تاثیر تصاویر بر سئو سایت و محصولات از زبان گوگل

    موضوعات: بازاریابی دیجیتال سئو 

از سال گذشته گوگل بخش امتیاز دهی به صفحات و محصولات را به موتور جستجوی خود اضافه کرد. اگر از این قابلیت تا به حال استفاده کرده باشید، می دانید که بعضی از صفحات شما دارای رنگ و امتیاز دهی است و برخی دیگر در گوگل بدون امتیاز دهید. همچنین استفاده از تصاویر اصلی یک محصول یکی از سوالات کارشناسان سئو است. حال جان مولر از موتور جستجوی گوگل به این موضوع پاسخ داده است. با دپارتمان سئو ایران وبر همراه باشید.

جان مولر که چندی است به سوالات بسیاری در مورد موتور هاس جستجوی و سئو پاسخ می دهد، در جدیدترین گفتگوی زنده خود به سوالات کاربران پاسخ داد. در این برنامه لایو، مدیر یکی از وبسایت های فروشگاه از جان مولر سوالی در مورد تصاویر محصولات پرسید. مفهوم اصلی سوال اینگونه بود:

در صورتی که ما یک محصولی داشته باشیم که تصاویر ان در اینترنت موجود باشد یا از سایت سازنده دریافت کنیم، استفاده از این عکس ها مشکلی ندارد یا باید خودمان تصویر برداری کنیم؟

در ادامه جان مولر پاسخ روشنی به این موضوع می دهد: تصاویر باید توسط خودتان گرفته شود.

پاسخ کامل جان مولر به تاثیر تصویر در سئو و نمایش ستاره و امتیاز دهی در گوگل

در سال گذشته گوگل، قابلیت تمایش ستاره برای محصولات را قرار داد. اما این قابلیت برای همه محصولات نمایش داده نمی شود. گوگل توصیه می کند که برای نمایش این بخش از تصاویر اختصاصی که توسط خودتان گرفته شده است استفاده کنید.

سوال اصلی اینجاست که اگر ما تصویری را از سایت دیگر گرفته و ان را تغییر دهیم، ایا این برای منحصر به فرد بود کافی است؟

مولر می‌گوید «بی‌نظیر» به عکس‌هایی اطلاق می‌شود که خودتان گرفته‌اید، نه عکس‌های تقویت‌شده اند یا تغییر پیدا کرده اند.

«من فکر می‌کنم دستورالعمل‌هایی که برای بررسی‌ها داریم، یا توصیه‌هایی که داریم، باید واقعاً روی عکس‌های منحصربه‌فردی که از این محصولات ایجاد می‌کنید متمرکز شود، نه عکس‌های بررسی که مصنوعی هستند.»

البته جالترین قسمت این مکالمه ان است که، جان مولر از برخی محدودیت های سیستم سخن می گوید. در ادامه می گوید:

فکر نمی‌کنم سیستم‌های ما به‌طور خودکار آن را تشخیص دهند، اما احتمالاً این چیزی است که حداقل به صورت دستی، هر از گاهی به آن نگاه می‌کنیم.


برای روشن شدن موضوع، صاحب وب‌سایت با پرسیدن اینکه آیا بهترین گزینه استفاده از عکس‌های اصلی استودیویی است، ادامهه می‌دهد.

مولر می گوید:

“من فکر می کنم این ایده آل خواهد بود.”

هدف کلی به‌روزرسانی الگوریتم بررسی محصول Google، تقویت محتوای نوشته شده توسط افرادی است که شخصاً آنچه را که بررسی می‌کنند آزمایش کرده‌اند.

یکی از راه هایی که نویسنده می تواند ثابت کند که شخصاً یک محصول را آزمایش کرده است، گرفتن عکس های خود از آن است.

این بدان معنا نیست که رتبه‌بندی و امتیاز دهی با عکس‌های استوک غیرممکن است.

در واقع، از آنجایی که الگوریتم گوگل نمی تواند تفاوت بین عکس های اصلی و ویرایش شده را تشخیص دهد، ممکن است با تصاویر تولید کننده محصول به سایت هایی برخورد کنید که رتبه خوبی دارند.

وقتی تیم ارزیابی کیفیت Google که متشکل از افراد واقعی است، وارد می‌شود و نتایج جستجوی بررسی محصول را ارزیابی می‌کند، متوجه می‌شوند که کدام وب‌سایت از عکس‌های خود استفاده می‌کند.

به زودی نمی توانید رتبه بندی سایت هایی با عکس های ویرایش شده را در همان موقعیت های قبلی مشاهده کنید، در حالی که وب سایت هایی با عکس های اصلی جایگاه بهترین خواهند گرفت.

نتیجه گفتگو با جان مورد در مورد سئو تصاویر

سوال پرسیده شده، بیشتر بر روی یک محصول تمرکز کرده بود اما مشخص است که گوگل اهمیت ویژه ای به تصاویر اختصاصی می دهد. مولر بیان کرد که گوگل در حال حاضر نمی تواند تفاوت تصاویر ویرایش شده و اصلی را بفهمد اما در اینده تصاویر اصلی و اختصاصی جایگاه بالاتری خواهند داشت.

