لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

“یک لوگوی خوب لوگوی است که بتوان آن را با پا روی شن کشید.” این سخنِ طراح گرافیک و تایپوگر معروف کورت وایدمن (1922-2011) است. لوگو آئودی دقیقا همان لوگو است. ساده ولی پر از حرف! در این مقاله شما را با مفاهیم نهفته در این طراحی حرفه ای لوگو آشنا میکنیم. با ما همراه باشید.

تاریخچه‌ی آئودی

آئودی یکی از شناخته شده ترین شرکت های خودروسازی آلمانی است. در سال 1909 تاسیس شد و در سال 1932 به بخشی از Auto Union GmbH تبدیل شد. امروزه این شرکت متعلق به فولکس واگن AG در تمام قاره ها حضور دارد و دارای 13 مرکز تولید در سراسر جهان است.

تغییرات لوگو آئودی

لوگو شرکت آنودی از ابتدای تاسیس تا زمانی که به سه شرکت دیگر متحد شد، چندین بار تغییر کرد. در ادامه در مورد این تغییرات صحبت خواهیم کرد.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

لوگو اول که به صورت یک لوگوتایپ اجرا شده است، واضح است و از آن گذر میکنیم.

اولین لوگو ائودی

این نشان که در سال 1909 ایجاد شد، تنها برای چند ماه توسط آئودی مورد استفاده قرار گرفت و در همان سال با نسخه مدرن آن جایگزین شد. اولین تلاش این دوره شبیه یک عدد حجیم “1” بود که از یک کره بیرون می آمد. نیمه پنهان پشت مثلث سیاه و رو به پایین بود. علامت کلمه آئودی با خط اسکریپت باریک سفید روی پس‌زمینه سیاه نوشته شده بود.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

بعداً در همان سال، یک نشان رسمی طراحی شد. یک مثلث سیاه و سفید با علامت شماره یک بالای آن و علامت شکسته سفید با خطوط صاف ضخیم در امتداد خط بالایی شکل هندسی. این لوگو تا سال 1932 که اتحادیه خودرو تشکیل شد در اختیار خودروساز باقی ماند.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

تغییر نماد ائودی در سال 1932

لوگوی اصلی Auto Inion (همکاری ائودی و سه شرکت دیگر) دارای چهار حلقه آبی بود. در هر حلقه، نشان یکی از چهار شرکت، آن هم به رنگ آبی کشیده شده بود. برندها آئودی، DKW، Horch و Wanderer Automobile بودند.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

1949 لوگو به سمت سادگی پیش رفت

در سال 1949 لوگوی چهار حلقه ساده شد. نشان‌های این برندها از روی نشان برداشته شد و با یک مستطیل افقی نازک جایگزین شد که حلقه‌ها را در وسط عبور می‌داد و لوگوتایپ sans-serif با حروف بزرگ روی آن قرار داشت.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

حذف حلقه ها از لوگو ائودی!

در سال 1969 آئودی لوگوی دیگری را معرفی کرد. این یک نشان مستطیلی مشکی ساده و محکم با حروف سفید شرکتی آئودی در سمت چپ آن و حروف بزرگ “NSU” به رنگ سفید sans-serif در سمت راست بود.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

اتحادیه های خودرو در سال 1969 به آئودی تبدیل شدند و بنر مستطیلی از لوگو حذف شد. اکنون این نشان تنها از چهار حلقه آبی ضخیم تشکیل شده است که به عنوان نمادی از قدرت و اعتماد بین یکدیگر زنجیر شده اند.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

یک لوگوتایپ نیز در همان سال ایجاد شد. حروف سفید پررنگ در یک سانس سریف سفارشی با شکل گرد “D” قرار داده شد. حرف D در داخل بیضی سیاه و سفید یکپارچه، که به صورت افقی قرار داشت.

بیشتر بخوانید
طراحی لوگو آموزشگاه موسیقی و گروه موسیقی | نمونه کار و استعلام قیمت

در سال 1978 بیضی قرمز شد و یک طرح کلی دوتایی نازک سفید و قرمز به دست آورد که کنتراست بهتری ایجاد کرد و نشان را متمایزتر و روشن تر کرد.

