طراحی لوگو اختصاصی | طراحی لوگو حرفه ای | سفارش طراحی لوگو

لوگو اولین جنبه ی بصری برند شما و اساسی ترین عنصر برندینگ است. یک لوگو کوچک (لوگو تصویری یا لوگو تایپ) به معرفی اسم برند و خلاصه ای از فعالیت شما میپردازد. به این ترتیب، لوگو به برند شما کمک میکند تا به سادگی در ذهن مخاطب نفوذ کند و ماندگار شود. پس یک طراحی لوگو اختصاصی، شما را به موفقیت قطعی نزدیک خواهد کرد.

کسب و کار شما چه کوچک باشد چه بزرگ، قطعاً بعد از انتخاب اسم باید به سراغ ساختن هویت بصری برند خود بروید. اهمیت انتخاب لوگو برای بیزنس های بزرگ اثبات شده است. اما شاید شما برای طراحی لوگو کسب و کار کوچک و نوپای خود، دچار شک شوید. اما در این شرایط شما به دو دلیل به لوگو اختصاصی نیاز دارید:

1- تا میان انبوهی از کسب و کارهای ریز و درشت گم نشوید و مشتریان شما را با این لوگو به خاطر بسپارند.

2- تا اعتماد و اطمینان مشتریان را به سمت برند ناشناخته ی خود جلب کنید.

انواع لوگو

بعد از اینکه از اهمیت طراحی لوگو مطمئن شدید، باید انواع لوگو را بشناسید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. ظاهر لوگو ممکن است به صورت: لوگو تصویری، لوگو تایپ(لوگو نوشتاری)، لوگو مونوگرام و یا لوگو ترکیبی باشد. انتخاب از میان این چند نوع لوگو، به سلیقه ی شما، خلاقیت طراح و البته انعطاف پذیری اسم و فعالیت برند شما بستگی دارد.

لوگو تصویری (لوگو سمبولیک)

برندهای بسیاری از لوگو تصویری برای هویت بصری خود استفاده کرده اند. مثالهای شناخته شده اش شرکتهای بزرگی مثل اپل، توییتر و … در این روش تصویری که انتخاب میشود تصویری نمادین است. اما چیزی که مهم است، در پس این تصویر باید ارتباطی با خودِ برند نیز پیدا شود تا بتواند در خاطر مخاطب ماندگار شود. پس بزرگترین چالش در هنگام تصمیم گیری برای استفاده از یک لوگو تصویری این است که چه تصویری را انتخاب کنید. این تصویر جلوه ی برند و محصول یا خدمات شماست.

طراحی لوگو اختصاصی

اصلِ لوگو، یعنی لوگو تصویری! یک تصویر منحصر به فرد و حرفه ای میشود تجلی برند شما. ولی خب گاهی برخی کسب و کارها این قابلیت برایشان فراهم نیست و باید از سبک های دیگر طراحی لوگو بهره برد.

لوگو انتزاعی

لوگو انتزاعی یک سبک خاص از انواع لوگو در گروه لوگوهای تصویری است. به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص یا نمادین استفاده کنید – مانند یک سیب یا پرنده – یک شکل هندسی انتزاعی نمایانگر تجارت شما خواهد بود. مثل لوگو پپسی و آدیداس.

طراحی لوگو اختصاصی

مانند تمام لوگوهای سمبولیک، لوگوهای انتزاعی نیز برای اغلب بیزنس ها به خوبی جواب میدهند. زیرا یک تصویر واحد متراکم از برند تجاری شما ارائه میدهد. با این تفاوت که لوگوهای انتزاعی به شما امکان می دهند چیز کاملاً منحصر به فرد برای نشان دادن نام تجاری خود ایجاد کنید.

لوگو مَسکات

لوگوهای مسکات آن دسته از لوگوهایی هستند که یک کاراکتر را به تصویر میکشند. این کاراکتر اغلب اوقات رنگارنگ، گاهی هم کارتونی و البته همیشه بامزه و جذاب است. این سبک، راه خوبی برای شخصیت دادن به برند و در نتیجه به خاطر سپاری ان است. مثل لوگو KFC.

