بررسی اپلیکیشن اسنپ | مزایا و مشکلات ان

در حال حاضر اپلیکیشن به یکی از مهمترین بخش های زندگی ما تبدیل شده است. روزانه برای خدمات مختلف از اپ های مختلف استفاده می کنیم. یکی از پر کاربرد ترین اپلیکیشن های ایرانی اسنپ است. بررسی اپلیکیشن اسنپ برای بررسی بخش نقاط قوت و نقاط ضعف این اپ است. در ادامه با ما همراه باشید.

این اپلیکیشن که در ابتدا شروع کار، برای بخش های مختلف به صورت جداگانه اپ طراحی کرده بود، در اقدامی آینده نگرانه تمامی اپلیکیشن ها خود را در یک سوپر اپلیکیشن جمع اوری کرد.

ایده طراحی یک سوپر اپلیکیشن قبل از این که به صورت امروزی طراحی شود، یک ایده بکر بود. اما شما با کار کردن با اپ اسنپ در حال حاضر می فهمید که مشکلات اساسی ای در این اپ وجود دارد. جالب ترین بخش در شرکت هایی همچون اسنپ این است که چگونه به این راحتی از این مشکلات گذرا عبور می کنند.

در استارت اپ ها کوچک نیز یک تیم تست به صورت کلی اپ را بررسی می کند و مداوم در حال گزارش مشکل و رفع ان هستند. اما به هر نحو، نحوه طراحی جدید اپلیکیشن اسنپ که برای اکثر خدمات به صورت webview هست یا به صورت صفحات وب اجرا می شود، باعث این تجربه نا خوشایند از این اپ شده است. در ادامه می خواهیم بدانیم که اگر شما نیز اپی طراحی می کنید مشکلاتی همچون اپ اسنپ را در نظر بگیرید.

بررسی اپ اسنپ: مزایای طراحی اپلیکیشن اسنپ

همانطور که در ابتدا مقاله نیز گفته شد، این اپ به یک سوپر اپلیکیشن تبدیل شده است. از مزایای این موضوع، دسترسی ساده به تمامی امکاناتی است که نیاز دارید. همچون فروشگاه،اسنپ فود، اسنپ مارکت، اسنپ تریپ و هر بخش دیگه که اسنپ تصمیم به افزودن ان به اپلیکیشن کند. شما به راحتی می توانید با نصب یک اپلیکیشن ، همه را یک جا در جیب خود داشته باشید.

طراحی ساده و خوب منوی اصلی که از گیج شدن کاربران جلوگیری می کند. در کنار تمامی این امکانات، بخش امیتازی دهی و باشگاه مشتریان هم به خوبی داخل این اپلیکیشن جای گرفته است. همچنین یک اقدام بسیار خوب اسنپ برای بخش دیجیتال مارکتینگ خود، افزودن بخش تخفیف ها در بالای صفحه بود. به این صورت نیاز نیست حتما پیامک تخفیف را در بین انبوه پیامک ها چک کنید و تخفیف را پیدا کنید.

پس به صورت کلی می توان مزایای اپ اسنپ به صورت خلاصه اینگونه بیان کرد:

  • دسترسی سریع به خدمات در یک اپ
  • طراحی خوب باشگاه مشتریان
  • طراحی مناسب بخش تخفیف ها و دسترسی کاربران به ان
  • طراحی نیتیو بخش تاکسی اسنپ
بیشتر بخوانید
طراحی اپلیکیشن آژانس هواپیمایی و آژانس گردشگری و آژانس مسافرتی برای iOS و Android

بررسی اپ اسنپ: معایت و ایرادات طراحی اپلیکیشن اسنپ

خب ما اینجاییم که ایرادات اصلی اپلیکیشن را بیان کنیم.

مشکل اول : وب ویو بودن اکثر بخش ها و سرعت پایین

از مهمترین ایرادات اپلیکیشن اسنپ می توان به سرعت پایین همه بخش ها به جز اسنپ تاکسی اشاره کرد. بقیه بخش ها به صورت وب ویو اجرا می شوند و همین موضوع باعث می شود که تجربه کاربر از این اپلیکیشن بسیار نا خوشاید باشد.

حال شاید بسیاری از مارکتر های داخلی اسنپ با امار هایی خیره کننده، به بدون مشکل بودن این بخش ها اشاره کنند. باید به این دوستان اشاره کرد که در حال حاضر رقیب جدی ای با قدرت مالی شما وجود ندارد. بنابراین این امار شما هیچ دلیل منطقی ندارد. و به هیچ عنوان استناد به ان برای بررسی اپلیکیشن کار صحیحی نیست.

به هر نحو وب ویو بودن قسمت های دیگر اپ اسنپ قابلیت خوبی در اختیار اسنپ قرار داده که هر زمان، یک قابلیت جدید وب ویو دیگر را به اپ خود اضافه کند.

برای مثال به تازگی یک قابلیت جدید اسنپ بلیط بدون نصب مجدد اپ در اسنپ قرار گرفت. این موضوع برای کاربر هم خوشایند است و نصب مجدد کمی ازار دهنده است.

مشکل دوم: تیم فنی و تست

زمانی که اپلیکیشن اسنپ بخش جدید اسنپ گیشه را اضافه نمود، بخش جالبی را داخل این اپ مشاهده کردم. در این اپ، بخش تست باز بود و تمامی کاربران می توانستند تست انجام دهند و بلیط تست را مشاهده کنند.

شاید این مشکل بزرگی برای یک استارت اپ حساب نشود، اما ایا شرکتی به بزرگی و وسعت اسنپ و دارای مشتریان میلیون باید همچنین خطایی و مشکلی در توسعه و دولوپ محصولات جدید داشته باشد. محصولات و توسعه بخش های جدید باید کاملا در داخل سازمان انجام گیرد و زمانی که پس از رفع ایراد و بررسی ها جامع، به تایید نهایی رسید وارد فاز عمومی شود.

مشکل سوم: بازگشت به صفحه اصلی از برخی خدمات

برخی خدمات اسنپ در بازگشت به صفحه اصلی با مشکل رو به رو هستند. در گذشته اسنپ فود این مشکل را داشت که به نظر حل شده است. اما همچنان اسنپ پزشک این مشکل را دارد. در ویدئو که در این پست قرار گرفته می توانید به خوبی این مشکل را مشاهده کنید.

امیدواریم که بیان این مشکلات باعث پیشرفت طراحی اپلیکیشن در ایران شود و مشکلات که هر چند به نظر جزیی می اید اما در تجربه کاری مشتری تاثیر گذار است رفع شود.

بررسی ویدئو اپلیکیشن اسنپ

موضوعات مرتبط: ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4