هویت بصری برند

هویت ( بصری ) برند شما شامل تمام عناصردیداری مرتبط با برند شماست. این عناصر ارزش‌های شما و محصول/خدمات شما را به گونه‌ای که به راحتی قابل تشخیص است نمایش میدهند.  اساساً هویت برند (Brand identity)، به معنی روح فردی شما -به عنوان یک بیزنس- است. اینها دارایی هایی هستند که برای متمایز کردن خود از دیگران استفاده می کنید. این دارایی‌ها شامل لوگو، رنگ‌ها و تایپوگرافی است، اما محدود به آنها نیست.

بهتر است با مثال شروع کنیم شما در بسیاری از موارد با مشاهده رنگ سبز به یاد اسنپ خواهید افتاد و همچنین با مشاهده رنگ قرمز به یاد دیجی کالا خواهید افتاد. این عناصر بخشی از کار اصلی این کسب و کار ها در زمینه هویت برند خود است. حال شما با خیالی اسوده می توانید هویت برند خود از لوگو تا تمام بخش های ظاهری را به ایران وبر بسپارید. برای درخواست مشاوره بر روی درخواست مشاوره انلاین کلیک کنید. همچنین اطلاعات تکمیلی برای بهبود اطلاعات شخصی در مورد هویت بصری در این صفحه تا پایان صفحه قرار گرفته است که بهتر است قبل از سفارش مطالعه کنید.

تماس با کارشناس طراحی اپلیکیشن
021-91070244 داخلی شماره 4

چرا هویت بصری اهمیت دارد؟

شناسایی برند
متمایز شدن
اعتماد و اعتبار
برند خود را به همه بشناسانید
هویت برند قوی به افزایش آگاهی در مورد خدمات و محصولات شما کمک می کند چرا برند شما را در متریالهای مختلف بازاریابی تان نشان می دهند. هویت بصری از اسم برند، لوگو، فونت، رنگ، ست اداری (کارت ویزیت و ...) تا حتی نوع رفتار و تعامل پرسنل شما را با مشتری شامل میشود.
در بازار رقابتی متفاوت دیده شوید
هویت برند نقش بسیار مهمی در متمایز کردن کسب و کار شما از سایر رقبا دارد. تیم طراحان ایران وبر سابقه طراحی هویت بصری برای چندین برند ایرانی و خارجی در عرصه های مختلف را دارد و به شما کمک میکند تا در بازار رقابتی خود متفاوت دیده شوید.
شخصیت برند خود را نشان دهید
هویت برند از نظر بصری ارزش های اصلی و شخصیت برند شما را نشان می دهد. ما باید جوهره برند را برای انتقال پیام کلی شرکت شما و ارتقای اهداف تجاری طراحی کنیم. طراحی هویت می تواند در تنظیم لحن کلی کسب و کار شما یا نوع خدماتی که ارائه می دهید حیاتی باشد.
مشتریان وفادار داشته باشید
هویت برندِ کارآمد به ایجاد یک پایگاه وفادار در میان مشتریان شما کمک می کند. همچنین باعث ایجاد اعتماد بین مشتریان شما در کسب و کار می شود. با هویت بصری، مشتری محصول و خودِ شرکت را به هم متصل کرده و از استفاده مداوم از خدمات شما یا خرید محصولات شما اطمینان حاصل میکنند.
SimaSahelArand2

نظرات مشتریان ما

آنچه مشتریان ایران وبر در مورد ما می گویند!
آنچه در ادامه مشاهده میکنید، نظرات برخی از مشتریان ایران وبر در مورد خدمات است:

آنچه باید در مورد هویت بصری بدانید

هویت ( بصری ) برند شما شامل تمام عناصردیداری مرتبط با برند شماست. این عناصر ارزش‌های شما و محصول/خدمات شما را به گونه‌ای که به راحتی قابل تشخیص است نمایش میدهند.

سال ها تجربه ما در بخش بازاریابی دیجیتال و برندسازی به ما این امکان را می دهد تا به شما نشان دهیم هویت برند چیست. در اینجا نگاهی دقیق تر به هویت برند و چرایی حیاتی بودن آن برای کسب و کار شما آورده شده است.

