CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال 

CPC مخفف Cost Per Click است. در واقع در تبلیغات کلیکی (PPC) هزینه ای که بابت هر کلیک باید بپردازید را CPC مینامند. در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اصطلاحات و اختصارات بسیاری وجود دارد. برای فعالیت در عرصه ی بازاریابی، لازم است با این اصطلاحات آشنایی کافی را داشته باشید. در این مقاله شما را با تعریف دقیق تری از این اصطلاح آشنا خواهیم کرد. همچنین راههای تخفیف گرفتن از گوگل ادز را هم به شما معرفی میکنیم.

تعریف دقیق‌تری از CPC

هر کلیک، بر روی تبلیغات کلیکی شما، یک بازید یا تعامل مشتری را به دنبال دارد. هر کلیک بر کمپین تبلیغاتی PPC شما نشان دهنده ی توجه گوگل کنندگان، به تبلیغ یا پیشنهاد و خدمات شماست. این توجه، این کیلیک همان چیزی است که شما به عوان تبلیغ بابتش هزینه کرده اید. پس دانستن دو فاکتور برای شما حائز اهمیت است :

  • به دنبال چه نوع توجهی هستید
  • و چقدر بابتش هزینه میکنید؟

هزینه هر کلیک شما همیشه کمتر یا مساوی با حداکثر پیشنهاد شما خواهد بود. زیرا به طور متوسط یک پیشنهاد برای یک سری رقبا در طی یک دوره زمانی است. به دلیل نحوه کار تبلیغات گوگل(Google Ads) ، هزینه واقعی شما برای هر کلیک به شدت تحت تأثیر رتبه تبلیغات(ad rank) ، حداکثر پیشنهاد(maximum bid) و امتیاز کیفیتِ(Quality Score) نزدیک ترین رقیب شما قرار می گیرد.

برای تخمین هزینه تبلیغات کلیکی بیزنس خود میتوانید به این لینک مراجعه کنید.

چرا CPC برای شما و کمپین های PPC شما مهم است

هزینه برای هر کلیک یا همان CPC مهم است زیرا این عدد موفقیت مالی کمپین های شما و هزینه Google Ads را برای شما تعیین می کند. بازگشت سرمایه شما (ROI) با توجه به میزان پرداختی شما برای کلیک و نوع کیفیتی که برای آن سرمایه گذاری دریافت می کنید، تعیین می شود.

از آنجا که میزان بازگشت سرمایه کلی کمپین های شما با توجه به مبلغی که برای کلیک ها پرداخت می کنید و کیفیت ترافیکی که ایجاد می کنند تعیین می شود ، مهم است که به هزینه هر کلیک هم از نظر هزینه و هم از نظر ارزش فکر کنید. شما می خواهید کلیک هایی را شناسایی کنید و هدف قرار دهید که هم ارزان هستند و هم ارزشمند.

کاهش هزینه تبلیغات کلیکی

چگونه می توانید در حالی که ارزش بازدیدهای خود را حفظ می کنید (یا حتی بهبود می یابید) ، هزینه ای را که برای هر کلیک پرداخت می کنید کاهش دهید؟ دو راه اصلی وجود دارد:

Quality Score خود را بالا ببرید

Google سیستمی خودکار ایجاد کرده است که به کمپین های PPC با مدیریت کیفیت خوب با امتیازات بالا تخفیف می دهد. در حال حاضر ، به حساب های دارای نمره کیفیت 6 یا بالاتر (میانگین نمره امروز 5 است) 16-50٪ کاهش CPC تعلق می گیرد ، در حالی که حساب هایی که دارای امتیاز کیفیت 4 یا پایین تر هستند ، 25-400٪ هزینه ی بیشتری باید بپردازند!

CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

راه‌های افزایش Quality Score

  • با ایجاد تبلیغات جذاب و مرتبط ، نرخ کلیک (CTR) را افزایش دهید.
  • ارتباط لندینگ پیج با تبلیغ
  • کیفیت لندینگ پیج
  • ارتباط خود سایت و خدمات شما با تبلیغ.
  • ایجاد تبلیغات گروهی مرتبط به هم

دوره رایگان دیجیتال مارکتینگ ایران وبر در حال برگزاری است. کافی است برای دسترسی به این دوره رایگان به صفحه دوره دیجیتال مارکتینگ (کلیک کنید) مراجعه کنید.

دسترسی خود را گسترش دهید

با کشف کلیک های جدید ، مرتبط و ارزشمند ، توزیع بودجه شما به طور قابل توجهی بهبود می یابد. برای انجام این کار ، باید کلمات کلیدی جدید در تبلیغات کلیکی را پیدا کنید. همچنین باید همزمان کلیک های بی ربط یا گران قیمت را از کمپین خود حذف کنید.

دسترسی خود را اصلاح کنید

تعیین مداوم کلمات کلیدی منفی در حساب Google Ads به کنترل میانگین CPC شما کمک می کند. بنابراین همانطور که کلمات کلیدی جدیدی را به حساب Google Ads خود اضافه می کنید ، آنهایی که بازدهی کمتری دارند را از بین ببرید. وقتی فقط کلمات کلیدی را هدف قرار می دهید که عملکرد خوبی دارند و مربوط به تجارت شما هستند، دو دستاورد خواهید داشت:

  • هزینه ی شما کنترل میشود
  • Quality Scoreشما بهبود میابد

سوالات متداول CPC

CPC چیست ؟

Cost Per Click هزینه ای است که در PPC بابت هر کلیک باید بپردازید.

