بررسی اپلیکیشن و اپ استور سیب اپ – هزینه واقعی هر اکانت سیب اپ چقدر است؟

اپ استور های یا فروشگاه های اپلیکیشن یکی از مهمترین نیاز های هر کاربری برای دانلود اپلیکیشن است. این نیاز در رابطه به سیستم عامل آی او اس نیز دو چندان مشخص است. این سیستم عامل با محدودیت های خاص خود وجود استور های داخلی را توجیه می کند. مهمترین روش دانلود اپلیکیشن های آی او اس اپ استور رسمی اپل است. اما اپ استور اپل چند مشکل عمده برای ما ایرانیان دارد:

  • هزینه خرید اپلیکیشن های خارجی بالاست
  • اپلیکیشن های ایرانی به دلیل محدودیت اپ استور وجود ندارند

بررسی اپلیکیشن و اپ استور سیب اپ

بنابراین اگر نیاز به اپلیکیشنی مثل دیجی کالا یا اپلیکیشن های بانک های مختلف داشته باشید حتما با سیب اپ مواجه شده اید. سیب اپ همانند سایر اپ استور های ایرانی مزایا و معایبی دارد. در ادامه به بررسی رابط کاربری و مزایا و معایب سیب اپ خواهیم پرداخت.

بررسی رابط کاربری اپلیکیشن سیب اپ

سیب اپ با اپدیت های مختلف در تلاش است که ظاهر اپلیکیشن خود را همانند اپ استور کند. با تغییرات اپ استور در سال های گذشته به خوبی این تغییرات نمایان است.برای مثال شما زمانی که وارد سیب اپ می شوید با لیست که به صورت داغ ترین هاست مواجه خواهید شد. در این صفحه اپلیکیشن های مختلف همانند اپ استور معرفی شده است.

بررسی اپلیکیشن و اپ استور سیب اپ

در بخش های دیگر طراحی این اپلیکیشن، پر فروش ترین های، برنامه ها و بازی ها جدا شده است. در قسمت بالا سمت راست نیز شما می توانید میزان اشتراک خود را مشاهده کنید. همچنین اپدیت اپلیکیشن ها و اطلاعیه های سیب اپ در بالا سمت چپ قرار دارد.

در حالت کلی رابط کاربری سیب اپ با توجه به این دقیقا از اپ استور کپی شده به خوبی طراحی شده است. و می توان امتیاز بالایی به ان داد.

بررسی سرعت اپلیکینش سیب اپ

این اپلیکیشن از نظر سرعت امتیاز متوسط رو به بالا دریافت می کند. با توجه به این که در سیستم عامل آی او اس نیز فقط در دسترس است بنابراین تفاوت سرعت بالایی در دستگاه مختلف قابل مشاهده نیست.

بررسی اپلیکیشن و اپ استور سیب اپ

بررسی موجود بودن اپلیکیشن ها

اپلیکیشن سیب اپ یکی از استور های خوب برای کاربران ایرانی است. از نظر اپلیکیشن های نال شده وضعیت خوبی دارد اما کامل نیست. البته با چندین سال تجربه استفاده از این اپ، دایرکتور اپلیکیشن های نال شده افزایش چشم گیری نداشته است.

بررسی قیمت اشتراک سیب اپ

سیب اپ همانند بسیاری از استور های ایرانی همچون سیبچه از اکانت دولوپر اپل برای ساین اپلیکیشن های مختلف استفاده می کند. هزینه اکانت دولوپر اپل ۱۰۰ دلار است و با محاسبه سر انگشتی می توانید متوجه شوید که هر اکانت برای سیب اپ تقریب در زمان انتشار این مقاله حدود ۳ میلیون تومان هزینه دارد. اما با یک اکانت دولوپر اپل چند دستگاه ساپورت می شود؟

بررسی اپلیکیشن و اپ استور سیب اپ

هر اکانت دولوپر اپل برای تست اپلیکیشن های مختلف امکان استفاده از ۱۰۰ دستگاه گوشی اپل، ۱۰۰ دستگاه تبلت و ۱۰۰ دستگاه اپل واچ و … را می دهد. در صورتی که ما فقط تعداد گوشی های اپل را در نظر بگیریم، هزینه نهایی سیب اپ ۳۰ هزار تومان برای هر نفر خواهد بود. با توجه به امکان مسدودی و همچنین هزینه طراحی سیستم و … در نهایت هزینه یک سال ۱۰۰ هزار تومان می تواند تعیین شود. اما استور های ایرانی حرکت جالبی را در نظر گرفته اند. در کمترین حالت ممکن سیب اپ اکانت ۶ ماهه خود را ۱۶۰ هزار تومان با کد تخفیف در نظر می گیرد. یعنی شما برای یک سال ۳۲۰ هزار تومان پرداخت خواهید کرد. این یعنی از برای یک اکانت اپل ۱۰ برابر هزینه محاسبه می شود.

