چقدر طول می کشد تا گوگل کیفیت سایت در سئو را تشخیص دهد

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال سئو 

جان مولر از موتور جستجوی گوگل به سوالی در مورد میزان زمانی که گوگل به یک سایت اعتماد می کند، پاسخ داد. و در حین انجام این کار، مولر پاسخ جالبی در مورد اینکه چرا برای گوگل مهم است که بفهمد چگونه یک وب سایت در کل کار می کند و چقدر کیفیت دارد، داد.

چگونه یک وب سایت در کل صفحات وب قرار می گیرد

بیانیه مولر در مورد اینکه چگونه گوگل به دنبال درک تناسب یک وب سایت با کل صفحات وب به عنوان بخشی از ارزیابی کیفیت یک سایت است، جزئیات کوتاهی دارد.

با این حال، تأکیدی که او بر این موضوع می‌کند، و گفته‌اش مبنی بر اینکه ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا ارزیابی انجام شود، دلالت بر این دارد که این موضوع مهمی است.

  • آیا او در مورد الگوهای لینک هاصحبت می کند؟
  • آیا او در مورد متن محتوا صحبت می کند؟


اگر برای گوگل مهم است، پس برای سئو مهم است.

ارزیابی مجدد یک وب سایت چقدر طول می کشد؟

شخصی که این سوال را می پرسد از مثال سایتی استفاده می کند که برای مدتی از کار می افتد و مدت زمانی که ممکن است گوگل برای بازگرداندن ترافیک و به اصطلاح “مرجعیت” طول بکشد، استفاده می کند، که چیزی نیست که گوگل از آن استفاده می کند.

سوال یکی از کاربران:

بسیاری از مواقع است که یک سایت از کار می افتد یا برای مدتی فعالیت ندارد. یا ممکن است مشکل فنی و … برای ان ایجاد شود. به هر نحو ایا اگر پس از این مدت سایت به حالت عادی برگردد، گوگل ترافیک از دست رفته ان را نیز به سایت بر می گرداند یا خیر؟ این سوال برای سئو کاران و بسیاری از کسب و کار ها مهم است. حال در ادامه پاسخ جان مولر را بررسی می کنیم.

جان مولر از گوگل

پاسخ مولر:

برای مسائل فنی، می‌توانم بگویم که ما تقریباً هیچ حافظه‌ای نداریم، به این معنا که اگر نتوانیم یک وب‌سایت را برای مدتی بخزیم یا اگر چیزی برای مدتی ناپدید شود و دوباره برگردد، دوباره آن محتوا را داریم، آن اطلاعات را داریم. دوباره، ما می توانیم آن را دوباره نشان دهیم.

این چیزی است که تقریباً فوراً دوباره ظاهر می شود.

و این چیزی است که من فکر می کنم ما باید داشته باشیم زیرا اینترنت گاهی اوقات بسیار ضعیف است و گاهی اوقات سایت ها برای یک هفته یا حتی بیشتر آفلاین می شوند.

و آنها برمی گردند و انگار هیچ چیز تغییر نکرده است اما آنها سرورها را تعمیر کردند.”

کیفیت کلی و ارتباط یک وب سایت – چقدر طول می کشد سئو جواب دهد؟

مشکل دشوارتر برای گوگل درک کیفیت کلی یک سایت است – به خصوص اینکه چگونه یک سایت در کنار بقیه سایت ها قرار می گیرد.

مولر ادامه می دهد:

“من فکر می کنم وقتی صحبت از کیفیت به طور کلی می شود، جایی که ارزیابی کیفیت کلی و ارتباط یک وب سایت مورد قضاوت قرار می گیرد، خیلی آسان نیست و قضیه بسیار پیچیده تر است. زمان زیادی طول می‌کشد تا بفهمیم چگونه یک وب‌سایت با بقیه اینترنت مطابقت دارد.

و این بدان معناست که از یک طرف زمان زیادی طول می کشد تا ما تشخیص دهیم که شاید چیزی آنطور که فکر می کردیم خوب نیست. بنابراین زمان زیادی طول می کشد که ما بفهمیم این موضوع برعکس است و سایت هم کیفیت ندارد

و این چیزی است که نمی‌دانم به راحتی می‌تواند چند ماه، نیم سال، گاهی حتی بیشتر از نیم سال طول بکشد تا ما تغییرات قابل توجهی را در کیفیت کلی سایت تشخیص دهیم.

زیرا ما اساساً مراقب این هستیم که چگونه این وب سایت با بافت کلی وب مطابقت دارد و این فقط زمان زیادی می برد.

بنابراین این چیزی است که می‌توانم بگویم، در مقایسه با مسائل فنی، زمان بیشتری طول می‌کشد تا چیزها در این زمینه تجدید شوند»

اینکه چگونه یک سایت در بافت کلی وب قرار می گیرد، به نظر می رسد مانند جنگل در مقابل درختان.

به نظر می رسد که ما بر روی درختان (عنوان، کلمات کلیدی، عناوین، معماری سایت و لینک های ورودی) تمرکز می کنیم.

بررسی کیفیت سایت و سئو توسط گوگل ممکن است 6 ماه و حتی بیشتر به طول بیانجامد!

ارزیابی کیفیت سایت فرضی

بیایید سایت مثال A را در نظر بگیریم. این عبارت می تواند به معنای زیر باشد:

در زمینه پیوندها، سایت‌هایی که به سایت مثال A پیوند می‌دهند، و آنچه که سایت مثال A به آن پیوند می‌دهد، و شبکه به هم پیوسته‌ای که ایجاد می‌کند، همگی بر کیفیت یک سایت منعکس می‌شوند.

