طراحی لوگو انتشارات و فروشگاه کتاب | نمونه کار و قیمت لوگو ناشران کتاب

طراحی لوگو انتشارات و فروشگاه کتاب | نمونه کار و قیمت لوگو ناشران کتاب

حتماً تا الان دیده اید که تمامی انتشارات در هر جای دنیا، یک نماد خاص برای خود دارند. پس لوگو انتشارات لازمه ی این کسب و کار است. امروز در این مقاله قصد داریم شما را برای انتخاب لوگو مناسب انتشارات، مجله، کتاب یا فروشگاههای کتاب راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

چرا ناشران کتاب به لوگو نیاز دارند؟

لوگو، اولین جنبه ی بصری هر برندی است. در بحث کتاب و کتابفروشی هم جلد کتاب بسیار مورد توجه است. از آنجایی که لوگو عضو اصلی جلد کتاب است، پس باید در نتخاب آن نیز دقت کرد. اما برویم سراغ اینکه چرا به یک لوگو برای انتشارات مجله یا کتاب نیاز داریم؟

طراحی لوگو انتشارات و فروشگاه کتاب | نمونه کار و قیمت لوگو ناشران کتاب

لوگو، هدایتگر تصمیم مشتری!

شاید پیشتر توجه کرده اید که وقتی کتابها در قفسه قرار میگیرند، لوگو ناشر و اسم کتاب در قاب پشتی کتاب قرار میگیرد. پس به این ترتیب به مشتری برای پیدا کردن کتاب انتشارات شما کمک میکنید. البته که اگر این لوگو جذاب باشد مشتری نیز توجهش به سمت آن جلب خواهد شد.

در بسیاری از موارد، لوگو انتشارات روحیه ناشر را به تصویر می‌کشند. حتی قبل از اینکه کتابی را پایین بیاورید، به شما سرنخی در مورد آن می‌دهند: آیا زیباست؟ کتاب کودکان است؟ ژانر آن جدی است؟ طنز است؟ کمی مبهم است؟

طراحی لوگو انتشارات و فروشگاه کتاب | نمونه کار و قیمت لوگو ناشران کتاب

ویژگیهای لوگو انتشارات یا کتاب و مجله

یک لوگو خوب در این زمینه باید ویژگیهایی را داشته باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

بیشتر بخوانید
لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟

لوگو خوب باید :

  • پیام داشته باشد
  • مدرن باشد
  • برای هر جایگاهی مناسب باشد

برویم هر کدام را بررسی کنیم:

پیام لوگو شما

اگر شما هم نویسنده هستید و هم ناشر، پس کتابهای شما در یک ژانر قرار میگیرند. در نتیجه لوگو انتخابی شما باید این یانر را منتقل کن.

حالا اگر فقط ناشر هستید و ممکن است کتابهایی با ژانرهای متفاوت چاپ کنید دقت کنید که لوگو شما جهت دار نباشد. یعنی برای عموم موضوعات مناسب باشد.

مثلاً نمونه طراحی شده زیر برای کتابهایی با ژانر روانشناسی بسیار مناسب خواهد بود.

طراحی لوگو انتشارات و فروشگاه کتاب | نمونه کار و قیمت لوگو ناشران کتاب

لوگویی باید انتخاب کنید که بدون تاریخ انقضا باشد و زود دمده نشود. اکنون اگر لوگوی شما 10 سال پیش ایجاد شده است ودیگر جذاب نیست آن را ریدیزاین کنید. اگر می‌خواهید پیامی را که هنوز با آن مرتبط هستید، ارسال کنید، ممکن است به ارتقا نیاز داشته باشد.

طراحی لوگو انتشارات و فروشگاه کتاب | نمونه کار و قیمت لوگو ناشران کتاب

لوگو انتشارات قرار نیست فقط بر روی کتاب چاپ شود. این لوگو باید مناسب تابلو کتاب فروشی، لوگو سایت، کارت ویزیت و بروشور نیز باشد. پس هم از لحاظ انعطاف پذیری سایز و هم خوانایی و کیفیت باید این قابلیت را داشته باشد.

نمونه کارهای طراحی لوگو

پیشنهاد میکنیم برای مشاهده بخشی از نمونه کارهای طراحی لوگو در هر سبک و نوع، به صفحه ی نمونه کارهای لوگو مراجعه کنید.

قیمت طراحی لوگو انتشارات و کتابفروشی

لطفا برای استعلام قیمت به صورت آنلاین فرم زیر را تکمیل کنید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

آخرین مقالات و ویدئو ها
آموزش دیجیتال مارکتینگ | آموزش اصول بازاریابی دیجیتال + دوره رایگان

آموزش دیجیتال مارکتینگ یکی از بخش های مهم در کسب و کار های اینترنتی است. کسب و کار های اینترنتی برای گسترش کسب و کار خود و همچنین افزایش درآمد و در نهایت گسترش کسب و کار خود به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند. اهمیت آموزش دیجیتال مارکتینگ زمانی مشخص می شود که ان را با […]

طراحی لوگو آزمایشگاه | هزینه لوگو آزمایشگاه و نمونه کار

به دنبال رواج شبکه های اجتماعی و به طور کلی استفاده ی گسترده از اینترنت، اغلب کسب و کارها هم فروش محصولات یا رزرو خدمات خود را انلاین کرده اند. پیش از آن ، اهمیت لوگو برای همگان شناحته شده نبود. مثلا اگر صاحب یک آزمایشگاه هستید، شاید قبل از اینترنتی شدن کارتان خیلی به […]

انواع لوگو | آشنایی با سبک های طراحی لوگو برای سفارش

همانطور که میدانید سبکهای مختلفی از لوگو وجود دارد. شما چه به عنوان کارفرما و چه به عنوان طراح باید تمام این مدلهای مختلف را بشناسید. ما در این مقاله به معرفی کامل انواع لوگو میپردازیم و در نهایت شما میتوانید به راحتی تصمیم بگیرید کدام سبک برای برند شما بهترین انتخاب است. با ما […]

بررسی اپلیکیشن تپسی + مزایا + معایب

اپلیکیشن تپسی پس از اسنپ دومین تاکسی اینترنتی ایران محسوب می شود. بر خلاف اسنپ که راه خود رو به بقیه محصولات و خدمات دیگر باز کرده است، تپسی نیش مارکتینگ خود را حفظ کرده است و تلاش خود را در سرویس اینترنتی تاکسی و بهبود ان انجام می دهد. ما در این سری بررسی […]

بررسی اپلیکیشن اسنپ | مزایا و مشکلات ان

در حال حاضر اپلیکیشن به یکی از مهمترین بخش های زندگی ما تبدیل شده است. روزانه برای خدمات مختلف از اپ های مختلف استفاده می کنیم. یکی از پر کاربرد ترین اپلیکیشن های ایرانی اسنپ است. بررسی اپلیکیشن اسنپ برای بررسی بخش نقاط قوت و نقاط ضعف این اپ است. در ادامه با ما همراه […]

با ما تماس بگیرید!
021-91078422
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4