طراحی لوگو پزشکی | قیمت لوگو برای پزشکی + نمونه کار

کمتر پیش می آید که پزشکان به دنبال سفارش طراحی لوگو پزشکی بروند. آنها از همان تصاویر آماده ی مرتبط با تخصصشان در کارت ویزیت، تابلو و یا نسخه ها استفاده میکنند. اما اگر قرار باشد یک اپلیکیشن اختصاصی نوبت دهی و یک سایت پزشکی شخصی داشته باشید، نمیتوانید از تصاویر یا لوگوهای آماده استفاده کنید.

از این گذشته، یک عکس(لوگو) برابر با هزار کلمه ارزش دارد. بنابراین، اگر می خواهید سازمان مراقبت های بهداشتی خود را تأسیس کنید، باید یک لوگو پزشکی داشته باشد که حس مراقبت و سلامت را در ذهن مخاطبان شما ایجاد کند.

چرا به لوگو پزشکی نیاز داریم؟

  • استفاده از لوگو و ست اداری پزشکی، شما را از دیگر پزشکان متمایز خواهد کرد و بهتر در ذهن بیمارها خواهید ماند.
  • استفاده از لوگو در فضای مطب بسیار زیبا و شیک خواهد شد و از همه مهمتر به بیمار حس امنیت و آرامش خواهد داد. بیمار در چند دقیقه ای که بر روی صندلی انتظار نشسته است با نگاه به لوگو پزشکی شما و نوع طرح و رنگ آن کمی سرگرم خواهد شد.
  • نکته دیگر این است که یک لوگو باعث ایجاد اعتبار، برتری در برابر کلینیک های رقیب و یک رابطه صادقانه میان پزشک و بیمار می شود.

در لوگوهای پزشکی و مراکز درمانی چه نمادهایی رایج است؟

همانطور که می دانید، صنعت مراقبت های بهداشتی با توجه به افزایش جمعیت انسانی بسیار رقابتی شده است. بنابراین، یک لوگو پزشکی باید چگونه باشد تا شما را از بقیه رقبا متمایز کند؟ در ادامه به پاسخ خواهید رسید:

استفاده از نمادهای پزشکی و سلامتی

نمادها یکی از تعیین کننده ترین عوامل در ایجاد انگیزه در افراد است. لوگوهای نمادین در پزشکی بسیار پرکاربرد هستند. شما نیز می توانید نمادها و آیکونهای مرتبط با شاخه ی پزشکی خود در طراحی لوگو بگنجانید. این عناصر می تواند به شما کمک کند تا از رقبای خود متمایز شوید و در ذهن بیماران بمانید.

طراحی لوگو پزشکی | قیمت لوگو برای پزشکی + نمونه کار

بیشتر نمادهای مورد استفاده در لوگوهای پزشکی و بیمارستانی از علامت بعلاوه، قرص، نشانه علم پزشکی، قلب و میکروسکوپ هستند. بیشتر مراکز درمانی مشهور جهان از آیکون های معروف مانند صلیب سرخ آمریکا و میله هرمس در لوگو های خود استفاده می کنند.

نماد صلیب سرخ

طراحی لوگو پزشکی | قیمت لوگو برای پزشکی + نمونه کار

نمادی که صلیب سرخ را نشان می دهد در ابتدا توسط هنری دونان در سال 1863 طراحی شده است. نماد صلیب به عنوان نمادی از کنوانسیون های ژنو در سال 1864 محبوب شد. همچنین برای نشان دادن خدمات پزشکی ارتش ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم استفاده شد. به این ترتیب ، این نماد به عنوان مشخصه ای از خدمات مراقبت های بهداشتی در زمان جنگ تبدیل شد. طبق کمیته صلیب سرخ بین المللی ، این آرم از پرچم سوئیس با وارونه سازی رنگ های آن الهام گرفته است.

نماد علم پزشکی (Caduceus symbol)

طراحی لوگو پزشکی | قیمت لوگو برای پزشکی + نمونه کار

نماد رایج دیگر در صنعت بهداشت و درمان نماد Caduceus است.این نماد یک میله بالدار را نشان می دهد که دو مار به دور آن حلقه زده اند. کادوکوس نماد خدای یونانی هرمس است که بیانگر فصاحت، تجارت، خرد و کیمیاگری است. همچنین، این میله ای که مار دور آن پیچیده Asclepius، خدای یونانی است که نماد دارو و شفا است. پس نماد رایج در لوگو داروخانه نیز محسوب میشود.

لوگوتایپ در لوگو پزشکی

تایپوگرافی در طراحی لوگوهای پزشکی، کلینیک و بیمارستانها بسیار مهم است. تایپوگرافی که برای لوگو خود استفاده می کنید باید منحصر به فرد و حرفه ای باشد، اما بیش از همه جذابیت ظاهری داشته باشد؛ این جذابیت شامل فونت (سبک قلم) و رنگ قلم است.

هنگام انتخاب قلم برای لوگو پزشکی خود، باید مطمئن شوید که تمام جنبه های تجارت پزشکی شما را در بر می گیرد. باید تمیز، حرفه ای و معتبر به نظر برسد. درست مانند نوع لباسی که می پوشید، حروف نشان دهنده شخصیت و هدف برند شما است.

شما ابداً نباید سراغ فونتهای اسکریپت، پر زرق و برق، اغراق آمیز و ایتالیک(کج شده) بروید. بسیار مهم است که شما سادگی را در فونت خود حفظ کنید. معمولاً یک فونت sans-serif بهترین انتخاب است.

