چقدر طول می کشد تا گوگل کیفیت سایت در سئو را تشخیص دهد

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال سئو 

جان مولر از موتور جستجوی گوگل به سوالی در مورد میزان زمانی که گوگل به یک سایت اعتماد می کند، پاسخ داد. و در حین انجام این کار، مولر پاسخ جالبی در مورد اینکه چرا برای گوگل مهم است که بفهمد چگونه یک وب سایت در کل کار می کند و چقدر کیفیت دارد، داد.

چگونه یک وب سایت در کل صفحات وب قرار می گیرد

بیانیه مولر در مورد اینکه چگونه گوگل به دنبال درک تناسب یک وب سایت با کل صفحات وب به عنوان بخشی از ارزیابی کیفیت یک سایت است، جزئیات کوتاهی دارد.

با این حال، تأکیدی که او بر این موضوع می‌کند، و گفته‌اش مبنی بر اینکه ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا ارزیابی انجام شود، دلالت بر این دارد که این موضوع مهمی است.

  • آیا او در مورد الگوهای لینک هاصحبت می کند؟
  • آیا او در مورد متن محتوا صحبت می کند؟


اگر برای گوگل مهم است، پس برای سئو مهم است.

ارزیابی مجدد یک وب سایت چقدر طول می کشد؟

شخصی که این سوال را می پرسد از مثال سایتی استفاده می کند که برای مدتی از کار می افتد و مدت زمانی که ممکن است گوگل برای بازگرداندن ترافیک و به اصطلاح “مرجعیت” طول بکشد، استفاده می کند، که چیزی نیست که گوگل از آن استفاده می کند.

سوال یکی از کاربران:

بسیاری از مواقع است که یک سایت از کار می افتد یا برای مدتی فعالیت ندارد. یا ممکن است مشکل فنی و … برای ان ایجاد شود. به هر نحو ایا اگر پس از این مدت سایت به حالت عادی برگردد، گوگل ترافیک از دست رفته ان را نیز به سایت بر می گرداند یا خیر؟ این سوال برای سئو کاران و بسیاری از کسب و کار ها مهم است. حال در ادامه پاسخ جان مولر را بررسی می کنیم.

جان مولر از گوگل

پاسخ مولر:

برای مسائل فنی، می‌توانم بگویم که ما تقریباً هیچ حافظه‌ای نداریم، به این معنا که اگر نتوانیم یک وب‌سایت را برای مدتی بخزیم یا اگر چیزی برای مدتی ناپدید شود و دوباره برگردد، دوباره آن محتوا را داریم، آن اطلاعات را داریم. دوباره، ما می توانیم آن را دوباره نشان دهیم.

این چیزی است که تقریباً فوراً دوباره ظاهر می شود.

و این چیزی است که من فکر می کنم ما باید داشته باشیم زیرا اینترنت گاهی اوقات بسیار ضعیف است و گاهی اوقات سایت ها برای یک هفته یا حتی بیشتر آفلاین می شوند.

و آنها برمی گردند و انگار هیچ چیز تغییر نکرده است اما آنها سرورها را تعمیر کردند.”

کیفیت کلی و ارتباط یک وب سایت – چقدر طول می کشد سئو جواب دهد؟

مشکل دشوارتر برای گوگل درک کیفیت کلی یک سایت است – به خصوص اینکه چگونه یک سایت در کنار بقیه سایت ها قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید
استراتژی های تبلیغات استارباکس : بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای جهان

مولر ادامه می دهد:

“من فکر می کنم وقتی صحبت از کیفیت به طور کلی می شود، جایی که ارزیابی کیفیت کلی و ارتباط یک وب سایت مورد قضاوت قرار می گیرد، خیلی آسان نیست و قضیه بسیار پیچیده تر است. زمان زیادی طول می‌کشد تا بفهمیم چگونه یک وب‌سایت با بقیه اینترنت مطابقت دارد.

و این بدان معناست که از یک طرف زمان زیادی طول می کشد تا ما تشخیص دهیم که شاید چیزی آنطور که فکر می کردیم خوب نیست. بنابراین زمان زیادی طول می کشد که ما بفهمیم این موضوع برعکس است و سایت هم کیفیت ندارد

و این چیزی است که نمی‌دانم به راحتی می‌تواند چند ماه، نیم سال، گاهی حتی بیشتر از نیم سال طول بکشد تا ما تغییرات قابل توجهی را در کیفیت کلی سایت تشخیص دهیم.

زیرا ما اساساً مراقب این هستیم که چگونه این وب سایت با بافت کلی وب مطابقت دارد و این فقط زمان زیادی می برد.

بنابراین این چیزی است که می‌توانم بگویم، در مقایسه با مسائل فنی، زمان بیشتری طول می‌کشد تا چیزها در این زمینه تجدید شوند»

اینکه چگونه یک سایت در بافت کلی وب قرار می گیرد، به نظر می رسد مانند جنگل در مقابل درختان.

به نظر می رسد که ما بر روی درختان (عنوان، کلمات کلیدی، عناوین، معماری سایت و لینک های ورودی) تمرکز می کنیم.

بررسی کیفیت سایت و سئو توسط گوگل ممکن است 6 ماه و حتی بیشتر به طول بیانجامد!

ارزیابی کیفیت سایت فرضی

بیایید سایت مثال A را در نظر بگیریم. این عبارت می تواند به معنای زیر باشد:

در زمینه پیوندها، سایت‌هایی که به سایت مثال A پیوند می‌دهند، و آنچه که سایت مثال A به آن پیوند می‌دهد، و شبکه به هم پیوسته‌ای که ایجاد می‌کند، همگی بر کیفیت یک سایت منعکس می‌شوند.

آن شبکه به هم پیوسته ممکن است متشکل از سایت ها یا صفحاتی باشد که بر اساس موضوع مرتبط هستند. یا ممکن است از طریق سایت‌هایی که Site A به آن‌ها پیوند دارد، با هرزنامه مرتبط باشد.

بحث کلی که مولر به ان اشاره می کند این است که سایت ها برای اثبات خود باید زمان زیادی تلاش کنند. همین مورد است که در سئو ما به ان می پردازیم. سئو حداقل در دوره 12 ماهه به خوبی جواب می دهد. وگرنه نباید انتظار داشت که در یک ماه سایت شما به خوبی در نتایج اول گوگل باشد.

در مقاله سئو چیست؟ در مورد کلیت سئو و تمام موارد اولیه سئو بحث کرده ایم. بهتر است که این مقاله را نیز مطالعه کنید و در راه سئو و افزایش رتبه سایت خود به خوبی از قوانین گوگل اشنا شوید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4