چگونه شعار تبلیغاتی موثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال 

شعار تبلیغاتی چیست؟

از دیگر نکات مهم در بحث دیجیتال مارکتینگ، انتخاب شعار تبلیغاتی است. شعار تبلیغاتی یا اسلوگان یک عبارت کوتاه است. این عبارت بخشی ذاتی از هویت برند شماست که خدمت یا ویژگی بارز برندتان را بولد میکند. اسلوگان در واقع رکن تبلیغ محسوب میشود و تبلیغ بدون اسلوگان تاثیر چندانی نخواهد داشت. این عبارت هر هوشمندانه تر طراحی شود، در ذهن مخاطبان ماناتر خواهد بود.

به طور معمول، اسلوگان از 5کلمه یا کمتر تشکیل میشود. یک شعار خوب باید کاربردی و به دور از پیچیدگی باشد. شعار مؤثر حتی میتواند وارد بخشی از فرهنگ جامعه شود. تبلیغ محصولات لبنی پاک را یادتان است؟ “پاک یادت نره!” این شعار سالها بین در فرهنگ و زبان مردم نفوذ کرده بود.

به یاد داشته باشید که یک شعار خوب فرصتی است که شما می توانید خود را متمایز کرده و بر خاص بودن خود تأکید کنید. ما هر روز صدها ترفند تبلیغاتی را می بینیم و می شنویم ، بنابراین برجسته بودن کار ساده ای نیست. شما باید سخت کار کنید تا مورد توجه واقع شوید.ما در این مقاله چند روش برای انتخاب اسلوگان مناسب برای برندتان ارائه خواهیم داد. همراه ما باشید.

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟

شعارتان را با لوگو جفت کنید

در ابتدا برای تأثیر بیشتر ، شعار خود را با یک لوگو قدرتمند جفت کنید. قبل از شروع به جستجوی شعار تبلیغاتی ، نمادی هوشمند برای نشان دادن نام تجاری خود طراحی کنید. در حالت ایده آل ، شما به طور همزمان روی یک شعار و لوگو کار خواهید کرد تا ترکیبی منسجم و متعادل ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که لوگو و شعار شما مکمل یکدیگر بوده و داستانی منسجم را روایت می کند.

برندهای بزرگ از تغییر نمی ترسند. اگر شعار شما متناسب نیست، آن را تغییر دهید. حتی اگر نیاز میبینید که لوگوی شما، دیگر جوابگو نیست، آن را اصلاح کنید. این یک فرایند اساسی است که به حفظ ارتباط و رقابت شرکت شما کمک می کند.

شعار ساده انتخاب کنید

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی

برای موفقیت باید شعار تبلیغاتی تان به دور از پیچیدگی باشد. سادگی باعث میشود تا اسلوگان سریع در ذهن مخاطب طنین انداز شود. شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا تأثیر بگذارید. پس از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید.

عبارت را تا تا حد ممکن کوتاه کنید. از کلمات پیچیده و گیج کننده ای که ممکن است مخاطب شما را درگیر فهمیدن شعار شما کند بپرهیزید. در حالت ایده آل ، شعار شما شامل یک جمله کوتاه خواهد بود. شعار “just do it” توسط نایک یک نمونه ایده آل است. این یک پیام فوق العاده الهام بخش است که در همه ی فرهنگ ها به خوبی جواب میدهد.

صادق باشید و بیش از حد از خودتان تعریف نکنید

دقت کنید که صداقت نقش اصلی را در برندسازی دارد. شما به عنوان صاحب کسب و کار، مطمئن هستید که بهترینِ صنفتان هستید. اما نیازی نیست آنقدرها هم آن را فریاد بزنید. از کلمات طلبکارانه مانند “بهترین” و “نه” و “اولین” دور بپرهیزید. زیرا اول ، اینها کلیشه هایی است که توسط شرکتهای غیرواقعی یا سطح پایین استفاده می شود. دوم ، حتی اگر واقعاً در کاری که انجام می دهید بهترین باشید ، نمی توانید انقدر مستقیم در شعار تبلیغاتی نشانش دهید.

