پیشینه ی لوگو الجی | مفهوم آدمک تک چشم در لوگو الجی

برند الجی را حتما به خوبی میشناسید و حداقل یک وسیله ی الکترونیکی از آن در خانه تان دارید؛ پس قطع به یقین لوگو الجی را هم تا به حال دیده اید! لوگویی که به لوگو مونوگرام معروف است! در ادامه با مفهوم جالب لوگوی چشم، دماغ و دهن یه گردوی الجی آشنا شوید.

تاریخچه برند الجی

در این مقاله با بررسی فعالیت برند الجی از ابتدا تا کنون، قصد داریم نگاهی تخصصی به ایده و اجرای طراحی لوگو الجی بیندازیم. همراه ما باشید.

ادغام دو شرکت لاکی و گلداستار

الجی، چهارمین شرکت بزرگ کره است که همه آن را با لوازم الکترونیکی و شعار life’s good میشناسند. اما این همه ی فعالیت و حقایق الجی نیست.

الجی در واقع شرکتی است که در نتیجه ادغام دو برند کره ای، لاکی و گلداستار (Lucky and GoldStar)متولد شد. بنابراین می توان شروع تاریخچه هویت بصری یا همان لوگو الجی را از سال 1947، همان سالی که شرکت Lucky تاسیس شد قرار داد.

Koo In-Hwoi بنیان گذار شرکتِ Lucky Chemical Industrial بود و اولین کرم صورت این شرکت را با نام Lucky روانه ی بازار کرد. در ادامه کم کم به تولید محصولات پلاستیکی و شوینده ها رسید. شرکت گلد استار هم یک شرکت الکترونیکی کره ای بود، که در سال ۱۹۵۸ تأسیس شد.نهایتا هم این دو برند در سال 1995 با هم ادغام شدند و هولدینگ الجی را تشکیل دادند. تولیدات این هولدینگ امروزه شامل وسایل لکترونیکی، مواد شیمیایی و تجهیزات مخابراتی است.

اسم الجی از کجا آمد؟

الجی در سال 1947 پس از ادغام برندهای Goldstar و Lucky ظهور کرد. اسم برند نیز از مخفف “LG” از حروف اول نام آنها تشکیل شد. این اسم به نوبه خود، اساس شعار معروف الجی “Life’s Good”به فارسی “زندگی خوب است” بود.

پیشینه ی لوگو الجی

برای برسی لوگو الجی باید به گذشته ی این برند باز گردیم. گذشته ی لوگو های شرکتهایی که بعدها الجی را تشکیل دادند.

پیشینه ی لوگو الجی | آدمک تک چشم در لوگو الجی

1958 – 1947 شرکت لاکی

به طریقی میتوان گفت جدِ ال جی، صنایع شیمیایی Lak Hui بود که مواد شیمیایی خانگی، خمیردندان ها و مواد آرایشی صورت تولید می کرد. اولین کرم او با نشان سیاه و سفید با پرتره یک دختر بود که با نوشته “LUCKY CREAM” تزئین شده بود.

پیشینه ی لوگو الجی | آدمک تک چشم در لوگو الجی

1958 شرکت گلداستار

در سال 1958 سالی بود که شرکت اصلی برند جدیدی را ایجاد کرد. شرکتی با نام تجاری جدید، سراغ تولیدات الکترونیکی رفت. لوگو تجاری مختصر بود: یک مربع قرمز کوچک با یک دایره سفید، مخفف “GS” که یک جور مونوگرام محسوب میشد. و پنج اشعه که به سمت بالا کشیده شده اند. در سمت چپ، طراحان کلمه “GoldStar” را به عنوان لوگوتایپ قرار دادند و یک فونت sans-serif غیرمعمول را برای آن انتخاب کردند.

پیشینه ی لوگو الجی | آدمک تک چشم در لوگو الجی

1995: ادغام دو شرکت

در سال 1995، رئیس شرکت، برندها را ترکیب کرد و نام جدیدی به آنها داد: LG. لوگو الجی به صورت مونوگرام ارائه شد. “L” کوچک در داخل “G” بزرگ نشان داده شده است. و با هم در مرکز دایره قرمز قرار دارند.

پیشینه ی لوگو الجی | آدمک تک چشم در لوگو الجی

شکل سه بعدی: 2005

در سال 2005 لوگو الجی بازطراحی شد. در تصویر میبینید که طراحان سایه هایی را به لوگومارک قبلی اضافه کرده اند. به این ترتیب لوگو حالتی سه بعدی گرفته است.

پیشینه ی لوگو الجی | آدمک تک چشم در لوگو الجی

لوگومارک الجی در دو نسخه 2D و 3D (دو بعدی و سه بعدی)وجود دارد. هر دوی آنها از نظر حقوقی برابر هستند. اگرچه اولین مورد بیشتر به عنوان شناسه و نشان تجاری شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد و مورد دوم به عنوان علامت تجاری ثبت شده، یعنی برای تبلیغات استفاده می شود و در بسته بندی محصول یافت می شود.

بیشتر بخوانید
برندینگ و طراحی لوگو برای صنایع چوب | هزینه طراحی لوگو صنایع چوب

لوگو سه بعدی، همانطور که میبینید بیشتر جلب میکند تا ابزاری برای تأثیر بصری بر مصرف کنندگان باشد. همچنین میراث لوگو دو بعدی را حفظ می کند و LG را از منظر جدید نشان میدهد.

مفهوم شکل لوگو الجی

دایره قرمز بزرگ، نمادی از جهان، نشان میدهد الجی برندی جهانی در زمینه تکنولوژی است.

عناصر دیگر در این لوگو نیز هر کدام نماد چیزی هستند: “Gلبخند است، “L” نماد بینی و نقطه، چشم است. به طور کلی این لوگو صورت یک فرد مهربان و صمیمی را به تصویر میکشد که ویژگی مشتری مداری و در دسترس بودن الجی را میرساند. همچنین اشتیاق این شرکت را برای برقراری ارتباط طولانی مدت با مشتریان به منظور جلب رضایت آنها با محصولات با کیفیت انتقال می دهد.

اما چرا یک چشم؟ آنها عمدا یک چشم قرار دادند و این مفهوم برایشان حائز اهمیت بوده است. این یک چشم از عزم و وفاداری به آرمان های شما صحبت می کند.

فونت لوگو الجی

طراحان در این لوگو از فونت Helvetica Black استفاده کرده اند. در سال 2014، “G” کمی تغییر کرد و ظاهر دقیق تری به خود گرفت. علاوه بر این، حروف نازک تر شده و نوشته ی «LG» اندکی بزرگتر شده و اکنون اندازه آن با لوگومارکش هم اندازه تر شده است.

رنگ لوگو الجی

پیشینه ی لوگو الجی | آدمک تک چشم در لوگو الجی

پالت رنگی لوگو از LG Red و LG Gray تشکیل شده است. اصلی ترین آن سایه قرمز تیره است که نماد حسن نیت شرکت است. از خاکستری تیره به عنوان رنگ ضافه استفاده شده، به طوری که کلمه مخفف در پس زمینه دایره برجسته نمی شود و روشنایی آن را متعادل می کند. برای اطلاات بیشتر در مورد نماد هر رنگ در لوگو میتوانید مطلب رنگ مناسب برای لوگو | بررسی روانشناسی رنگ‌ها و تاثیرشان در بازاریابی را مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4