13 تجربه از قدرتمندترین نکات در ایمیل مارکتینگ و جلوگیری از اسپم شدن ایمیل

ایمیل مارکتینگ بخش جدایی ناپذیری از دیجیتال مارکتینگ است. هنوز هم خود شما و همچنین کاربران دیگر از طریق ایمیل، تشویق به خرید و یا استفاده از محصول می شوند. بنابراین ایمیل مارکتینگ هنوز زنده است و ما می توانیم با استفاده از ان، استراتژی بازاریابی خود را بنویسیم. به هر نحو با این که ایمیل مارکتینگ زنده است، اما رسیدن ایمیل نکته اول از ایمیل مارکتینگ است و در بخش بعد، باز شدن ایمیل است.

در بسیاری از مواقع ایمیل به کاربر نمی رسد. در صورتی که برسد یا در صندوق اسپم قرار می گیرد یا کاربر اصلا توجهی به ان نمی کند. به هر عنوان در این مقاله به بررسی 13 بخش از یک ایمیل می پردازیم و هر کدام را کامل توضیح خواهیم داد.

13 بخش از ایمیل برای بهبود ایمیل مارکتینگ و افزایش ورود با اینباکس ایمیل

13 تجربه از قدرتمندترین نکات در ایمیل مارکتینگ و جلوگیری از اسپم شدن ایمیل
13 تجربه از قدرتمندترین نکات در ایمیل مارکتینگ و جلوگیری از اسپم شدن ایمیل

1. عنوان جذاب برای ایمیل : عنوان مهمترین بخش ایمیل است. اولین بخش از ایمیل که کاربر از شما مشاهده می کند، عنوان ایمیل است. انتخاب عنوان دو حالت را ایجاد می کند:

  • عنوان خوب: باعث می شود که ایمیل شما باز شود.
  • عنوان بد: کاربر بدون توجه به ایمیل شما حتی پیشنهاد شما را نیز مشاهده نمی کند.

یکی از واقعیت هایی که در ایمیل مارکتینگ باید به ان توجه داشته باشید، این است که در ایمیل مارکتینگ، ایمیل شما در کنار ده ها ایمیل دیگر داخل اینباکس کاربر قرار می گیرد. حال باز شدن ایمیل شما به چه بستگی دارد؟ به عنوان شما! اگر عنوان شما خوب باشد کاربر پیشنهاد شما را کامل مشاهده می کند. عنوان باید به گونه ای باشد که به یک مرتبه کاربر را جذب کند. توجه کنید که از کلماتی که باعث اسپم شدن ایمیل می شود، خودداری کنید. از کلمات مرتبط استفاده کنید. به گونه ای که یک عنوان کوتاه، کاملا معرفی کننده ایمیل و جذاب داشته باشید.

2. یک فرستنده انسان و زنده، فرستنده ایمیل باشد: هماطور که از تصاویر بالا مشخص است، توجه ویژه بر روی ارسال کننده است. تلاش کنید که ایمیل های شما از یک انسان با نام مشخص از تیم مارکتینگ شما باشد. برای مثال ایمیل از “پرستو کریمیان، ایران وبر” باشد. این گونه امکان این که ایمیل شما باز شود بیشتر است.

البته برای این موضوع از روش های مختلفی استفاده کنید. برای مثال یک مرتبه فقط نام عضو دیجیتال مارکتینگ خود را بنویسید. در مرتبه بعد نام به همراه نام شرکت را بنویسید. با تست A/B می توانید میزان نرخ باز شدن را مشخص کنید و از بهترین حالت در کمپین ایمیل مارکتینگ خود و برای بهبود ایمیل مارکتنیگ خود بهره ببرید.

3. علامت برند و برندیگ ایمیل: شما با ارسال ایمیل نباید برای کاربر، سوالی در مورد ارسال کننده ایجاد کنید. لوگو شما باید به خوبی ایمیل مشاهده شود. می توانید از رنگ بندی لوگو و برند خود در تمپلیت و قالب ایمیل خود نیز استفاده کنید. با این روش قالب شما حرفه شده و حس اعتماد بیشتری به مشتری خواهید داد.

4. شخصی سازی ایمیل برای هر کاربر: شخصی سازی بخش مهمی از ایمیل مارکتینگ را تشکیل می دهد. حدود یک سوم از ایمیل مارکتر ها، به اهمیت شخصی سازی اذعان می کنند. شخصی سازی باعث می شود که ایمیل های شما موثر تر بوده و نرخ کلیک بر روی دکمه های CTA شما افزایش یابد. به هر نحو استفاده از نام کاربر در ابتدا ایمیل و همچنین دسته بندی کاربران بر اساس علایق بسیار مهم است. همچنین بهتر است که در پایین ایمیل نام ارسال کننده و همچنین اطلاعات کامل ان را به همراه عکس اضافه کنید. این نکته نیز به شخصی سازی ایمیل کمک می کند.

