طراحی لوگو اختصاصی | طراحی لوگو حرفه ای | سفارش طراحی لوگو

وقتی حرف از لوگو یا آرم میزنیم، قطعا تصاویری در ذهن شما پدیدار میشود. تصاویر لوگوهایی که از برندهای کوچک و بزرگ تا به حال دیده اید. در ذهنتان لوگوها را با نام برند و فعالیتشان مرور میکنید. “لوگو فلان بانک، فلان رستوران. فلان پیج که هفته پیش ازش خرید کردم فلان سایت… چه خوب همه ی این برندها در ذهنم مانده.”

✔️ حتما این ویدئو را برای سفارش طراحی لوگو مشاهده کنید.

پخش ویدیو

بله برندهایی که لوگو خاص و منحصر بفرد دارند، مستقیم در گوشه حافظه بلند مدت شما می‌نشینند. هدفی که برندها با هزار ترفند و هزینه میخواهند به آن برسند. اما غافل از اینکه بهترین، مهم ترین و اولین کار برای این هدف، طراحی لوگو است.

✔️ لوگو اولین جنبه ی بصری برند شما و اساسی ترین عنصر برندینگ است. یک لوگو کوچک (لوگو تصویری یا لوگو تایپ) به معرفی اسم برند و خلاصه ای از فعالیت شما میپردازد. به این ترتیب، لوگو به برند شما کمک میکند تا به سادگی در ذهن مخاطب نفوذ کند و ماندگار شود. پس یک طراحی لوگو اختصاصی، شما را به موفقیت قطعی نزدیک خواهد کرد.

کسب و کار شما چه کوچک باشد چه بزرگ، قطعاً بعد از انتخاب اسم باید به سراغ ساختن هویت بصری برند خود بروید. اهمیت انتخاب لوگو برای بیزنس های بزرگ اثبات شده است. اما شاید شما برای طراحی لوگو کسب و کار کوچک و نوپای خود، دچار شک شوید. اما در این شرایط شما به دو دلیل به لوگو اختصاصی نیاز دارید:

طراحی لوگو

1- تا میان انبوهی از کسب و کارهای ریز و درشت گم نشوید و مشتریان شما را با این لوگو به خاطر بسپارند.

2- تا اعتماد و اطمینان مشتریان را به سمت برند ناشناخته ی خود جلب کنید.

لوگو به چه معناست؟

اصطلاح «لوگو» که از لحاظ لغوی اشتباهی مصطلح است به معنای کلمه یا نمادی است که نشانه یک شرکت یا یک محصول مادی یا غیرمادی است. این اصطلاح اشتباه است، چراکه کلمه يوناني لوگوس در واقع به معنای «واژه» یا «سخن» است؛ پس میتوان گفت معادل دقیق تر این اصطلاح «نشانه واژگانی» است. لوگو معمولا از نوشته، تصویر گرافیکی یا ترکیبی از این دو تشکیل می شود. لوگو از عناصر مهم دیزاین سازمانی است، چراکه هویت بصري نهاد یا مؤسسه ای را که نشانه آن است بیان می کند. برخی اعتقاد دارند که دیزاینِ هویت سازمانی بر مبنای لوگو انجام میگیرد، اما برخی نیز آن را بیشتر در زمره جزئیات تکمیلی در دیزاین برمی شمارند و اعتقاد دارند دیزاین خوب برای هویت سازمانی باید بدون استفاده از لوگو هم قابل تشخیص باشد.

از آنجا که ساختار شرکت های بین المللی روز به روز پیچیده تر می شود، امروزه ایجاد یک سیستم یکپارچه از نشانه ها و نمادها به منظور تشخیص هویت این شرکتها ضرورت یافته است. دیزاین لوگو برای بسیاری از دیزاینرها کاری چالش برانگیز است. لوگوی خوب به سرعت درک می شود، در ذهن می ماند، با انواع رسانه ها قابل بازتولید است، و چشمگیر است. برای اینکه بدانند یک لوگو از نظر فنی قابل بازتولید است، آخرین آزمایشی که روی آن انجام می دهند این است که ببینند از دستگاه فکس چگونه بیرون می آید. معمولا میگویند اگر لوگو بعد از چندین بار فکس شدن باز هم و قابل تشخیص باشد، با هر رسانه دیگری نیز قابل بازتولید است.

