طراحی سایت کتابخانه – هزینه ، امکانات

    موضوعات: طراحی سایت 

طراحی سایت کتابخانه شاید یکی از نیاز های هر کتابخانه ی مدرنی باشد. این نیاز به دلایل مختلفی وجود دارد. طراحی سایت کتابخانه می تواند به کتاب های امانت برده شده توسط هر مشتری را به صورت انلاین در هر کجا به کاربران شما نشان دهد. در کنار این موارد شما می توانید کتاب های انلاین برای مشاهده قرار دهید. با ایران وبر همراه باشید.

امکانات طراحی سایت کتابخانه

  • مشاهده موجودی یک کتاب در کتابخانه
  • مشاهده کتاب ها امانت برده شده
  • رزرو کتاب پس از برگرداندن توسط کاربر دیگر
  • تمدید امانت کتاب
  • قرار دادن کتاب انلاین یا ebook
  • بخش مقالات و ویدئو ها و پادکست ها
  • بخش ارتباط با ما
  • امکان قرار دادن کتاب صوتی به صورت انلاین

این قابلیت های بخش هایی از قابلیت هایی یک سایت کتابخانه است.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس برقرار کنند.

مشاهده موجودی یک کتاب در کتابخانه

این قابلیت به کتابخانه شما کمک می کند که به راحتی به صورت انلاین، کاربران بتوانند موجودی کتابخانه شما را مشاهده کرده و با جستجوی کتاب مورد نظر برای دریافت کتاب به کتابخانه مراجعه کنند.

بخش دیگری که می تواند به کاربران شما کمک کند، امکان مشاهده کتاب های امانت گرفته شده توسط کاربر است. کاربر با این روش می تواند سابقه کتاب ها امانت گرفته شده را ببیند و قابلیت های به خصوصی مانند تمدید امانت و … را داشته باشد.

طراحی سایت کتابخانه - هزینه ، امکانات

مشاهده کتاب های امانت برده شده

یک قابلیت تکمیل برای کتابخانه مشاهده کتاب هایی است که توسط کاربر امانت برده است. به این صورت بدون دخالت پرسنل کتابخانه به راحتی از اینترنت و با شماره همراه می تواند کتاب های امانت برده شده را مشاهده کند و در صورت فراموشی ان را بازگرداند. همچنین در طراحی سیستم می توان قابلیت یاداوری بازگشت کتاب نیز برای کاربر تعبیه کرد. به این صورت کاربر در صورتی که زمان بازگشت کتاب کاربر بگذرد، پیامک برای اون ارسال می شود.

رزرو کتاب پس از برگرداندن توسط کاربر دیگر

کاربران شما می توانند در صورتی که نیاز به کتابی دارند که در توسط کاربران دیگر به امانت برده شده اند، می توانند به صورت انلاین رزرو انجام دهند تا کاربر مورد نظر نتواند کتاب را مجدد تمدید کند و پس از بازگشت کتاب به کتابخانه با یک پیامک وبسایت به کاربر اطلاع دهد. به این صورت به راحتی کاربران از موجودی کتاب با خبر شده و بدون اتلاف وقت اقدام به مطالعه کتاب می نمایند.

تمدید امانت کتاب

طراحی سایت کتابخانه - هزینه ، امکانات

یکی از بخش های دیگری که یک کتابخانه می تواند با طراحی سایت انلاین به ان دست یابد، امکان تمدید انلاین امانت کتاب است. به این صورت که زمانی که کاربری کتاب را به امانت برده است در صورتی که کاربر دیگری به صورت انلاین ان را رزرو نکرده باشد، بتواند به راحتی کتاب را تمدید کرده و نیاز به مراجعه حضوری نداشته باشد.

قرار دادن کتاب انلاین یا ebook

یکی دیگر از ویژگی هایی که می تواند به یک کتابخانه با توجه به آنلاین شدن کسب و کار ها کمک کند، قراردادن کتاب انلاین به صورت pdf یا epub در سایت می باشد. به این صورت کاربران عضو می توانند به راحتی کتاب مورد نظر را مطالعه کنند.

امکان قرار دادن کتاب صوتی به صورت انلاین

بخش دیگری که در حال حاضر بسیار رایج است، کتاب های صوتی است. کتاب های صوتی از ان جهت بیشتر از پیش مورد توجه قرار گرفته اند که در همه جا امکان گوش دادن به ان ها وجود دارد. کتابخانه می تواند کتاب های صوتی خود را به صورت اختصاصی بر روی سایت قرار دهد و کاربران عضو بتوانند به ان ها گوش فرا دهند.

بخش مقالات، ویدئو ها و پادکست ها

هر کتابخانه نیاز به بخش تحلیل و بررسی کتاب ها دارد. بخش مقالات و ویدئو ها به شما کمک می کند که بتوانید کتاب های مختلف را نقد کنید و یا ویدئو معرفی برای ان کتاب ها بسازید. یا حتی پادکست اختصاصی کتابخانه را ایجاد کنید.

بخش ارتباط با ما

در بخش ارتباط با ما شما می توانید سوالات، پیشنهادات و … را به صورت انلاین از کاربران کتابخانه خود دریافت کنید. حتی شما با ایجاد سایت کتابخانه می توانید در گوگل نیز نمایش داده شده و افراد مختلف در محله و منطقه شما از وجود کتابخانه اگاه شده و به استفاده از ان تشویق شوند.

سوالات متداول طراحی سایت کتابخانه

سایت کتابخانه چه امکاناتی می تواند داشته باشد؟

رزرو انلاین کتاب، مشاهده کتاب های امانت برده شده، امکان ارسال پیامک، امکان قراردادن فایل صوتی و پادکست، امکان تمدید امانت و … که در این مطلب به ان پرداخته شد.

ایا سایت کتابخانه در نتایج اول گوگل می آید؟

بله. پس از طراحی سایت با جستجوی نام کتابخانه شما در نتایج جستجو گوگل نمایش داده می شود.

این ها بخش هایی از ویژگی ها و امکانات سایت کتابخانه بود. شما می توانید همینک با کارشناسان ایران وبر تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4