طراحی لوگو اختصاصی

برای برندهای غدایی، فروشکاههای اسباب بازی یا لوازم کودک و نوجوان سیک مسکات انتخاب خوبی خواهد بود.

لوگوتایپ

در این روش اسم شرکت یا برند با فونتی گرافیکی و متناسب برند، طراحی میشود و به عنوان لوگو استفاده میشود. پس اساس این سبک، تایپوگرافی است. اما معمولا همراه با یک لوگو ایکونیک میتواند لوگو خوبی را تشکیل دهد.

طراحی لوگو اختصاصی

اما یک نوشته ساده با فونتهای آماده ی موجود در نرم افزارها را نمیتوان لوگوتایپ نامید. لوگوتایپ به صورت منحصر به فرد و مختص به برند شما، توسط طراحان حرفه ای در این زمینه طراحی خواهد شد. این سبک علی رغم تصور عموم، اصلا کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست و نیازمند ساعتها ایده پردازی و طراحی است.

طراحی لوگو اختصاصی

لوگو مونوگرام

در بخش لوگوهای تایپی، یک نوع دیگری داریم به نام لوگو مونوگرام. در لوگو مونوگرام دیگر از کلِ اسم برند به عنوان لوگو استفاده نمیشود. ممکن است از حرف اول یا حروف اول کلمات نام برند استفاده شود. این روش برای برندهای با اسم طولانی انتخاب خوبی است. مثل لوگوهای عرصه ی مد (Louis Vuitton’s, GUCCI, FENDI, CHANEL)، لوگو مک دونالدز و حتی نمونه ی ایرانی اش لوگو بانک اقتصاد نوین.

طراحی لوگو اختصاصی

این سبک که این روزها بسیار مورد استقبال برندها قرار گرفته است، کاری ساه مینیمال و شیک به شما ارائه میدهد. همچنین اگر با سبکهای تصویری تلفیق شود و ایده پردازی عمیقی در پس خود داشته باشد!

لوگو آمبلِم(emblem)

در لوگو امبلم، یک نوشته با فونتی خاص درون یک لوگو نمادین قرار میگیرد. مثل لوگو استارباکس در نسخه ی 1992. این سبک لوگو مناسب مدارس، دانشگاهها، سازمانها و نهادهای دولتی و همچنین صنعت خودروسازی است. مثل لوگو شرکت فورد!

طراحی لوگو اختصاصی

لوگو ترکیبی

گاهی برخی برندها همزمان از لوگوتایپ و لوگو تصویر برای هویت بصری خود استفاده میکنند. این ادغام تصویر و نوشته نیز خلاقیت زیادی میطلبد و بسیار پرطرفدار است و برای کسب و کارهای تازه و ناشناخته توصیه میشود. چرا که همزمان به معرفی اسم برند و نماد تصویری آن میپردازد و به این ترتیب بهتر در ذهن مخاطب میماند.

طراحی لوگو اختصاصی

البته تمام لوگوهای نام برده شده، باید یک تایپوگرافی داشته باشند. شما همیشه باید یک تایپوگرافی در کنار لوگو اصلی خود داشته باشید تا همگان اسم برند شما را ببینند، بفهمند و به خاطر بسپارند.

برآورد هزینه طراحی لوگو

هزینه ی طراحی لوگو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال عواملی چون نوع طراحی، نوع لوگو انتخابی شما(لوگوتایپ، تصویری یا ترکیبی) در قیمت طراحی لوگو میتواند تاثیر بگذارد. برای مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با ما تماس بگیرید. همچنین میتوانید شماره تماس خود را برای ما بنویسید تا همکاران متخصص ما در زمینه ی طراحی لوگو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برای برآورد هزینه ویژگی های طراحی لوگو را انتخاب کنید!

برای مشاوره رایگان شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد کنید.