 اساساً هویت برند(Brand identity)، روح فردی شما -به عنوان یک بیزنس- است. اینها دارایی هایی هستند که برای متمایز کردن خود از دیگران استفاده می کنید. این دارایی‌ها شامل لوگو، رنگ‌ها و تایپوگرافی است، اما محدود به آنها نیست.

هویت بصری برند چیست؟

هویت برند شما پرتره ای است که می خواهید مشتریان شما را با آن عنوان ببینند. از نامی که برای برند خود انتخاب می کنید تا لحن صدایی که برای برقراری ارتباط با آنها استفاده می کنید شروع می شود. هویت برند معتبر چیزی است که تصویر برند خوبی به شما می دهد. این منجر به تداعی حس مثبت برای برند شما می شود.

بنابراین هویت برند جنبه ای از برندسازی(branding) است که بر شخصیت برند شما و همچنین ارزش هایی که به مشتریان منتقل می کنید تمرکز دارد.

اهمیت هویت بصری برند

✔️ برای اینکه بدانید هویت برند شما موفق است یا خیر، باید شناسایی شود. با یک نگاه به آن، مردم می توانند بگویند که این شما هستید و نه هیچ کس دیگری. نایک، اپل و مک دونالد نمونه های کاملی از هویت برند موفق هستند.

در اینجا مهمترین دلایلی که هویت برند برای کسب و کار شما ضروری است آورده شده است:

شخصیت(Personality)

هویت برند، بازنمایی بصری شرکت شما از ارزش ها و ماموریت آن است. این لحن برند شما را تعیین می کند و پیام شما را به وضوح به مخاطبان هدف شما منتقل می کند. شخصیت همچنین چیزی است که احساسات خاصی را که می خواهید در مشتریان برمی انگیزد.

شخصیت برند دارای پنج ویژگی است:

  • بی ریایی
  • صلاحیت
  • قدرت
  • هیجان
  • کمال

✔️ در حالی که نمی‌توانید همه شخصیت‌ها را داشته باشید، ماندگارترین برندها بر یک ویژگی اصلی و گزینه دوم تأکید دارند. نمونه بارز این برند لوکس نمادین، هرمس(Hermes) است. این نام تجاری کمال و شایستگی را نشان می دهد.

تمایز(Differentiation)

فوربس گفته بود، تجارت الکترونیک موبایل تا سال 2021 حدود 54 درصد از کل فروش آنلاین را تشکیل خواهد داد. این بدان معناست که صنعت تجارت الکترونیک شاهد افزایش تعداد خریداران و فروشندگان خواهد بود. چگونه برخی برندها در این میدان رقابتی متمایز شدند؟ از طریق هویت برند قانع کننده و متمایز.

با انتخاب های بی شماری که برای هر مصرف کننده ای در دسترس است، برجسته شدن دیگر یک گزینه نیست. شما باید یک هویت برند داشته باشید که به شما کمک کند در این شلوغی بازار خودی نشان دهید.

✔️ لوگوهای آماده و ساخته شده از روی یک سری الگو(template) ، در متمایز کردن برند شما کمک زیادی نمی کند. برای انجام این کار به یک طراح حرفه ای نیاز دارید.

کیفیت قابل درک(Perceived Quality)

رولکس و تایمکس هر دو زمان می‌دهند، اما چرا فکر می‌کنید مردم ترجیح می‌دهند یکی را بر دیگری داشته باشند؟ هویت برند با کیفیت این برند ها گره خورده است.

حال برند های مختلف خورو سازی را با هم مقایسه کنید. شما BMW و بنز را به خوبی می شناسید. حال چرا این دو برند به این معروفیت رسیده اند. کلید اصلی این برند ها، کیفیت ان هاست. 

اپل نمونه برند دیگری است که کیفیت بالایی در محصولات خود ارائه می دهد. همین کیفیت باعث شده است که برند اپل رتبه اول بازار موبایل را از ان خود کند.

 

ثبات(Consistency)

یک هویت برند خوب به شما این امکان را می دهد که پیامی ثابت در تمام استراتژی های بازاریابی خود ارسال کنید. این تضمین می کند که همه مواد تبلیغاتی شما دارای یک نام، هویت بصری و موقعیت در مکان ها یا بازارهای مختلف هستند. آمار فوربس به ما می گوید که ارائه یک برند به طور مداوم می تواند درآمد را تا 23٪ افزایش دهد.