اما این به این معنی است که تیم جستجوی گوگل در حال کار بر روی الگوریتم بررسی تصاویر هستند و هر روز این الگوریتم پیشرفته تر خواهد شد.

بنابراین بهتر است از هم اکنون به فکر تصاویر اختصاصی برای سایت خود باشید.

شاید برای شما مناسب باشد:

موضوعات مرتبط: ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
دیجیتال مارکتینگ چیست و تفاوت آن با مارکتینگ؟

سلام من شهاب و اینجا استدیو ایران وبر. در این قسمت قراره تعریف مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ رو از زبان یکی از بهترین بازاریابان جهان داشته باشیم. با من همراه باشید. دیجیتال مارکتینگ به صورت ساده  به بازاریابی در فضای دیجیتال می گن! خب ممکنه از خودتو سوال کنید که چرا همون مارکتینگ گفته نشده و دیجیتال اینقدر داخل این کلمه بولد هست. مارکتینگ به صورت سنتی ، بسیاری از ابزار های بررسی دقیق رو نداشت و در یک کلام بازاریاب نمی تونست به صورت دقیق در مورد نتیجه حرف بزنه یا حتی مشکلات رو پیدا کنه.  مثلا شما چند بیلبورد در بزرگراه همت، چمران و حکیم اجاره کردید. تو همین زمان مشتری های جدیدی با شما تماس می گیرن و […]

آموزش دیجیتال مارکتینگ | آموزش اصول بازاریابی دیجیتال + دوره رایگان

آموزش دیجیتال مارکتینگ یکی از بخش های مهم در کسب و کار های اینترنتی است. کسب و کار های اینترنتی برای گسترش کسب و کار خود و همچنین افزایش درآمد و در نهایت گسترش کسب و کار خود به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند. اهمیت آموزش دیجیتال مارکتینگ زمانی مشخص می شود که ان را با بازاریابی سنتی مقایسه می کنیم. مزایا و هزینه کم ان و همچنین داده محور بودن دیجیتال مارکتینگ آن را به پدیده سود اور و جذاب تبدیل کرده است. در ادامه با ما همراه باشید. دیجیتال مارکتینگ در مقابل بازرایابی سنتی مهمترین بخش دیجیتال مارکتینگ، داده محور بودن آن است. حال داده محور بودن به چه معنی است؟ داده محور بودن به این معنی است که […]

بررسی لوگو و تبلیغ بیلبورد فرش گاه وانیا: لوگو تایپ غیر استاندارد

در مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ، لوگو یکی از بخش های بسیار مهم در کسب مشتری جدید و فروش بیشتر است. اشتباهات کلیدی در حوزه لوگو و آرم در نهایت باعث از بین رفتن هزینه های زیادی خواهد شد. به همین دلیل ما همیشه به مشتریان و کسب و کار ها توصیه می کنیم که برای لوگو خود هزینه کنند و وقت مناسبی در نظر بگیرند. حال شما به یک لوگو غیر استاندارد مواجه هستید. لوگویی که حتی بازده بیلبورد تبلیغاتی این شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه به بخش های منفی این لوگو و بیلبورد می پردازیم. بررسی لوگو فرش گاه وانیا این برند برای خود یک اسم جدید انتخاب کرده است;فرش گاه وانیا. اما جدای اسمی […]

بررسی تبلیغ و بیلبورد کاریزما: کپی رایت ضعیف و مخاطب گریز

یکی از بخش های مهم مارکتینگ، کپی رایت نویسی است. کپی رایت برای بخش های مختلفی استفاده می شود که در زمینه تبلیغ تاثیر ان به عینه دیده می شود. شاید شما تبلیغ شرکت مشاوره بورسی کاریزما را دیده باشید. در جای جای شهر تهران بیلبورد های ان دیده می شود اما متن تبلیغ ان واقعا ضعیف و مخاطب گریز است. متن تبلیغ کاریزما این جمله است: بورس دیگر ضرر ندارد! در ادامه به بررسی کامل این بیلبورد و ضرری که این بیلبورد برای این شرکت به همراه داشته است، خواهیم پرداخت. با ایران وبر همراه باشید. بررسی روانشناسی متن بیلبورد “بورس دیگر ضرر ندارد!” جمله به کل بدی است. حتی اگر در سال های گذشته پول بسیاری از شهروندان […]

اشنایی با فرمت های لوگو | همه چیز درباره ی کیفیت رنگ، رزولوشن و فرمت لوگو

وقتی فایل لوگو سفارشی خود را از طراح درخواست میکنید میبینید که آن را با فرمت های مختلف برای شما ارسال میکند. اما این فرمت های لوگو به چه درد میخورد؟ هر کدام کجا استفاده میشوند؟ این سوال برای شما پیش می اید که “با این فایل ها چه کار کنم و چرا فرمت های زیادی وجود دارد؟” هر فرمت فایل برای هدف خاصی استفاده می شود. دانستن اینکه از کدام فرمت فایل استفاده کنید بسیار مهم است زیرا لوگوی شما در همه ی زمینه ها مورد استفاده قرار میگیرد – از کارت ویزیت گرفته تا وب سایت و بنر و بیلبورد و حتی شاید روی تی شرت. این مقاله به شما میگوید هر فرمت مجا کاربرد دارد! فرمت وکتور […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4