5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم.

طراحی اپلیکیشن چیست؟

طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد.

طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند.

رابط کاربری (UI) ظاهر و احساس برنامه را در بر می گیرد. این شامل رنگ، فونت، سبک برنامه، و انتخاب های طراحی مشابه است. طراحی تجربه کاربر (UX) عملکردها و استفاده از برنامه را اولویت بندی می کند. شما باید در هر ابزار طراحی اپ ux را انجام دهید و به برنامه نویس و نهایتا به کارفما نشان دهید.

بسیاری از مردم ایده های برنامه عالی دارند. اما بدون طراحی UI و UX با کیفیت بالا، بازگرداندن کاربران سخت خواهد بود. چه در حال ساخت یک اپلیکیشن تجارت الکترونیک، اپ تناسب اندام یا اپلیکیشنی باشید، طراحی همیشه باید در اولویت باشد.

به همین دلیل است که سرمایه گذاری در طراحی اپلیکیشن از همان ابتدا بسیار مهم است. یک سرمایه گذاری در حال حاضر در واقع در هزینه شما صرفه جویی می کند و بازگشت سرمایه بالاتری برای اپلیکیشن شما در آینده خواهد داشت.

بهترین ابزارهای طراحی اپلیکیشن

در حالی که ترسیم طرح اولیه وایرفریم و محصولات خود بر روی کاغذ هنوز ضروری است، نرم افزار طراحی اپلیکیشن کار را آسان تر می کند تا کارهای تمام شده یا ناتمام را با مشتریان، برنمه نویسان و طراحان به اشتراک بگذارید.

اما امروزه با وجود ابزارهای طراحی بسیار زیاد در همه جا، انتخاب بهترین ابزار برای نوع خاص برنامه شما می تواند چالش برانگیز باشد. ما در این مقاله بهترین ابزارهایی را که برنامه نویسان اپ های موبایل ترجیح می دهند استفاده کنند، آماده کرده ایم. قطعا در پایان این مبحث ابزار مناسب با عملکرد مورد نیاز خود را از این لیست توصیه های عملی پیدا خواهید کرد.

Sketch .1

5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

حجم دانلود حدود 20 مگابایت است، از منابع سیستم زیادی استفاده نمی کند، سرعت بالایی هم دارد. در نهایت، فقط باید یک بار آن را بخرید و سپس سالانه مجوز را تمدید کنید. شما نمی توانید با آن متحرک شوید. با این حال، این یک انتخاب عالی برای اکثر طراحان برنامه است. البته برای صاحبان سیستم عامل مک!!🤑🤑🤑

بنابراین اگر می‌خواهید عکس‌ها را ویرایش کنید، باید این برنامه را با ابزارهای دیگری مانند Photoshop یا Adobe illustrator ترکیب کنید. آیا شما از طرفداران رایانه شخصی هستید؟ مایه تاسف است که افراد در Bohemian Coding از رایانه های شخصی پشتیبانی نمی کنند.

5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

  2. فیگما (Figma)

  5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

  Figma یک ابزار طراحی تحت وب است که از نظر عملکرد و ویژگی‌ها شبیه Sketch است. اما با تفاوت‌های بزرگی که Figma را برای همکاری تیمی بهتر می‌کند. برای کسانی که نسبت به چنین ادعاهایی شک دارند، در مقاله ای جداگانه توضیح خواهیم داد که چگونه Figma فرآیند طراحی را ساده می کند و نسبت به سایر برنامه ها در کمک به طراحان و تیم ها برای همکاری موثر با یکدیگر موثرتر است. (در کشور ما این ابزار 🐘.تر است البته همه شما راه عبور را به خوبی میشناسید🤪)

  بیشتر بخوانید
  طراحی اپلیکیشن آموزش زبان + هزینه اپلیکیشن زبان

  اخیرا شرکت ادوبی فیگما را م خریداری کرده و است و هم اکنون متعلق به این شرکت است. امیدواریم این به نفع کاربران باشد.

