تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود.

همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد.

لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این برند ایجاد شده است مرتبط است. اگر اهل مد باشید، ورساچه یکی از ساده ترین لوگوهایی است که می توانید تشخیص دهید! بنابراین بیایید جزئیات بیشتری در مورد منشاء آن کشف کنیم.

تاریخچه برند ورساچه

تاریخچه این برند از سال 1972 زمانی شروع می شود که جیانی ورساچه کالابریا را ترک کرد و به میلان رفت و در آنجا به عنوان طراح مشغول به کار شد و مجموعه ای برای یک شرکت پوشاک به نام “Florentine Flowers” ساخت.

او تصمیم گرفت در میلان بماند و همچنین با کالاگان، کامپلیس و جنی همکاری داشت. به زودی در سال 1978، طراح اولین مجموعه خود که نام خود را داشت ارائه کرد.

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

قدم بعدی افتتاح یک بوتیک بود که در سال های بعد شروع به رشد کرد. با شرکت در شوهای مختلف مد و انجام انواع لباس ها و دوره های آموزشی حتی در لندن، محبوبیت او شروع به افزایش کرد و به زودی همراه با لوگوی ورساچه به یک مرجع تبدیل شد.

تصویر لوگو ورساچه

بسیاری از ایتم های ورساچه دارای نشان نمادین سر مدوسا هستند. در این مقاله متوجه میشوید که پیام پشت آن چیست و ببینید که چگونه بر سازندگان مد در کل جهان تأثیر گذاشته است.

در سال 1993، جیوانی مدوسای اساطیری را به چهره شرکت خود تبدیل کرد. فرهنگ کلاسیک رومی، الهام بخش این لوگو بوده است. در کودکی، در حال بازی با برادران و خواهران در میان ویرانه های باستانی در رجیو کالابریا، آثار هنری زیادی روی زمین دید. در میان آنها همان مدوسا بود که به نماد ورساچه تبدیل شد. حلقه ای پهن با حاشیه سر او را احاطه کرده است. الگوی ماز سنتی یونان باستان بر سبک نفیس لباس تأکید دارد.

بیشتر بخوانید
طراحی لوگو صنایع دستی | ویژگیهایی که باید در لوگوهای هنری وجود داشته باشد

چرا تصویر لوگو ورساچه یک زن است؟

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

در واقع این تصویر همانطور که گفته شد برگفته از شخصیت اساطیری به نام مدوسا است. یک پیشنهاد و افسانه این است که لوگوی ورساچه از تصویری استفاده کرده است که هم جیانی و هم خواهرش در کودکی دیده بودند. آنها در ویرانه های یک ویلای رومی بازی می کردند که الگوی مشابهی از ورساچه روی زمین داشت.

او همچنین می‌داند که بسیاری از شخصیت‌های اساطیری عاشق زیبایی مدوسا شدند و پس از خیره شدن به او گرفتار شدند. جیانی امیدوار بود که با لباسش بتوانیم حس جذابیت مشابهی را القا کنیم و می‌خواست لباس‌هایش زیبایی و در عین حال شوک را منعکس کنند.

مفهوم لوگو ورساچه

مطمئناً لوگوی ورساچه یکی از شناخته شده ترین لوگوهای دنیای مد است. دارای سر مدوسا است، شخصیتی از اساطیر یونان که توسط الهه آتنا به گورگون تبدیل شد.

بعداً او توسط پرسئوس کشته شد. گناه مهلک مدوسا این بود که پوزیدون را ترک کرد تا او را اغوا کند و به معبد الهه آفرودیت برساند. افسانه می گوید که موهای او به مارهای سیاه تبدیل شد و هر کسی که جرات دیدن او را داشته باشد به طور کامل به سنگ تبدیل می شود.

جیانی ورساچه علاقه زیادی به اساطیر و هنر یونان داشت. او در جنوب ایتالیا متولد شد، بنابراین شاید این یکی از دلایلی باشد که ما به دنبال این ظاهر هنری برای لوگوی ورساچه او هستیم. او میراث غنی یونانی داشت و وقتی به مد فکر می کنیم واقعاً به یکی از برندهای معتبر تبدیل شده است.

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

فونت ورشاچه

حروف لوگوی ورساچه یک حروف سفارشی است که برای استفاده فردی این شرکت ساخته شده است. این لوگو همچنین به این واقعیت اشاره می کند که طراحی نوآورانه ورساچه مردم را با زیبایی خود شگفت زده کرده و باعث شده است که جذب آن شوند.

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

رنگ آرم ورساچه

رنگ لوگو مشکی با پس‌زمینه سفید است. اما رنگ‌ لوگو مطابق محصول تغییر زیادی می‌کنند. بیشتر، ورساچه از لوگوی با خطوطی استفاده می‌کند که روی پس‌زمینه طلایی سفید هستند. نماد ورساچه هم گاهی به رنگ نقره ای یا طلایی رنگ می شود. به خصوص زمانی که روی ساعتها، سگک کفش، کیف دستی و حتی جواهرات استفاده می شود.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4