ثبات همچنین به برند شما اجازه می دهد تا آگاهی و اعتماد ایجاد کند و وفاداری مشتری را تشویق کند. طراحی مجدد لوگو یا تغییر در رنگ های شرکت شما می تواند وسوسه انگیز باشد و در واقع بد نیست. اما «آپگرید- ارتقا بخشیدن های» زیاد می‌تواند شانس شما را برای حرفه‌ای و قابل‌اعتماد جلوه دادن را از بین ببرد. پس به دنبال ثبات در هویت برند خود باشید.

آگاهی(awareness)

✔️ افزایش آگاهی به معنای افزایش مشتریان شماست. اگر مردم از وجود شما آگاه نباشند، چگونه می توانند محصولات یا خدمات شما را دریافت کنند؟ این دلیل اصلی 77٪ از بازاریابان B2B است که بر این باورند که نام تجاری برای رشد بسیار مهم است.

وقتی تصاویر برند خود را در مکان های بیشتری به نمایش می گذارید، افراد بیشتری آن را می بینند. وقتی مردم به طور مرتب برند شما را می بینند، آگاه می شوند. این برای ایجاد یک فراخوان خوب از برند بسیار مهم است.

وفاداری(Loyalty)

مطالعات نشان می دهد که 43٪ از مشتریان پول بیشتری را صرف برندهایی می کنند که به آنها وفادار هستند. جذب مشتریان برای خرید، هدف هر صاحب کسب و کاری است. اما وفادار نگه داشتن مشتریان به برند شما نیز باید در راس لیست اولویت های شما باشد. تصویر برند و وفاداری به برند دست در دست هم دارند. برندینگ برنامه ریزی شده با یک هویت بصری خوب برابر است با یادآوری نام یا لوگوی شما توسط مشتریان. و این منجر به سودآوری پایدار می شود.

تبلیغات کارآمدتر(A More Efficient Advertising)

✔️ زمانی که شما و مشتریانتان بدانید چه برندی هستید و چه برندی نیستید، بازاریابی و تبلیغات کارآمدتر می شوند. هویت برندینگ قوی به شما امکان می دهد پیام خود را به راحتی به بازار هدف خود منتقل کنید.

شما قادر خواهید بود بدانید که چه چیزی را به مخاطب خود بگویید و چگونه آن را بگویید. وقتی هویت و داستان برند خود را تعریف می کنید، از نظر عاطفی با مشتریان خود در ارتباط خواهید بود. این به نوبه خود، ایجاد کمپین های تبلیغاتی را ساده می کند و نتایج مثبتی به دست می آورد.

جذب استعدادها(Attracts Top Talent)

✔️ همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، باید تیم خود را گسترش دهید تا افراد بیشتری را در تیم خود بگنجانید. وقتی هویت برند قانع کننده ای داشته باشید، جذب استعدادها و نیروی خوب به راحتی انجام می شود. 

در مورد جذب راحت تر نیرو، یک مطالعه اجتماعی توسط Everyone انجام شده  است که نشان می دهد بیش از 90٪ از افراد اگر موقعیتی در شرکتی معروف به آنها پیشنهاد شود، شغل خود را ترک می کنند. وقتی افراد با کیفیتی با شما کار می کنند، برند شما هر روز بهتر از قبل خواهد شد. این یعنی قدرت روز افزون کسب و کار شما!

بخش های مختلف هویت بصری برند چیست؟

1. نام تجاری

نام تجاری کلماتی است که برای شناسایی شرکت خود و آنچه به عموم ارائه می دهید استفاده می کنید و شما را از رقبای خود متمایز می کند. ایجاد یک نام تجاری ممکن است آسان به نظر برسد، اما می تواند مفاهیم بزرگی داشته باشد. برای مثال ممکن است در خانه شما نیاز به مایع ظرفشویی داشته باشید. برای همین منظور خانم خانه ممکن است از شما ریکا بخواهد.  ریکا نام برندی است که به خوبی توانسته هویت بصری را در ذهن کاربر بگنجاند. 

