار ، میخواهید پیام تجاری ایجاد کنید. اگر محصول شما بتواند صحبت کند ، به مشتریان شما چه می گوید؟

جامعه ی هدف و مخاطبتان را در نظر بگیرید

به این فکر کنید که مخاطبان برند شما در منطقه خودتان، شهرتان، کشورتان یا در کل جهان هستند؟

اگر نام تجاری خود را در بازارهای بین المللی تبلیغ می کنید ، مطمئن شوید که شعار شما در بین تمام فرهنگ ها جواب میدهد. هنگام ترجمه به زبان های دیگر ، عبارت شما ممکن است منحصر به فرد بودنش را از دست بدهد یا حتی معانی را تغییر دهد. به عنوان مثال KFC را در نظر بگیرید. شعار تند و ناگهانی آن “Finger-lickin ‘good” متناسب با مارکت چین بود. به همین خاطر شاید برای بقیه ی جوامع و فرهنگها کمی مشمئز کننده بود: “انگشتان را بخور”.

به متمایز کردن بردنتان فکر کنید

آیا شما کاری انجام می دهید که هیچ یک از رقبایتان انجام نمی دهند؟ آیا شما با دوچرخه تحویل می دهید؟ شاید کلینیک دندانپزشکی شما هدفش حمایت از افرادی که ترس از دندانپزشکان دارند. به عنوان مثال ، دندانپزشکی Crossoak Family Dentistry راهی هوشمندانه برای تمایز خود بین رقبا یافت. شرکت دندانپزشکی مرغ بزرگی را روی لوگوی خود قرار داد و آن را با شعار “We cater to cowards” جفت کرد. از شعار خود استفاده کنید تا احساسی بی نظیر به شرکت خود بیفزایید. این یک روش مطمئن برای جا انداختن شعار تبلیغاتی شما در ذهن مشتری است.

انتخاب شعار تبلیغاتی ریتمیک و قافیه دار

اگر بتوانید شعاری انتخاب کنید که ریتمیک و قافیه دار باشد، تیر خلاص موفقیت را زده اید. در این صورت، مخاطبان خیلی سریع شعار را حفظ میکنند و ورد زبانشان میشود. مثلاً اسلوگان برندهای ایرانی مثل مهرام: خوشمزه و خوشنام. دلپذیر: خوشمزه و بینظیر. سن ایچ: سن ایچ و دیگر هیچ.

شعار تبلیغاتی چند برند بزرگ

تبلیغات ایرانی

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی
  • چی توز : طعم خوش لحظه ها
  • مزمز : هم مزه ی هر لحظه
  • مهرام: خوشمزه و خوشنام
  • کاشی عقیق: کاشی عقیق، انتخاب دقیق

تبلیغات خارجی

  • Just Do It:Nike
  • Think Different: Apple
  • Open Happiness:Coca-Cola
  • Because You’re Worth It :L’Oreal
  • Melts in Your Mouth, Not in Your Hands: M&Ms
موضوعات مرتبط: , , , , ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

CPC مخفف Cost Per Click است. در واقع در تبلیغات کلیکی (PPC) هزینه ای که بابت هر کلیک باید بپردازید را CPC مینامند. در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اصطلاحات و اختصارات بسیاری وجود دارد. برای فعالیت در عرصه ی بازاریابی، لازم است با این اصطلاحات آشنایی کافی را داشته باشید. در این مقاله شما را با تعریف دقیق تری از این اصطلاح آشنا خواهیم کرد. همچنین راههای تخفیف گرفتن از گوگل ادز را هم به شما معرفی میکنیم. تعریف دقیق‌تری از CPC هر کلیک، بر روی تبلیغات کلیکی شما، یک بازید یا تعامل مشتری را به دنبال دارد. هر کلیک بر کمپین تبلیغاتی PPC شما نشان دهنده ی توجه گوگل کنندگان، به تبلیغ یا پیشنهاد و خدمات شماست. […]