در دیزاین لوگو، عوامل و روش های عملی دیگری را نیز باید در نظر داشت: شمارگان چاپ، تغييرات شکل لوگو در رسانه های مختلف، و زمینه ای که لوگو در نهایت قرار است در آن به کارگرفته شود همه نقش مهمی دارند در تعيين اختیارات نهایی دیزاینر در انتخاب رنگ و فرم لوگو.

دیزاین لوگو

دیزاین لوگو باید شفاف و معنی دار و گویای هویت مؤسسه یا نهادی باشد که بازنمایی اش می کند. از کارکردهای لوگو تعیین هویت اجتماعی (یعنی نحوه ادراک مردم نسبت به آن)، تعيين هویت در مورد کپی رایت (آنگونه که خود را از رقبایش متمایز می کند)، و تعيين هويت مالک است (اطلاعاتی که درباره حقوق اختصاصی مالک به ما میدهد). برخی از مثال های تاریخی از پیش نمونه های لوگو که این کارکردهای مختلف را برعهده داشتند عبارت بودند از: پوشش زره با علامت خاندان در سده های میانی (تعيين هویت اجتماعی)؛ داغ زدن احشام که سابقه آن به مصر باستان برمیگردد (تعيين هويت مالک): و امضا زدن بر محصولات سرامیکی مثل چراغهای پیه سوز در روم باستان. مقتضيات فنی لوگو در طول زمان به تدریج پیچیده تر شدند: در رسانه های نوین امروز، افزایش کاربرد عامل های حس آمیز مثل صدا و حرکت در دیزاین لوگو دیزاینرها را وادار کرده وسعت مهارت های خود می دهند و شیوه هایی نظیر برندسازی صوتی و لوگو با تصویر متحرک را نیز بیاموزند.

انواع لوگو

✔️ بعد از اینکه از اهمیت طراحی لوگو مطمئن شدید، باید انواع لوگو را بشناسید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. ظاهر لوگو ممکن است به صورت: لوگو تصویری، لوگو تایپ(لوگو نوشتاری)، لوگو مونوگرام و یا لوگو ترکیبی باشد. انتخاب از میان این چند نوع لوگو، به سلیقه ی شما، خلاقیت طراح و البته انعطاف پذیری اسم و فعالیت برند شما بستگی دارد.

طراحی لوگو اختصاصی

لوگو تصویری (لوگو سمبولیک)

برندهای بسیاری از ✔️ لوگو تصویری برای هویت بصری خود استفاده کرده اند. مثالهای شناخته شده اش شرکتهای بزرگی مثل اپل، توییتر و … در این روش تصویری که انتخاب میشود تصویری نمادین است. اما چیزی که مهم است، در پس این تصویر باید ارتباطی با خودِ برند نیز پیدا شود تا بتواند در خاطر مخاطب ماندگار شود. 

پس بزرگترین چالش در هنگام تصمیم گیری برای استفاده از یک لوگو تصویری این است که چه تصویری را انتخاب کنید. این تصویر جلوه ی برند و محصول یا خدمات شماست.

اصلِ لوگو، یعنی لوگو تصویری! یک تصویر منحصر به فرد و حرفه ای میشود تجلی برند شما. ولی خب گاهی برخی کسب و کارها این قابلیت برایشان فراهم نیست و باید از سبک های دیگر طراحی لوگو بهره برد.

لوگو انتزاعی

طراحی لوگو اختصاصی

لوگو انتزاعی یک سبک خاص از انواع لوگو در گروه لوگوهای تصویری است. به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص یا نمادین استفاده کنید – مانند یک سیب یا پرنده – یک شکل هندسی انتزاعی نمایانگر تجارت شما خواهد بود. مثل لوگو پپسی و آدیداس.

