10 نمونه لوگو آژانس مسافرتی موفق در ایران و جهان

سفر قرار است نشاط بخش و هیجان‌انگیز باشد، قرار است لحظات خوش افراد را در ذهن ها متصور شود. پس چرا هر لوگو آژانس مسافرتی که در اطرافمان میبینیم خسته‌کننده و بی روح است؟ اگر یک برند مسافرتی هستید، لوگوی شما باید هیجان و نشاط این کسب و کار را منعکس کند تا مشتریان را جذب کند و روحیه بالای آنها را تشویق کند. اگر میخواهید لوگو برند سفر خود را طراحی یا بازطراحی کنید باید نکات مهمی را که برندهای معروف و بزگ حوزه ی سفر در لوگو خود دارند، در نظر بگیرید.

در این راهنما، نگاهی عمیق به 10 لوگو برتر در زمینه سفر و گردشگری خواهیم انداخت تا اگر طراح لوگو هستید بتوانید از آنها الهام بگیرید؛ همچنین اگر کارفرما هستید بدانید باید چه چیزی از طراح لوگوی خود بخواهید!

لوگو برند سفر و گردشگری airbnb

Airbnb به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین آرم‌ها، اصول طراحی گرافیکی مختلف را با هم ترکیب می‌کند تا یک لوگو مسافرتی ساده اما معنادار ایجاد کند. استفاده از منحنی‌ها و دایره‌ها باعث می‌شود این لوگو مینیمال و جذاب به نظر برسند. یک انتخاب خوب برای کاهش استرس در برندی که مردم را به زندگی در خانه‌های افراد غریبه در سفر دعوت می‌کند.

این سبک گاه به گاه با شکل قلب وارونه، نماد شناخته شده جهانی برای صلح و اعتمادِ بیشتر، می شود. با این حال، یکی از الهام بخش ترین عناصر لوگوی Airbnb، اشاره ظریف به ایکون لوکیشن (شکلِ در مرکز) است.شاید تقریبا همه بدانند که اما این نماد اشک مانند نماد موقعیت مکانی در نقشه‌های دیجیتال است. این ایکون در این لوگو نشان می‌دهد که برندairbnb در حوزه سفر فعالیت میکند، حتی اگر بیننده قبلاً نام Airbnb را نشنیده باشد.

10 نمونه لوگو آژانس مسافرتی موفق در ایران و جهان

لوگو آژانس مسافرتی Expedia

هواپیماها ممکن است برای لوگوهای مسافرتی بیش از حد معمولی به نظر برسند. اما هیچ نمادِ بهتری برای نشان دادن سفر هوایی وجود ندارد . هیچ‌کس پس از دیدن لوگوی Expedia سوال نخواهد کرد که در چه صنعتی فعالیت میکند. چیزی که این لوگو را متمایز می کند، خط کشیده ای است که از دم هواپیما می آید: خط بلندی که از پشت هواپیما می آید حس حرکت به جلو را منتقل میکند که همین به لوگو زندگی و روح بخشیده است.

Expedia به عنوان یک نمونه لوگو گردشگری خوب، آرم خود را در یک دایره محصور می کند تا نام تجاری جذاب تر به نظر برسد. اگر با تئوری رنگ برای طراحی لوگو آشنایی دارید، باید انتخاب رنگ های Expedia را تحسین کنید. آبی تیره توانایی و اعتماد را نشان می‌دهد. ویژگی‌های ضروری برای کاهش ترس از سفر! همانطور که در راهنمای انتخاب رنگ برای لوگو توضیح داده ایم، زرد هم بهترین ترکیب با این آبی است.

10 نمونه لوگو آژانس مسافرتی موفق در ایران و جهان

لوگو شرکت مسافرتی Budget Yatra

شرکت Budget Yatra خدمات مسافرتی برای مسافرانِ با بودحه ی کم در دسترس قرار می‌دهد. لوگوی این آژانس مسافرتی آن‌ها از تکنیک‌های سنتی لوگوی سفر استفاده می‌کند و این چرخش مفهوم «ارزان» بودن به آن‌ها می‌دهد. این خط ظریف برای کانسپت پیاده روی است(همه یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت می خواهند اما هیچ کس یک خط هوایی “ارزان” نمی خواهد) اگرچه بودجه Yatra این کار را با ظرافت انجام می دهد.

آنها سبک بصری ساده و مینیمال با حداقل خطوط و جزئیات را انتخاب کردند. علاوه بر این، رنگ نارنجی برجسته آنها، ارتباط نزدیکی با کالاهای ارزان قیمت و مقرون به صرفه دارد. به وضوح طراحان لوگو این برند با علم و تحقیق تمام این کانسپت ها را پیاده سازی کرده اند.

