طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

در تبلیغات همه چیز برای جلب توجه است، نه؟ پس باید هدف طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در همین سمت و سو باشد. یک شرکت تبلیغاتی قرار است مخاطب را وادار به توجه و تشویق به خرید کند. قرار است برند را به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر بفرد جلوه دهد. اگر یک متخصص تبلیغات هستید، یا با یک شرکت تبلیغاتی کار می کنید تا برندسازی آنها را مدیریت کنید، پس می دانید که همه اینها چقدر مهم است. در عین حال تبلیغات خوب از خود شرکت تبلیغاتی شروع می شود.

به هر حال، اگر نتوانید یک برند جالب توجه، به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید، چگونه می توانید مشتریان خود را متقاعد کنید که می توانید همین کار را برای آنها انجام دهید؟ شما نه تنها به یک لوگو عالی برای کسب و کار خود نیاز دارید، بلکه باید مهارت های خود را نیز به نمایش بگذارید. بیایید به فرآیند طراحی لوگو شرکت های تبلیغاتی نگاهی بیندازیم و از آنها الهام بگیریم.

فرآیند طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی

چه در حال ایجاد لوگو برای یک شرکت تبلیغاتی عمومی باشید، چه برای یک مکان خاص به یک لوگو نیاز داشته باشید – برای مثال، یک لوگوی تبلیغاتی تلویزیونی – روند کلی به یک شکل است. در ده مرحله گام به گام طراحی لوگو شرکت های تبلیغاتی همراه ما باشید.

برند خود را بشناسید

شناخت برند قدم اول است زیرا شخصیت برند باید لحن هر تصمیم خلاقانه ای را که هنگام طراحی لوگوی تبلیغاتی خود می گیرید تعیین کند. قبل از شروع باید بریفی از برند داشته باشید تا بتوانید به سراغ ایده پردازی و طراحی بروید.

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

در مورد رقبا تحقیق کنید

این مهم است، زیرا ایجاد یک لوگوی منحصر به فرد نه تنها برای برندسازی داخلی، بلکه برای اثبات توانایی های تبلیغاتی شما به مشتریان بالقوه شما حیاتی است. شما نمی خواهید در نهایت با نماد تبلیغاتی کپی برداری مواجه شوید، بنابراین فقط “png لوگوی تبلیغات” را در گوگل تایپ نکنید و سپس آن را اجرا کنید!

ایده های طوفان فکری

یک راه عالی برای انجام این کار این است که واقعاً روی ویژگی‌هایی تمرکز کنید که برند را شناسایی می‌کنند و برند شما با چیزهای دیگر مانند حیوانات مشترک است. این یک راه عالی برای شناسایی یک “مسکات” بالقوه برای برند شما است. این واقعاً به مشخصات برند بستگی دارد، اما این باید به شما ایده دهد که به دنبال چه چیزی باشید. سه یا چهار «ویژگی شخصیتی» که به برند شما تعلق دارد را بنویسید. این ویژگی های شخصیتی شما را به چه فکر می کند؟

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

حتی در این عصر دیجیتال، بسیاری از طراحان دوست دارند زمانی که در مرحله طوفان فکری هستند با خودکار، مداد و کاغذ کار کنند. با استفاده از ایده هایی که قبلاً یادداشت کرده اید، کل صفحه را با ایده های لوگو پر کنید. شاید لازم باشد از انواع لوگو (تصویری، لوگو تایپ و یا ترکیبی) اتود بزنید. آیا هیچ یک از آنها را آنقدر دوست ندارید که آنها را بیشتر توسعه دهید؟ یک صفحه دیگر را پر کنید. به خودتان زمان بدهید و به یاد داشته باشید که اگر احساس می‌کنید ذهنتان بلوکه شده، به منابع الهام‌بخش خود برند بازگردید.

چند طرح را جدا و بر روی آنها تمرکز کنید

چند طرح را برای تمرکز بر روی آنها انتخاب کنید و روی اصلاح آنها به یک لوگوی واقعی کار کنید. به عنوان مثال، اگر برای یک کارگردان خلاق طراحی می‌کنید، سپس به چند طرح با مفاهیم مختلف مانند لوگوی تولید فیلم، نماد بازی یا موارد مشابه محدود کنید. سعی کنید به دو یا سه تا بچسبید تا غرق نشوید. آنچه را که در مورد آنها دوست دارید، چرا با شما صحبت می کنند و نحوه ارتباط آنها با برند را تجزیه و تحلیل کنید. آیا آنها نماینده خوبی برای شرکت شما هستند؟

لوگو را وارد نرم افزار کنید

لوگو را با استفاده از نرم افزار انتخابی خود توسعه دهید. برنامه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. اما بهترین نرم افزار طراحی لوگو Adobe Illustrator است.

