جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ، بررسی امنیتی سایت ، حذف ویروس سایت ، افزایش امنیت سایت

    موضوعات: طراحی سایت 

امنیت سایت و جلوگیری از هک سایت ها، چه سایت هایی که به صورت اختصاصی طراحی شده اند و چه سایت های با سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس طراحی شده اند، یکی از بخش های بسیار مهم سایت است. در صورتی که به سایت شما در هر زمان هر نوع حمله ای شود، به سرعت کسب و کار شما تحت شعاع قرار میگیرد. حال اگر این حمله به دیتابیس شما نیز دسترسی پیدا کند، ممکن است خطر از بین رفتن کل کسب و کار شما را تهدید کند. حال چه راه کار هایی در پیش شما وجود دارد؟

راهکار های کلی که وجود دارد به سه دسته تقسیم می شود:

  1. مشاوره امنیتی قبل از انجام حمله
  2. جلوگیری از حمله در زمان حمله و هک سایت
  3. شناسایی نقاط حمله و حذف تروجان، باگ موجود
  4. بررسی کلی سایت پس از حمله برای افزایش امنیت و جلوگیری از حمله مجدد(چه ویروسی و چه تروجان و چه از نوع حمله دیداس و …)

حال هر یک از این روش های را توضیح داده خواهد شد و شما می توانید با توجه به موقعیت سایت خود یکی از این خدمات ایران وبر را انتخاب و مشاوره رایگان انجام دهید.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

بررسی بخش های امنیتی و مراحل برای بالا بردن امنیت سایت و جلوگیری از هک سایت

مشاوره امنیتی سایت قبل از هک (مرحله پیشگیری)

یکی از بخش های مهم در هر قسمت از زندگی پیشگیری است. در سایت و کسب و کار های انلاین نیز، مهمترین بخش پیشگیری است. در صورت که شما بخواهید در زمان اتک و حمله سایت خود را مقاوم کنید، اطلاعات مهمی از سایت شما ممکن است نشر پیدا کند و یا سایت شما برای مدتی از دسترس خارج شود.

فاجعه اصلی در بدافزار های اینترنتی است. این بدافزار ها در سایت شما رخنه می کنند، از پردازنده و رم سرور و هاست شما استفاده می کنند. حتی باعث می شوند که در گوگل نیز رتبه شما تحت تاثیر قرار بگیرد. برای مثال متاتگ ها یا سایت مپ شما را تغییر می دهند.این تغییر ها اصلا به چشم شما نمی آید و اصلا متوجه ان نمی شوید. اما پس از مدتی از افت رتبه خود در گوگل متوجه مشکلی می شوید. این افت در نگاه اول شاید از سئو و کار های مستقیم شما بر روی سایت باشد ولیکن اصل افت رتبه به دلیل تروجان و بدافزاری است.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

خب حال شما هزینه ی بسیاری برای سئو و بالا اوردن کسب و کار خود در گوگل کرده اید و به یک باره تمام تلاش شما از بین می رود.

حال در صورتی که شما اقدامات امنیتی را قبل از هک انجام دهید، به هیچ عنوان و بدون نگرانی می توانید فقط برای اینده کسب و کار خود تلاش برنامه ریزی کنید. از مهمترین بحث های امنیتی می توان به سیستم های مدیریت محتوا اشاره کرد.

امنیت وردپرس

سیستم هایی همچون وردپرس که اوپن سورس(منبع باز) می باشند، در دسترس میلیون نفر است. احتمال هک و نفوذ در این سیستم ها به مراتب بیشتر است. بنابراین بعد از راه اندازی سایت با این نوع سیستم، حتما باید از مشاوره امنیتی بهره ببرید.

جلوگیری از حمله در زمان حمله و هک سایت (نوش دارو پس از مرگ سهراب)

جلوگیری از حمله در زمان حمله بسیار سخت تر از قبل از حمله است.به قولی می توان گفت که نوش دارو پس از مرگ سهراب حساب می آید. اما در این مرحله، از شما کار دیگری بر نمی ایند و فعلا باید سایت خود را از حملات نجات دهید و کمترین اسیب را ببینید. به این منظور استفاده از متخصصان این حوزه به شما کمک می کند که در کمترین زمان سایت شما به حالت نرمال بازگردد. در کنار بازگشت به حالت نرمال، کمترین اسیب به اطلاعات شما وارد خواهد شد.

انواع حمله ها در این مرحل ممکن است اتفاق بیافتد که از جمله مهمترین ان ها، حملات دیداس، حملات sql injection، Brute Force Trojan Horse می باشد.

شناسایی نقاط حمله و حذف تروجان، باگ موجود

یکی از بخش های مهم پس از حمله، شناسایی نقاط حمله است. با بررسی ها انجام شده باید نقاط حمله شناسایی شود و راه برای جلوگیری از ان ها در اینده مشخص شود. به این صورت سیستم و سایت خود را در برابر حملات هکری اینده ایمن خواهید ساخت و بدون مشکل می توانید به کسب و کار خود ادامه دهید.

بررسی کلی سایت پس از حمله برای افزایش امنیت و جلوگیری از حمله مجدد(چه ویروسی و چه تروجان و چه از نوع حمله دیداس و …)

این مرحله حتما پس از حمله برای شما ایجاد می شود. در این مرحله به شدت از حملات هکری واهمه خواهید داشت. به همین سبب بررسی کلی سایت و بخش های نفوذ را در برنامه قرار خواهید داد.