بیشتر بخوانید
تبلیغ برگرکینگ | از گندیدن برگر محبوب تا انتقال پیام

سعی کنید به جای اینکه بگویید بالاترین کیفیت و خدمات را به شما ارائه دهیم، یک جمله ی جایگزین پیدا کنید. میتوانید از استعاره یا کنایه بهره ببرید. به هر حال طوری بنویسید که به وضوح این “تعریف کردن از خود” در جمله تان پیدا نباشد.

فکر میکنید چگونه میتوان این کار را انجام داد؟ یک توصیه به شما: فرض کنید که به جای شعار ، میخواهید پیام تجاری ایجاد کنید. اگر محصول شما بتواند صحبت کند ، به مشتریان شما چه می گوید؟

جامعه ی هدف و مخاطبتان را در نظر بگیرید

به این فکر کنید که مخاطبان برند شما در منطقه خودتان، شهرتان، کشورتان یا در کل جهان هستند؟

اگر نام تجاری خود را در بازارهای بین المللی تبلیغ می کنید ، مطمئن شوید که شعار شما در بین تمام فرهنگ ها جواب میدهد. هنگام ترجمه به زبان های دیگر ، عبارت شما ممکن است منحصر به فرد بودنش را از دست بدهد یا حتی معانی را تغییر دهد. به عنوان مثال KFC را در نظر بگیرید. شعار تند و ناگهانی آن “Finger-lickin ‘good” متناسب با مارکت چین بود. به همین خاطر شاید برای بقیه ی جوامع و فرهنگها کمی مشمئز کننده بود: “انگشتان را بخور”.

به متمایز کردن بردنتان فکر کنید

آیا شما کاری انجام می دهید که هیچ یک از رقبایتان انجام نمی دهند؟ آیا شما با دوچرخه تحویل می دهید؟ شاید کلینیک دندانپزشکی شما هدفش حمایت از افرادی که ترس از دندانپزشکان دارند. به عنوان مثال ، دندانپزشکی Crossoak Family Dentistry راهی هوشمندانه برای تمایز خود بین رقبا یافت. شرکت دندانپزشکی مرغ بزرگی را روی لوگوی خود قرار داد و آن را با شعار “We cater to cowards” جفت کرد. از شعار خود استفاده کنید تا احساسی بی نظیر به شرکت خود بیفزایید. این یک روش مطمئن برای جا انداختن شعار تبلیغاتی شما در ذهن مشتری است.

انتخاب شعار تبلیغاتی ریتمیک و قافیه دار

اگر بتوانید شعاری انتخاب کنید که ریتمیک و قافیه دار باشد، تیر خلاص موفقیت را زده اید. در این صورت، مخاطبان خیلی سریع شعار را حفظ میکنند و ورد زبانشان میشود. مثلاً اسلوگان برندهای ایرانی مثل مهرام: خوشمزه و خوشنام. دلپذیر: خوشمزه و بینظیر. سن ایچ: سن ایچ و دیگر هیچ.

شعار تبلیغاتی چند برند بزرگ

تبلیغات ایرانی

چگونه شعار تبلیغاتی مؤثری بسازیم؟ | اسلوگان تبلیغاتی
  • چی توز : طعم خوش لحظه ها
  • مزمز : هم مزه ی هر لحظه
  • مهرام: خوشمزه و خوشنام
  • کاشی عقیق: کاشی عقیق، انتخاب دقیق

تبلیغات خارجی

  • Just Do It:Nike
  • Think Different: Apple
  • Open Happiness:Coca-Cola
  • Because You’re Worth It :L’Oreal
  • Melts in Your Mouth, Not in Your Hands: M&Ms
موضوعات مرتبط: , , , , ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4