آن شبکه به هم پیوسته ممکن است متشکل از سایت ها یا صفحاتی باشد که بر اساس موضوع مرتبط هستند. یا ممکن است از طریق سایت‌هایی که Site A به آن‌ها پیوند دارد، با هرزنامه مرتبط باشد.

بحث کلی که مولر به ان اشاره می کند این است که سایت ها برای اثبات خود باید زمان زیادی تلاش کنند. همین مورد است که در سئو ما به ان می پردازیم. سئو حداقل در دوره 12 ماهه به خوبی جواب می دهد. وگرنه نباید انتظار داشت که در یک ماه سایت شما به خوبی در نتایج اول گوگل باشد.

در مقاله سئو چیست؟ در مورد کلیت سئو و تمام موارد اولیه سئو بحث کرده ایم. بهتر است که این مقاله را نیز مطالعه کنید و در راه سئو و افزایش رتبه سایت خود به خوبی از قوانین گوگل اشنا شوید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

CPC مخفف Cost Per Click است. در واقع در تبلیغات کلیکی (PPC) هزینه ای که بابت هر کلیک باید بپردازید را CPC مینامند. در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اصطلاحات و اختصارات بسیاری وجود دارد. برای فعالیت در عرصه ی بازاریابی، لازم است با این اصطلاحات آشنایی کافی را داشته باشید. در این مقاله شما را با تعریف دقیق تری از این اصطلاح آشنا خواهیم کرد. همچنین راههای تخفیف گرفتن از گوگل ادز را هم به شما معرفی میکنیم. تعریف دقیق‌تری از CPC هر کلیک، بر روی تبلیغات کلیکی شما، یک بازید یا تعامل مشتری را به دنبال دارد. هر کلیک بر کمپین تبلیغاتی PPC شما نشان دهنده ی توجه گوگل کنندگان، به تبلیغ یا پیشنهاد و خدمات شماست. […]

چگونه یک کرون جاب اتوماتیک در لینوکس اوبونتو ایجاد کنیم؟

اگر کاربر اوبوتو باشید حتما برای شما هم پیش امده که برای یک سری کار ها نیاز به کرون جاب دارید. در طراحی سایت و یا پیاده سازی سایت بر روی سرور نیز این مورد مشهود است. در صورتی که از سیستم های مدیریت سرور همچون whm استفاده کنید به راحتی می توانید کرون جاب خودتان را ایجاد کنید. اما در صورتی که سرور خود را با nginx و بدون این سیستم های مدیریت سرور ایجاد کنید، چگونه باید یک کرون جاب ایجاد کنید. ما اینجاییم که به راحتی این مورد را برای شما بر روی Ubuntu 18.04 اجرا کنیم. با ایران وبر همراه باشید. پیش نیاز های نصب کرون جاب شما برای این کار باید یک سیستم عامل Ubuntu […]

تفاوت RGB و CMYK | اهمیت حالتهای رنگی در طراحی گرافیک

دانستن تفاوت بین دو چیز که بسیار شبیه به هم هستند می تواند بی اهمیت باشد. در دنیای طراحی گرافیک تفاوت بین فونت و تایپ فیس تفاوتی است که تأثیر کمی بر درک ما از مفهوم کلی امروزی دارد. برعکس، تفاوت RGB و CMYK (حالت‌های رنگی) بیش از یک واقعیت سرگرم‌کننده است، در حالی که ندانستن این تفاوت می‌تواند پروژه طراحی گرافیکی شما را پیروز کند یا به فنا دهد. پس بسیار مهم است که چه در طراحی لوگو چه در بحث کلی طراحی هویت بصری برند، طراح از تفاوت RGB و CMYK به طور کامل مطلع باشد. اگر زمان زیادی برای خواندن در مورد چیزهای کوچکی که تفاوت ایجاد می کنند ندارید، حداقل یک لحظه وقت بگذارید تصویر زیر […]

طراحی کارت ویزیت | روش طراحی کارت ویزیت استاندارد

احتمالا اولین قدم شما برای بازاریابی و آشنایی با برندتان در بخش هویت بصری بعد از طراحی لوگو سفارش کارت ویزیت است. کارت ویزیتی که قطعا شامل لوگو و اطلاعات مختصری در مورد ارتباط با شما است. اما آیا میدانید به عنوان کارفرما یا طراح، این کارت ویزیت چه استاندارهایی در طراحی و از نظر بازاریابی باید داشته باشد؟ ما در این مقاله علاوه بر راهنمایی شما در سفارش/ طراحی کارت ویزیت، قالب آماده ی کارت ویزیت را هم برای شما قرار داده ایم. ست اداری: کارت ویزیت یکی از بخش های مهم هویت برند مربوط به طراحی ست اداری میشود. ست اداری با توجه نوع کسب و کار و البته درخواست کارفرما میتواند شامل موارد بسیاری باشد، اما کارت […]

اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ

سلام من شهاب و اینجا استدیو ایران وبر. در این قسمت قراره اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ رو  مرور کنیم تا در حین دوره به راحتی آموزش رو متوجه بشید. در این قسمت فقط اصطلاحات مهم و اصلی رو بررسی می کنیم. هر زمان اصطلاحی رو متوجه نشدید به راحتی می تونید از کتاب اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ ایران وبر استفاده کنید. لینک دانلود این کتاب در پایین این مقاله و صفحه اصلی دوره هست. با من همراه باشید. این اصطلاحات را حتما شنیدید: اینباند مارکتینگ اوتباند مارکتینگ کانتنت مارکتینگ ایمیل مارکتینگ گوگل ادوردز حالا قراره این موارد رو کوتاه بررسی کنیم. اینباند مارکتینگ و اوتباند مارکتینگ اولین اصطلاحی که بررسی می کنیم اینباند مارکتینگ و اوت باند مارکتینگ  هست. اینباند مارکتینگ و اوت […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4