بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

فونت های سریف (Serif) انتخابی عالی برای ایجاد یک لوگوتایپ با احساس اقتدار و ظرافت ترکیبی است. فونت مناسب می تواند کسب و کار شما را از رقبا متمایز کند، بنابراین ما لیستی از بهترین فونت های سریف 2021 را برای کمک به شما تهیه کرده ایم!همچنین در این مقاله قرار است نمونه های معروف لوگوی serif و نکاتی در مورد نحوه طراحی آنها به شما بگوییم.

فونت سریف (Serif) چیست؟

فونت های Serif دارای بیرون زدگی در انتهاب پایه هر حرف لاتین هستند. این نوع فونت در اواسط دهه 1800 سرچشمه گرفت و به دلیل خوانایی و جذابیت ظاهری محبوبیت خود را حفظ کرد. مجلات، کتاب ها، روزنامه ها و اکثر فرمت های چاپی مدت هاست از فونت های سریف استفاده می کنند. البته در طراحی وب، فونت سان سریف(بدون سریف) انتخاب میشود، ولی این چیزی از ارزشهای سریف کم نمیکند!

سان سریف انتخاب کنیم یا سریف؟

شاید خیلی وقتها برایتان سؤال شده که از سریف استفاده کنم یا سان سریف؟فونتهای سریف ظاهری سنتی تر و رسمی تری دارند و مناسب صنعت چاپ هستند؛ در حالیکه فونتهای سان سریف ظاهری معاصر و مدرن تر ارائه می دهد که بیشتر مناسب وب است. در این باره خیلی مفصل تر در مقاله انتخاب فونت مناسب در لوگو تایپ توضیح داده ایم.

معروف ترین فونت های سریف

اگر بخواهیم چندتایی از معروف ترین فونت های سریف را نام ببریم Times New Roman, Arial, Georgia, Garamond, و Didot قطعا در لیست ماخواهند بود. حتما اسم این فونت ها قبل به چشمتان خورده است. فونتهای سریفی که به طور پیش فرض در کامپیوتر شما در همه نرم افزارها وجود دارد. به این ترتیب به راحتی میتوانید آن ها را انتخاب و استفاده کنید.

فونت سریف مناسب چه بیزنس هایی است؟

برای برخی از صنایع سریف ها بهترین انتخاب هستند. به تصوری که می خواهید هنگام انتخاب فونت خود ایجاد کنید، فکر کنید. آیا هدف شما آینده نگر هستید یا در زمان حال زندگی میکنید؟ یا امیدوار هستید که احساس کلاسیک و قدیمی بودن را به یاد آورید؟ فونت Serif برای صنایع زیر عالی است:

 • مشاوره
 • حقوق
 • طراحی داخلی
 • روزنامه نگاری
 • دارایی، مالیات با سرمایه گذاری

اگر کسب و کار شما در یک صنعت نوآورانه قرار دارد، فونت های سان سریف می تواند گزینه بهتری باشد.

بایدها و نبایدهای استفاده از فونت سریف

در اینجا برخی از باید ها و نباید ها برای استفاده از فونت سریف در مارک تجاری شما اشاره خواهیم کرد و بعد از آن میرویم به سراغ بهترین فونت های سریف 2021 :

 • از فونت سریف برای نوشتار طولانی در صفحه های کوچک استفاده نکنید
 • سرفصل های serif را با متن بدون سریف در محیط های دیجیتال جفت کنید
 • اگر می خواهید آینده نگر یا مدرن به نظر برسید از سریف استفاده نکنید
 • برای لوگو و مارک تجاری از یک serifفونت استفاده کنید
 • از فونت های سریف برای بدنه متن با صفحه بلند استفاده نکنید
 • از serif برای چاپ استفاده کنید

بهترین فونت های سریف 2021

خب بالاخره برویم سراغ بهترین فونت های سریف 2021 که خیلی ترند هستند و در طراحی لوگو و لوگوتایپ بسیار کاربردی!