5. متن پیشنهاد : بخش دیگری که در ایمیل شما مهم است، بخش پیشنهاد ایمیل شماست. در این بخش باید ارزش پیشنهادی که در ادامه ایمیل داده می شود بیان شود. بهتر از در این بخش از کلماتی استفاده شود که کاربر را متقاعد کند. همچنین استفاده از امار و ارقام نیز می تواند به شما کمک کند.

بیشتر بخوانید
چگونه بیلبورد مؤثر بسازیم؟ | بیلبورد تبلیغاتی تاثیر‌گذار

6. CTA یا دکمه فرخوانی برای اقدام 😀 : دکمه ی فرخوانی برای اقدام کمی غریب است اما ترجمه فارسی CTA یا Call to Action همین واژه است. به یک مرتبه فرهنگستانی شدیم. به هر نحو موضوع اصلی CTA است و انتخاب متن در CTA بسیار مهم است. شما باید متن را به گونه ای انتخاب کنید که کاربر به راحتی مجاب شود بر روی لینک کلیک کند. برای مثال در صورتی که دانلود پی دی اف مد نظر شماست، باید عبارت دانلود در داخل CTA باشد. اما اگر به جای دانلود ورود انتخاب شود تاثیر کمتری دارد. همچنین اگر پیشنهاد رایگان است، از کلمه رایگان استفاده شود. استفاده از حالا یا امروز نیز به افزایش کلیک کمک می کند. برای مثال “دانلود پی دی اف ایمیل مارکتینگ فقط امروز” این یک نمونه خوب از CTA است.

7. ویژگی های اصلی پیشنهاد و برتری های ان را شرح دهید: در این بخش بهتر است ویژگی های اصلی پیشنهاد خود را به صورت لیست گونه، بیان کنید. استفاده از لیست به این دلیل است که کاربر به راحتی با یک نگاه بتواند ویژگی ها را به خوبی بخواند.

8. استفاده از دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی: استفاده از دکمه های شبکه های اجتماعی کمک می کند که در صورتی که کاربر مورد نظر ، پیشنهاد شما را با ارزش دانست به راحتی بتواند ان را با دوستان خود به اشتراک بگذارد. به همین منظور استفاده از دکمه های شبکه های اجتماعی می تواند این کار را اسان تر کند. با توجه به شبکه های اجتماعی محبوب کشور خود باید این دکمه ها انتخاب شود. برای مثال در ایران از تلگرام و اینستاگرام و واتس اپ می توان نام برد.

9. متن خود را با یک تصویر زیباتر کنید: بسته به نوع پیشنهاد خود بهتر است از یک عکس در ایمیل خود استفاده کنید. این عکس بهتر است، مربوط به پیشنهاد باشد. برای مثال کاور یک وبینار یا عکس یک محصول.

10. پیشنهاد های بیشتر برای کاربران مشتاق: در این بخش شما می توانید پیشنهاد های بیشتری از جمله مشاوره یا استفاده ازمایش از محصول خود را به کاربران خود پیشنهاد دهید.

11. لینک فالو و دنبال کردن شبکه های اجتماعی: در این بخش می توانید، لینک شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید. با استفاده از این روش کاربران را تشویق به دنبال کردن صفحات شما در یوتیوب، اینستاگرام و … خواهید کرد.

12. استفاده از لینک حفظ حریم شخصی برای کاربران: با استفاده از لینک قوانین حریم شخصی برای کاربران خود، باعث می شوید که دریافت کنندگان ایمیل، حس امنیت داشته و به شما اعتماد بیشتری کنند.

13.لینک حذف اشتراک یا Unsubscribe : لینک حذف اشتراک یکی از بخش های مهم در ایمیل مارکتینگ شما خواهد بود. استفاده از این لینک به کاربران اجازه می دهد که از لیست شما خارج شوند و به این ترتیب دیگر ایمیل شما را دریافت نکنند. به این ترتیب کاربرانی که مایل نیستند، ایمیل های شما را دریافت کنند ، دیگر ایمیل شما را دریافت نخواهند کرد. در نتیجه نرخ باز شدن ایمیل بالا رفته و از اسپم شدن دامنه و ایمیل شما جلوگیری خواهد شد.

شاید برای شما مفید باشد:

موضوعات مرتبط: ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4