طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اختصاصی اپلیکیشن

    موضوعات: طراحی سایت 

طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اختصاصی اپلیکیشن: از مدت ها پیش در فضای مجازی برای اینکه بتوانند مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب نمایند به دنبال تبلیغات گسترده در سطح اینترنت بودند. اما مدت ها گذشت تا متوجه شدند که ارائه امکانات بهتر باعث خواهد شد تا مخاطبان بیشتری به سمت شرکت جذب شوند. همه این موارد نشان از اهمیت کیفیت خدماتی است که به مشتریان خود ارائه می کنیم. هرچه امکانات و کیفیت خدمات بیشتر باشد ، پتانسیل موفقیت شرکت ما بیش تر از پیش خواهد بود. تبلیغاتی که بسیاری از زمان ها جامعه مورد هدف شما را در بر نمی گیرد. مخصوصا هزینه های زیاد تبلیغات که بازده پایینی را برای شما به همراه خواهد داشت. همه این نکات به شما گوشزد شد تا بدانید تا راه برای ارائه امکانات بهتر و ارائه هرچه سریع تر خدمات خود دارید را به کار گرفته و بهترین ها را به مشتریان خود ارائه نماید. در این قسمت سعی داریم تا در مورد طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی اختصاصی اپلیکیشن با شما سخن بگوییم. ابتدا از تاریخچه ان با شما صحبت خواهیم نمود و ز سیر تا پیاز اپلیکیشن و امکاناتی که قرار است در یک اپلیکیشن از ان بهره ببریم را با شما در میان خواهیم گذاشت.

تعریف اپلیکیشن و تاریخچه ان

طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اختصاصی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اختصاصی اپلیکیشن

ابتدا لازم است تا تعریفی جامع و کامل از اپلیکیشن و یا اپ را با شما در میان بگذاریم. اپلیکیشن به برنامه ای کامپیوتری که برای به اجرا در اوردن در پلتفرم های متفاوت هوشمند توسط یک سری برنامه نویس طراحی می شود ، اپلیکیشن می گوییم. اما به نظر ما این تعرف ، تعریف کاملی از اپ نخواهد بود. اپلیکیشن برای به اجرا در اورد یک سری کار خاص و علاوه بر ان ساده تر نمودن یکسری فرامین که در دنیای واقعی به سختی قابل انجام خواهد بود. در تاریخچه کامل از اپلیکیشن ها ، این تعاریف معانی زیادی پیدا نمی کرد چرا که در ابتدا اپلیکیشن ها مثل اپ های امروزی نبودند و توانایی انجام چندین کار به صورت همزمان را نداشتند که با پیشرفت سریع امروزه شاهد برترین اپلیکیشن ها در سطح فضای مجای هستیم.

اولین اپلیکیشن موبایل در دهه 90 عرضه شد که برنامه شبیه اکسل امروزی بود .اینکه چگونه جذابیت ساخت اپ برای مردم در ان سال ها به شدت زیاد شده بود باید به ابتکار ساخت اپلیکیشن توسط مردم معمولی توجه شود که می توانستند اپ ذلخواه خود را بسازند. اولین اپلیکیشن ها شبیه ورد امروزی و اکسل امروزی بود.اما در این قسمت نیز بگذارید به ای او اس و اندرویدی که امروزه بسیاری از کاربران را به سمت خود کشانده اند اشاره کنیم. دور سیستم عاملی که روز به روز بهتر شده و نمی توان اختلاف بسیار زیادی را بین ان ها قائل شد. درست است که ای او اس به نظر بهتر می رسد اما محدودیت های ان باعث خواهد شد تا جذابیت اصلی خود را از دست بدهد. شرکت اپل در سال 2007 گوشی هوشمند چند لمسی ان هم با مدیریت مرد بزرگی به نام استیو جابز را وارد بازار کرد. استیو جابز با برنامه های بسیار دقیق که برای گوشی های خود داشت توانست بعد از معرفی گوشی خود ، بازاری را برای اپ های ای او اس راه اندازه کند که حدود 500 برنامه داشت که یک پنجم ان رایگان بود. با استقبال زیاد مخاطبان پس از یک هفته ده میلیون دانلود در سراسر جهان برای اپلیکیشن های ای او اس رقم خورد. درست یک سال بعد این غول بزرگ جدید پا به عرصه گذاشت و از سیستم عامل اندروید با لوگوی معرفو سبز رونمایی نمود. در پی این اتفاق بازار اپلیکیشن های اندروید رونمایی شد. این تاریخچه اینده ای درخشان را برای این بازار پیش بینی می کند. برای همین باید بدانید که اهمیت طراحی اپلیکیشن بسیار بیشتر از قدم های دیگر شما خواهد بود.

طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی اپلکیشن Android | طراحی برنامه اندروید

فرایند های طراحی اپلیکیشن موبایل

با توجه به موارد ذکر شده در این قسمت قرار است تا با فریند طراحی اپلیکیشن با شما به سخن بپردازیم. برای موفقیت در طراحی اپ و فروش بیشتر و جذب مخاطبان بیشتر باید به چند مورد از مواردی که بسیار حائز اهمیت است به طور جدی توجه شود. اگر نتوانید به صورت اصولی تمام مواردی که در ادامه ان ها را مطرح می کنیم بپردازید ، در اینده ای نه چندان دور به مشکلات بزرگی بر خواهید خورد. پس با دقت به فرایند طراحی اپلیکیشن دقت کنید.