مانند تمام لوگوهای سمبولیک، لوگوهای انتزاعی نیز برای اغلب بیزنس ها به خوبی جواب میدهند. زیرا یک تصویر واحد متراکم از برند تجاری شما ارائه میدهد. با این تفاوت که لوگوهای انتزاعی به شما امکان می دهند چیز کاملاً منحصر به فرد برای نشان دادن نام تجاری خود ایجاد کنید.

 

طراحی لوگو اختصاصی

لوگو مَسکات

لوگوهای مسکات آن دسته از لوگوهایی هستند که یک کاراکتر را به تصویر میکشند. این کاراکتر اغلب اوقات رنگارنگ، گاهی هم کارتونی و البته همیشه بامزه و جذاب است. این سبک، راه خوبی برای شخصیت دادن به برند و در نتیجه به خاطر سپاری ان است. مثل لوگو KFC.

برای برندهای غدایی، فروشکاههای اسباب بازی یا لوازم کودک و نوجوان سیک مسکات انتخاب خوبی خواهد بود.

 

لوگوتایپ

طراحی لوگو اختصاصی

در این روش اسم شرکت یا برند با فونتی گرافیکی و متناسب برند، طراحی میشود و به عنوان لوگو استفاده میشود. پس اساس این سبک، تایپوگرافی است. اما معمولا همراه با یک لوگو ایکونیک میتواند لوگو خوبی را تشکیل دهد.

اما یک نوشته ساده با فونتهای آماده ی موجود در نرم افزارها را نمیتوان لوگوتایپ نامید. لوگوتایپ به صورت منحصر به فرد و مختص به برند شما، توسط طراحان حرفه ای در این زمینه طراحی خواهد شد. این سبک علی رغم تصور عموم، اصلا کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست و نیازمند ساعتها ایده پردازی است.

در طراحی لوگوتایپ، سبکهای مختلفی وجود دارد که بر اساس هویت برند از آنها استفاده میشود. مثلا در تایپوگرافی فارسی، طراحان از خطوط سنتی مانند بنایی، ثلث یا نستعلیق به عنوان خط پایه استفاده میکنند. یعنی تایپوگرافی و ایده را بر اساس آن خط ایجاد میکنند و سپس با توجه به ذوق و سلیقه خود و هویت برند مورد نظر تغییراتی در آن ایجاد میکنند و به آن زینت میبخشند. پس لازم است طراح لوگو، با خطوط آشنایی کافی داشته باشد. در سبکی دیگر که آزاد نامیده میشود، طراح با استفاده از ابزارهای مختلف، طرح تایپوگرافی را به صورت دستی اجرا میکند و سپس در نرم افزار،  طراحی لوگو، انجام میدهد. 

 

 

طراحی لوگو - لوگوتایپ شهروند

 

لوگو مونوگرام

طراحی لوگو

در بخش لوگوهای تایپی، یک نوع دیگری داریم به نام لوگو مونوگرام. در لوگو مونوگرام دیگر از کلِ اسم برند به عنوان لوگو استفاده نمیشود. ممکن است از حرف اول یا حروف اول کلمات نام برند استفاده شود. این روش برای برندهای با اسم طولانی انتخاب خوبی است. مثل لوگوهای عرصه ی مد (Louis Vuitton’s, GUCCI, FENDI, CHANEL)، لوگو مک دونالدز و حتی نمونه ی ایرانی اش لوگو بانک اقتصاد نوین.

این سبک که این روزها بسیار مورد استقبال برندها قرار گرفته است، کاری ساه مینیمال و شیک به شما ارائه میدهد. همچنین اگر با سبکهای تصویری تلفیق شود و ایده پردازی عمیقی در پس خود داشته باشد!

لوگو آمبلِم(emblem)

در لوگو امبلم، یک نوشته با فونتی خاص درون یک لوگو نمادین قرار میگیرد. مثل لوگو استارباکس در نسخه ی 1992. این سبک لوگو مناسب مدارس، دانشگاهها، سازمانها و نهادهای دولتی و همچنین صنعت خودروسازی است. مثل لوگو شرکت فورد!