10 نمونه لوگو آژانس مسافرتی موفق در ایران و جهان

لوگو وبلاک مسافرتی Velvet Escape

Velvet Escape به عنوان یک وبلاگ مسافرتی و سایت بررسی مقصد، معیارهای متفاوتی برای لوگوی خود نسبت به یک شرکت هواپیمایی یا خدمات مسافرتی مستقیم دارد. آنها با رنگ‌آمیزی سبز و تصاویر محیطی از آزادی خود استفاده می‌کنند – برای مسافران جوان‌تر و دوستدار محیط زیست جذاب‌تر است.

اما Velvet Escape همچنان می‌خواهد مردم حیطه فعالیتشان را ببینند، بنابراین به آرم‌های رایج سفر نیز وفادار ماندند. لوگوی آن‌ها حول تصویر یک پرنده می‌چرخد، نمادی که به خوبی برای آرم‌های سفر مورد استفاده قرار می‌گیرد، و برای نشان دادن حرکت (درست مانند لوگو آژانس مسافرتی Expedia) یک خط طولانی به پشت وصل می‌کنند. کاری که آنها به خوبی انجام می دهند این است که همه این عناصر را با هم ترکیب می کنند. خط پرواز پرنده مانند رگ برگ دو برابر می شود و یک لوگوی به یاد ماندنی ایجاد می کند که مخاطبان به راحتی می توانند آن را تشخیص دهند.

10 نمونه لوگو آژانس مسافرتی موفق در ایران و جهان

مفهوم لوگو Garuda Indonesia

در این مقاله به کانسپت سفر پرندگان و خطوط موازی مکرراً پرداخته ایم، اما آرم Garuda Indonesia هر دو را کاملاً نشان می‌دهد. نحوه کنار هم قرار گرفتن کل لوگو واقعا بر حرکت پویای تصویر تأکید می کند، که به واسطه ریزتر شدن خطوط از راست به چپ بیشتر می شود.

همچنین استفاده از منحنی ها در این لوگو قابل بحث و بررسی است. قابل توجه ترین عناصر، گرد و دایره ای هستند که باعث می شود نام تجاری بازیگوش تر به نظر برسد. حتی منقار پرنده و چشم‌های «خشمگین» در گوشه‌ها کمی گرد است تا لوگو بیش از حد تهاجمی به نظر نرسد. انتخاب رنگ، با هر دو سایه روشن و تیره آبی، به برند کمک می کند تا به ترتیب دوستانه و حرفه ای به نظر برسد.

10 نمونه لوگو آژانس مسافرتی موفق در ایران و جهان

بررسی آرم برند مسافرتی Anywhere We Roam

به نظر می رسد یک لوگو آژانس مسافرتی دیگر یا بهتر بگوییم وبلاگ مسافرتی، Anywhere We Roam صفحه ای از کتاب Airbnb است. آنها همچنین از نماد لوکیشن در نقشه های دیجیتال به عنوان تصویر اصلی خود استفاده می کنند، که نشان دهند بیزنش آنها در مورد سفر است. با این حال، برخلاف Airbnb، آنها نقطه مشخص را در مرکز قرار می دهند و شکی باقی نمی گذارند که در واقع یک نشانگر نقشه است.

اگرچه لوگوهای سیاه و سفید بیشتر از لوگوهای رنگارنگ جدی به نظر می رسند، اما Anywhere We Roam با نمایش زیبای پا و انگشتان پا همه چیز را سبک و فان نگه می دارد. سبک منحصر به فرد آنها برای ردپاها نه تنها صنعت سفر را برای بازدیدکنندگانی که برای اولین بار مشاهده می کنند نشان می دهد، بلکه تأثیری ماندگار در ذهن خوانندگان خود می گذارد.

10 نمونه لوگو آژانس مسافرتی موفق در ایران و جهان

لوگو Cathay Pacific

و اما موفق ترین لوگو آژانس مسافرتی، که برخی از بهترین تکنیک های طراحی لوگو را برای صنعت به نمایش می گذارد. Cathay از شکل پرنده و خطوط موازی مکرر مانند سایر لوگوهای سفر استفاده می کند، اما آنها این کار را به گونه ای انجام می دهند که کاملاً منحصر به فرد است. حتی جای سوال دارد که آیا آن تصویر اصلاً یک پرنده است؟ اگرچه این رمز و راز فقط آن را به یاد ماندنی تر می کند.