یافتن دلیلی محکم برای طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اختصاصی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اختصاصی اپلیکیشن

اولین قدم در طراحی اپلیکیشن موبایل ، یافتن شکاف هایی است که تا کنون هیچ کس به ان ها توجه خاصی نداشته و یا حداقل این توجه نتوانسته مخاطب را جذب خود کند. در انتخاب موضوع اپلیکیشن خود توجه داشته باشید که باید به صورت کاربردی بتواند مشکلی و یا نقصی را حل کند.پس این اصل را به هیچ وجه فراموش نکنید که نباید یک کار را تکرار کنیم. تکرار کردن یک ایده به جز در موارد خاص باعث شکست سنگین شما خواهد شد. پس در این ابتدای اشنایی فرایند های طراحی اپلیکیشن موبایل این نکته را در ابتدای شروع کار از خود بپرسید که ایا این اپ قرار است تفاوتی ایجاد کند؟ ایا این اپ برتری خاصی هرچند اندک با سایر اپ های موجود دارد یا نه . اگر جواب شما نه بود به دنبال پیدا کردن راه های بیهوده نباشید . به عنوان مثال مثل ان است که شرکت های نوشابه و شرکت های سیگار به دنبال پیدا کردن خاصیت برای سیگار خود و یا نوشابه های خود باشند. به هیچ وجه برای دکمه لباس ندوزید.

بیشتر بخوانید
طراحی اپلیکیشن لوازم خانگی

متناسب کردن اهداف و بودجه

اصل دومی که باید در قدم بعدی خود در طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی اختصاصی اپلیکیشن بردارید ، متناسب کردن اهداف و پلتفرم کاری خود با بودجه در دسترس است. متناسب ساختن اهداف با میزان بودجه ای که در اختیار دارید خود نیز یکی از مهم ترین قسمت های برنامه ریزی برای گسترش اپ شما به حساب می اید. به عنوان مثال با متناسب ساختن اهداف خود در اینده نه چندان دور می توانید ارزیابی کنید که شما به تنهایی قادر به طراحی اپ اختصاصی هستید و یا نه فقط به عنوان یک ایده می توانید ان را با دیگری به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال اگر به دنبال رقابت با اپلیکیشن های معروف موجود در ایران در زمینه اشپزی و یا تاکسی رانی هستید باید بودجه بسیار وسیعی داشته باشید همراه با ایده های نابی که تاکنون هیچ یک از شرکت ها نداشته و یا به خوبی نتوانسته اند ان را اجرایی کنند. اما اگر به دنبال طراحی اپ به عنوان اپلیکیشن شهرستانی و در زمینه خدمت رسانی به مردم ان شهر است بودجه کلانی نیاز ندارد. چرا که با اندک بودجه می توانید خود را به مردم شهرستان معرفی کنید.

برسی کامل جامعه مورد هدف

قسمتی از طراحی اپلیکیشن که بسیاری ان را به عنوان کاری اضافی نادیده می گیرند ، برسی مخاطبانی است که قرار است از اپ شما استفاده کنند. اگر بتوانید به طور کامل خود را جای مشتریان و مخاطبان خود قرار دهید و انتظارات خود را از یک شرکت به خوبی بر روی اپ خود پیاده کنید می تواند به طور چشم گیری مخاطبان شما را افزایش دهد. به عنوان مثال اگر به عنوان اپلیکیشن تاکسی رانی در حال فعالیت هستیم در نظر داشته باشیم که مشتریان ثابت خود را بیشتر از سایر مشتریان تخفیف بدهیم و یا اینکه سرویس های ویژه برای ان ها در نظر بگیریم. برسی مخاطبان و روانشانسی ان ها باعث می شود تا بیش از پیش به ان ها نزدیک شد و متناسب با خواسته های ان ها تصمیم گیری نمود تا بیش از پیش مشتریان شما به سمت شما روانه شوند.

طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اختصاصی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اختصاصی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن توسط برترین شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل

به دنبال طراحی اپلیکیشن در قدم اخر باید به دنبال شرکتی نامی و معتر بگردید تا بتواند تمامی پلن های شما را به بهترین شکل ارایی کرده و شما را بیش از پیش به موفقیت نزدیک گرداند. متاسفانه امروزه به دیلی مشکلات خاصی قیمت ها نا متناسب بوده و شرکت ها با ارائه قیمت های زیاد و کیفیت پایین و طراحی قدیمی و دانش به روز نشده دست به طراحی اپلیکیشن موبایل خواهند زد. در این زمینه نیز باید نهایت دقت را داشته باشید . مواردی که باید یک شرکت معتبر طراحی اپلیکیشن برای شما در نظر بگیرد را به صورت موردی برای شما در ادامه خواهیم اورد. همیشه این نکته را به ذهن بسپارید که قرار نیست با پرداخت هزینه بیش تر اپلیکیشن بهتری نصیب شما شود. یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی اختصاصی اپلیکیشن باید موارد زیر را رعایت کند که عبارتند از :

  • عقد قرارداد محکم و اصولی با رعایت کردن تمام بند های قید شده
  • توضیح روند کار به مشتریان در ابتدای عقد قرارداد
  • استفاده از مجرب ترین متخصصین در طراحی اپلیکیشن مورد نظر شما
  • طراحی اختصاصی اپلیکیشن به بهترین شکل و خاص ترین شکل
  • طراحی اپلیکیشن با قیمت های به صرفه
  • ارائه مشاوره در هر لحظه به مشتریان
  • استفاده از جدیدن ترین علم روز در طراحی اپلیکیشن اختصاصی

 

برای اشنایی با شرکت معتبر برای طراحی اپلیکیشن اختصاصی و اپلیکیشن موبایل می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید.  هم اکنون نیز میتوانید برای یافتن پاسخ پرسش های خود به قسمت مشاوره انلاین ایران وبر مراجعه کنید و به صورت رایگان با مشاوران و متخصصان ما مشاوره بگیرید.

طراحی اپلیکیشن موبایل آی او اس و اندروید در تهران | طراحی اپ

 

 

موضوعات مرتبط: ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4