تغییر لوگو خودروی ائودی از 1995تا 2009

در سال 1995 دو نشان (تصویر و لوگوتایپ) یکی شدند. این بازطراحی لوگو از نماد حلقه های سه بعدی نقره ای با حروف قرمز فوق العاده پررنگ در همان حروف سفارشی زیر آن تشکیل شده بود. خطوط نازک و ظریف حلقه‌ها به طرز درخشانی نشانه‌های کلمه عظیم را متعادل می‌کنند و ظرافت و انحصار را به کل تصویر می‌افزایند.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

اصلاح لوگو در سال 2009

در سال 2009 لوگو اصلاح شد – حلقه های براق اکنون بزرگتر و پلاک نام کوچکتر شده اند. حروف تایپ خود را به sans-serif سنتی تر با اشکال کمی گسترش یافته تغییر داد. لوگوتایپ اکنون در قسمت پایین سمت چپ لوگو قرار داده شده بود و چهار حلقه را به ستاره ترکیب تبدیل می کرد.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

لوگو امروزی ائودی

در سال 2016 لوگو آئودی ساده شد. تمام جلوه های سه بعدی از بین رفته اند و اکنون نماد نمادین به رنگ مشکی ساده و بدون هیچ حروف اضافی اجرا شده است. اکنون چهار حلقه فضای بیشتری در نواحی همپوشانی دارند و واقعا قدرتمند و شیک به نظر می رسند.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!
لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

علت استفاده‌ی 4 دایره در لوگو آئودی

در سال 1932، چهار شرکتِ Audi، DKW، Horch و Wanderer به هم پیوستند تا Auto Union AG را تشکیل دهند که بعداً به AUDI AG تبدیل شد. پس شرکت به یک لوگوی جدید و واحد نیاز داشت. آن جا بود که چهار حلقه به هم پیوسته متولد شد.

لوگو فعلی آئودی از کجا شکل گرفت؟

هنگامی که Auto Union تشکیل شد، چهار حلقه برای اولین بار به عنوان نماد ظاهر شدند. بعداً نام تجاری آئودی در مرکز توجه قرار گرفت: ابتدا در رنگ قهوه ای و سپس در قرمز. از سال 1978، یک بیضی سیاه رنگ با حروف سفید مشخصه هویت برند بود. از سال 1985، این شرکت و محصول آن یک بار دیگر نام مشترک خود را به اشتراک گذاشتند: آئودی.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

در دهه 90، شرکت Ingolstadt بار دیگر بر روی حلقه ها تمرکز کرد، این بار با ظاهری سه بعدی. و اخیراً، طراحان با چالش جدیدی روبرو شده اند: لوگو نه تنها روی کاغذ، بلکه به صورت آنلاین نیز باید خوب به نظر برسد. بنابراین گرایش به سمت سادگی است. به همین دلیل است که در سال 2016، چهار حلقه دو بعدی شدند.

فونت لوگو Audi

علیرغم شهرت جهانی، آئودی از اولین لوگوهای خود از محتوای فونت استفاده کرده است. لوگوتایپ “Audi” تغییرات جزئی داشت، اما فونت به طور کلی تا سال 2009 بدون تغییر باقی ماند. ویژگی متمایز آن بریدگی روی حرف بزرگ “A”، نوشتن ساده شده حرف “U” و همچنین فرم خاصی از آن بود. “d”، حرف را بیشتر شبیه یک یادداشت می کند.

لوگو آئودی | از کنار دایره های خودروهای ائودی ساده عبور نکنید!

رنگ لوگو Audi

راه حل رنگی لوگو در طول تاریخ برند تغییر چندانی نکرده است. آئودی با رعایت فرم های کلاسیک از رنگ مشکی کلاسیک برای لوگو استفاده کرده است. در عین حال، فونت سفید در پس زمینه مشکی عالی به نظر می رسید.

با این حال، در سال 1985، حلقه های معروف آئودی نقره ای شد و رنگ فونت به قرمز تغییر یافت. بنابراین، این برند بر صفحه جدیدی در تاریخ خود (بازگشت به شکل کلاسیک لوگو) و همچنین یک سیاست نوآورانه در حوزه فناوری تأکید کرد. در نسخه 2009، رنگ فونت کمی از قرمز به گیلاسی تغییر کرد.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4