چگونه یک کرون جاب اتوماتیک در لینوکس اوبونتو ایجاد کنیم؟

اگر کاربر اوبوتو باشید حتما برای شما هم پیش امده که برای یک سری کار ها نیاز به کرون جاب دارید. در طراحی سایت و یا پیاده سازی سایت بر روی سرور نیز این مورد مشهود است. در صورتی که از سیستم های مدیریت سرور همچون whm استفاده کنید به راحتی می توانید کرون جاب خودتان را ایجاد کنید. اما در صورتی که سرور خود را با nginx و بدون این سیستم های مدیریت سرور ایجاد کنید، چگونه باید یک کرون جاب ایجاد کنید. ما اینجاییم که به راحتی این مورد را برای شما بر روی Ubuntu 18.04 اجرا کنیم. با ایران وبر همراه باشید. پیش نیاز های نصب کرون جاب شما برای این کار باید یک سیستم عامل Ubuntu […]

تفاوت RGB و CMYK | اهمیت حالتهای رنگی در طراحی گرافیک

دانستن تفاوت بین دو چیز که بسیار شبیه به هم هستند می تواند بی اهمیت باشد. در دنیای طراحی گرافیک تفاوت بین فونت و تایپ فیس تفاوتی است که تأثیر کمی بر درک ما از مفهوم کلی امروزی دارد. برعکس، تفاوت RGB و CMYK (حالت‌های رنگی) بیش از یک واقعیت سرگرم‌کننده است، در حالی که ندانستن این تفاوت می‌تواند پروژه طراحی گرافیکی شما را پیروز کند یا به فنا دهد. پس بسیار مهم است که چه در طراحی لوگو چه در بحث کلی طراحی هویت بصری برند، طراح از تفاوت RGB و CMYK به طور کامل مطلع باشد. اگر زمان زیادی برای خواندن در مورد چیزهای کوچکی که تفاوت ایجاد می کنند ندارید، حداقل یک لحظه وقت بگذارید تصویر زیر […]

طراحی کارت ویزیت | روش طراحی کارت ویزیت استاندارد

احتمالا اولین قدم شما برای بازاریابی و آشنایی با برندتان در بخش هویت بصری بعد از طراحی لوگو سفارش کارت ویزیت است. کارت ویزیتی که قطعا شامل لوگو و اطلاعات مختصری در مورد ارتباط با شما است. اما آیا میدانید به عنوان کارفرما یا طراح، این کارت ویزیت چه استاندارهایی در طراحی و از نظر بازاریابی باید داشته باشد؟ ما در این مقاله علاوه بر راهنمایی شما در سفارش/ طراحی کارت ویزیت، قالب آماده ی کارت ویزیت را هم برای شما قرار داده ایم. ست اداری: کارت ویزیت یکی از بخش های مهم هویت برند مربوط به طراحی ست اداری میشود. ست اداری با توجه نوع کسب و کار و البته درخواست کارفرما میتواند شامل موارد بسیاری باشد، اما کارت […]

اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ

سلام من شهاب و اینجا استدیو ایران وبر. در این قسمت قراره اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ رو  مرور کنیم تا در حین دوره به راحتی آموزش رو متوجه بشید. در این قسمت فقط اصطلاحات مهم و اصلی رو بررسی می کنیم. هر زمان اصطلاحی رو متوجه نشدید به راحتی می تونید از کتاب اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ ایران وبر استفاده کنید. لینک دانلود این کتاب در پایین این مقاله و صفحه اصلی دوره هست. با من همراه باشید. این اصطلاحات را حتما شنیدید: اینباند مارکتینگ اوتباند مارکتینگ کانتنت مارکتینگ ایمیل مارکتینگ گوگل ادوردز حالا قراره این موارد رو کوتاه بررسی کنیم. اینباند مارکتینگ و اوتباند مارکتینگ اولین اصطلاحی که بررسی می کنیم اینباند مارکتینگ و اوت باند مارکتینگ  هست. اینباند مارکتینگ و اوت […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4