لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟

شاید بارها اسم لوگو امبلم به گوشتان خورده است و از خود پرسیدید این دیگر چه مدل لوگویی است! در این مقاله قصد داریم تا به معرفیا این سبک از طراحی لوگو بپردازیم. با ما همراه باشید.

لوگو امبلم چیست؟

به زبان ساده بگوییم، لوگو امبلم، نوعی لوگو ترکیبی است. ترکیبی ار لوگو تصویری و یک متن. لوگو امبلم همیشه با یک قاب محصور شده است. این قاب همان حس قدیمی و نوستالژیک فشار دادن مهرهای مدور بر موم را منتقل میکند.

لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟
لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟
لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟

لوگو آمبلم با لوگو ترکیبی چه فرقی دارد؟

اما بپردازیم به اینکه امبلم چه تفاوتی با لوگو ترکیبی دارد؟

  • لوگو امبلم یک تصویری است که با فریم یا قابی محصور شده است. اغلب هم در حاشیه همین فریم لوگو تایپ را مشاهده میکنید.
  • در لوگوهای آمبلم خیلی به ندرت از مسکات استفاده میشود. تصاویر لوگو امبلم بیشتر نمادین و سمبولیک هستند.
  • تصاویر در این سبک لوگو، اغلب به صورت یکپارچه با متن ترکیب میشود.

لوگو استارباکس را به خاطر دارید؟ این یک نمونه بارز لوگو آمبلم جهانی و معروف است. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله راز نهفته در لوگو استارباکس را بخوانید و شکفت زده شوید.

لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟

آیا آمبلم همان سمبل است؟

نه! اگرچه هر دو اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما چندین تفاوت اساسی بین این دو عبارت وجود دارد.

سمبل یک گلیف یا شخصیت است که به عنوان نمایشی مشخص از یک شی، ایده یا رابطه است.

آمبلم نماد انتزاعی تری است ، یا از یک فرد (مانند پادشاه)، از گروهی از افراد (مانند یک تیم ورزشی)، یا از یک ایده (مانند یک حقیقت اخلاقی). اغلب، امبلم ها به عنوان نشان استفاده می شوند یا برای نشان دادن وابستگی روی لباس دوخته می شوند.

شما اغلب نمادهای سمبولیکی را مشاهده می کنید که در طراحی لوگو امبلم برای انتقال یک پیام گنجانده شده است. به عنوان مثال، جمجمه و استخوان های ضربدری به تنهایی نماد سم است. وقتی در جایی بر روی لوگو ظاهر می شود، معنای آن کمتر تحت اللفظی قرار می گیرد: در این حالت دیگر مفهوم خطر یا سرکشی را می رساند.

بیشتر بخوانید
طراحی لوگو رایگان | ساخت لوگو رایگان

لوگو امبلم مناسب چه برندهایی است؟

این سبک یک انتخاب عالی برای مشاغل مدرن است که می خواهند با یک اشاره به سنت های قدیمی توجه کنند. این نوع لوگو دقیقاً در عشق مصرف کنندگان به نوستالژی تأثیر می گذارد، در حالی که در عین حال اعتماد، میراث و اعتبار را نشان می دهد.

لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟
نمونه لوگو امبلم، تیم طراحان ایران وبر

لوگو امبلم سفارش دهید، اگر:

  • می خواهید شرکت یا صنعت یا برند خود را به ریشه های تاریخی آن پیوند دهید.
  • می خواهید حس اقتدار تثبیت شده را با میراثی در پشت آن منتقل کنید – نشان های پلیس را به یاد بیاورید. (اگر کسب و کار شما نسبتاً نوظهور باشد ، این امر می تواند بسیار مفید باشد.)
  • می خواهید حس متمایز و/یا روشن فکرانه ای به نام تجاری خود اضافه کنید.
  • می خواهید به مصرف کنندگان خود این احساس را بدهید که به جامعه خاصی از افراد همفکر متصل هستند. (نشان تیم های فوتبال انگلیس نمونه ای عالی از این موضوع است.)

سراغ لوگو امبلم نروید، اگر :

  • می خواهید فضایی فوق مدرن و آینده نگر را منتقل کنید. لوگوهای امبلم از سنتی ترین انواع لوگوها هستند، بنابراین بهترین نماینده شرکت های پیشرفته یا با تکنولوژی بالا نیستند.

لوگو به عوان اولین هویت بصری برند، اثر مستقیمی بر بازاریابی دیحیتال برند شما دارد. به همین خاطر است که باید در انتخاب نوع لوگو برند خود بسیار دقت کنید، عحول نباید و این کار را به دست افراد خبره در این زمینه بسپارید. متخصصان ایران وبر در زمینه طراحی لوگو های اختصاصی و شرکتی برای مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4