چگونه یک پروپوزال (پیشنهاد) طراحی سایت برنده ایجاد کنیم؟

برای نوشتن یک پیشنهاد طراحی سایت تهران یا سایر شهرستان ها، باید اطمینان حاصل کنید که تمام جنبه های پروژه را پوشش می دهید. این شامل نقاط درد مشتری، اهداف، بودجه، ابزارها، جدول زمانی و موارد دیگر است. این پروپوزال اولین گام برای نشان دادن نقاط قوت و قابلیت های آژانس شما و افزایش شانس شما برای برنده شدن در پروژه است.

پیشنهاد طراحی سایت برنده چیست؟

یک پروپوزال طراحی وب سایت برنده، سندی است که به خوبی تحقیق شده است که به مشتریان کمک می کند تا بفهمند وقتی یک آژانس یا یک فریلنسر را استخدام می کنند، چه چیزی به دست می آورند. اولین قدم برای نوشتن یک پیشنهاد برنده این است که به صحبت های مشتری خود گوش دهید و سؤالات درست را بپرسید. این به شما کمک می کند نیازها و اهداف آنها را درک کنید و به شما بینشی در مورد آنچه آنها در یک وب سایت به دنبال آن هستند می دهد.

چگونه یک پروپوزال طراحی سایت ایجاد کنیم؟

هر پیشنهاد طراحی وب متفاوت خواهد بود اما باید از ساختار ساده ای پیروی کند.

این یک راهنمای ساده در مورد نحوه نوشتن یک پیشنهاد طراحی وب برنده برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت است.

 1. پیش زمینه و بریف
  یک پیشنهاد عالی با تنظیم پیش زمینه و بریف مناسب شروع می شود. دلیل مهمترین بخشی است که می تواند به یک پروپوزال حرفه ای کمک کند. این می تواند نقطه دردناکی باشد که مشتری بالقوه شما تجربه می کند یا فرصتی است که می خواهد از آن استفاده کند. نشان دادن اینکه مشکلات و نیازهای مشتری بالقوه خود را درک می کنید، بهترین راه برای جلب اعتماد آنها در مراحل اولیه است.

مثلا:

وب سایت اینوست در درجه اول برای خدمت به عنوان یک کارت ویزیت آنلاین طراحی شده است. این تجارت رشد قابل توجهی را از طریق دهان به دهان تجربه کرده است، اما وب سایت آن در ایجاد آگاهی و ایجاد سرنخ موفق نبوده است.

با توجه به تغییر محیط و انحصاری بودن ماهیت خدمات ارائه شده توسط The Invest، کسب و کار به یک وب سایت جدید نیاز دارد که شامل اطلاعاتی در مورد خدمات، مزایا و مسیری روشن برای رزرو وقت آنلاین باشد.

قبل از شروع ارائه پروپوزال باید از مشتری خود بریف تهیه کنید. این بریف به شما کمک می کند که بهترین پروپوزال را برای مشتری در نظر بگیرید.

نمونه هایی از برخی از سوالاتی که باید از مشتریان خود بپرسید:

 • مخاطب اصلی و ثانویه چه کسانی هستند؟
 • کسب و کار شما چه مشکلی را حل می کند؟
 • برخی از چالش‌های اصلی پیش روی کسب‌وکار چیست؟
 • اهداف 5،10 ساله شما چیست؟ معیارهای شما چیست؟
 • چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می کند؟
 • جدول زمانی و بودجه شما برای پروژه چیست؟
 1. راه حل
  بر اساس تحقیقات و یافته های اولیه خود، اکنون می توانید یک راه حل را مشخص کنید.

پس از شروع کار، بدون شک برخی تغییرات در ایده ها وجود خواهد داشت، اما در این مرحله، مشتریان باید مطمئن باشند که شما می توانید با مشکل مقابله کنید. اینجاست که می توانید تمایز بی نظیری از خدمات خود ایجاد کنید و شکاف کسب و کار مورد نظر را پر کنید.

مثلا:

برای مثال یک مشتری به آژانس ایران وبر مراجعه می کند که مشکل جذب مشتری دارد. این مشتری به هیچ عنوان از سایت خود راضی نیست و دلیل ان را اینگونه بیان کرده است:

من از سایت خود راضی نیستم. هیچ درآمدی از سایت به من نمی رسد. اصلا هیچ مشتری ای با من از طریق سایت تماس نمی گیرد.

ما با بررسی سایت به این نتیجه می رسیم که سایت مشکلی ندارد و مشکلی اصلی از سئو سایت است. مشتری پس از طراحی سایت، هیچ کاری روی سایت انجام نداده است.

 1. محصولات تحویلی
  زمانی که موارد تحویلی در ابتدا تعریف و توافق نشده باشند، از دست دادن مسیر پروژه بسیار آسان است. داشتن یک لیست توافق شده از محصولات قابل تحویل، از بسیاری از مشکلات در اینده شما را نجات می دهد. همچنین با لیست محصولات تحویلی می توانید خدمات خود را بیشتر به مشتری و کارفرما نشان دهید.
بیشتر بخوانید
طراحی سایت کافی شاپ در پونک تهران

به عنوان مثال، به عنوان بخشی از محصولات قابل تحویل پروژه وب سایت، شما محتوای وب سایت را در نظر نگرفتید. مشتری ممکن است فرض کند که بخشی از محصولات قابل تحویل است. معرفی کالاهای تحویلی حساب نشده بعداً در پروژه روابط مشتری را خراب می کند. بنابراین مهم است که آنچه را که شامل پروژه خواهد بود و همچنین داخل پروژه نخواهد بود را به خوبی مشخص کنید.

