لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟

شاید بارها اسم لوگو امبلم به گوشتان خورده است و از خود پرسیدید این دیگر چه مدل لوگویی است! در این مقاله قصد داریم تا به معرفیا این سبک از طراحی لوگو بپردازیم. با ما همراه باشید.

لوگو امبلم چیست؟

به زبان ساده بگوییم، لوگو امبلم، نوعی لوگو ترکیبی است. ترکیبی ار لوگو تصویری و یک متن. لوگو امبلم همیشه با یک قاب محصور شده است. این قاب همان حس قدیمی و نوستالژیک فشار دادن مهرهای مدور بر موم را منتقل میکند.

لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟
لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟
لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟

لوگو آمبلم با لوگو ترکیبی چه فرقی دارد؟

اما بپردازیم به اینکه امبلم چه تفاوتی با لوگو ترکیبی دارد؟

  • لوگو امبلم یک تصویری است که با فریم یا قابی محصور شده است. اغلب هم در حاشیه همین فریم لوگو تایپ را مشاهده میکنید.
  • در لوگوهای آمبلم خیلی به ندرت از مسکات استفاده میشود. تصاویر لوگو امبلم بیشتر نمادین و سمبولیک هستند.
  • تصاویر در این سبک لوگو، اغلب به صورت یکپارچه با متن ترکیب میشود.

لوگو استارباکس را به خاطر دارید؟ این یک نمونه بارز لوگو آمبلم جهانی و معروف است. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله راز نهفته در لوگو استارباکس را بخوانید و شکفت زده شوید.

لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟

آیا آمبلم همان سمبل است؟

نه! اگرچه هر دو اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما چندین تفاوت اساسی بین این دو عبارت وجود دارد.

سمبل یک گلیف یا شخصیت است که به عنوان نمایشی مشخص از یک شی، ایده یا رابطه است.

آمبلم نماد انتزاعی تری است ، یا از یک فرد (مانند پادشاه)، از گروهی از افراد (مانند یک تیم ورزشی)، یا از یک ایده (مانند یک حقیقت اخلاقی). اغلب، امبلم ها به عنوان نشان استفاده می شوند یا برای نشان دادن وابستگی روی لباس دوخته می شوند.

شما اغلب نمادهای سمبولیکی را مشاهده می کنید که در طراحی لوگو امبلم برای انتقال یک پیام گنجانده شده است. به عنوان مثال، جمجمه و استخوان های ضربدری به تنهایی نماد سم است. وقتی در جایی بر روی لوگو ظاهر می شود، معنای آن کمتر تحت اللفظی قرار می گیرد: در این حالت دیگر مفهوم خطر یا سرکشی را می رساند.

لوگو امبلم مناسب چه برندهایی است؟

این سبک یک انتخاب عالی برای مشاغل مدرن است که می خواهند با یک اشاره به سنت های قدیمی توجه کنند. این نوع لوگو دقیقاً در عشق مصرف کنندگان به نوستالژی تأثیر می گذارد، در حالی که در عین حال اعتماد، میراث و اعتبار را نشان می دهد.

لوگو امبلم چیست؟ چه برندهایی میتوانند لوگو آمبلم استفاده کنند؟
نمونه لوگو امبلم، تیم طراحان ایران وبر

لوگو امبلم سفارش دهید، اگر:

  • می خواهید شرکت یا صنعت یا برند خود را به ریشه های تاریخی آن پیوند دهید.
  • می خواهید حس اقتدار تثبیت شده را با میراثی در پشت آن منتقل کنید – نشان های پلیس را به یاد بیاورید. (اگر کسب و کار شما نسبتاً نوظهور باشد ، این امر می تواند بسیار مفید باشد.)
  • می خواهید حس متمایز و/یا روشن فکرانه ای به نام تجاری خود اضافه کنید.
  • می خواهید به مصرف کنندگان خود این احساس را بدهید که به جامعه خاصی از افراد همفکر متصل هستند. (نشان تیم های فوتبال انگلیس نمونه ای عالی از این موضوع است.)

سراغ لوگو امبلم نروید، اگر :

  • می خواهید فضایی فوق مدرن و آینده نگر را منتقل کنید. لوگوهای امبلم از سنتی ترین انواع لوگوها هستند، بنابراین بهترین نماینده شرکت های پیشرفته یا با تکنولوژی بالا نیستند.