نمونه لوگو های پزشکی و کلینیک ها

لوگو کلینیک فرح، اسم فرح(نام خانوادگی دکتر موسس این کلینیک) به صورت قلب، نمادی از سلامتی درآمده است.

در لوگو دکتر متخصص زنان (مونا حیدری) با بهره از لوگو مونوگرام (اول اسم و فامیل دکتر) و با بهره از المانهای مربوط به این صنف لوگوی ترکیبی زیبایی ایجاد شده است.

شما میتوانید برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

برآورد هزینه طراحی لوگو پزشکی

هزینه طراحی لوگو به طور کلی به عواملی چون نوع لوگو و مدت زمان تحویل لوگو بستگی دارد. برای برآورد دقیق تر قیمت لوگو، فرم زیر را تکمیل کنید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
آیا UX شما تاثیرگذار است؟ چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟

این روزها، افزایش وفاداری به برند و وفادار ماندن کاربران به تجربه کاربری (UX) وب‌سایت یا اپلیکیشن شما بستگی دارد. دیگر از اوایل دوران استارت آپی گذشته ایم که کاربران برای خدمات از شرکت یا استارت آپ شما استفاده کنند. راحتی استفاده از برنامه و UX تاثیر به سزایی در انتخاب شما دارد. اما چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟ همانطور که از نام UX پیداست، تجربه کاربر – یعنی قرار دادن انسان در مرکز. طراحی تجربه‌های دیجیتالی لذت‌بخش و بدون دردسر، با این شعار انجام می شود که «همیشه حق با مشتری است». آیا UX شما بر روی محصول دیجیتالی شما تمرکز دارد؟ یک نسل قبل، شما نمی‌دانستید که UX یک حرفه است، اما در عصر دیجیتال امروز، متخصصان […]

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

یکی از موثرترین روشهای تبلیغ دیجیتال، گوگل ادز است. تبلیغات کلیکی گوگل که به پرداخت به ازای کلیک (PPC) شناخته میشود. این نوع تبلیغ با تحقیقات کلیدواژه با کیفیت همراه است. هدف اصلی انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیشنهاد هزینه پایینتر هر کلیک و نرخ تبدیل بالاتر است. دست یافتن به این امر زمان، تمرین و تخصص کافی نیاز دارد زیرا باید مشتریان خود را درک کنید و عبارات جستجویی را که برای یافتن محصولات یا خدماتی مانند شما استفاده می‌کنند، کشف کنید. این مقاله راهنمای کاملی برای پیدا کردن کلمات کلیدی در تبلیغ گوگل PPC شما است. به کمک این راهنما میتوانید کلمات کلیدی PPC خود را به دست آورید، اصلاح کنید و سازماندهی کنید. انتخاب درست کلمات کلیدی […]

راهنمای مبتدیان: چگونه طراحی سایت را در خانه یاد بگیریم؟

در دنیای امروز، دانستن نحوه انجام طراحی سایت روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اکنون یک مهارت ضروری برای طراحان است. طراحی وب می تواند بسیار پیچیده و دلهره آور باشد، اما با توسعه اینترنت و فناوری، امروزه طراحی وب می تواند آسان تر از همیشه باشد. منابع زیادی در اینترنت وجود دارد و هرکسی می تواند به تنهایی یاد بگیرد که یک طراح وب عالی باشد. در این مقاله به طور خلاصه شما را در مورد نحوه یادگیری طراحی وب در خانه راهنمایی می کنم. طراحی وب چیست؟ بسیاری از طراحان جوان یا جدید اغلب مفهوم طراحی وب را اشتباه می دانند. طراحی وب به طراحی وب سایت هایی گفته می شود که در اینترنت نمایش داده […]

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

در تبلیغات همه چیز برای جلب توجه است، نه؟ پس باید هدف طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در همین سمت و سو باشد. یک شرکت تبلیغاتی قرار است مخاطب را وادار به توجه و تشویق به خرید کند. قرار است برند را به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر بفرد جلوه دهد. اگر یک متخصص تبلیغات هستید، یا با یک شرکت تبلیغاتی کار می کنید تا برندسازی آنها را مدیریت کنید، پس می دانید که همه اینها چقدر مهم است. در عین حال تبلیغات خوب از خود شرکت تبلیغاتی شروع می شود. به هر حال، اگر نتوانید یک برند جالب توجه، به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید، چگونه می توانید مشتریان خود را متقاعد […]

نماد حیوانات در لوگو | 10 لوگو جهانی که از نماد حیوان در لوگو استفاده کرده اند

حتما تا به حال برندهای بسیاری دیده اید که از نماد حیوانات در لوگو خود استفاده کرده باشند! مردم حیوانات را دوست دارند، بنابراین طبیعتاً بسیاری از شرکت ها می خواهند آنها را در لوگوی خود بگنجانند. حیوانات نشان دهنده بهترین ویژگیهای ما هستند. شیرها نماد شجاعت، جغدها نماد خرد و غیره – بنابراین به جای استفاده از مثلاً یک “انسان باهوش” به عنوان لوگو مسکات خود، هویت برند خود را سریعتر و مستقیمتر با یک “روباه” در میان خواهید گذاشت. از پوشاک گرفته تا رسانه‌های اجتماعی، خودروهای اسپورت گرفته تا جواهرات، لوگویی با نماد حیوانی می‌توانند تقریباً برای هر صنعت یا سبک برندی مناسب باشند… به شرطی که بدانید چگونه از آنها استفاده کنید. مانند شکل ها و رنگ […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4