CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال 

CPC مخفف Cost Per Click است. در واقع در تبلیغات کلیکی (PPC) هزینه ای که بابت هر کلیک باید بپردازید را CPC مینامند. در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اصطلاحات و اختصارات بسیاری وجود دارد. برای فعالیت در عرصه ی بازاریابی، لازم است با این اصطلاحات آشنایی کافی را داشته باشید. در این مقاله شما را با تعریف دقیق تری از این اصطلاح آشنا خواهیم کرد. همچنین راههای تخفیف گرفتن از گوگل ادز را هم به شما معرفی میکنیم.

تعریف دقیق‌تری از CPC

هر کلیک، بر روی تبلیغات کلیکی شما، یک بازید یا تعامل مشتری را به دنبال دارد. هر کلیک بر کمپین تبلیغاتی PPC شما نشان دهنده ی توجه گوگل کنندگان، به تبلیغ یا پیشنهاد و خدمات شماست. این توجه، این کیلیک همان چیزی است که شما به عوان تبلیغ بابتش هزینه کرده اید. پس دانستن دو فاکتور برای شما حائز اهمیت است :

  • به دنبال چه نوع توجهی هستید
  • و چقدر بابتش هزینه میکنید؟

هزینه هر کلیک شما همیشه کمتر یا مساوی با حداکثر پیشنهاد شما خواهد بود. زیرا به طور متوسط یک پیشنهاد برای یک سری رقبا در طی یک دوره زمانی است. به دلیل نحوه کار تبلیغات گوگل(Google Ads) ، هزینه واقعی شما برای هر کلیک به شدت تحت تأثیر رتبه تبلیغات(ad rank) ، حداکثر پیشنهاد(maximum bid) و امتیاز کیفیتِ(Quality Score) نزدیک ترین رقیب شما قرار می گیرد.

برای تخمین هزینه تبلیغات کلیکی بیزنس خود میتوانید به این لینک مراجعه کنید.

چرا CPC برای شما و کمپین های PPC شما مهم است

هزینه برای هر کلیک یا همان CPC مهم است زیرا این عدد موفقیت مالی کمپین های شما و هزینه Google Ads را برای شما تعیین می کند. بازگشت سرمایه شما (ROI) با توجه به میزان پرداختی شما برای کلیک و نوع کیفیتی که برای آن سرمایه گذاری دریافت می کنید، تعیین می شود.

از آنجا که میزان بازگشت سرمایه کلی کمپین های شما با توجه به مبلغی که برای کلیک ها پرداخت می کنید و کیفیت ترافیکی که ایجاد می کنند تعیین می شود ، مهم است که به هزینه هر کلیک هم از نظر هزینه و هم از نظر ارزش فکر کنید. شما می خواهید کلیک هایی را شناسایی کنید و هدف قرار دهید که هم ارزان هستند و هم ارزشمند.

کاهش هزینه تبلیغات کلیکی

چگونه می توانید در حالی که ارزش بازدیدهای خود را حفظ می کنید (یا حتی بهبود می یابید) ، هزینه ای را که برای هر کلیک پرداخت می کنید کاهش دهید؟ دو راه اصلی وجود دارد:

Quality Score خود را بالا ببرید

Google سیستمی خودکار ایجاد کرده است که به کمپین های PPC با مدیریت کیفیت خوب با امتیازات بالا تخفیف می دهد. در حال حاضر ، به حساب های دارای نمره کیفیت 6 یا بالاتر (میانگین نمره امروز 5 است) 16-50٪ کاهش CPC تعلق می گیرد ، در حالی که حساب هایی که دارای امتیاز کیفیت 4 یا پایین تر هستند ، 25-400٪ هزینه ی بیشتری باید بپردازند!

CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

راه‌های افزایش Quality Score

  • با ایجاد تبلیغات جذاب و مرتبط ، نرخ کلیک (CTR) را افزایش دهید.
  • ارتباط لندینگ پیج با تبلیغ
  • کیفیت لندینگ پیج
  • ارتباط خود سایت و خدمات شما با تبلیغ.
  • ایجاد تبلیغات گروهی مرتبط به هم

دوره رایگان دیجیتال مارکتینگ ایران وبر در حال برگزاری است. کافی است برای دسترسی به این دوره رایگان به صفحه دوره دیجیتال مارکتینگ (کلیک کنید) مراجعه کنید.

دسترسی خود را گسترش دهید

با کشف کلیک های جدید ، مرتبط و ارزشمند ، توزیع بودجه شما به طور قابل توجهی بهبود می یابد. برای انجام این کار ، باید کلمات کلیدی جدید در تبلیغات کلیکی را پیدا کنید. همچنین باید همزمان کلیک های بی ربط یا گران قیمت را از کمپین خود حذف کنید.

دسترسی خود را اصلاح کنید

تعیین مداوم کلمات کلیدی منفی در حساب Google Ads به کنترل میانگین CPC شما کمک می کند. بنابراین همانطور که کلمات کلیدی جدیدی را به حساب Google Ads خود اضافه می کنید ، آنهایی که بازدهی کمتری دارند را از بین ببرید. وقتی فقط کلمات کلیدی را هدف قرار می دهید که عملکرد خوبی دارند و مربوط به تجارت شما هستند، دو دستاورد خواهید داشت:

  • هزینه ی شما کنترل میشود
  • Quality Scoreشما بهبود میابد

سوالات متداول CPC

CPC چیست ؟

Cost Per Click هزینه ای است که در PPC بابت هر کلیک باید بپردازید.

