طراحی لوگو صنایع دستی | ویژگیهایی که باید در لوگوهای هنری وجود داشته باشد

صنایع دستی ارتباط مستقیم با هنر دارد. زیرا محصولاتی هستند مستقیما برگرفته از ذوق و سلیقه افراد با ملیتها و زبانهای مختلف. پس طراحی لوگو صنایع دستی باید خیلی جدی گرفته شود. لوگویی که برای برند صنایع دستی خود انتخاب میکنید یا سفارش مسدهسد، میتواند تاثیر مستقیم بر بازاریابی شما داشته باشد. هدف و رسالت لوگوهمین است. اولین جنبه ی بصری برند شما که در لرندینگ نقش حیاتی ایفا میکند. پس تمام المانهای موجود در لوگو شما باید حساب شده انتخاب شود. از رنگ و تایپوگرافی و تگ لاین گرفته تا خود نماد تصویری لوگو شما. مشتریان شما افراد هنر دوستی هستند و از شما به عنوان یک هنرمند در زمینه صنایع دستی انتظارات بالایی دارند. مطمئن باشید اگر از لوگو شما خوششان بیاید یک بار هم که شده به شما و فروشگاه آنلاین/ حضوری شما سری خواهند زد. اگر شما هم در این حوزه فعالیت میکنید و به دنبال لوگوی هنری و جذابی برای برند خود هستید، این مقاله میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

اهمیت طراحی لوگو صنایع دستی

یک لوگوی خوب، با اعتباری که برند شما میدهد، شما را حرفه ای تر نشان میدهد و همین موجب جلب اعتماد مشتری میشود. به این ترتیب افراد را وادار می کند که مشتری ثابت شما بمانند.

یک لوگو صنایع دستی خوب به مشتریان بالقوه می گوید که شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید و این کار یا محصول به چه در آنها میخورد. این به افرادی که هیچ دانش یا تجربه قبلی در مورد کسب و کار شما ندارند، می گوید که شما کار بزرگی انجام می دهید.

طراحی لوگو صنایع دستی | ویژگیهایی که باید در لوگوهای هنری وجود داشته باشد

اگر لوگوی شما غیرحرفه‌ای به نظر برسد، مردم بدون شک آن را به محصول یا خدمات شما نیز بسط میدهند. چطور وقتی یک برند هنری لوگویی حرفه ای و هنرمندنه ای ندارد میتواند محصولات صنایع دستی زیبا و با کیفیت که بر گرفته از هنر دست است، ارائه کند!

شما هم حتما تا به حال در بازدید از پیج یا سایتی بدون خرید سریعا دکمه برگشت را فشار داده اید یا یک برند را به برند دیگر ترجیح داده اید. آن هم به خاطر اهمیت ندادن آن برند به هویت بصری! مردم قضاوت های فوری می کنند و طراحی ضعیف باعث می شود که مشتری ها شما را ترک کنند.

یک لوگوی قوی ایجاد کنید تا برای مشتریان متمایز به نظر برسید. اطمینان حاصل کنید که برند شما را به خاطر بسپارند و ارتباط مثبتی با شما ایجاد کنند. لوگوها تداعی نمادین عمیقی دارند که با خاطرات و احساسات افراد مرتبط است.

برای مثال، بیایید نگاهی گذرا به نایک بیندازیم. swoosh فقط یک swoosh است. اما، ارتباطی که ما با آن نماد داریم، همه‌چیز به دیدگاه آن‌ها برای تبدیل جهان به جای بهتر از طریق دویدن مربوط می‌شود. این ایده قدرتمند در لوگو، برند آنها را این چنین معرفی کرد و به کسب و کار آنها برای رونق قدرت بخشید.

با گذشت زمان و با بازاریابی مداوم برند، لوگوی شما باید همین کار را برای تجارت شما انجام دهد. روی طراحی لوگوی خود سرمایه گذاری کنید. این چیزی است که بیشترین اهمیت را برای افزایش اعتبار شما و جذب مصرف کنندگان دارد.

