5 روش سئو برای کسب و کار کوچک و نوپا

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال سئو 

یکی از مزایای اساسی بازاریابی اینترنتی – و به طور خاص سئو – این است که می‌تواند کسب‌وکارها در هر اندازه را برای رقابت مؤثرتر توانمند کند و تأثیر تفاوت‌های بودجه را کاهش دهد. سئو عادلانه است و با روش هایی می توان بدون هزینه کردن سایت خود را بالا اورد و از نتیجه آن درآمد خوبی به دست اورد.

کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط ​​(SMB) یا شرکت‌ها باید با هدف به دست آوردن جایگاه بر روی رقبای بزرگ‌تر در همان فضای دیجیتال تلاش کنند.

در این پست، نگاهی عملی به سئو برای کسب و کارهای کوچک انداخته شده است و 5 روشی که یک SMB یا کسب و کار کوچک می تواند هوشمندانه خود را نشان دهد و درآمد قابل توجهی کسب کند را خواهیم گفت.

روش 1: تبدیل به صدای متخصص در حوزه خود شوید

به عنوان یک کسب و کار کوچک، شما شانس ایده آلی دارید تا از طریق خودتان و سایر کارکنان کلیدی، تخصص خود را در خط مقدم کسب و کار خود قرار دهید.

در جامعه آنلاین، می‌توانید چهره‌ای معتبر ارائه دهید. در شرکت ها و کسب و کار های کوچک، اغلب روابط با مشتریان بسیار نزدیک تر است. شما می توانید به راحتی روابط خود را با این روش افزایش دهید و با مشاوره های خود مشتریان وفاداری ایجاد کنید.

چند مزیت وجود دارد که یک کسب و کار نوپا و کوچک نسبت به یک شرکت بزرگتر دارد، مانند:

تشریفات اداری کمتر و موانع داخلی برای دسترسی زودتر ب
برای کارکرد برندهای کوچک‌تر، معمولاً روش‌های کار مبتنی بر افراد مورد نیاز است.
نظر واقعی و فرصت هایی برای به اشتراک گذاری نظرات باز.
چابکی برای انطباق رویکردها و پذیرش خطرات با آزمون و خطا.
داشتن صدای معتبر در جامعه آنلاین برای نهادهای بزرگتر بسیار چالش برانگیز است و این مسیری فوق العاده برای بازار برای کسب و کار های کوچک فراهم می کند.

روش 2: اصول اولیه را به خوبی انجام دهید

“اصول” می تواند معانی متعددی داشته باشد. با این حال، برای سئوی کسب و کارهای کوچک، همیشه تمرکز خود را بر روی اصول موفقیت حفظ کنید.

زمان، منابع و بودجه شما ممکن است محدودیت هایی را برای آزمایش ایجاد کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بر عوامل شناخته شده ای که بر SEO وب سایت شما تأثیر می گذارد، تسلط دارید و ان ها را بهینه کرده اید.

سئو برای مشاغل کوچک و نوپا: 5 روش هوشمندانه سئو

اصول اولیه زیادی برای اولویت بندی وجود دارد، و بسته به نقطه شروع شما برای سئو متفاوت است، اما آن را ساده نگه دارید و پیچیده نکنید.

 • دسترسی به محتوای کلیدی: مردم چطور می‌توانند به راحتی از سنگ بنای محتوای شما استفاده کنند و به مشتری تبدیل شوند؟
 • تجربه کاربری: محتوای شما با چه سرعتی بارگذاری می‌شود و آیا حواس‌پرتی غیرضروری وجود دارد که مانع از ادامه حضور کاربر در سایت شود؟
 • موانع فنی: آیا فهرست بندی و رتبه بندی محتوای خود را برای موتورهای جستجو آسان می کنید؟
 • درک صفحه: چگونه می توانید موضوع محتوا را تقویت کنید و سیگنال هایی را که به موتورهای جستجو ارسال می کنید بر اساس دسته بندی های، URL ها، لینک های داخلی و سایر سیگنال های موجود در صفحه تقویت کنید؟
 • سلسله مراتب محتوا: هنگامی که به منوی وب سایت خود و عناصر دسترسی به محتوا نگاه میاندازید، چگونه شخصی می تواند به صورت مستقیم و آسان به مهمترین صفحات شما دسترسی پیدا کند؟
 • انواع محتوای مختلط: ایا موتور های جستجو می توانند انواع مطالب و تصاویر و ویدئو ها را ایندکس کنند و نمایش بگذارند؟ ایا ویدئو های شما در جستجوی ویدئو نمایش داده می شود؟
 • پوشش جامع محتوا: آیا محتوایی که نوشته اید، تمام نیاز کاربر را برطرف می کند. ایا نیاز است که کاربر برای دریافت اطلاعات بیشتر به ادامه جستجو بپردازد؟
 • مزیت محلی: استفاده از موقعیت محلی خود در نقشه گوگل برای افزایش مشتریان لوکال یا محلی
بیشتر بخوانید
پاسخ گوگل: آیا بولد کردن کلمات به سئو کمک می کند؟

