جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف ویروس سایت ،  افزایش امنیت سایت طراحی سایت

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ، بررسی امنیتی سایت ، حذف ویروس سایت ، افزایش امنیت سایت

امنیت سایت و جلوگیری از هک سایت ها، چه سایت هایی که به صورت اختصاصی طراحی شده اند و چه سایت های با سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس طراحی شده اند، یکی از بخش های بسیار مهم سایت است. در صورتی که به سایت شما در هر زمان هر نوع حمله ای شود، به سرعت کسب و کار شما تحت شعاع قرار میگیرد. حال اگر این حمله به دیتابیس شما نیز دسترسی پیدا کند، ممکن است خطر از بین رفتن کل کسب و کار شما را تهدید کند. حال چه راه کار هایی در پیش شما وجود دارد؟

راهکار های کلی که وجود دارد به سه دسته تقسیم می شود:

  1. مشاوره امنیتی قبل از انجام حمله
  2. جلوگیری از حمله در زمان حمله و هک سایت
  3. شناسایی نقاط حمله و حذف تروجان، باگ موجود
  4. بررسی کلی سایت پس از حمله برای افزایش امنیت و جلوگیری از حمله مجدد(چه ویروسی و چه تروجان و چه از نوع حمله دیداس و …)

حال هر یک از این روش های را توضیح داده خواهد شد و شما می توانید با توجه به موقعیت سایت خود یکی از این خدمات ایران وبر را انتخاب و مشاوره رایگان انجام دهید.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

بررسی بخش های امنیتی و مراحل برای بالا بردن امنیت سایت و جلوگیری از هک سایت

مشاوره امنیتی سایت قبل از هک (مرحله پیشگیری)

یکی از بخش های مهم در هر قسمت از زندگی پیشگیری است. در سایت و کسب و کار های انلاین نیز، مهمترین بخش پیشگیری است. در صورت که شما بخواهید در زمان اتک و حمله سایت خود را مقاوم کنید، اطلاعات مهمی از سایت شما ممکن است نشر پیدا کند و یا سایت شما برای مدتی از دسترس خارج شود.

فاجعه اصلی در بدافزار های اینترنتی است. این بدافزار ها در سایت شما رخنه می کنند، از پردازنده و رم سرور و هاست شما استفاده می کنند. حتی باعث می شوند که در گوگل نیز رتبه شما تحت تاثیر قرار بگیرد. برای مثال متاتگ ها یا سایت مپ شما را تغییر می دهند.این تغییر ها اصلا به چشم شما نمی آید و اصلا متوجه ان نمی شوید. اما پس از مدتی از افت رتبه خود در گوگل متوجه مشکلی می شوید. این افت در نگاه اول شاید از سئو و کار های مستقیم شما بر روی سایت باشد ولیکن اصل افت رتبه به دلیل تروجان و بدافزاری است.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

خب حال شما هزینه ی بسیاری برای سئو و بالا اوردن کسب و کار خود در گوگل کرده اید و به یک باره تمام تلاش شما از بین می رود.

حال در صورتی که شما اقدامات امنیتی را قبل از هک انجام دهید، به هیچ عنوان و بدون نگرانی می توانید فقط برای اینده کسب و کار خود تلاش برنامه ریزی کنید. از مهمترین بحث های امنیتی می توان به سیستم های مدیریت محتوا اشاره کرد.

امنیت وردپرس

سیستم هایی همچون وردپرس که اوپن سورس(منبع باز) می باشند، در دسترس میلیون نفر است. احتمال هک و نفوذ در این سیستم ها به مراتب بیشتر است. بنابراین بعد از راه اندازی سایت با این نوع سیستم، حتما باید از مشاوره امنیتی بهره ببرید.

جلوگیری از حمله در زمان حمله و هک سایت (نوش دارو پس از مرگ سهراب)

جلوگیری از حمله در زمان حمله بسیار سخت تر از قبل از حمله است.به قولی می توان گفت که نوش دارو پس از مرگ سهراب حساب می آید. اما در این مرحله، از شما کار دیگری بر نمی ایند و فعلا باید سایت خود را از حملات نجات دهید و کمترین اسیب را ببینید. به این منظور استفاده از متخصصان این حوزه به شما کمک می کند که در کمترین زمان سایت شما به حالت نرمال بازگردد. در کنار بازگشت به حالت نرمال، کمترین اسیب به اطلاعات شما وارد خواهد شد.

انواع حمله ها در این مرحل ممکن است اتفاق بیافتد که از جمله مهمترین ان ها، حملات دیداس، حملات sql injection، Brute Force Trojan Horse می باشد.

شناسایی نقاط حمله و حذف تروجان، باگ موجود

یکی از بخش های مهم پس از حمله، شناسایی نقاط حمله است. با بررسی ها انجام شده باید نقاط حمله شناسایی شود و راه برای جلوگیری از ان ها در اینده مشخص شود. به این صورت سیستم و سایت خود را در برابر حملات هکری اینده ایمن خواهید ساخت و بدون مشکل می توانید به کسب و کار خود ادامه دهید.

بررسی کلی سایت پس از حمله برای افزایش امنیت و جلوگیری از حمله مجدد(چه ویروسی و چه تروجان و چه از نوع حمله دیداس و …)

این مرحله حتما پس از حمله برای شما ایجاد می شود. در این مرحله به شدت از حملات هکری واهمه خواهید داشت. به همین سبب بررسی کلی سایت و بخش های نفوذ را در برنامه قرار خواهید داد.

این مرحله نیز از اهمیت برخوردار است. شاید شما تا به امروز اصلا از حمله و مورد حمله واقع شدن اطلاعی نداشتید و اسیب های ان را نمی شناختید. ولیکن در حال حاضر همه ی مشکلات حملات را میدانید. بنابراین این تجربه را به فال نیک بگیرید و برای بررسی امنیتی سایت اقدام کنید.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

مشاوره امنیت سایت

شما می توانید هر لحظه با همکاران ما در واحد امنیت ایران وبر، تماس برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید یا می توانید شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد کنید تا همکاران ما با شما تماس برقرار نمایند.

دیدگاه ها

توجه : ادرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.