بررسی اپلیکیشن اسنپ | مزایا و مشکلات ان

در حال حاضر اپلیکیشن به یکی از مهمترین بخش های زندگی ما تبدیل شده است. روزانه برای خدمات مختلف از اپ های مختلف استفاده می کنیم. یکی از پر کاربرد ترین اپلیکیشن های ایرانی اسنپ است. بررسی اپلیکیشن اسنپ برای بررسی بخش نقاط قوت و نقاط ضعف این اپ است. در ادامه با ما همراه باشید.

این اپلیکیشن که در ابتدا شروع کار، برای بخش های مختلف به صورت جداگانه اپ طراحی کرده بود، در اقدامی آینده نگرانه تمامی اپلیکیشن ها خود را در یک سوپر اپلیکیشن جمع اوری کرد.

ایده طراحی یک سوپر اپلیکیشن قبل از این که به صورت امروزی طراحی شود، یک ایده بکر بود. اما شما با کار کردن با اپ اسنپ در حال حاضر می فهمید که مشکلات اساسی ای در این اپ وجود دارد. جالب ترین بخش در شرکت هایی همچون اسنپ این است که چگونه به این راحتی از این مشکلات گذرا عبور می کنند.

در استارت اپ ها کوچک نیز یک تیم تست به صورت کلی اپ را بررسی می کند و مداوم در حال گزارش مشکل و رفع ان هستند. اما به هر نحو، نحوه طراحی جدید اپلیکیشن اسنپ که برای اکثر خدمات به صورت webview هست یا به صورت صفحات وب اجرا می شود، باعث این تجربه نا خوشایند از این اپ شده است. در ادامه می خواهیم بدانیم که اگر شما نیز اپی طراحی می کنید مشکلاتی همچون اپ اسنپ را در نظر بگیرید.

بررسی اپ اسنپ: مزایای طراحی اپلیکیشن اسنپ

همانطور که در ابتدا مقاله نیز گفته شد، این اپ به یک سوپر اپلیکیشن تبدیل شده است. از مزایای این موضوع، دسترسی ساده به تمامی امکاناتی است که نیاز دارید. همچون فروشگاه،اسنپ فود، اسنپ مارکت، اسنپ تریپ و هر بخش دیگه که اسنپ تصمیم به افزودن ان به اپلیکیشن کند. شما به راحتی می توانید با نصب یک اپلیکیشن ، همه را یک جا در جیب خود داشته باشید.

طراحی ساده و خوب منوی اصلی که از گیج شدن کاربران جلوگیری می کند. در کنار تمامی این امکانات، بخش امیتازی دهی و باشگاه مشتریان هم به خوبی داخل این اپلیکیشن جای گرفته است. همچنین یک اقدام بسیار خوب اسنپ برای بخش دیجیتال مارکتینگ خود، افزودن بخش تخفیف ها در بالای صفحه بود. به این صورت نیاز نیست حتما پیامک تخفیف را در بین انبوه پیامک ها چک کنید و تخفیف را پیدا کنید.

پس به صورت کلی می توان مزایای اپ اسنپ به صورت خلاصه اینگونه بیان کرد:

  • دسترسی سریع به خدمات در یک اپ
  • طراحی خوب باشگاه مشتریان
  • طراحی مناسب بخش تخفیف ها و دسترسی کاربران به ان
  • طراحی نیتیو بخش تاکسی اسنپ

بررسی اپ اسنپ: معایت و ایرادات طراحی اپلیکیشن اسنپ

خب ما اینجاییم که ایرادات اصلی اپلیکیشن را بیان کنیم.

مشکل اول : وب ویو بودن اکثر بخش ها و سرعت پایین

از مهمترین ایرادات اپلیکیشن اسنپ می توان به سرعت پایین همه بخش ها به جز اسنپ تاکسی اشاره کرد. بقیه بخش ها به صورت وب ویو اجرا می شوند و همین موضوع باعث می شود که تجربه کاربر از این اپلیکیشن بسیار نا خوشاید باشد.

حال شاید بسیاری از مارکتر های داخلی اسنپ با امار هایی خیره کننده، به بدون مشکل بودن این بخش ها اشاره کنند. باید به این دوستان اشاره کرد که در حال حاضر رقیب جدی ای با قدرت مالی شما وجود ندارد. بنابراین این امار شما هیچ دلیل منطقی ندارد. و به هیچ عنوان استناد به ان برای بررسی اپلیکیشن کار صحیحی نیست.

به هر نحو وب ویو بودن قسمت های دیگر اپ اسنپ قابلیت خوبی در اختیار اسنپ قرار داده که هر زمان، یک قابلیت جدید وب ویو دیگر را به اپ خود اضافه کند.

برای مثال به تازگی یک قابلیت جدید اسنپ بلیط بدون نصب مجدد اپ در اسنپ قرار گرفت. این موضوع برای کاربر هم خوشایند است و نصب مجدد کمی ازار دهنده است.

مشکل دوم: تیم فنی و تست

زمانی که اپلیکیشن اسنپ بخش جدید اسنپ گیشه را اضافه نمود، بخش جالبی را داخل این اپ مشاهده کردم. در این اپ، بخش تست باز بود و تمامی کاربران می توانستند تست انجام دهند و بلیط تست را مشاهده کنند.

شاید این مشکل بزرگی برای یک استارت اپ حساب نشود، اما ایا شرکتی به بزرگی و وسعت اسنپ و دارای مشتریان میلیون باید همچنین خطایی و مشکلی در توسعه و دولوپ محصولات جدید داشته باشد. محصولات و توسعه بخش های جدید باید کاملا در داخل سازمان انجام گیرد و زمانی که پس از رفع ایراد و بررسی ها جامع، به تایید نهایی رسید وارد فاز عمومی شود.

مشکل سوم: بازگشت به صفحه اصلی از برخی خدمات

برخی خدمات اسنپ در بازگشت به صفحه اصلی با مشکل رو به رو هستند. در گذشته اسنپ فود این مشکل را داشت که به نظر حل شده است. اما همچنان اسنپ پزشک این مشکل را دارد. در ویدئو که در این پست قرار گرفته می توانید به خوبی این مشکل را مشاهده کنید.

امیدواریم که بیان این مشکلات باعث پیشرفت طراحی اپلیکیشن در ایران شود و مشکلات که هر چند به نظر جزیی می اید اما در تجربه کاری مشتری تاثیر گذار است رفع شود.

بررسی ویدئو اپلیکیشن اسنپ

موضوعات مرتبط snappاسنپ

دیدگاه ها

توجه : ادرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.