Chicago Makers

این فونت برای لوگوها، بنرها و تبلیغات رسانه های اجتماعی جذابیت خاصی دارند. این فونت سریف با وزن های مختلف و حال و هوای مدرن توسط Din Studio در سال 2021 طراحی شده است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Bosca

این فونت یک سریف زیبا با انعطاف پذیری در طراحی های مدرن و محافظه کارانه است. ما این فونت را در Pinterest زیاد می بینیم! بوسکا توسط Larin Type Co در سال 2020، طراحی شده است و برای عناوین و برندهای تجاری که به پیچیدگی نیاز دارد بسیار مناسب است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

EB Garamond

EB Garamond که از روی Garamond اصلی طراحی شده، واقعاً لمس بی انتها را به هر برندی می افزاید. این نسخه از Garamond توسط Georg Duffner در سال 2019 توسعه یافته است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Mirador

فونت های نئوکلاسیک مانند میرادور بر ظرافت حروف سريف سنتی افزوده اند. این فونت دارای تایپوگرافی با کنتراست بالا است و توسط Rene Bieder در سال 2015 طراحی شده است.

بیشتر بخوانید
تغییر لوگو آدیداس (adidas) برای جام جهانی 2022

Elgraine

در جایی که سبک کلاسیک با مدرن تلاقی می کند، Elgraine را خواهید دید – یک فونت گویا و حجیم که برای مارک تجاری زیبا ساخته شده است. Elgraine توسط Nasir Udin در سال 2020 طراحی شد و دارای مجموعه گسترده ای است که بیش از 200 زبان را پشتیبانی می کند!

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Zin Display

Zin Display به خاطر پایه های تیزش جلب توجه میکند. این فونت سریف هیجان انگیز توسط CarnokyType در سال 2020 طراحی شده است و خواندن آن بسیار جذاب است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Tempios Fine

Tiempos Fine دارای تعادل پایه های تیز و منحنی های نرم است. این فونت توسط Klim Type Foundry در سال 2018 طراحی شده است و به دلیل سرفصل های بزرگ و راحتی در خوانش مناسب برای چاپ سرمقاله است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Hacky

این یک فونت چندوجهی است که می تواند در موارد بدون تاریخ انقضا و جدید استفاده شود. هم مجلل و هم معاصر است! یک پیچ و تاب مدرن به فونت های سریف کلاسیک می افزاید. این فونت که دارای ویژگی های منحصر به فرد است توسط madeDeduk در سال 2020 طراحی شده است!

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Bodoni*

این یک نمونه کلاسیک از نوع حروف کاملاً تصفیه شده است. این یک فونت سریف خوب برای متن اصلی و چاپ طولانی است. بودونی* بازسازی حروف اصلی Bodoni است و توسط Indestructible Type در سال 2020 طراحی شده است و یکی از بهترین فونت های سریف 2021 محسوب میشود.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Ogg

Ogg با الهام از کالیگرافی، ترکیبی منحصر به فرد از عناصر دارد که آن را برای مارک های عصر جدید انتخاب می شود. این فونت توسط Sharp Type در سال 2020 منتشر شد و دارای 5 وزن و 10 فونت کلی است!

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Pacho

یکی دیگر از بهترین فونت های سریف 2021 پاچو است که در همین سال با 9 وزن توسط madeDeduk طراحی شد. این فونت بسیار چشم گیر و جذاب است!

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Laviossa

Laviossa یک طراحی زیبا و در عین حال چشمگیر است. توسط Anwar Patihan طراحی شده و توسط Jehoo Creative در سال 2020 منتشر شده است . دارای 5 وزن متغیر و جزئیات خیره کننده است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Boiling

یک فونت جسورانه با منحنی های منحصر به فرد و جذابیت بی نظیر است. طراحی شده توسط Alit Design در سال 2020، دارای 11 فونت است و برای برندهایی که به دنبال جلب توجه هستند بسیار مناسب است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Restora

Restora یک سریف نوستالژیک که اصول قدیمی را با اصول جدید ترکیب می کند! یک فونت همه کاره با حروف بلند و سریف های هنری است. طراحی شده توسط Nasir Udin در سال 2019، در 8 وزن موجود است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Cardillac

شفاف، تر تمیز و نجیب، کاردیلاک یک فونت است که با ظاهر دیدنی خود احترام می طلبد. کادیلاک که توسط Hoftype در سال 2018 طراحی شده است، یک فونت سریف عالی برای متن ها است.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟

Goordy

گوردی ظاهری لوکس و قدیمی دارد. این فونت سریف که توسط استودیو Gilar در سال 2021 طراحی شده است، برای مارک های پیچیده ساخته شده است و یکی از محبوب ترین و بهترین فونت های سریف 2021 محسوب میشود.

بهترین فونت های سریف 2021 | چه فونتی انتخاب کنیم؟
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4