چگونه شعار تبلیغاتی موثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال 

شعار تبلیغاتی چیست؟

از دیگر نکات مهم در بحث دیجیتال مارکتینگ، انتخاب شعار تبلیغاتی است. شعار تبلیغاتی یا اسلوگان یک عبارت کوتاه است. این عبارت بخشی ذاتی از هویت برند شماست که خدمت یا ویژگی بارز برندتان را بولد میکند. اسلوگان در واقع رکن تبلیغ محسوب میشود و تبلیغ بدون اسلوگان تاثیر چندانی نخواهد داشت. این عبارت هر هوشمندانه تر طراحی شود، در ذهن مخاطبان ماناتر خواهد بود.

به طور معمول، اسلوگان از 5کلمه یا کمتر تشکیل میشود. یک شعار خوب باید کاربردی و به دور از پیچیدگی باشد. شعار مؤثر حتی میتواند وارد بخشی از فرهنگ جامعه شود. تبلیغ محصولات لبنی پاک را یادتان است؟ “پاک یادت نره!” این شعار سالها بین در فرهنگ و زبان مردم نفوذ کرده بود.

به یاد داشته باشید که یک شعار خوب فرصتی است که شما می توانید خود را متمایز کرده و بر خاص بودن خود تأکید کنید. ما هر روز صدها ترفند تبلیغاتی را می بینیم و می شنویم ، بنابراین برجسته بودن کار ساده ای نیست. شما باید سخت کار کنید تا مورد توجه واقع شوید.ما در این مقاله چند روش برای انتخاب اسلوگان مناسب برای برندتان ارائه خواهیم داد. همراه ما باشید.

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟

شعارتان را با لوگو جفت کنید

در ابتدا برای تأثیر بیشتر ، شعار خود را با یک لوگو قدرتمند جفت کنید. قبل از شروع به جستجوی شعار تبلیغاتی ، نمادی هوشمند برای نشان دادن نام تجاری خود طراحی کنید. در حالت ایده آل ، شما به طور همزمان روی یک شعار و لوگو کار خواهید کرد تا ترکیبی منسجم و متعادل ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که لوگو و شعار شما مکمل یکدیگر بوده و داستانی منسجم را روایت می کند.

برندهای بزرگ از تغییر نمی ترسند. اگر شعار شما متناسب نیست، آن را تغییر دهید. حتی اگر نیاز میبینید که لوگوی شما، دیگر جوابگو نیست، آن را اصلاح کنید. این یک فرایند اساسی است که به حفظ ارتباط و رقابت شرکت شما کمک می کند.

شعار ساده انتخاب کنید

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی

برای موفقیت باید شعار تبلیغاتی تان به دور از پیچیدگی باشد. سادگی باعث میشود تا اسلوگان سریع در ذهن مخاطب طنین انداز شود. شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا تأثیر بگذارید. پس از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید.

عبارت را تا تا حد ممکن کوتاه کنید. از کلمات پیچیده و گیج کننده ای که ممکن است مخاطب شما را درگیر فهمیدن شعار شما کند بپرهیزید. در حالت ایده آل ، شعار شما شامل یک جمله کوتاه خواهد بود. شعار “just do it” توسط نایک یک نمونه ایده آل است. این یک پیام فوق العاده الهام بخش است که در همه ی فرهنگ ها به خوبی جواب میدهد.

صادق باشید و بیش از حد از خودتان تعریف نکنید

دقت کنید که صداقت نقش اصلی را در برندسازی دارد. شما به عنوان صاحب کسب و کار، مطمئن هستید که بهترینِ صنفتان هستید. اما نیازی نیست آنقدرها هم آن را فریاد بزنید. از کلمات طلبکارانه مانند “بهترین” و “نه” و “اولین” دور بپرهیزید. زیرا اول ، اینها کلیشه هایی است که توسط شرکتهای غیرواقعی یا سطح پایین استفاده می شود. دوم ، حتی اگر واقعاً در کاری که انجام می دهید بهترین باشید ، نمی توانید انقدر مستقیم در شعار تبلیغاتی نشانش دهید.

بیشتر بخوانید
جنگ تبلیغاتی مک دونالدز و برگر کینگ | جنگ همبرگرها

سعی کنید به جای اینکه بگویید بالاترین کیفیت و خدمات را به شما ارائه دهیم، یک جمله ی جایگزین پیدا کنید. میتوانید از استعاره یا کنایه بهره ببرید. به هر حال طوری بنویسید که به وضوح این “تعریف کردن از خود” در جمله تان پیدا نباشد.

فکر میکنید چگونه میتوان این کار را انجام داد؟ یک توصیه به شما: فرض کنید که به جای شعار ، میخواهید پیام تجاری ایجاد کنید. اگر محصول شما بتواند صحبت کند ، به مشتریان شما چه می گوید؟

جامعه ی هدف و مخاطبتان را در نظر بگیرید

به این فکر کنید که مخاطبان برند شما در منطقه خودتان، شهرتان، کشورتان یا در کل جهان هستند؟

اگر نام تجاری خود را در بازارهای بین المللی تبلیغ می کنید ، مطمئن شوید که شعار شما در بین تمام فرهنگ ها جواب میدهد. هنگام ترجمه به زبان های دیگر ، عبارت شما ممکن است منحصر به فرد بودنش را از دست بدهد یا حتی معانی را تغییر دهد. به عنوان مثال KFC را در نظر بگیرید. شعار تند و ناگهانی آن “Finger-lickin ‘good” متناسب با مارکت چین بود. به همین خاطر شاید برای بقیه ی جوامع و فرهنگها کمی مشمئز کننده بود: “انگشتان را بخور”.

به متمایز کردن بردنتان فکر کنید

آیا شما کاری انجام می دهید که هیچ یک از رقبایتان انجام نمی دهند؟ آیا شما با دوچرخه تحویل می دهید؟ شاید کلینیک دندانپزشکی شما هدفش حمایت از افرادی که ترس از دندانپزشکان دارند. به عنوان مثال ، دندانپزشکی Crossoak Family Dentistry راهی هوشمندانه برای تمایز خود بین رقبا یافت. شرکت دندانپزشکی مرغ بزرگی را روی لوگوی خود قرار داد و آن را با شعار “We cater to cowards” جفت کرد. از شعار خود استفاده کنید تا احساسی بی نظیر به شرکت خود بیفزایید. این یک روش مطمئن برای جا انداختن شعار تبلیغاتی شما در ذهن مشتری است.

انتخاب شعار تبلیغاتی ریتمیک و قافیه دار

اگر بتوانید شعاری انتخاب کنید که ریتمیک و قافیه دار باشد، تیر خلاص موفقیت را زده اید. در این صورت، مخاطبان خیلی سریع شعار را حفظ میکنند و ورد زبانشان میشود. مثلاً اسلوگان برندهای ایرانی مثل مهرام: خوشمزه و خوشنام. دلپذیر: خوشمزه و بینظیر. سن ایچ: سن ایچ و دیگر هیچ.

شعار تبلیغاتی چند برند بزرگ

تبلیغات ایرانی

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی
  • چی توز : طعم خوش لحظه ها
  • مزمز : هم مزه ی هر لحظه
  • مهرام: خوشمزه و خوشنام
  • کاشی عقیق: کاشی عقیق، انتخاب دقیق

تبلیغات خارجی

  • Just Do It:Nike
  • Think Different: Apple
  • Open Happiness:Coca-Cola
  • Because You’re Worth It :L’Oreal
  • Melts in Your Mouth, Not in Your Hands: M&Ms
موضوعات مرتبط: , , , , ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4