طراحی لوگو اختصاصی | طراحی لوگو حرفه ای | سفارش طراحی لوگو

وقتی حرف از لوگو یا آرم میزنیم، قطعا تصاویری در ذهن شما پدیدار میشود. تصاویر لوگوهایی که از برندهای کوچک و بزرگ تا به حال دیده اید. در ذهنتان لوگوها را با نام برند و فعالیتشان مرور میکنید. “لوگو فلان بانک، فلان رستوران. فلان پیج که هفته پیش ازش خرید کردم فلان سایت… چه خوب همه ی این برندها در ذهنم مانده.”

حتما این ویدئو را برای سفارش طراحی لوگو مشاهده کنید.

پخش ویدیو

بله برندهایی که لوگو خاص و منحصر بفرد دارند، مستقیم در گوشه حافظه بلند مدت شما می‌نشینند. هدفی که برندها با هزار ترفند و هزینه میخواهند به آن برسند. اما غافل از اینکه بهترین، مهم ترین و اولین کار برای این هدف، طراحی لوگو است.

لوگو اولین جنبه ی بصری برند شما و اساسی ترین عنصر برندینگ است. یک لوگو کوچک (لوگو تصویری یا لوگو تایپ) به معرفی اسم برند و خلاصه ای از فعالیت شما میپردازد. به این ترتیب، لوگو به برند شما کمک میکند تا به سادگی در ذهن مخاطب نفوذ کند و ماندگار شود. پس یک طراحی لوگو اختصاصی، شما را به موفقیت قطعی نزدیک خواهد کرد.

کسب و کار شما چه کوچک باشد چه بزرگ، قطعاً بعد از انتخاب اسم باید به سراغ ساختن هویت بصری برند خود بروید. اهمیت انتخاب لوگو برای بیزنس های بزرگ اثبات شده است. اما شاید شما برای طراحی لوگو کسب و کار کوچک و نوپای خود، دچار شک شوید. اما در این شرایط شما به دو دلیل به لوگو اختصاصی نیاز دارید:

طراحی لوگو

1- تا میان انبوهی از کسب و کارهای ریز و درشت گم نشوید و مشتریان شما را با این لوگو به خاطر بسپارند.

2- تا اعتماد و اطمینان مشتریان را به سمت برند ناشناخته ی خود جلب کنید.

انواع لوگو

بعد از اینکه از اهمیت طراحی لوگو مطمئن شدید، باید انواع لوگو را بشناسید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. ظاهر لوگو ممکن است به صورت: لوگو تصویری، لوگو تایپ(لوگو نوشتاری)، لوگو مونوگرام و یا لوگو ترکیبی باشد. انتخاب از میان این چند نوع لوگو، به سلیقه ی شما، خلاقیت طراح و البته انعطاف پذیری اسم و فعالیت برند شما بستگی دارد.

طراحی لوگو اختصاصی

لوگو تصویری (لوگو سمبولیک)

برندهای بسیاری از لوگو تصویری برای هویت بصری خود استفاده کرده اند. مثالهای شناخته شده اش شرکتهای بزرگی مثل اپل، توییتر و … در این روش تصویری که انتخاب میشود تصویری نمادین است. اما چیزی که مهم است، در پس این تصویر باید ارتباطی با خودِ برند نیز پیدا شود تا بتواند در خاطر مخاطب ماندگار شود. 

پس بزرگترین چالش در هنگام تصمیم گیری برای استفاده از یک لوگو تصویری این است که چه تصویری را انتخاب کنید. این تصویر جلوه ی برند و محصول یا خدمات شماست.

اصلِ لوگو، یعنی لوگو تصویری! یک تصویر منحصر به فرد و حرفه ای میشود تجلی برند شما. ولی خب گاهی برخی کسب و کارها این قابلیت برایشان فراهم نیست و باید از سبک های دیگر طراحی لوگو بهره برد.