2. لوگو

اگرچه لوگو تمامیت هویت برند نیست، اما یک عنصر حیاتی در فرآیند برندسازی است. لوگو یا آرم قابل تشخیص ترین بخش برند شما است. در همه چیز از وب سایت شما گرفته تا کارت ویزیت و تبلیغات آنلاین شما وجود دارد.  لوگو نمادی است که کاربر و یا مشتری شما با دیدن ان در کسری از ثانیه به یاد شما خواهد افتاد. لوگو انواع مختلفی دارد. اما در اکثر ان ها تصویری وجود دارد که هویت برند شما به راحتی با این تصویر گره می خورد.

بسته بندی محصولات شما

همانطور که لوگو شما برای برندسازی ضروری است، اما این تنها عنصری نیست که هویت برند را قوی می کند. محصول شما، بسته بندی یا روشی که خدمات خود را ارائه می دهید، همگی در هویت برند شما نقش دارند. شما باید به صورت یکپارچه یک هویت را انتخاب کنید و در تماس محصولات، خدمات و بسته بندی خود ان را اعمال کنید.

نمایش بصری واحد کسب و کار شما در هر بخشی از فرایند فروش شما، باعث ایجاد یکپارچکی می شود و به ایجاد آشنایی با مصرف کنندگان شما کمک می کند. به عنوان مثال قوس های طلایی مک دونالد را در نظر بگیرید. آنها از فرم جالبی برای ایجاد نماد “M” استفاده کردند که اکنون در سراسر جهان قابل تشخیص است.

تایپوگرافی(فونت) سازمانی

تایپوگرافی یا فونت، در صورت عدم استفاده صحیح می تواند یک شمشیر دولبه نیز باشد. اگرچه طراحی نوع «میکس و مطابقت» (“mix and match”) کاملاً مرسوم شده است، اما این بدان معنا نیست که ترکیب تعداد انگشت شماری از فونت ها لزوماً ایده خوبی برای تجارت شما است. در لوگوی شما، در وب سایت شما، و در هر سندی که کسب و کار شما ایجاد می کند (چاپ و دیجیتال)، باید به طور مداوم از تایپوگرافی استفاده شود. اگر به وب‌سایت نایک و تبلیغات آن نگاهی بیندازید، فونت و سبک تایپ یکسانی را در تمام جنبه‌های کسب‌وکار حفظ می‌کند – و برای آنها معجزه می‌کند.

رنگ سازمانی

طرح رنگ کسب و کار شما بسیار مهم است، زیرا در تمام عناصر برندسازی بصری که ایجاد می کنید، نقش مهمی بازی می کند. به عنوان مثال، شما طرح رنگ برند خود را در لوگو، مواد بازاریابی، گرافیک و تصاویر و غیره قرار می دهید.

نمونه هایی از هویت بصری برند

✔️ تمایز، شخصیت منحصر به فرد، و ثبات از عناصر مهم در هویت برند هستند. برای آخرین مولفه، اطمینان از ثبات به این معنی است که شما در ذهن مشتریان خود تصویری محکم ایجاد می کنید. این ارتباط شما را با مخاطبانتان به میزان قابل توجهی تقویت می کند.

برخی از نمونه های هویت برند نایک و کوکاکولا هستند. لوگوی نایک یکی از این موارد است. اگرچه شرکت نام برند را در برخی از بخشهای بازاریابی و برندسازی نشان نمی دهد، مشتریان همچنان نماد را می شناسند.

نمونه دیگر کوکاکولا است که به مدت 130 سال از یک نام تجاری به یاد ماندنی برخوردار است. رنگ‌های سفید و قرمز روشن قابل تشخیص هستند، به خصوص زمانی که با تایپوگرافی منحصر به فرد این برند همراه شوند.

هویت بصری چیست؟

 اساساً هویت برند(Brand identity)، یعنی روح فردی شما -به عنوان یک بیزنس- است.

بخش های مختلف هویت بصری چیست؟

  • نام تجاری
  • لوگو
  • بسته بندی محصولات
  • تایپوگرافی
  • رنگ  سازمانی

تیم ایران وبر