میانگین CPC در گوگل ادز چقدر است؟

CPC متوسط براساس صنعت و نوع تجارت متفاوت است ، اما میانگین CPC در کل صنایع حدود 2 دلار است.

آیا میتوان CPC را کاهش داد؟

بله راههای بسیاری برای کاهش هزینه های تبلیغات کلیکی وجود دارد و به عبارتی میتوان از گوگل ادز نیز تخفیف گرفت.

موضوعات مرتبط: , , , ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

CPC مخفف Cost Per Click است. در واقع در تبلیغات کلیکی (PPC) هزینه ای که بابت هر کلیک باید بپردازید را CPC مینامند. در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اصطلاحات و اختصارات بسیاری وجود دارد. برای فعالیت در عرصه ی بازاریابی، لازم است با این اصطلاحات آشنایی کافی را داشته باشید. در این مقاله شما را با تعریف دقیق تری از این اصطلاح آشنا خواهیم کرد. همچنین راههای تخفیف گرفتن از گوگل ادز را هم به شما معرفی میکنیم. تعریف دقیق‌تری از CPC هر کلیک، بر روی تبلیغات کلیکی شما، یک بازید یا تعامل مشتری را به دنبال دارد. هر کلیک بر کمپین تبلیغاتی PPC شما نشان دهنده ی توجه گوگل کنندگان، به تبلیغ یا پیشنهاد و خدمات شماست. […]

چگونه یک کرون جاب اتوماتیک در لینوکس اوبونتو ایجاد کنیم؟

اگر کاربر اوبوتو باشید حتما برای شما هم پیش امده که برای یک سری کار ها نیاز به کرون جاب دارید. در طراحی سایت و یا پیاده سازی سایت بر روی سرور نیز این مورد مشهود است. در صورتی که از سیستم های مدیریت سرور همچون whm استفاده کنید به راحتی می توانید کرون جاب خودتان را ایجاد کنید. اما در صورتی که سرور خود را با nginx و بدون این سیستم های مدیریت سرور ایجاد کنید، چگونه باید یک کرون جاب ایجاد کنید. ما اینجاییم که به راحتی این مورد را برای شما بر روی Ubuntu 18.04 اجرا کنیم. با ایران وبر همراه باشید. پیش نیاز های نصب کرون جاب شما برای این کار باید یک سیستم عامل Ubuntu […]

تفاوت RGB و CMYK | اهمیت حالتهای رنگی در طراحی گرافیک

دانستن تفاوت بین دو چیز که بسیار شبیه به هم هستند می تواند بی اهمیت باشد. در دنیای طراحی گرافیک تفاوت بین فونت و تایپ فیس تفاوتی است که تأثیر کمی بر درک ما از مفهوم کلی امروزی دارد. برعکس، تفاوت RGB و CMYK (حالت‌های رنگی) بیش از یک واقعیت سرگرم‌کننده است، در حالی که ندانستن این تفاوت می‌تواند پروژه طراحی گرافیکی شما را پیروز کند یا به فنا دهد. پس بسیار مهم است که چه در طراحی لوگو چه در بحث کلی طراحی هویت بصری برند، طراح از تفاوت RGB و CMYK به طور کامل مطلع باشد. اگر زمان زیادی برای خواندن در مورد چیزهای کوچکی که تفاوت ایجاد می کنند ندارید، حداقل یک لحظه وقت بگذارید تصویر زیر […]

طراحی کارت ویزیت | روش طراحی کارت ویزیت استاندارد

احتمالا اولین قدم شما برای بازاریابی و آشنایی با برندتان در بخش هویت بصری بعد از طراحی لوگو سفارش کارت ویزیت است. کارت ویزیتی که قطعا شامل لوگو و اطلاعات مختصری در مورد ارتباط با شما است. اما آیا میدانید به عنوان کارفرما یا طراح، این کارت ویزیت چه استاندارهایی در طراحی و از نظر بازاریابی باید داشته باشد؟ ما در این مقاله علاوه بر راهنمایی شما در سفارش/ طراحی کارت ویزیت، قالب آماده ی کارت ویزیت را هم برای شما قرار داده ایم. ست اداری: کارت ویزیت یکی از بخش های مهم هویت برند مربوط به طراحی ست اداری میشود. ست اداری با توجه نوع کسب و کار و البته درخواست کارفرما میتواند شامل موارد بسیاری باشد، اما کارت […]

اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ

سلام من شهاب و اینجا استدیو ایران وبر. در این قسمت قراره اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ رو  مرور کنیم تا در حین دوره به راحتی آموزش رو متوجه بشید. در این قسمت فقط اصطلاحات مهم و اصلی رو بررسی می کنیم. هر زمان اصطلاحی رو متوجه نشدید به راحتی می تونید از کتاب اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ ایران وبر استفاده کنید. لینک دانلود این کتاب در پایین این مقاله و صفحه اصلی دوره هست. با من همراه باشید. این اصطلاحات را حتما شنیدید: اینباند مارکتینگ اوتباند مارکتینگ کانتنت مارکتینگ ایمیل مارکتینگ گوگل ادوردز حالا قراره این موارد رو کوتاه بررسی کنیم. اینباند مارکتینگ و اوتباند مارکتینگ اولین اصطلاحی که بررسی می کنیم اینباند مارکتینگ و اوت باند مارکتینگ  هست. اینباند مارکتینگ و اوت […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4