  Adobe Experience Design (XD) .3

  5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

  Adobe XD رقیب مستقیم Sketch است. اگر از طرفداران رایانه شخصی هستید و به دنبال استفاده از Sketch بوده اید، اما به دلیل پشتیبانی انحصاری از Mac محدود شده اید، پس این خبر خوبی برای شما است.

  XD اساساً تمام ویژگی‌هایی را که از Sketch دریافت می‌کنید در اختیار شما قرار می‌دهد – قالب‌بندی، نمونه‌سازی اولیه و موارد دیگر.

  XD به طرز مضحکی سریع و آسان برای استفاده است. اگرچه مانند هر محصول جدید دیگری فاقد برخی ویژگی‌ها است و در این حالت، فقط از به‌روزرسانی ویندوز 10 پشتیبانی می‌کند، بسیاری از طراحان برنامه از آن استفاده کرده‌اند و عاشق آن هستند. XD واقعا امیدوار کننده است. البته مشکل بزرگی که در بخش تایپ دارد عدم امکان justify پاراگراف ها است!

  اشتباه نکنید، XD هنوز به خوبی Sketch نیست، اما امیدوارکننده است و ممکن است در آینده قابل پیش بینی همتای خود را شکست دهد.

  InVision .4

  5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

  آیا طرح خود را ساخته اید و نیاز به افزودن تعامل به آن دارید؟دیگر ابزار طراحی اپلیکیشن inVision، به شما امکان می‌دهد فایل‌های طراحی خود را آپلود کنید و انیمیشن‌ها، ژست‌ها و انتقال‌ها را اضافه کنید تا نمونه‌های اولیه استاتیک خود را به نمونه‌های اولیه تعاملی و قابل کلیک تبدیل کنید.

  این به شما کمک می کند تا گردش کار خود را با همکاری موثر هدایت و مدیریت کنید.

  5. فتوشاپ

  5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

  فتوشاپ یک ابزار کلاسیک برای طراحان است. اگر برای مدت طولانی از آن استفاده نکرده اید، در طول سال ها به شدت بهبود یافته است.

  این دیگر نرم افزاری نیست که فقط برای برش و چسباندن تصاویر ساخته شده باشد. اگر هنرمند و همچنین طراح اپلیکیشن موبایل هستید از این نرم افزار استفاده کنید. وقتی از فتوشاپ استفاده می کنید جنبه هنری شما واقعاً می تواند بدرخشد.

  برخی ویژگیهای فوتوشاپ برای طراحی اپلیکیشن:

  • لایه بندی
  • تکستچر
  • نور پردازی
  • بِلِرینگ

  همچنین برای دستکاری بیت مپ عالی است. اگر طراح اپلیکیشن موبایل هستید، باید فتوشاپ داشته باشید.

  کلام آخر

  پروتوتایپ ها به ایده جدید شما جان می بخشند. شما قطعاً مجبور نخواهید بود از همه این ابزارها استفاده کنید، فقط از هر ابزار طراحی اپلیکیشن که فکر می کنید تیم شما برای ارتقای فرآیند طراحی شما به سطح بعدی نیاز دارد. پیشنهاد ما استفاده از ابزار فیگما است!

  طراحی اپلیکیشن موبایل یک پروژه دائما در حال توسعه است. همیشه مناطقی وجود دارد که نیاز به بهبود دارند.

  برای الهام گرفتن به سایر برنامه های طراحی اپلیکیشن موبایل توجه کنید. آیا می توانید از سیستم های طراحی آنها یاد بگیرید؟ مواردی مانند وزن بصری، دکمه‌های فراخوان(CTA)، نوار برگه(tab bar) و سایر عناصر طراحی برنامه که بر استفاده از تلفن همراه تأثیر می‌گذارد را ارزیابی کنید. می توانید این اطلاعات را بگیرید و از آن برای ایجاد مجموعه ای از بهترین شیوه های طراحی اپلیکیشن خود استفاده کنید.

  به این مقاله امتیاز دهید!
  نظر شما

  اشتراک در شبکه های اجتماعی
  آخرین مقالات و ویدئو ها
  5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

  طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

  لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

  عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

  10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

  نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

  تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

  لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

  چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

  شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

  با ما تماس بگیرید!
  021-91018852
  آدرس
  تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4