5 نکته ی مهم در انتخاب عنوان صفحه و مطلب خوب برای سئو سایت

    موضوعات: سئو وبلاگ 

یکی از مواردی که بسیاری توجهی کمی به ان دارند ، عنوان صفحه است. عنوان صفحه به شما کمک می کند که در موتور های جستجو بهتر به نمایش گذاشته شوید و همچنین ورود به سایت شما را نیز افزایش دهد. یکی از بخش های سئوی سایت، بخش سئوی عنوان می باشد. سئوی عنوان به شما کمک می کند که یک گام از رقبای خود پیشی بگیرید. در این مقاله در مورد 5 نکته ی مهم در انتخاب عنوان صفحه را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

چرا باید به عنوان صفحه اهمیت بدهیم؟

در ابتدای بحث بیایید به دلیل اهمیت انتخاب عنوان مطلب بپردازیم. عنوان صفحه در یک کلمه انچیزی است موتور جستجو در مورد مطلب شما می داند. البته این مهمترین چیزی است که از مطلب می داند. عنوان صفحه شما در موتور های جستجو، شبکه های اجتماعی به نمایش در می آیند و همین مهمترین دلیل برای اهمیت ان است.

اما بیایید ریزتر شویم. موتور جستجو در طراحی سایت و یک مطلب چه چیزی را در نظر می گیرد؟

به صورت ساده گوگل ابتدا عنوان را ایندکس می کند، بررسی های اسپمی نیز انجام می دهد و موارد الگوریتمی خود را نیز مورد بررسی قرار می دهد. اما این عنوان و کلمات داخل ان به عنوان کلمات خاص و کلیدی اصلی در نظر گرفته می شوند. این تجربه ی ما نیز به خوبی نشان می دهد که گوگل به عنوان در سئو بسیار اهمیت می دهد.

روش های مهم در انتخاب عنوان صفحه و مطلب در مطالب سایت

یکی از بخش هایی که بسیاری فرق ان دو را نمی دانند، عنوان صفحه و عنوان مطلب در یک سایت است. عنوان مطلب می تواند با عنوان صفحه یکی باشد که بهترین حالت است اما امکان دارد که این دو نیز متفاوت باشند. ما در این جا در مورد عنوان صفحه بحث می کنیم.

عنوان صفحه باید دارای نام شرکت شما باشد !

برای مثال می توانید عنوان صفحه ی ما را مشاهده کنید که در انتها، ایران وبر به خوبی مشاهده می شود. هیچگاه نام سایت و شرکت را در اول قرار ندهید و همیشه در انتهای عنوان قرار دهید. زیر بهتر است کلمات کلیدی در ابتدا بیایند تا در نتیجه های جستجو بهتر ظاهر شوند.

کلمات اصلی و کلیدی که می خواهید در نتایج نمایش داده شوند را اول عنوان بیاورید

همانطور که گفتیم گوگل به عنوان صفحه و همچنین عنوان مطلب اهمیت زیادی می دهد. بنابراین بهتر است عنوان صفحه از نظر سئو بسیار خوب باشد تا در نتایج به خوبی نمایش داده شود. برای این که عنوان سئوی خوبی داشته باشد باید کلمات اصلی مطلب در ابتدای عنوان حدالمقدور قرار گیرد.

بیشتر بخوانید
طراحی سایت در تهران | سئو سایت در تهران

استفاده از نشانه های | یا – برای جدا کردن کلمات کلیدی در عنوان صفحه

یکی از کار هایی که بسیاری از سئو کاران حرفه ای انجام می دهد استفاده از علامت | یا – برای جدا کردن کلماتی که در عنوان به کار می برند می باشد. اما پیشنهاد گروه ایران وبر در این مورد، خط عمودی است زیرا در موتور های جستجو بهتر نمایش داده می شود و باعث می شود که سایت شما کلیک بیشتری را دریافت کند.

استفاده از عدد در عنوان صفحه

همانطور که در این مطلب نیز مشاهده می کنید ما در انتخاب عنوان صفحه از 5 نکته ی مهم استفاده کرده ایم. این 5 باعث می شود که کاربر به خوبی بداند با چه مطلبی رو به رو است و این باعث افزایش کلیک بر روی مطلب شما خواهد شد.

طول عنوان صفحه

طول عنوان صفحه نباید بیشتر از  70 کاراکتر باشد. زیرا در موتور های جستجو نمایش داده نمی شود و مشکلات دیگری را در پی خواهد داشت. پس همیشه این موضوع را رعایت کنید که نهایت طول باید 70 کاراکتر باشد. اما توصیه می شود که حداقل نیز 60 کاراکتر را در عنوان قرار دهید که برای سئوی سایت مناسب باشد.

عنوان صفحه تکراری

همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که عنوان صفحه ی تکراری برای سایت شما بسیار مضر خواهد بود. این باعث می شود هر دو مطلب شما از ایندکس حذف شوند و یا در کمترین پیامد یکی از این دو نمایش داده نشوند در صورتی که شما زحمت بسیاری برای یک مطلب کشیده اید.

شما می توانید مقالات سئوی محتوا و تفاوت سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید را نیز بخوانید.

آنچه که در این مقاله بیان شد قسمت بسیار مهمی از سئوی عنوان بود. این مقاله در حال حاضر بسیار کاربردی است و در آینده با تغییر الگوریتم گوگل نیز آپدیت خواهد شد. با ایران وبر همراه باشید.

در جدیدترین مقاله تاثیر h1 بر روی سئو بررسی شده است. می توانید این مطلب را بخوانید: تاثیر تگ H1 در سئو چیست؟ از ابتدا به اکنون تاثیر ان چه تغییری کرده است؟

موضوعات مرتبط: , , , ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4