لوگو به عوان اولین هویت بصری برند، اثر مستقیمی بر بازاریابی دیحیتال برند شما دارد. به همین خاطر است که باید در انتخاب نوع لوگو برند خود بسیار دقت کنید، عحول نباید و این کار را به دست افراد خبره در این زمینه بسپارید. متخصصان ایران وبر در زمینه طراحی لوگو های اختصاصی و شرکتی برای مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
آیا UX شما تاثیرگذار است؟ چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟

این روزها، افزایش وفاداری به برند و وفادار ماندن کاربران به تجربه کاربری (UX) وب‌سایت یا اپلیکیشن شما بستگی دارد. دیگر از اوایل دوران استارت آپی گذشته ایم که کاربران برای خدمات از شرکت یا استارت آپ شما استفاده کنند. راحتی استفاده از برنامه و UX تاثیر به سزایی در انتخاب شما دارد. اما چگونه تاثیر UX را افزایش دهیم؟ همانطور که از نام UX پیداست، تجربه کاربر – یعنی قرار دادن انسان در مرکز. طراحی تجربه‌های دیجیتالی لذت‌بخش و بدون دردسر، با این شعار انجام می شود که «همیشه حق با مشتری است». آیا UX شما بر روی محصول دیجیتالی شما تمرکز دارد؟ یک نسل قبل، شما نمی‌دانستید که UX یک حرفه است، اما در عصر دیجیتال امروز، متخصصان […]

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

یکی از موثرترین روشهای تبلیغ دیجیتال، گوگل ادز است. تبلیغات کلیکی گوگل که به پرداخت به ازای کلیک (PPC) شناخته میشود. این نوع تبلیغ با تحقیقات کلیدواژه با کیفیت همراه است. هدف اصلی انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیشنهاد هزینه پایینتر هر کلیک و نرخ تبدیل بالاتر است. دست یافتن به این امر زمان، تمرین و تخصص کافی نیاز دارد زیرا باید مشتریان خود را درک کنید و عبارات جستجویی را که برای یافتن محصولات یا خدماتی مانند شما استفاده می‌کنند، کشف کنید. این مقاله راهنمای کاملی برای پیدا کردن کلمات کلیدی در تبلیغ گوگل PPC شما است. به کمک این راهنما میتوانید کلمات کلیدی PPC خود را به دست آورید، اصلاح کنید و سازماندهی کنید. انتخاب درست کلمات کلیدی […]

راهنمای مبتدیان: چگونه طراحی سایت را در خانه یاد بگیریم؟

در دنیای امروز، دانستن نحوه انجام طراحی سایت روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اکنون یک مهارت ضروری برای طراحان است. طراحی وب می تواند بسیار پیچیده و دلهره آور باشد، اما با توسعه اینترنت و فناوری، امروزه طراحی وب می تواند آسان تر از همیشه باشد. منابع زیادی در اینترنت وجود دارد و هرکسی می تواند به تنهایی یاد بگیرد که یک طراح وب عالی باشد. در این مقاله به طور خلاصه شما را در مورد نحوه یادگیری طراحی وب در خانه راهنمایی می کنم. طراحی وب چیست؟ بسیاری از طراحان جوان یا جدید اغلب مفهوم طراحی وب را اشتباه می دانند. طراحی وب به طراحی وب سایت هایی گفته می شود که در اینترنت نمایش داده […]

طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در 10 قدم

در تبلیغات همه چیز برای جلب توجه است، نه؟ پس باید هدف طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی در همین سمت و سو باشد. یک شرکت تبلیغاتی قرار است مخاطب را وادار به توجه و تشویق به خرید کند. قرار است برند را به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر بفرد جلوه دهد. اگر یک متخصص تبلیغات هستید، یا با یک شرکت تبلیغاتی کار می کنید تا برندسازی آنها را مدیریت کنید، پس می دانید که همه اینها چقدر مهم است. در عین حال تبلیغات خوب از خود شرکت تبلیغاتی شروع می شود. به هر حال، اگر نتوانید یک برند جالب توجه، به یاد ماندنی، قابل تشخیص و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید، چگونه می توانید مشتریان خود را متقاعد […]

نماد حیوانات در لوگو | 10 لوگو جهانی که از نماد حیوان در لوگو استفاده کرده اند

حتما تا به حال برندهای بسیاری دیده اید که از نماد حیوانات در لوگو خود استفاده کرده باشند! مردم حیوانات را دوست دارند، بنابراین طبیعتاً بسیاری از شرکت ها می خواهند آنها را در لوگوی خود بگنجانند. حیوانات نشان دهنده بهترین ویژگیهای ما هستند. شیرها نماد شجاعت، جغدها نماد خرد و غیره – بنابراین به جای استفاده از مثلاً یک “انسان باهوش” به عنوان لوگو مسکات خود، هویت برند خود را سریعتر و مستقیمتر با یک “روباه” در میان خواهید گذاشت. از پوشاک گرفته تا رسانه‌های اجتماعی، خودروهای اسپورت گرفته تا جواهرات، لوگویی با نماد حیوانی می‌توانند تقریباً برای هر صنعت یا سبک برندی مناسب باشند… به شرطی که بدانید چگونه از آنها استفاده کنید. مانند شکل ها و رنگ […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4