لوگو انتزاعی

طراحی لوگو اختصاصی

لوگو انتزاعی یک سبک خاص از انواع لوگو در گروه لوگوهای تصویری است. به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص یا نمادین استفاده کنید – مانند یک سیب یا پرنده – یک شکل هندسی انتزاعی نمایانگر تجارت شما خواهد بود. مثل لوگو پپسی و آدیداس.

مانند تمام لوگوهای سمبولیک، لوگوهای انتزاعی نیز برای اغلب بیزنس ها به خوبی جواب میدهند. زیرا یک تصویر واحد متراکم از برند تجاری شما ارائه میدهد. با این تفاوت که لوگوهای انتزاعی به شما امکان می دهند چیز کاملاً منحصر به فرد برای نشان دادن نام تجاری خود ایجاد کنید.

 

طراحی لوگو اختصاصی

لوگو مَسکات

لوگوهای مسکات آن دسته از لوگوهایی هستند که یک کاراکتر را به تصویر میکشند. این کاراکتر اغلب اوقات رنگارنگ، گاهی هم کارتونی و البته همیشه بامزه و جذاب است. این سبک، راه خوبی برای شخصیت دادن به برند و در نتیجه به خاطر سپاری ان است. مثل لوگو KFC.

برای برندهای غدایی، فروشکاههای اسباب بازی یا لوازم کودک و نوجوان سیک مسکات انتخاب خوبی خواهد بود.

 

لوگوتایپ

طراحی لوگو اختصاصی

در این روش اسم شرکت یا برند با فونتی گرافیکی و متناسب برند، طراحی میشود و به عنوان لوگو استفاده میشود. پس اساس این سبک، تایپوگرافی است. اما معمولا همراه با یک لوگو ایکونیک میتواند لوگو خوبی را تشکیل دهد.

اما یک نوشته ساده با فونتهای آماده ی موجود در نرم افزارها را نمیتوان لوگوتایپ نامید. لوگوتایپ به صورت منحصر به فرد و مختص به برند شما، توسط طراحان حرفه ای در این زمینه طراحی خواهد شد. این سبک علی رغم تصور عموم، اصلا کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست و نیازمند ساعتها ایده پردازی است.

 

 

طراحی لوگو - لوگوتایپ شهروند

 

لوگو مونوگرام

طراحی لوگو

در بخش لوگوهای تایپی، یک نوع دیگری داریم به نام لوگو مونوگرام. در لوگو مونوگرام دیگر از کلِ اسم برند به عنوان لوگو استفاده نمیشود. ممکن است از حرف اول یا حروف اول کلمات نام برند استفاده شود. این روش برای برندهای با اسم طولانی انتخاب خوبی است. مثل لوگوهای عرصه ی مد (Louis Vuitton’s, GUCCI, FENDI, CHANEL)، لوگو مک دونالدز و حتی نمونه ی ایرانی اش لوگو بانک اقتصاد نوین.

این سبک که این روزها بسیار مورد استقبال برندها قرار گرفته است، کاری ساه مینیمال و شیک به شما ارائه میدهد. همچنین اگر با سبکهای تصویری تلفیق شود و ایده پردازی عمیقی در پس خود داشته باشد!

لوگو آمبلِم(emblem)

در لوگو امبلم، یک نوشته با فونتی خاص درون یک لوگو نمادین قرار میگیرد. مثل لوگو استارباکس در نسخه ی 1992. این سبک لوگو مناسب مدارس، دانشگاهها، سازمانها و نهادهای دولتی و همچنین صنعت خودروسازی است. مثل لوگو شرکت فورد!

طراحی لوگو

لوگو ترکیبی

گاهی برخی برندها همزمان از لوگوتایپ و لوگو تصویر برای هویت بصری خود استفاده میکنند. این ادغام تصویر و نوشته نیز خلاقیت زیادی میطلبد و بسیار پرطرفدار است و برای کسب و کارهای تازه و ناشناخته توصیه میشود. چرا که همزمان به معرفی اسم برند و نماد تصویری آن میپردازد و به این ترتیب بهتر در ذهن مخاطب میماند.