اهمیت طراحی لوگو

  • طراحی لوگو از مهمترین بخش های یک کسب و کار چه شخصی و یا چه شرکتی است. یک لوگوی خوب باعث جان بخشیدن به کسب و کار شما می شود.
  • یک لوگو می تواند، چندین سال کار دیجیتال مارکتینگ کسب و کار را جلو بیاندازد. بله دقیقا اهمیت لوگو به همین میزان است.  لوگو ها شرکت های معروف همچون اپل، گوگل ، آمازون و … نشانگر این موضوع است.
  • لوگو باعث تاثیر دو چندان کسب و کار شما در ذهن مخاطب می شود. بسیاری نام را فراموشی می کنند اما با دیدن یک لوگو ان را برای چندین سال به ذهن می سپارند.

به هر حال با شروع یک کسب و کار داشتن یک لوگو الزامی است. شما می توانید همینک با همکاران ما در ایران وبر تماس گرفته و از مشاوره رایگان بخش دیجیتال مارکتینگ برای شروع کسب و کار و همچنین از بخش طراحی لوگو، برای طراحی لوگو مناسب کسب و کار خود ببرید.

مراحل سفارش طراحی لوگو

1
درخواست مشاوره
2
مشاوره رایگان و تشخیص علایق شما با فرم نظر سنجی
3
عقد قرارداد و شروع کار
4
مشاهده لوگو و تایید لوگو یا درخواست اصلاحات
5
دریافت فایل لوگو و تسویه حساب کامل
آخرین مقالات و ویدئو ها
طراحی لوگو دندان پزشکی | قیمت لوگو دندانپزشکی و نمونه کار

دندان پزشک هستید و به دنبال لوگویی متفاوت میگردید؟ کلینیک دهان و دندان دارید و هنوز لوگو ندارید؟ به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله را که در مورد طراحی لوگو دندان پزشکی است تا انتها دنبال کنید. چرا به لوگو دندانپزشکی نیاز دارید؟ تا پیش از این دندان پزشک ها و کلینیک های دندان پزشکی […]

طراحی لوگو دفتر وکالت و موسسه حقوقی | نمونه کار و قیمت لوگو وکلا

موسسات حقوقی به دلیل جایگاه شغلی شان از اعتبار زیادی برخوردار هستند. تبلیغات دهان به دهان یکی از اجزای حیاتی برای گسترش شهرت است. نحوه برندسازی یک شرکت حقوقی نیز تفاوت زیادی در درک مخاطب ایجاد می کند! در این مقاله قرار است در مورد طراحی لوگو دفتر وکالت و موسسه حقوقی به عنوان اصل […]

لوگو تصویری چیست؟ از چه تصاویری میتوان برای لوگو استفاده کرد؟

لوگو تصویری یکی ار پرطرفدارترین سبک های طراحی لوگو است. برندهای مطرحی در دنیا هستند که لوگوهای تصویری ماندگاری دارند. ما در این مقاله به انواع لوگو تصویری، نمونه های موجود و هزینه این سبک لوگو میپردازیم. لوگو تصویری چیست؟ این سبک همانطور که از اسمش پیداست لوگوی ست که شامل یک تصویر است. حالا […]

بررسی لوگو توییتر : آیا لوگو آماده از سایت iStock خریداری شده بود؟

بررسی لوگوهای محبوب و معروف دنیا نه تنها الهام بخش طراحی لوگو برای طراحان است بلکه جذابیت های خاص خودش را برای علاقه مندان به برندها دارد. لوگوها در جریان شروع تا پیشرفت برند ایحاد میشوند، پس با نگاهی به لوگوها داستان برندها را از سرآغاز تا زمان حال خواهید فهمید. اکنون در این مقاله […]

لوگو بی ام و | آیا لوگو BMW شبیه پره های ملخی هواپیما است؟

لوگوی نمادین بی ام و برای دهه ها موضوع بحث داغ بوده است. و همه اینها بخاطر یک ترفند تبلیغاتی است. در این مقاله از راز طراحی لوگو بی ام و پرده برداری میکنیم! میفهمیم این لوگو چگونه بوجود آمده است و چگونه تغییر نام تجاری در لوگوی جدید BMW نشان داده شده است. بسیاری […]

با ما تماس بگیرید!
021-91078422
آدرس
تهران- بلوار سردار جنگل- بالاتر از تقاطع مخبری - خیابان رجایی - پلاک 36 - واحد 6