لوگو صنایع دستی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک لوگوی خوب در حوزه صنایع دستی، لوگویی است که مطابق با صنعت یا خدمات شما باشد. انواع لوگو را به خوبی بشناسید و بهترین سبک را برای برند خود برگزینید. البته تیم طراحی پیشنهاداتی به شما ارائه خواهد کرد.

لوگو شما به گونه ای طراحی شده است که شما را از دیگران متمایز کند و وفاداری به برند را تقویت کند. چگونه؟ معنایی در درون خود دارد. چرا؟ زیرا سیستم اعتقادی، ارزش‌های اصلی، هدف، ماموریت و چشم‌انداز کسب‌وکار شما چیزی است که برند شما بر اساس آن ساخته شده است.

طراحی لوگو صنایع دستی | ویژگیهایی که باید در لوگوهای هنری وجود داشته باشد

برخی میگویند:” لوگوی شما نیست هیچ کس واقعاً به لوگوی شما اهمیت نمی دهد (به جز طراحان گرافیک یا کسانی که به طراحی چشم دارند). چیزی که مردم واقعاً به آن اهمیت می دهند تجربه آنها از خدمات شما و چیزی است که برند شما از آن حمایت می کند.” اما این چنین نیست! باید بدانید طراحی خوب لوگو نه تنها در ظاهر برند را حرفه ای نشان میدهد، بلکه نشان دهنده مفهوم عمیق تری است.

عناصر مهم در طراحی لوگو صنایع دستی

تصویر یا نماد

اگرچه 72 درصد از بهترین نام‌های تجاری از کلمات یا کلمات اختصاری تشکیل شده‌اند، این نام‌ها با استفاده از تایپوگرافی، تصویری را در ذهن افراد ایجاد می‌کنند. همین کار را می توان با عناصر گرافیکی، نمادها و آیکون ها انجام داد. یک عنصر بصری به لوگو جذاب بیشتر می افزاید و آن را به یاد ماندنی می کند.

باید توجه مصرف کننده را به مدت 10 ثانیه جلب کند تا بتواند آن را به خاطر بسپارد و در مورد آن نظر بدهد. برخی از طراحان این کار را با تغییر متن یا اضافه کردن یک نماد مصور ایجاد می کنند که می تواند به تنهایی در موقعیت های خاص استفاده شود. مطمئن شوید که تمام آثار هنری اصلی هستند و از کلیپ آرت نیستند. با گذشت زمان و با استفاده مداوم، یک ارتباط بصری ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید
بررسی لوگو استارباکس | راز نهفته در لوگو استارباکس چیست؟

تصاویر در لوگوها یا رئال هستند، یا نمادین و یا انتزاعی. مثلا آرم زیر یک لوگو صنایع دستی است که تصویر یک پرنده در آن دیده میشود. پس در دسته رئالها قرار میگیرد. این لوگو توسط طراح “باقر جعفری” اجرا شده است.

طراحی لوگو صنایع دستی | ویژگیهایی که باید در لوگوهای هنری وجود داشته باشد

رنگ

رنگ لوگوی شما نحوه درک آن را تعیین می کند و قدرت تصمیم گیری برای خرید را دارد. رنگ احساسات را تحریک می کند و معنا می بخشد. و هنگامی که رنگ به طور مداوم در بازاریابی شما استفاده می شود، شناخت برند را تا 80٪ بهبود می بخشد.

رنگ های مناسب به صنعت و بازار هدف شما بستگی دارد. احتمالاً متوجه شده اید که صنایع خاصی به رنگ های خاصی می چسبند. به عنوان مثال، موسسات مالی تمایل به استفاده از رنگ آبی دارند، زیرا آبی امنیت و قابلیت اطمینان را به شما منتقل می کند. برندها از رنگ آبی برای افزایش اعتماد به محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. رنگهای کلاسیک مانند سبز و زرد هم برای لوگو صنایع دستی بسیار مورد استفاده قرار میگیرند.