انتخاب فونت و رنگ لوگو شرکت تبلیغاتی

رنگ و فونت را بر اساس برند خود انتخاب کنید. رنگ‌ها و فونت‌ها فاکتورهای مهمی هستند – حتی اگر تصمیم به استفاده از یک طرح سیاه و سفید داشته باشید، و حتی اگر بخواهید به جای لوگوی ترکیبی یا مبتنی بر متن، از لوگوی نماد تبلیغاتی استفاده کنید. هنوز هم تصمیمات خلاقانه معتبری هستند که نیاز به توجه دارند.

تنظیم layout

فاصله و طرح بندی (layout) را تنظیم کنید و جزئیات را تغییر دهید. عناصر خود را کنار هم قرار دهید و یک نمونه اولیه ایجاد کنید.

دریافت بازخورد دیگران

اگر برای شرکت تبلیغاتی خود لوگو طراحی می کنید، از سایر کارمندان یا افراد دیگر بپرسید که آیا فکر می کنند این لوگو با برند شما مطابقت دارد یا خیر. اگر برای مشتری طراحی می کنید، اکنون زمان آن است که لوگو را به نمایش بگذارید و دیدگاه او را دریافت کنید.

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

تنظیمات نهایی را بر اساس بازخورد انجام دهید و لوگوی خود تکمیل کنید.

این ده مرحله را می توان برای طراحی لوگو برای هر بازار یا کسب و کاری دنبال کرد. با این حال، برای اینکه واقعاً بازی طراحی خود را برای طراحی لوگوی تبلیغاتی تقویت کنید، هوشمندانه است که نگاهی به آنچه که لوگوهای تبلیغاتی را منحصر به فرد می کند بیاندازید.

این ده مرحله را می توان برای طراحی لوگو برای هر بازار یا کسب و کاری دنبال کرد. با این حال، برای اینکه واقعاً بازی طراحی خود را برای طراحی لوگوی تبلیغاتی تقویت کنید، هوشمندانه است که نگاهی به آنچه که لوگوهای تبلیغاتی را منحصر به فرد می کند بیاندازید.

چه ویژگیهایی لوگو شرکت تبلیغاتی را منحصربفرد میکند؟

رنگ، فونت، شکل، فاصله، سبک، نوع لوگو – همه اینها عناصری هستند که برای لوگوی شما باید در نظر گرفته شوند. اما برخی از نمادها یا نمادهای تبلیغاتی کلاسیک که ممکن است برای یک گرافیک لوگو در نظر بگیرید چیست؟

گرافیک ها اغلب تحت تأثیر بازار یا جایگاهی هستند که برای آن ایجاد شده اند. بنابراین آنها معمولاً دارای تاریخچه یا الهاماتی هستند که در آن بازار یافت می شود.

نمادهای تبلیغات

برای یک لوگوی تبلیغاتی سنتی، این می تواند چیزی باشد که با استفاده از رنگ های روشن برای جلب توجه، علامت «فروش» را تداعی کند. اما می تواند نمادهای تبلیغاتی کلاسیک مانند:

  • نماد مگافون یا بلندگو
  • علامت تعجب
  • ستاره
  • بنر
  • چشم
  • لامپ روشن
طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم
طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

هر چیزی که بیننده را به فکر تبلیغات بیاندازد، یک بازی منصفانه برای یک لوگوی تبلیغاتی است. انتخاب یک نماد تبلیغاتی که به وضوح با کسب و کار مشخص می شود، بین برند شما و مخاطبان بالقوه شما کوتاه می شود. می‌توانید از یک سازنده لوگوی تبلیغاتی برای ایده‌ها یا طوفان فکری با دوستان یا همکاران استفاده کنید.

نمادهای تبلیغاتی به این دلیل خوب هستند که ایده ” جلب توجه” را به یک نماد یا ایکون مرتبط می کنند. بنابراین، برای مثال، نماد مگافون مفهومی کاملاً واضح دارد که در همه ی جای جهان قابل شناسایی است.

نمادهای دیگر، مانند انفجار ستاره یا بنر، برای جلب توجه به لوگو به سادگی با شکل اصلی طراحی شده اند. آرم های لامپ و نمادهای چشم نیز مانند لوگوی SmartSites جلب توجه می کنند.