میانگین CPC در گوگل ادز چقدر است؟

CPC متوسط براساس صنعت و نوع تجارت متفاوت است ، اما میانگین CPC در کل صنایع حدود 2 دلار است.

آیا میتوان CPC را کاهش داد؟

بله راههای بسیاری برای کاهش هزینه های تبلیغات کلیکی وجود دارد و به عبارتی میتوان از گوگل ادز نیز تخفیف گرفت.

موضوعات مرتبط: , , , ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
آیا UX شما تاثیرگذار است؟ چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟

این روزها، افزایش وفاداری به برند و وفادار ماندن کاربران به تجربه کاربری (UX) وب‌سایت یا اپلیکیشن شما بستگی دارد. دیگر از اوایل دوران استارت آپی گذشته ایم که کاربران برای خدمات از شرکت یا استارت آپ شما استفاده کنند. راحتی استفاده از برنامه و UX تاثیر به سزایی در انتخاب شما دارد. اما چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟ همانطور که از نام UX پیداست، تجربه کاربر – یعنی قرار دادن انسان در مرکز. طراحی تجربه‌های دیجیتالی لذت‌بخش و بدون دردسر، با این شعار انجام می شود که «همیشه حق با مشتری است». آیا UX شما بر روی محصول دیجیتالی شما تمرکز دارد؟ یک نسل قبل، شما نمی‌دانستید که UX یک حرفه است، اما در عصر دیجیتال امروز، متخصصان […]

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

یکی از موثرترین روشهای تبلیغ دیجیتال، گوگل ادز است. تبلیغات کلیکی گوگل که به پرداخت به ازای کلیک (PPC) شناخته میشود. این نوع تبلیغ با تحقیقات کلیدواژه با کیفیت همراه است. هدف اصلی انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیشنهاد هزینه پایینتر هر کلیک و نرخ تبدیل بالاتر است. دست یافتن به این امر زمان، تمرین و تخصص کافی نیاز دارد زیرا باید مشتریان خود را درک کنید و عبارات جستجویی را که برای یافتن محصولات یا خدماتی مانند شما استفاده می‌کنند، کشف کنید. این مقاله راهنمای کاملی برای پیدا کردن کلمات کلیدی در تبلیغ گوگل PPC شما است. به کمک این راهنما میتوانید کلمات کلیدی PPC خود را به دست آورید، اصلاح کنید و سازماندهی کنید. انتخاب درست کلمات کلیدی […]

راهنمای مبتدیان: چگونه طراحی سایت را در خانه یاد بگیریم؟

در دنیای امروز، دانستن نحوه انجام طراحی سایت روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اکنون یک مهارت ضروری برای طراحان است. طراحی وب می تواند بسیار پیچیده و دلهره آور باشد، اما با توسعه اینترنت و فناوری، امروزه طراحی وب می تواند آسان تر از همیشه باشد. منابع زیادی در اینترنت وجود دارد و هرکسی می تواند به تنهایی یاد بگیرد که یک طراح وب عالی باشد. در این مقاله به طور خلاصه شما را در مورد نحوه یادگیری طراحی وب در خانه راهنمایی می کنم. طراحی وب چیست؟ بسیاری از طراحان جوان یا جدید اغلب مفهوم طراحی وب را اشتباه می دانند. طراحی وب به طراحی وب سایت هایی گفته می شود که در اینترنت نمایش داده […]

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

در تبلیغات همه چیز برای جلب توجه است، نه؟ پس باید هدف طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در همین سمت و سو باشد. یک شرکت تبلیغاتی قرار است مخاطب را وادار به توجه و تشویق به خرید کند. قرار است برند را به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر بفرد جلوه دهد. اگر یک متخصص تبلیغات هستید، یا با یک شرکت تبلیغاتی کار می کنید تا برندسازی آنها را مدیریت کنید، پس می دانید که همه اینها چقدر مهم است. در عین حال تبلیغات خوب از خود شرکت تبلیغاتی شروع می شود. به هر حال، اگر نتوانید یک برند جالب توجه، به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید، چگونه می توانید مشتریان خود را متقاعد […]

نماد حیوانات در لوگو | 10 لوگو جهانی که از نماد حیوان در لوگو استفاده کرده اند

حتما تا به حال برندهای بسیاری دیده اید که از نماد حیوانات در لوگو خود استفاده کرده باشند! مردم حیوانات را دوست دارند، بنابراین طبیعتاً بسیاری از شرکت ها می خواهند آنها را در لوگوی خود بگنجانند. حیوانات نشان دهنده بهترین ویژگیهای ما هستند. شیرها نماد شجاعت، جغدها نماد خرد و غیره – بنابراین به جای استفاده از مثلاً یک “انسان باهوش” به عنوان لوگو مسکات خود، هویت برند خود را سریعتر و مستقیمتر با یک “روباه” در میان خواهید گذاشت. از پوشاک گرفته تا رسانه‌های اجتماعی، خودروهای اسپورت گرفته تا جواهرات، لوگویی با نماد حیوانی می‌توانند تقریباً برای هر صنعت یا سبک برندی مناسب باشند… به شرطی که بدانید چگونه از آنها استفاده کنید. مانند شکل ها و رنگ […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4