3 تکنیک ضروری برای افزایش سئو مطالب سایت و نمایش در گوگل دیسکاور طراحی سایت

3 تکنیک ضروری برای افزایش سئو مطالب سایت و نمایش در گوگل دیسکاور

یکی از بخش های بسیار مهم در سئو، مطالب هستند. مقالات بخش مهمی از سئو را بر دوش دارند و سئو مطالب از اهمیت بالایی برخوردار است. در کنار نوشتن یک محتوا جدید و مربوط به حوزه کار خود، توجه به برخی نکات می تواند سئو شما را به صورت محسوسی افزایش دهد. در کنار سئو نیز ویژگی جدیدی در اپلیکیشن گوگل منتشر شده است. ویژگی گوگل دیسکاور، مطالب جدید و مربوط به جستجو های قبلی شما، که جدیدا منتشر شده اند را به شما نمایش می دهد. این بخش جدید را نیز می توان در بخش سئو در نظر گرفت. در کنار این که گوگل مطالب شما را پیشنهاد می دهد، قطعا در موتور جستجو نیز بالاتر نمایش خواهد داد. حال در ادامه به هم به سه مورد از مهمترین مواردی که باعث میشود مطالب سایت شما سئو بهتر داشته باشند و همچنین در دیسکاور به خوبی به کاربران دیگر پیشنهاد داده شود، اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

گوگل دیسکاور چیست؟

گوگل دیسکاور را می توان همان RSS فید قدیم دانست. اما این ویژگی جدید دسترسی بیشتری داشته و گوگل ان را با توجه به علایق افراد به کاربران نمایش می دهد. گوگل دیسکاور از سرچ های گذشته، موقعیت مکانی شما، ایمیل های شما و تمامی ان چه علایق شما نشان می دهد، بهره می برد. با استفاده از این اطلاعات مطالب مرتبط به شما را به شما نمایش می دهد.

گوگل دیسکاور چیست؟

باید توجه داشته باشید که مطالبی که در دیسکاور به خوبی نمایش داده می شوند، ممکن است در سئو به خوبی عمل نکنند. اما در حالت کلی مواردی که در ادامه بیان می شود، برای هر دو بخش دیسکاور و سرچ به خوبی عمل می کند.

روش بهینه سازی سایت برای گوگل دیسکاور و سئو

  • انتخاب عنوان با اعداد
  • انتخاب عنوان های احساسی
  • انتخاب عنوان های سوالی

انتخاب عنوان های با اعداد برای گوگل دیسکاور و سئو

انتخاب عنوان های با اعداد برای گوگل دیسکاور و سئو

انتخاب عدد در عنوان متن شما برای بخش سئو و دیسکاور از اهمیت بالایی برخوردار است. دلیل ان نیز میزان نرخ کلیک این عناوین است. شما به عنوان کاربری که در حال جستجو هستید، در صورتی که یک عنوان با عدد را مشاهده کنید، برای مثال “10 روش ساخت سایت” نسبت به “روش ساخت سایت”، میزان بیشتری کلیک بر روی ان انجام می دهید. و همین موضوع روانشناسی انسان ها، بر روی CTR و نرخ کلیک شما تاثیر می گذارد. این مهم، باعث افزایش نمایش ما در دیسکاور و نتایج جستجو گوگل می شود.

انتخاب عنوان های احساسی

انتخاب عنوان های احساسی، از مواردی که باعث افزایش کلیک سایت شما می شود. انتخاب این عنوان ها، از نظر روانشناسی، باعث می شود که کاربران بیشتر بر روی محتوای شما کلیک کنند و در نتیجه CTR شما افزایش یابد. با افزایش CTR نمایش شما در دیسکاور گوگل و موتور جستجوی گوگل افزایش می یابد.

برای مثال استفاده از کلمات زیر باعث جذب مخاطب به مطلب شما می شود:

  • این لحظه حساس
  • دنیا شگفت زده شد
  • تحت یک شرط و محدودیت
  • فقط این توصیه پزشکی را دنبال کن
  • یک بخش از الماس جهان
  • و …

این موارد از موارد احساسی است که می تواند میزان CTR شما را افزایش دهد. در کنار ان استفاده از کلماتی از جمله مرگ، تولد، طلاق و ازدواج هم، به افزایش CTR شما کمک شایانی می کند.

استفاده از عناوین سوالی در عنوان مقاله

پرسیدن سوال همیشه ما را به دنبال پاسخ ان می برد. در صورتی که شما عنوان خود با صورت ماهرانه ای سوالی کنید، باعث می شود که کاربر با یک سوال بدون پاسخ رو به رو شود. به همین منظور بر روی مقاله شما برای یافتن پاسخ کلیک می کند. با افزایش کلیک بر روی سایت شما CTR افزایش یافته و در نهایت بر روی نمایش سایت شما در دیسکاور و همچنین در موتور های جستجو و جایگاه شما تاثیر خواهد گذاشت.

دیدگاه ها