طراحی سایت کتابخانه – هزینه ، امکانات

    موضوعات: طراحی سایت 

طراحی سایت کتابخانه شاید یکی از نیاز های هر کتابخانه ی مدرنی باشد. این نیاز به دلایل مختلفی وجود دارد. طراحی سایت کتابخانه می تواند به کتاب های امانت برده شده توسط هر مشتری را به صورت انلاین در هر کجا به کاربران شما نشان دهد. در کنار این موارد شما می توانید کتاب های انلاین برای مشاهده قرار دهید. با ایران وبر همراه باشید.

امکانات طراحی سایت کتابخانه

  • مشاهده موجودی یک کتاب در کتابخانه
  • مشاهده کتاب ها امانت برده شده
  • رزرو کتاب پس از برگرداندن توسط کاربر دیگر
  • تمدید امانت کتاب
  • قرار دادن کتاب انلاین یا ebook
  • بخش مقالات و ویدئو ها و پادکست ها
  • بخش ارتباط با ما
  • امکان قرار دادن کتاب صوتی به صورت انلاین

این قابلیت های بخش هایی از قابلیت هایی یک سایت کتابخانه است.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس برقرار کنند.

مشاهده موجودی یک کتاب در کتابخانه

این قابلیت به کتابخانه شما کمک می کند که به راحتی به صورت انلاین، کاربران بتوانند موجودی کتابخانه شما را مشاهده کرده و با جستجوی کتاب مورد نظر برای دریافت کتاب به کتابخانه مراجعه کنند.

بخش دیگری که می تواند به کاربران شما کمک کند، امکان مشاهده کتاب های امانت گرفته شده توسط کاربر است. کاربر با این روش می تواند سابقه کتاب ها امانت گرفته شده را ببیند و قابلیت های به خصوصی مانند تمدید امانت و … را داشته باشد.

طراحی سایت کتابخانه - هزینه ، امکانات

مشاهده کتاب های امانت برده شده

یک قابلیت تکمیل برای کتابخانه مشاهده کتاب هایی است که توسط کاربر امانت برده است. به این صورت بدون دخالت پرسنل کتابخانه به راحتی از اینترنت و با شماره همراه می تواند کتاب های امانت برده شده را مشاهده کند و در صورت فراموشی ان را بازگرداند. همچنین در طراحی سیستم می توان قابلیت یاداوری بازگشت کتاب نیز برای کاربر تعبیه کرد. به این صورت کاربر در صورتی که زمان بازگشت کتاب کاربر بگذرد، پیامک برای اون ارسال می شود.

رزرو کتاب پس از برگرداندن توسط کاربر دیگر

کاربران شما می توانند در صورتی که نیاز به کتابی دارند که در توسط کاربران دیگر به امانت برده شده اند، می توانند به صورت انلاین رزرو انجام دهند تا کاربر مورد نظر نتواند کتاب را مجدد تمدید کند و پس از بازگشت کتاب به کتابخانه با یک پیامک وبسایت به کاربر اطلاع دهد. به این صورت به راحتی کاربران از موجودی کتاب با خبر شده و بدون اتلاف وقت اقدام به مطالعه کتاب می نمایند.

تمدید امانت کتاب

طراحی سایت کتابخانه - هزینه ، امکانات

یکی از بخش های دیگری که یک کتابخانه می تواند با طراحی سایت انلاین به ان دست یابد، امکان تمدید انلاین امانت کتاب است. به این صورت که زمانی که کاربری کتاب را به امانت برده است در صورتی که کاربر دیگری به صورت انلاین ان را رزرو نکرده باشد، بتواند به راحتی کتاب را تمدید کرده و نیاز به مراجعه حضوری نداشته باشد.

قرار دادن کتاب انلاین یا ebook

یکی دیگر از ویژگی هایی که می تواند به یک کتابخانه با توجه به آنلاین شدن کسب و کار ها کمک کند، قراردادن کتاب انلاین به صورت pdf یا epub در سایت می باشد. به این صورت کاربران عضو می توانند به راحتی کتاب مورد نظر را مطالعه کنند.

امکان قرار دادن کتاب صوتی به صورت انلاین

بخش دیگری که در حال حاضر بسیار رایج است، کتاب های صوتی است. کتاب های صوتی از ان جهت بیشتر از پیش مورد توجه قرار گرفته اند که در همه جا امکان گوش دادن به ان ها وجود دارد. کتابخانه می تواند کتاب های صوتی خود را به صورت اختصاصی بر روی سایت قرار دهد و کاربران عضو بتوانند به ان ها گوش فرا دهند.

بخش مقالات، ویدئو ها و پادکست ها

هر کتابخانه نیاز به بخش تحلیل و بررسی کتاب ها دارد. بخش مقالات و ویدئو ها به شما کمک می کند که بتوانید کتاب های مختلف را نقد کنید و یا ویدئو معرفی برای ان کتاب ها بسازید. یا حتی پادکست اختصاصی کتابخانه را ایجاد کنید.

بخش ارتباط با ما

در بخش ارتباط با ما شما می توانید سوالات، پیشنهادات و … را به صورت انلاین از کاربران کتابخانه خود دریافت کنید. حتی شما با ایجاد سایت کتابخانه می توانید در گوگل نیز نمایش داده شده و افراد مختلف در محله و منطقه شما از وجود کتابخانه اگاه شده و به استفاده از ان تشویق شوند.

سوالات متداول طراحی سایت کتابخانه

سایت کتابخانه چه امکاناتی می تواند داشته باشد؟

رزرو انلاین کتاب، مشاهده کتاب های امانت برده شده، امکان ارسال پیامک، امکان قراردادن فایل صوتی و پادکست، امکان تمدید امانت و … که در این مطلب به ان پرداخته شد.

ایا سایت کتابخانه در نتایج اول گوگل می آید؟

بله. پس از طراحی سایت با جستجوی نام کتابخانه شما در نتایج جستجو گوگل نمایش داده می شود.

این ها بخش هایی از ویژگی ها و امکانات سایت کتابخانه بود. شما می توانید همینک با کارشناسان ایران وبر تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4