طراحی لوگو صنایع دستی | ویژگیهایی که باید در لوگوهای هنری وجود داشته باشد

رنگ یا رنگهای لوگو خود را بر اساس احساساتی که می خواهید مصرف کنندگان تجربه کنند و اقداماتی که می خواهید انجام دهند، انتخاب کنید. روانشناسی، فرهنگ، روندها و زمینه انسان را در نظر بگیرید. پالت رنگ برند شما باید داستانی را بیان کند. باید ارزش های شما را بیان کند و به اندازه کافی منحصر به فرد باشد تا با دیگران در فضای شما اشتباه گرفته نشود.

قدرتمندترین برندها به یک پالت رنگی ساده با کمتر از سه رنگ اصلی پایبند هستند. آنها همچنین از رنگهای ثابت به جای گرادیان استفاده می کنند. به خاطر داشته باشید که رنگ روی صفحه و چاپ متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که می توانید رنگ های خود را با دقت بازتولید کنید (Pantone، CMYK، RGB، Hex). این کار را به طراح خود بسپارید.

تایپوگرافی

انتخاب حروف و نحوه چیدمان آنها به اندازه استفاده از رنگ، تصاویر یا گرافیک در ایجاد لوگو و برند مهم است. چرا؟ زیرا افراد برای تعیین احساس خود، ظاهر یک کلمه را با آنچه یک کلمه در واقع می گوید مرتبط می دانند.

طراحی لوگو صنایع دستی | ویژگیهایی که باید در لوگوهای هنری وجود داشته باشد

برندسازی قوی باعث ایجاد ارتباط عاطفی می شود. شما می خواهید تایپوگرافی شما مورد توجه قرار گیرد، اعتماد را تقویت کند و خوش بینی را تشویق کند. تایپوگرافی راهی برای برانگیختن چنین احساساتی است بدون اینکه مردم حتی از آن آگاه باشند.

تایپوگرافی برای ارتباط لحن صدا و شخصیت استفاده می شود. تایپ فیسی را انتخاب کنید که نشان دهد برند شما چه چیزی را نشان می دهد – خواه زیبا، سنتی، عجیب و غریب و مدرن باشد. مانند مبلمان منزل، تایپوگرافی باید از نظر زیبایی شناسی و در عین حال کاربردی باشد. انتخاب تایپوگرافی شما اهمیت دارد زیرا بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.

مطمئن شوید که نام برند شما واضح و خوانا باشد. نحوه استفاده از لوگو را در نظر بگیرید: لوگوی شما می‌تواند روی صفحه‌نمایش، کارت‌های ویزیت، سربرگ‌ها، تابلوها و بسته‌بندی‌ها ظاهر شود. باید از فاصله دور و از نزدیک قابل خواندن باشد. و اگر لوگوی شما دارای یک عنصر گرافیکی است، مطمئن شوید که تایپوگرافی شما با نماد تعادل دارد. از خود بپرسید، آیا تایپوگرافی من به سطح مؤثری از بازنمایی، ارتباط و جذابیت بصری دست می یابد؟ اگر پاسخ شما “بله” ی قطعی نبود، ممکن است زمان برندسازی مجدد فرا رسیده باشد.

کلام آخر

برای سفارش طراحی لوگو کمی هزینه کنید. پایه و اساس برندینگو مارکتینگ شما همین لوگو است. اگر طراحی را به افراد غیر متخصص با هزینه های پایین بسپارید، با همان لوگو کارت ویزیت و تابلو و … سفارش دهید، هزینه های جبران ناپذیری برای شما خواهد داشت. چون خیلی زود مجبور خواهید بود لوگوی خود را با یک لوگو حرفه ای جایگزین کنید. پس تمام این هزینه ها را باید مجددا متحمل شوید.

البته قیمت بالا هرگز ضامن کیفیت بالا هم نیست. نمونه کارهای شرکت ها گواه این موضوع خواهد بود. شما میتوانید برخی از نمونه کارهای ما را در صفحه طراحی لوگو مشاهده کنید و با کار همکاران مقایسه کنید. تصمیم با شماست.

همچنین میتوانید با پر کردن فرم زیر به صورت آنی از هزینه های طراحی لوگو مطلع شوید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4