خب این هزینه با تخفیف است. در حالت عادی ۴۸۰ تومان برای یک سال باید پرداخت کنید. این یعنی 16 برابر قیمت واقعی! کمی عجیب است!

به هر حال قیمت گذاری داخلی از شرکت ارائه دهنده اکانت یعنی اپل به مراتب بیشتر است! حتی کمی جلوتر که برویم سیب اپ برای برخی اپلیکیشن های داخلی هک شده نیز هزینه دریافت میکند. به این صورت استور های داخلی روش های نوینی از درآمد جهانی را برای خود ایجاد می کنند و همه ی این موارد هم با کلمه ای به نام تحریم قابل توجیه می شود.

آیا از این استور سیب اپ با توجه به قیمت استفاده کنیم؟

این مورد تماما به خود شما بستگی دارد. هزینه یک سال سیب اپ تقریبا ۲۰ دلار می توان در نظر گرفت. حال شما با ۲۰ دلار می توانید چندین اپلیکیشن از دولوپر اصلی خریداری کنید و چندین سال از ان استفاده کنید.

همچنین در صورتی که اپلیکیشن های بانکی ایرانی را نیاز دارید می توانید از نسخه های PWA آنها استفاده کنید. اما اگر به اپلیکیشن اختصاصی ایرانی نیازمند هستید می توانید از این استور استفاده کنید. البته برخی اپلیکیشن های ایرانی نیز داخل این استور وجود ندارد. این مورد با توجه به سیاست های این استور و نداشتن قرارداد با این شرکت ها اتفاق افتاده است. به هر حال در نهایت انتخاب با شماست.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
سرچ کنسول گوگل، فیلتر نتایج ترجمه شده را اضافه کرد + تگ جلوگیری از ترجمه صفحه

کنسول جستجوی گوگل امروز «نتایج ترجمه شده» را به فیلتر ظاهر جستجو در گزارش های عملکرد اضافه کرده بود. این فیلتر به شما امکان می‌دهد نحوه تعامل جستجوگرانی که نتایج ترجمه را دریافت می‌کنند با محتوای شما در جستجوی Google بررسی کنید. نحوه دسترسی به این فیلتر با ورود به کنسول جستجوی گوگل، کلیک بر […]

تیزر تبلیغ allstate – تبلیغ شرکت بیمه و کار از خانه

در تبلیغات آنچه مهم است نشان دادن هدف و دلیل به کاربر برای استفاده از خدمات ماست. یک شرکت بیمه برای تبلیغ چه شیوه ای می تواند پیش گیرد؟ چگونه افراد جامعه را مجاب به استفاده از خدمات خود کند؟ این کاری است که شرکت بیمه آل استیت به خوبی آن را در مارکتینگ خود […]

بررسی اپلیکیشن و اپ استور سیب اپ – هزینه واقعی هر اکانت سیب اپ چقدر است؟

اپ استور های یا فروشگاه های اپلیکیشن یکی از مهمترین نیاز های هر کاربری برای دانلود اپلیکیشن است. این نیاز در رابطه به سیستم عامل آی او اس نیز دو چندان مشخص است. این سیستم عامل با محدودیت های خاص خود وجود استور های داخلی را توجیه می کند. مهمترین روش دانلود اپلیکیشن های آی […]

تبلیغ کیا اسپورتیج x pro 2023 با استفاده از مسئولیت اجتماعی در بازاریابی

تبلیغات و بازاریابی چه دیجیتال و چه سنتی دارای ابعاد مختلفی است. اما در همه این ابعاد خلاقیت حرف اول و اخر را می زند. در این ویدئو و تیزر تبلیغاتی اسپورتیج ایکس پرو ۲۰۲۳ کیا در کنار مسئولیت اجتماعی از خودرو جدید خود را نیز معرفی می کند. در تبلیغ بالا کیا اسپورتیج ایکس […]

آمیخته بازاریابی یا p های مارکتینگ چیست؟ 7T را هم شنیده اید؟

آمیخته بازاریابی یا marketing mix یکی از مفاهیم مهمی است که در بازاریابی از ان استفاده می شود. این بازاریابی را به صورت میکس یا امیخته ای از چندین عنصر در نظر می گیرد تا بتوان بهتر بازاریابی برای جذب مشتری و حفظ مشتری را مدیریت کرد و بهترین بازدهی را از ان گرفت. به […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4