تجزیه هر مؤلفه و برجسته کردن آنچه به عنوان شامل شده و حذف شده است به مشتری درک عمیقی از آنچه باید انتظار داشته باشد می دهد.

مثال:

پروژه در بردارنده موارد زیر خواهد بود:

 • تحقیق و بینش
 • وایرفریم ها
 • نقشه سایت
 • مفاهیم طراحی
 • 10 x صفحات وب
 • محرومیت ها

پروژه شامل موارد زیر نمی شود:

 • محتوای وب سایت و سئو
 • دارایی های برندسازی
 • در صورتی که موردی در لیست بالا یافت نشد و کارفرما به ان نیاز داشت به صورت جداگانه هزینه اعلام خواهد شد.
 1. فرآیند طراحی و توسعه
  در این بخش رویکرد خود را برای مدیریت و اجرای پروژه وب سایت ارائه می دهید. هر مرحله و موارد قابل تحویل آن را همراه با زمانی که برای اجرا صرف می شود، مشخص کنید.

فرآیند طراحی و توسعه وب سایت در آژانس های مختلف متفاوت است. برخی از مراحل رایج در فرآیند طراحی و توسعه وب سایت عبارتند از:

 • تحقیق و استراتژی
 • وایرفریم و نقشه سایت
 • طرح
 • مفهوم طراحی
 • طراحی و توسعه
 • نهایی سازی طراحی
 • رفع باگ ها
 • راه اندازی
 1. ابزار
  از راه‌اندازی کلاینت‌ها گرفته تا منظم نگه‌داشتن فرآیندهای داخلی و نوع فناوری که استفاده می‌کنید می‌تواند تجربه مشتری شما را به خوبی ایجاد کند یا شکست دهد. گنجاندن ابزارها مختلف در پیشنهاد شما به شما برتری نسبت به رقبای خود می دهد.

اگر می‌پرسید چگونه یک نوع فناوری را برای مشتری انتخاب کنید، مفید است که مزیت وجود چنین ابزارهایی را در نظر بگیرید.

 1. جدول زمانی
  شما باید زمان‌بندی واقع‌بینانه‌ای را برای پروژه تعیین کنید، بنابراین جایی برای تاخیر یا اشتباه پیش‌بینی نشده باقی نمی‌ماند. بهتر است در همان ابتدا از مشتری شفافیت بگیرید. می توانید از نمودار گانت یا هر ابزار دیگری برای ثبت جدول زمانی استفاده کنید. درگیر کردن مشتریان در هر مرحله تضمین می کند که آنها درک روشنی از آنچه باید انجام شود و زمانی که باید انجام شود دارند.
 1. هزینه یابی
  هزینه یابی به خوبی نوشته شده برای اطمینان از تأیید پیشنهاد شما بسیار مهم است. به طور کلی بهترین کار این است که یک برآورپ از مشتری بگیرید و هزینه های خود را بر اساس آن قرار دهید. اگر هزینه یابی فراتر از انتظارات مشتری است، باید دلیل هزینه بیشتر را ارائه دهید.
 1. مطالعات موردی
  مشتریان شما دیده اند که کجا هستند و چگونه به آنها کمک می کنید تا به آنجا برسند. برای اینکه آنها را متقاعد کنید که می توانید به آنچه ادعا می کنید برسید، باید آن را با کارهای گذشته خود ثابت کنید.

مطالعات موردی صنعت مرتبط، جوایزی که شرکت شما کسب کرده است، توصیفات و مراجع را به نمایش بگذارید. اگر بتوانید نشان دهید که چگونه به دیگران در دستیابی به نتایج مشابه کمک کرده اید، انتخاب شما برای خریدار آسان تر خواهد بود.

 1. شرایط و ضوابط و مراحل بعدی
  شرایط و ضوابط باید به وضوح مشخص شود. شرایط و ضوابط ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • کارمزد و تاخیر
 • استفاده از دارایی های مشتری و صدور مجوز
 • علائم تجاری
 • هر گونه هزینه اضافی به دلیل درخواست تغییر
 • جدول زمانی

پس از بررسی پیشنهاد شما، مشتری بالقوه شما باید بتواند آن را بپذیرد و به جلو حرکت کند. استفاده از ابزارهای امضای آنلاین، ارائه سریع اسناد امضا شده را بدون نیاز به امضای فیزیکی و اسکن آنها برای مشتریان آسان‌تر می‌کند.

نتیجه


برای ارائه یک پروپوزال طراحی سایت خوب باید مشکلات مشتری خود را ببینید. برای ارائه یک پروپوزال خوب نیاز نیست موشک به مریخ ارسال کنید. پایه ترین چیز درک مشتری است و ارائه کامل خدمات خود.

امیدواریم که با این مقاله توانسته باشیم در ارائه یک پروپوزال خوب به شما کمک کنیم.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4