جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ، بررسی امنیتی سایت ، حذف ویروس سایت ، افزایش امنیت سایت

    موضوعات: طراحی سایت 

امنیت سایت و جلوگیری از هک سایت ها، چه سایت هایی که به صورت اختصاصی طراحی شده اند و چه سایت های با سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس طراحی شده اند، یکی از بخش های بسیار مهم سایت است. در صورتی که به سایت شما در هر زمان هر نوع حمله ای شود، به سرعت کسب و کار شما تحت شعاع قرار میگیرد. حال اگر این حمله به دیتابیس شما نیز دسترسی پیدا کند، ممکن است خطر از بین رفتن کل کسب و کار شما را تهدید کند. حال چه راه کار هایی در پیش شما وجود دارد؟

راهکار های کلی که وجود دارد به سه دسته تقسیم می شود:

  1. مشاوره امنیتی قبل از انجام حمله
  2. جلوگیری از حمله در زمان حمله و هک سایت
  3. شناسایی نقاط حمله و حذف تروجان، باگ موجود
  4. بررسی کلی سایت پس از حمله برای افزایش امنیت و جلوگیری از حمله مجدد(چه ویروسی و چه تروجان و چه از نوع حمله دیداس و …)

حال هر یک از این روش های را توضیح داده خواهد شد و شما می توانید با توجه به موقعیت سایت خود یکی از این خدمات ایران وبر را انتخاب و مشاوره رایگان انجام دهید.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

بررسی بخش های امنیتی و مراحل برای بالا بردن امنیت سایت و جلوگیری از هک سایت

مشاوره امنیتی سایت قبل از هک (مرحله پیشگیری)

یکی از بخش های مهم در هر قسمت از زندگی پیشگیری است. در سایت و کسب و کار های انلاین نیز، مهمترین بخش پیشگیری است. در صورت که شما بخواهید در زمان اتک و حمله سایت خود را مقاوم کنید، اطلاعات مهمی از سایت شما ممکن است نشر پیدا کند و یا سایت شما برای مدتی از دسترس خارج شود.

فاجعه اصلی در بدافزار های اینترنتی است. این بدافزار ها در سایت شما رخنه می کنند، از پردازنده و رم سرور و هاست شما استفاده می کنند. حتی باعث می شوند که در گوگل نیز رتبه شما تحت تاثیر قرار بگیرد. برای مثال متاتگ ها یا سایت مپ شما را تغییر می دهند.این تغییر ها اصلا به چشم شما نمی آید و اصلا متوجه ان نمی شوید. اما پس از مدتی از افت رتبه خود در گوگل متوجه مشکلی می شوید. این افت در نگاه اول شاید از سئو و کار های مستقیم شما بر روی سایت باشد ولیکن اصل افت رتبه به دلیل تروجان و بدافزاری است.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

خب حال شما هزینه ی بسیاری برای سئو و بالا اوردن کسب و کار خود در گوگل کرده اید و به یک باره تمام تلاش شما از بین می رود.

حال در صورتی که شما اقدامات امنیتی را قبل از هک انجام دهید، به هیچ عنوان و بدون نگرانی می توانید فقط برای اینده کسب و کار خود تلاش برنامه ریزی کنید. از مهمترین بحث های امنیتی می توان به سیستم های مدیریت محتوا اشاره کرد.

امنیت وردپرس

سیستم هایی همچون وردپرس که اوپن سورس(منبع باز) می باشند، در دسترس میلیون نفر است. احتمال هک و نفوذ در این سیستم ها به مراتب بیشتر است. بنابراین بعد از راه اندازی سایت با این نوع سیستم، حتما باید از مشاوره امنیتی بهره ببرید.

جلوگیری از حمله در زمان حمله و هک سایت (نوش دارو پس از مرگ سهراب)

جلوگیری از حمله در زمان حمله بسیار سخت تر از قبل از حمله است.به قولی می توان گفت که نوش دارو پس از مرگ سهراب حساب می آید. اما در این مرحله، از شما کار دیگری بر نمی ایند و فعلا باید سایت خود را از حملات نجات دهید و کمترین اسیب را ببینید. به این منظور استفاده از متخصصان این حوزه به شما کمک می کند که در کمترین زمان سایت شما به حالت نرمال بازگردد. در کنار بازگشت به حالت نرمال، کمترین اسیب به اطلاعات شما وارد خواهد شد.

بیشتر بخوانید
طراحی سایت نیازمندی ها

انواع حمله ها در این مرحل ممکن است اتفاق بیافتد که از جمله مهمترین ان ها، حملات دیداس، حملات sql injection، Brute Force Trojan Horse می باشد.

شناسایی نقاط حمله و حذف تروجان، باگ موجود

یکی از بخش های مهم پس از حمله، شناسایی نقاط حمله است. با بررسی ها انجام شده باید نقاط حمله شناسایی شود و راه برای جلوگیری از ان ها در اینده مشخص شود. به این صورت سیستم و سایت خود را در برابر حملات هکری اینده ایمن خواهید ساخت و بدون مشکل می توانید به کسب و کار خود ادامه دهید.

بررسی کلی سایت پس از حمله برای افزایش امنیت و جلوگیری از حمله مجدد(چه ویروسی و چه تروجان و چه از نوع حمله دیداس و …)

این مرحله حتما پس از حمله برای شما ایجاد می شود. در این مرحله به شدت از حملات هکری واهمه خواهید داشت. به همین سبب بررسی کلی سایت و بخش های نفوذ را در برنامه قرار خواهید داد.

این مرحله نیز از اهمیت برخوردار است. شاید شما تا به امروز اصلا از حمله و مورد حمله واقع شدن اطلاعی نداشتید و اسیب های ان را نمی شناختید. ولیکن در حال حاضر همه ی مشکلات حملات را میدانید. بنابراین این تجربه را به فال نیک بگیرید و برای بررسی امنیتی سایت اقدام کنید.

جلوگیری از هک سایت ، مشاوره امنیتی ،  بررسی امنیتی سایت ، حذف تروجان و ویروس سایت

مشاوره امنیت سایت

شما می توانید هر لحظه با همکاران ما در واحد امنیت ایران وبر، تماس برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید یا می توانید شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد کنید تا همکاران ما با شما تماس برقرار نمایند.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس برقرار کنند.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4