طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت | اندروید ، iOS و وب اپلیکیشن

اپلیکیشن رزرو نوبت، یکی از پر درخواست ترین اپلیکیشن هاست. در حال حاضر بسیاری از کسب و کار های با نوبت دهی روزانه به صورت تلفنی اداره می شوند. با این روش حداقل یک منشی در محل نیاز است و در کنار ان در صورتی که یک روز مجبور به کنسل کردن تمامی نوبت ها یا جا به جایی آن ها را داشته باشید، با تک تک مشتریان باید تماس برقرار کنید. حال اگر یک اپلیکیشن داشته باشید، در کنار حرفه ای تر دیده شدن، مزایای بسیاری برای شما به ارمغان خواهد اورد. در این مقاله به بررسی مزایا یک اپلیکیشن رزرو نوبت خواهیم پرداخت. با ایران وبر همراه باشید.

چرا اپلیکیشن رزرو نوبت به جای منشی؟!

اولین سوال و مهم ترین سوال همین موضوع است. حال از جنبه های مختلف به ان خواهیم پرداخت.

نیروی کار برای نوبت دهی

شما به یک نیروی تمام وقت برای نوبت دهی نیاز دارید. به هر نحو نیروی انسانی، ممکن است دچار مشکل یا … شود. در این موقع است که تمام بخش رزرو نوبت شما چه برای پزشکی، چه اتلیه و چه برای سالن زیبایی و آرایشگاه تحت تاثیر قرار می گیرد. در کنار این موضوع، در بسیاری از کار ها شما نمی توانید صریحا نوبت را تعیین کنید. دلیل ان این است که ابتدا باید با مسئول بخش مربوطه هماهنگی انجام دهید. پس نیروی انسانی بیشتری مشغول خواهد شد و در کنار ان مشتری نیز احساس بدی نسبت به کسب و کار خواهد داشت.

در بسیاری دیگر نیز این رزرو نوبت با یک منشی نمی تواند انجام شود و باید چندین نیروی انسانی برای این کار در نظر گرفته شود. در این مرحله است که اپلیکیشن هزینه های شما را پایین می آورد.

اپلیکیشن رزرو نوبت

امکان تایید یا عدم تایید نوبت و یا پیشنهاد نوبت به کاربر

با اپلیکیشن نوبت دهی، شما می توانید پس از رزرو نوبت توسط کاربر ، اتوماتیک ان را تایید کنید، یا به صورت دستی ان را رد کنید و نوبت دیگری به کاربر پیشنهاد کنید. تمام این موارد با چند کلیک در پنل شما انجام می شود و شما می توانید به سوابق رزرو مشتریان خود به راحتی دسترسی داشته باشید.

همچنین تمام مراحل تایید نوبت و یادآوری نوبت توسط سیستم به صورت اتوماتیک انجام می شود و کاربر زمان رزرو را فراموش نخواهد کرد.

اپلیکیشن رزرو نوبت سالن زیبایی و آرایشگاه

امکان تغییر نوبت و اطلاع رسانی با پیامک

شما ممکن است در یک روز، با مشکلی رو به رو شوید. این مشکل می توان مشکلات فنی داخل ساختمان باشد یا مشکلات شخصی! حال نوبت های امروز چه می شود؟ با راحتی با یک کلیک کلیه نوبت های امروز را به روز دیگری موکول می کنید. این تغییر نوبت به اطلاع کاربر نیز خواهد رسید.

کل زمان عملیات تغییر نوبت به 1 دقیقه هم نمی رسد. حال در صورتی که به صورت سنتی و با تلفن اقدام به رزرو نوبت نمایید، ممکن است تا 2 الی 3 ساعت نیز طول بکشد.

حال شما این مورد را در نظر بگیرید که یکی از مشتریان در دسترس نباشد، نتیجه چه می شود؟ باید یه زمان دیگر با ان تماس بگیرید. اما با اپلیکیشن، تمامی این موارد پیامکی اطلاع داده خواهد شد. در صورتی که کاربر نیز در دسترس نباشد، هر زمان در دسترس بود، پیامک توسط او دریافت خواهد شد.

امکان دریافت پیش پرداخت برای رزرو نوبت آنلاین

بسیاری از مواقع مشتریان در زمان رزرو شده حضور نمی یابند. این موضوع باعث ضرر های مختلفی برای کسب و کار شما خواهد شد. یکی از بهترین روش های برای کنترل این موضوع، دریافت پیش پرداخت برای رزرو است. با این روش کاربر دقیقا در زمان مورد نظر حضور می یابد. با اپلیکیشن رزرو می توانید به راحتی این قابلیت را داشته باشید و کاربر با درگاه بانکی هزینه را پرداخت کند.

اطلاع رسانی به کاربران در اپ رزرو نوبت

شما با داشتن اپلیکیشن، یک پایگاه داده برای دسترسی به شماره همراه کاربران خود دریافت می کنید. به این ترتیب برای تخفیف یا هر مورد دیگر که نیاز به اطلاع رسانی داشته باشید می توانید از طریق پیامک اطلاع رسانی را انجام دهید.

همچنین اطلاع رسانی از داخل اپلیکیشن نیز انجام می شود و کاربر می توانند اخرین اطلاعیه ها را مشاهده کنند.

سیستم عامل های مورد نظر برای طراحی اپلیکیشن رزرو

سیستم عامل های مختلف، باعث شده اند که نحوه برنامه نویسی اپلیکیشن ها نیز متفاوت باشند. مهمترین سیستم عامل ها اندروید و ای او اس هستند. این دو سیستم عامل بیشترین کاربران را به خود جذب کرده اند. شما برای شروع بهتر است هر دو نسخه اندروید و آی او اس را داشته باشید. در کنار این دو نسخه، نسخه اپلیکیشن تحت وب نیز وجود دارد.

نسخه تحت وب اپلیکیشن، این امکان را خواهد داد که کاربران از طریق صفحه وب به اپلیکیشن شما دسترسی پیدا کنند. در این روش قطعا همانند اپلیکیشن های Native اندروید و ای او اس، بازدهی بالایی دریافت نخواهیم کرد. اما این نسخه باعث می شود که حتی کاربرانی که اشنایی با نحوه نصب و … ندارند از طریق سایت کار خود را انجام دهند.

پیشنهاد کلی ما طراحی اپ برای اندروید،iOS و تحت وب است. با درخواست طراحی این سه اپ، شما تخفیف ویژه ای نیز دریافت خواهید کرد و در کنار ان کاربران شما نیز حق انتخاب خواهند داشت.

هزینه طراحی اپلیکیشن رزرو

هزینه طراحی اپلیکیشن به صورت کلی متفاوت است. با توجه به نیاز شما، اپلیکیشن مورد نظر طراحی می شود. برای دریافت قیمت تقریبی می توانید به صفحه هزینه طراحی اپلیکیشن مراجعه کنید. یا برای دریافت مشاوره اختصاصی و هزینه دقیق فرم زیر را تکمیل کنید.

  • برای برآورد هزینه و مشاوره رایگان نوع اپلیکیشن مورد نظر را انتخاب کنید!

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4