این مرحله نیز از اهمیت برخوردار است. شاید شما تا به امروز اصلا از حمله و مورد حمله واقع شدن اطلاعی نداشتید و اسیب های ان را نمی شناختید. ولیکن در حال حاضر همه ی مشکلات حملات را میدانید. بنابراین این تجربه را به فال نیک بگیرید و برای بررسی امنیتی سایت اقدام کنید.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

مشاوره امنیت سایت

شما می توانید هر لحظه با همکاران ما در واحد امنیت ایران وبر، تماس برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید یا می توانید شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد کنید تا همکاران ما با شما تماس برقرار نمایند.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس برقرار کنند.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

CPC مخفف Cost Per Click است. در واقع در تبلیغات کلیکی (PPC) هزینه ای که بابت هر کلیک باید بپردازید را CPC مینامند. در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اصطلاحات و اختصارات بسیاری وجود دارد. برای فعالیت در عرصه ی بازاریابی، لازم است با این اصطلاحات آشنایی کافی را داشته باشید. در این مقاله شما را با تعریف دقیق تری از این اصطلاح آشنا خواهیم کرد. همچنین راههای تخفیف گرفتن از گوگل ادز را هم به شما معرفی میکنیم. تعریف دقیق‌تری از CPC هر کلیک، بر روی تبلیغات کلیکی شما، یک بازید یا تعامل مشتری را به دنبال دارد. هر کلیک بر کمپین تبلیغاتی PPC شما نشان دهنده ی توجه گوگل کنندگان، به تبلیغ یا پیشنهاد و خدمات شماست. […]

چگونه یک کرون جاب اتوماتیک در لینوکس اوبونتو ایجاد کنیم؟

اگر کاربر اوبوتو باشید حتما برای شما هم پیش امده که برای یک سری کار ها نیاز به کرون جاب دارید. در طراحی سایت و یا پیاده سازی سایت بر روی سرور نیز این مورد مشهود است. در صورتی که از سیستم های مدیریت سرور همچون whm استفاده کنید به راحتی می توانید کرون جاب خودتان را ایجاد کنید. اما در صورتی که سرور خود را با nginx و بدون این سیستم های مدیریت سرور ایجاد کنید، چگونه باید یک کرون جاب ایجاد کنید. ما اینجاییم که به راحتی این مورد را برای شما بر روی Ubuntu 18.04 اجرا کنیم. با ایران وبر همراه باشید. پیش نیاز های نصب کرون جاب شما برای این کار باید یک سیستم عامل Ubuntu […]

تفاوت RGB و CMYK | اهمیت حالتهای رنگی در طراحی گرافیک

دانستن تفاوت بین دو چیز که بسیار شبیه به هم هستند می تواند بی اهمیت باشد. در دنیای طراحی گرافیک تفاوت بین فونت و تایپ فیس تفاوتی است که تأثیر کمی بر درک ما از مفهوم کلی امروزی دارد. برعکس، تفاوت RGB و CMYK (حالت‌های رنگی) بیش از یک واقعیت سرگرم‌کننده است، در حالی که ندانستن این تفاوت می‌تواند پروژه طراحی گرافیکی شما را پیروز کند یا به فنا دهد. پس بسیار مهم است که چه در طراحی لوگو چه در بحث کلی طراحی هویت بصری برند، طراح از تفاوت RGB و CMYK به طور کامل مطلع باشد. اگر زمان زیادی برای خواندن در مورد چیزهای کوچکی که تفاوت ایجاد می کنند ندارید، حداقل یک لحظه وقت بگذارید تصویر زیر […]

طراحی کارت ویزیت | روش طراحی کارت ویزیت استاندارد

احتمالا اولین قدم شما برای بازاریابی و آشنایی با برندتان در بخش هویت بصری بعد از طراحی لوگو سفارش کارت ویزیت است. کارت ویزیتی که قطعا شامل لوگو و اطلاعات مختصری در مورد ارتباط با شما است. اما آیا میدانید به عنوان کارفرما یا طراح، این کارت ویزیت چه استاندارهایی در طراحی و از نظر بازاریابی باید داشته باشد؟ ما در این مقاله علاوه بر راهنمایی شما در سفارش/ طراحی کارت ویزیت، قالب آماده ی کارت ویزیت را هم برای شما قرار داده ایم. ست اداری: کارت ویزیت یکی از بخش های مهم هویت برند مربوط به طراحی ست اداری میشود. ست اداری با توجه نوع کسب و کار و البته درخواست کارفرما میتواند شامل موارد بسیاری باشد، اما کارت […]

اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ

سلام من شهاب و اینجا استدیو ایران وبر. در این قسمت قراره اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ رو  مرور کنیم تا در حین دوره به راحتی آموزش رو متوجه بشید. در این قسمت فقط اصطلاحات مهم و اصلی رو بررسی می کنیم. هر زمان اصطلاحی رو متوجه نشدید به راحتی می تونید از کتاب اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ ایران وبر استفاده کنید. لینک دانلود این کتاب در پایین این مقاله و صفحه اصلی دوره هست. با من همراه باشید. این اصطلاحات را حتما شنیدید: اینباند مارکتینگ اوتباند مارکتینگ کانتنت مارکتینگ ایمیل مارکتینگ گوگل ادوردز حالا قراره این موارد رو کوتاه بررسی کنیم. اینباند مارکتینگ و اوتباند مارکتینگ اولین اصطلاحی که بررسی می کنیم اینباند مارکتینگ و اوت باند مارکتینگ  هست. اینباند مارکتینگ و اوت […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4