10 نمونه لوگو آژانس مسافرتی موفق در ایران و جهان

این دقیقا هدف طراحی تمام لوگوها است، نه فقط آرم های مسافرتی. از تکنیک های طراحی آزموده شده و واقعی استفاده کنید، اما آنها را به گونه ای انجام دهید که قبلا هرگز انجام نشده است. اگر بتوانید آن را مدیریت کنید، یک لوگوی سفر خواهید داشت که مانند Cathay Pacific نمادین به نظر می رسد.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
آیا UX شما تاثیرگذار است؟ چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟

این روزها، افزایش وفاداری به برند و وفادار ماندن کاربران به تجربه کاربری (UX) وب‌سایت یا اپلیکیشن شما بستگی دارد. دیگر از اوایل دوران استارت آپی گذشته ایم که کاربران برای خدمات از شرکت یا استارت آپ شما استفاده کنند. راحتی استفاده از برنامه و UX تاثیر به سزایی در انتخاب شما دارد. اما چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟ همانطور که از نام UX پیداست، تجربه کاربر – یعنی قرار دادن انسان در مرکز. طراحی تجربه‌های دیجیتالی لذت‌بخش و بدون دردسر، با این شعار انجام می شود که «همیشه حق با مشتری است». آیا UX شما بر روی محصول دیجیتالی شما تمرکز دارد؟ یک نسل قبل، شما نمی‌دانستید که UX یک حرفه است، اما در عصر دیجیتال امروز، متخصصان […]

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

یکی از موثرترین روشهای تبلیغ دیجیتال، گوگل ادز است. تبلیغات کلیکی گوگل که به پرداخت به ازای کلیک (PPC) شناخته میشود. این نوع تبلیغ با تحقیقات کلیدواژه با کیفیت همراه است. هدف اصلی انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیشنهاد هزینه پایینتر هر کلیک و نرخ تبدیل بالاتر است. دست یافتن به این امر زمان، تمرین و تخصص کافی نیاز دارد زیرا باید مشتریان خود را درک کنید و عبارات جستجویی را که برای یافتن محصولات یا خدماتی مانند شما استفاده می‌کنند، کشف کنید. این مقاله راهنمای کاملی برای پیدا کردن کلمات کلیدی در تبلیغ گوگل PPC شما است. به کمک این راهنما میتوانید کلمات کلیدی PPC خود را به دست آورید، اصلاح کنید و سازماندهی کنید. انتخاب درست کلمات کلیدی […]

راهنمای مبتدیان: چگونه طراحی سایت را در خانه یاد بگیریم؟

در دنیای امروز، دانستن نحوه انجام طراحی سایت روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اکنون یک مهارت ضروری برای طراحان است. طراحی وب می تواند بسیار پیچیده و دلهره آور باشد، اما با توسعه اینترنت و فناوری، امروزه طراحی وب می تواند آسان تر از همیشه باشد. منابع زیادی در اینترنت وجود دارد و هرکسی می تواند به تنهایی یاد بگیرد که یک طراح وب عالی باشد. در این مقاله به طور خلاصه شما را در مورد نحوه یادگیری طراحی وب در خانه راهنمایی می کنم. طراحی وب چیست؟ بسیاری از طراحان جوان یا جدید اغلب مفهوم طراحی وب را اشتباه می دانند. طراحی وب به طراحی وب سایت هایی گفته می شود که در اینترنت نمایش داده […]

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

در تبلیغات همه چیز برای جلب توجه است، نه؟ پس باید هدف طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در همین سمت و سو باشد. یک شرکت تبلیغاتی قرار است مخاطب را وادار به توجه و تشویق به خرید کند. قرار است برند را به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر بفرد جلوه دهد. اگر یک متخصص تبلیغات هستید، یا با یک شرکت تبلیغاتی کار می کنید تا برندسازی آنها را مدیریت کنید، پس می دانید که همه اینها چقدر مهم است. در عین حال تبلیغات خوب از خود شرکت تبلیغاتی شروع می شود. به هر حال، اگر نتوانید یک برند جالب توجه، به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید، چگونه می توانید مشتریان خود را متقاعد […]

نماد حیوانات در لوگو | 10 لوگو جهانی که از نماد حیوان در لوگو استفاده کرده اند

حتما تا به حال برندهای بسیاری دیده اید که از نماد حیوانات در لوگو خود استفاده کرده باشند! مردم حیوانات را دوست دارند، بنابراین طبیعتاً بسیاری از شرکت ها می خواهند آنها را در لوگوی خود بگنجانند. حیوانات نشان دهنده بهترین ویژگیهای ما هستند. شیرها نماد شجاعت، جغدها نماد خرد و غیره – بنابراین به جای استفاده از مثلاً یک “انسان باهوش” به عنوان لوگو مسکات خود، هویت برند خود را سریعتر و مستقیمتر با یک “روباه” در میان خواهید گذاشت. از پوشاک گرفته تا رسانه‌های اجتماعی، خودروهای اسپورت گرفته تا جواهرات، لوگویی با نماد حیوانی می‌توانند تقریباً برای هر صنعت یا سبک برندی مناسب باشند… به شرطی که بدانید چگونه از آنها استفاده کنید. مانند شکل ها و رنگ […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4