طراحی لوگو

البته تمام لوگوهای نام برده شده، باید یک تایپوگرافی داشته باشند. شما همیشه باید یک تایپوگرافی در کنار لوگو اصلی خود داشته باشید تا همگان اسم برند شما را ببینند، بفهمند و به خاطر بسپارند.

طراحی لوگو بر سه پایه مهم

ایده طراحی لوگو شاکله اصلی لوگو است. یک لوگو زمانی خوب است که ایده پشت ان زیبا باشد. نمونه های مختلفی از لوگو های ساده وجود دارد که ایده زیبایی دارند و همین ایده به خاص بودن لوگو کمک می کند.

انتخاب رنگ یک بخش مهم هر کسب و کار است. برای انتخاب رنگ نیاز است که به روانشناسی رنگ و همچنین مبانی بازاریابی تلسط کافی وجود داشته باشد. 

به همین منظور بخش بازاریابی ایران وبر نیز در طراحی لوگو شما مشارکت خواهد داشت.

برای طراحی یک لوگو حرفه ای تسلط به نماد ها در هر فرهنگ بسیار مهم است. استفاده از این نماد ها در لوگو باعث طراحی یک لوگو استاندارد و سطح جهانی خواهد شد.

نمونه کار های طراحی لوگو

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بزرگ تر بر روی لوگو مورد نظر خود کلیک کنید!

برآورد هزینه طراحی لوگو

هزینه ی طراحی لوگو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال عواملی چون نوع طراحی، نوع لوگو انتخابی شما(لوگوتایپ، تصویری یا ترکیبی) در قیمت طراحی لوگو میتواند تاثیر بگذارد. برای مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با ما تماس بگیرید. همچنین میتوانید شماره تماس خود را برای ما بنویسید تا همکاران متخصص ما در زمینه ی طراحی لوگو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اهمیت طراحی لوگو

  • طراحی لوگو از مهمترین بخش های یک کسب و کار چه شخصی و یا چه شرکتی است. یک لوگوی خوب باعث جان بخشیدن به کسب و کار شما می شود.
  • یک لوگو می تواند، چندین سال کار دیجیتال مارکتینگ کسب و کار را جلو بیاندازد. بله دقیقا اهمیت لوگو به همین میزان است.  لوگو ها شرکت های معروف همچون اپل، گوگل ، آمازون و … نشانگر این موضوع است.
  • لوگو باعث تاثیر دو چندان کسب و کار شما در ذهن مخاطب می شود. بسیاری نام را فراموشی می کنند اما با دیدن یک لوگو ان را برای چندین سال به ذهن می سپارند.

به هر حال با شروع یک کسب و کار داشتن یک لوگو الزامی است. شما می توانید همینک با همکاران ما در ایران وبر تماس گرفته و از مشاوره رایگان بخش دیجیتال مارکتینگ برای شروع کسب و کار و همچنین از بخش طراحی لوگو، برای طراحی لوگو مناسب کسب و کار خود ببرید.

تمامی طراحی های ایران وبر اختصاصی و با بهترین ایده پردازی انجام می شود. تمام لوگو های طراحی شده توسط گروه ایران وبر با ایده انجام می شود و تنها خواسته ما تمایز لوگو و برند شماست که توسط ما طراحی شده است.

بله بخش بازاریابی ایران وبر به شما مشاوره لازمه را خواهند داد تا از المان های لوگو قبلی استفاده کنید و یک باز طراحی انجام دهید یا کامل طراحی شود.

مراحل سفارش طراحی لوگو

1
درخواست مشاوره
2
مشاوره رایگان و تشخیص علایق شما با فرم نظر سنجی
3
عقد قرارداد و شروع کار
4
مشاهده لوگو و تایید لوگو یا درخواست اصلاحات
5
دریافت فایل لوگو و تسویه حساب کامل
با ما تماس بگیرید!
021-91078422
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4