لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید.

تاریخچه لوگو hp

مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت.

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

اولین نماد شرکت اچ پی

لوگوی اصلی HP در یک پالت رنگی تک رنگ اجرا شده بود و یک حروف کوچک سفید مورب را روی یک دایره مشکی یکپارچه به تصویر می‌کشید. دم حروف کشیده شده بود و از دایره به بالا و پایین بیرون می‌آمد و رنگ را به سیاه تغییر می‌داد. تایپوگرافی “Hewlett-Packard” در کناره های نشان با حروف بزرگ با حروف برجسته و قوی نوشته شده بود.

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

لوگو اچ چی در سالهای 1954 — 1974

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

در طراحی مجدد لوگو در سال 1954 حروف اضافی از لوگوی HP حذف شد و خطوط آن را تمیز کرد. نشان جدید دارای یک مونوگرام سیاه بود که روی پس‌زمینه سفید قرار گرفته و در یک دایره نازک محصور شده بود. دم سیاه هر دو حرف از قاب مدور عبور می کرد.

ریدیزاین نماد در 1974 — 1981

حروف “هولت پاکارد” پس از طراحی مجدد جدید در سال 1974 به لوگوی HP بازگشت. این نشان از یک مستطیل عمودی مایل به رنگ آبی و مشکی، با دایره سفید و حروف “HP” در وسط تشکیل شده بود. حروف اضافی با حروف سریف درجه یک اجرا شده و در همان زاویه ای که نشان وجود دارد، ایتالیک شده است.

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

ورود رنگ به لوگو در سال 1974

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

در سال 1974 پالت رنگی لوگو به آبی روشن، سفید و سیاه تغییر یافت. جایی که دایره سفید با حروف آبی روی یک مستطیل آبی با گوشه های نرم قرار گرفت و تایپوگرافی دو لایه “Hewlett-Packard” با حروف بزرگ سیاه نشان داده شد. این تایپوگرافی در سمت راست نماد قرار گرفت.

سال 1999، نماد اچ پی تنها شد!

حروف سیاهِ لوگوتایپ در سال 1999 از لوگو حذف شد و نشان آبی و سفید تنها عنصر هویت بصری HP شد. خطوط حروف تمیز و اصلاح شدند و کل ترکیب حرفه ای تر و پیچیده تر از همیشه به نظر می رسید.

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

لوگو اچ پی در قرن 21

در سال 2008 پس‌زمینه آبی به سفید تغییر کرد و دایره رنگ خود را به آبی تغییر داد و حروف باریک “HP” را سفید کرد و دم کشیده آنها را “پنهان” کرد. با رنگ‌های معکوس، نشان جالب‌تر و جذابتر به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید
تایپوگرافی و تاریخچه آن | تایپ فیس ها در دوران تاریخی مختلف

در سال 2009، حروف روی نشان کمی تجدید شد، با نوشتن آنها با فاصله بیشتر در داخل و بین. هر دو حروف نیز کمی بزرگ شده بودند، که روشنایی و کنتراست بیشتری را به نشان دایره ای آبی و سفید اضافه کرد. (برای کشف این تفاوتها باید کمی تیزبین و ریز بین باشید. )

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟
لوگو اچ پی در 2009
لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟
لوگو اچ پی در 2008

لوگوhp از 2012 تا کنون

طراحی مجدد سال 2012 پالت رنگی لوگوی hp را روشن کرد و سایه آبی یکدست آن را با آبی آسمانی روشن جایگزین کرد که لطیف، دوستانه و دلپذیر به نظر می رسد. حروف روی لوگو دست نخورده باقی ماندند، اما با پس‌زمینه جدید، نازک‌تر و ظریف‌تر به نظر می‌رسند.

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

نماد لوگو اچ پی

این نشان بسیار ساده است: فقط نام شرکت در دو خط و یک مستطیل سفید با حاشیه سبز نوشته شده است. هر سه کلمه با فونت sans-serif نوشته شده‌اند، خط اول به صورت پررنگ است. نماد HP به دور از خیال پردازی است، اما حداقل به راحتی قابل تشخیص است و شما را در مورد اینکه متعلق به چه کسی است، به شک نمی اندازد.

کد رنگهای لوگو اچ پی

در ادامه کد رنگ های لوگو این برند را برای شما قرار میدهیم:

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟
لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟
لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟
  • کد رنگهای لوگو آبی:

RGB 0 150 214
CMYK 79 18 0 0
HEX #0096D6
PMS 2925C

  • کد رنگ طوسی لوگو hp

RGB 255 255 255
CMYK 0 0 0 0
HEX #FFFFFF
PMS 0

  • کد رنگ ورژن سیاه سفید لوگو

RGB 0 0 0
CMYK 0 0 0 100
HEX #000000
PMS 0

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4