روش 3: مقتدر شروع کنید البته با محتوای معتبر

یکی از موارد بسیار مهم، ایجاد محتوای معتبر است. محتوای معتبر همان صدای تخصص شما در بین سایر کسب و کار های مشابه است. با یک محتوای معتبر و اختصاصی می توانید به راحتی در صفحات اول گوگل دیده شوید و به مرور قدرت سایت شما زیاد خواهد شد.

محتوای معتبر نیاز به برون سپاری ندارد و به راحتی خود شما و کارکنان شما می توانند محتوا های نابی تولید کنند.

محتوای معتبر معمولاً دارای موارد زیر است:

 • تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود و نوشتن مقالات اختصاصی در این موارد
 • نوشتن مقالات با ارزش علمی و آموزشی بیشتر
 • محتوا های مختلف برای در نظر گرفتن کاربران مختلف
 • نوشتن پیام هایی در مطلب که به خوبی برندینگ شما را انجام می دهد.

در نوشتن محتوا حتما توجه داشته باشید که چرا یک کاربر باید در بین رقبا به سراغ شما بیاید؟ شما چه مزیت رقابتی ای دارید؟

محتوای عالی به تخصص، انرژی و تلاش مدام نیاز دارد.

شاید برای شما مناسب باشد: چگونه یک (پست) مقاله برای وبلاگ سایت خود بنویسیم؟ راهنما قدم به قدم [ + تمپلت رایگان مقاله]

روش 4: از بهینه سازی محلی استفاده کنید

برای اینکه در سئو بتوانید برای کسب و کار نوپا و کوچک خود هوشمندانه رفتار کنید، باید از تمامی فرصت ها استفاده کنید.

بهینه سازی محلی برای SMB ها همیشه فرصتی را برای افزایش بازگشت سرمایه شما ارائه می دهد. بسیاری از کاربران با جستجو در گوگل نقشه گوگل را مشاهده می کنند و بر اساس ادرس محل مورد نظر اقدام به درخواست نیاز خود می کنند.

از هر متخصص سئو نیز اگر، مشورت بگیرید حتما همین موضوع را به شما می گوید که حتما بر سئو لوکال کار کنید.

مهمترین مورد در بخش سئو لوکال، ثبت در نقشه گوگل است که باید کسب و کار شما در گوگل ثبت شود و در نهایت تایید شود.

روش 5: مشکلات دیگران را حل کنید.

در هر کسب و کاری، پاسخگویی به سوالات بسیار مهم است. کاربران در هر زمینه ای نیاز به پاسخ دارند، چه شما کلید سازی داشته باشید یا یک شرکت تولیدی! پاسگویی به کاربران یکی از بهترین روش های برای جذب و افزایش سئو است.

شما با بررسی سرچ کنسول گوگل می توانید کلمات کلیدی که کاربران شما به دنبال ان ها هستند را مشاهده کنید. سپس برای برنامه ریزی برای حل مشکلات و پاسخگویی به ان ها وقت بگذارید. همچنین می توانید از سوال و جواب داخل سایت خود استفاده کنید تا نیاز های کاربران را به راحتی بفهمید و پاسخ دهید.

کلام اخر: باید توجه داشته باشید که وقت خود را بر سر موضوعات مهم بگذارید شما در صورتی که دارای مشغله هستید می توانید از مشاوره رایگان سئو ایران وبر استفاده کنید. زیرا سئو یک مسیر طولانی است و در صورتی که بخواهید با آزمون و خطا ان را به پیش ببرید، ممکن است باعث شود که چندین سال در کسب و کار خود عقب بیافتید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4