طراحی لوگو

لوگو ترکیبی

گاهی برخی برندها همزمان از لوگوتایپ و لوگو تصویر برای هویت بصری خود استفاده میکنند. این ادغام تصویر و نوشته نیز خلاقیت زیادی میطلبد و بسیار پرطرفدار است و برای کسب و کارهای تازه و ناشناخته توصیه میشود. چرا که همزمان به معرفی اسم برند و نماد تصویری آن میپردازد و به این ترتیب بهتر در ذهن مخاطب میماند.

طراحی لوگو

البته تمام لوگوهای نام برده شده، باید یک تایپوگرافی داشته باشند. شما همیشه باید یک تایپوگرافی در کنار لوگو اصلی خود داشته باشید تا همگان اسم برند شما را ببینند، بفهمند و به خاطر بسپارند.

طراحی لوگو بر سه پایه مهم

ایده طراحی لوگو شاکله اصلی لوگو است. یک لوگو زمانی خوب است که ایده پشت ان زیبا باشد. نمونه های مختلفی از لوگو های ساده وجود دارد که ایده زیبایی دارند و همین ایده به خاص بودن لوگو کمک می کند.

انتخاب رنگ یک بخش مهم هر کسب و کار است. برای انتخاب رنگ نیاز است که به روانشناسی رنگ و همچنین مبانی بازاریابی تلسط کافی وجود داشته باشد. 

به همین منظور بخش بازاریابی ایران وبر نیز در طراحی لوگو شما مشارکت خواهد داشت.

برای طراحی یک لوگو حرفه ای تسلط به نماد ها در هر فرهنگ بسیار مهم است. استفاده از این نماد ها در لوگو باعث طراحی یک لوگو استاندارد و سطح جهانی خواهد شد.

نمونه کار های طراحی لوگو

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بزرگ تر بر روی لوگو مورد نظر خود کلیک کنید!

طراحی شرکت Onyx Sky

طراحی لوگو املاک روتوند

طراحی لوگو شرکت پارسیان محور جاوید

طراحی لوگو آکادمی موسیقی سرو آزاد

طراحی لوگو concord transport

طراحی لوگواداک فولاد یکتا

نشان صادراتی ازگیل

ارم کلینیک زیبایی دکتر جعفری

طراحی آرم شرکت ماندگار چوب

لوگو شرکت واردات و صادرات تاجرباشی

لوگو شرکت فرتاک

لوگو رستوران شهرزاد استانبول

لوگو دکتر زهره مرتضوی

لوگو و ارم داروخانه دکتر مغلی

طراحی لوگو داروخانه دکتر اعتصامی

لوگو کافی شاپ گپ

لوگو اختصاصی سالن ارایشی و فیبرز سونیا

طراحی لوگو وحید وارسته

طراحی لوگو انجمن وکلای دادبان

آرم داروخانه قائم

دکتر مونا حیدری

لوگو کلینیک چشم پزشکی بهار

ارم کافی شاپ وندیداد

طراحی لوگو اتوگالری کاغذیان

طراحی ارم کلینیک دندانپزشکی عرفان

طرحی ارم پیج اینستاگرام قانون جذب

تمامی طراحی های ایران وبر اختصاصی و با بهترین ایده پردازی انجام می شود. تمام لوگو های طراحی شده توسط گروه ایران وبر با ایده انجام می شود و تنها خواسته ما تمایز لوگو و برند شماست که توسط ما طراحی شده است.

بله بخش بازاریابی ایران وبر به شما مشاوره لازمه را خواهند داد تا از المان های لوگو قبلی استفاده کنید و یک باز طراحی انجام دهید یا کامل طراحی شود.

مراحل سفارش طراحی لوگو

1
درخواست مشاوره
2
مشاوره رایگان و تشخیص علایق شما با فرم نظر سنجی
3
عقد قرارداد و شروع کار
4
مشاهده لوگو و تایید لوگو یا درخواست اصلاحات
5
دریافت فایل لوگو و تسویه حساب کامل
با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4