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
آیا UX شما تاثیرگذار است؟ چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟

این روزها، افزایش وفاداری به برند و وفادار ماندن کاربران به تجربه کاربری (UX) وب‌سایت یا اپلیکیشن شما بستگی دارد. دیگر از اوایل دوران استارت آپی گذشته ایم که کاربران برای خدمات از شرکت یا استارت آپ شما استفاده کنند. راحتی استفاده از برنامه و UX تاثیر به سزایی در انتخاب شما دارد. اما چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟ همانطور که از نام UX پیداست، تجربه کاربر – یعنی قرار دادن انسان در مرکز. طراحی تجربه‌های دیجیتالی لذت‌بخش و بدون دردسر، با این شعار انجام می شود که «همیشه حق با مشتری است». آیا UX شما بر روی محصول دیجیتالی شما تمرکز دارد؟ یک نسل قبل، شما نمی‌دانستید که UX یک حرفه است، اما در عصر دیجیتال امروز، متخصصان […]

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

یکی از موثرترین روشهای تبلیغ دیجیتال، گوگل ادز است. تبلیغات کلیکی گوگل که به پرداخت به ازای کلیک (PPC) شناخته میشود. این نوع تبلیغ با تحقیقات کلیدواژه با کیفیت همراه است. هدف اصلی انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیشنهاد هزینه پایینتر هر کلیک و نرخ تبدیل بالاتر است. دست یافتن به این امر زمان، تمرین و تخصص کافی نیاز دارد زیرا باید مشتریان خود را درک کنید و عبارات جستجویی را که برای یافتن محصولات یا خدماتی مانند شما استفاده می‌کنند، کشف کنید. این مقاله راهنمای کاملی برای پیدا کردن کلمات کلیدی در تبلیغ گوگل PPC شما است. به کمک این راهنما میتوانید کلمات کلیدی PPC خود را به دست آورید، اصلاح کنید و سازماندهی کنید. انتخاب درست کلمات کلیدی […]

راهنمای مبتدیان: چگونه طراحی سایت را در خانه یاد بگیریم؟

در دنیای امروز، دانستن نحوه انجام طراحی سایت روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اکنون یک مهارت ضروری برای طراحان است. طراحی وب می تواند بسیار پیچیده و دلهره آور باشد، اما با توسعه اینترنت و فناوری، امروزه طراحی وب می تواند آسان تر از همیشه باشد. منابع زیادی در اینترنت وجود دارد و هرکسی می تواند به تنهایی یاد بگیرد که یک طراح وب عالی باشد. در این مقاله به طور خلاصه شما را در مورد نحوه یادگیری طراحی وب در خانه راهنمایی می کنم. طراحی وب چیست؟ بسیاری از طراحان جوان یا جدید اغلب مفهوم طراحی وب را اشتباه می دانند. طراحی وب به طراحی وب سایت هایی گفته می شود که در اینترنت نمایش داده […]

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

در تبلیغات همه چیز برای جلب توجه است، نه؟ پس باید هدف طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در همین سمت و سو باشد. یک شرکت تبلیغاتی قرار است مخاطب را وادار به توجه و تشویق به خرید کند. قرار است برند را به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر بفرد جلوه دهد. اگر یک متخصص تبلیغات هستید، یا با یک شرکت تبلیغاتی کار می کنید تا برندسازی آنها را مدیریت کنید، پس می دانید که همه اینها چقدر مهم است. در عین حال تبلیغات خوب از خود شرکت تبلیغاتی شروع می شود. به هر حال، اگر نتوانید یک برند جالب توجه، به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید، چگونه می توانید مشتریان خود را متقاعد […]

نماد حیوانات در لوگو | 10 لوگو جهانی که از نماد حیوان در لوگو استفاده کرده اند

حتما تا به حال برندهای بسیاری دیده اید که از نماد حیوانات در لوگو خود استفاده کرده باشند! مردم حیوانات را دوست دارند، بنابراین طبیعتاً بسیاری از شرکت ها می خواهند آنها را در لوگوی خود بگنجانند. حیوانات نشان دهنده بهترین ویژگیهای ما هستند. شیرها نماد شجاعت، جغدها نماد خرد و غیره – بنابراین به جای استفاده از مثلاً یک “انسان باهوش” به عنوان لوگو مسکات خود، هویت برند خود را سریعتر و مستقیمتر با یک “روباه” در میان خواهید گذاشت. از پوشاک گرفته تا رسانه‌های اجتماعی، خودروهای اسپورت گرفته تا جواهرات، لوگویی با نماد حیوانی می‌توانند تقریباً برای هر صنعت یا سبک برندی مناسب باشند… به شرطی که بدانید چگونه از آنها استفاده کنید. مانند شکل ها و رنگ […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4