برتری ها و مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار ها و مشاغل

در طراحی اپلیکیشن یکی از مهمترین سوالات، فواید و مزایای طراحی اپلیکیشن است. مخصوصا وقتی نام کسب و کار و مشاغل به میان می آید، نکته مهم، سود است. سود همان زبان عامیانه ی مزیت طراحی است.

قبل از این که شما را وارد جزئیات و مزایای اپلیکیشن کنیم، بهتر است یک سری آمار از اپلیکیشن و دسترسی مردم به ان ها را بدانید. به این اطلاعات راحت تر می توانید مزیت های اصلی یک اپ را بدانید.

آمار جالب از اپلیکیشن ها و تلفن همراه

امار ساعت استفاده از اپ ها در روز

✔️ از جدید ترین آمار ها می توان به میزان استفاده از گوشی و اپلیکیشن ها اشاره کرد. آمار و گزارش تک اسپات نشان می دهد که در جهان هر فرد 4.5 ساعت در روز به صورت میانگین از اپلیکیشن های مختلف استفاده می کند. این میزان در برخی نقاط به بیشتر از این میزان نیز می رسد. برای مثال برزیل میانگین 5 ساعته را ثبت کرده است.

با توجه به این که منبع اماری خوبی در ایران وجود ندارد، می توان پیش بینی کرد که استفاده از موبایل در ایران از این میزان نیز بالاتر است. حتی اگر نخواهیم میزان بالاتر را هم ثبت کنیم، 4.5 ساعت نیز زمان کمی نیست.

زمانی که کاربران جهانی در روز از اپ استفاده می کنند. زمانی که کاربران ایرانی در روز از اپ استفاده می کنند.
4.5 ساعت در روزحداقل 4.5 ساعت در روز

تعداد کاربران موبایل در ایران

✔️ تعداد کاربران موبایل در ایران طبق اخرین گزارشات، 87 میلیون و 425 هزار و 324 نفر است. این میزان 88.88 درصد از کل جمعیت است که امار بسیار قابل توجهی است و نشان می دهد که چگونه موبایل به زندگی مردم نفوذ کرده است.

تعداد کاربران موبایل ایراندرصد کاربران موبایل ایران نسبت به جمعیت
87میلیون و 425 هزار نفر88.88 درصد

درصد وفاداری کاربران اندروید و ای او اس

یکی دیگر از امار های جالب، درصد وفاداری کاربران است. بر اساس جدیدترین امار ها ، درصد وفاداری کاربران اندروید 88 و کاربران آی او اس 93 درصد می باشد.

درصد وفاداری به این معناست که کاربرانی که گوشی های یک شرکت خاص را دارند، ایا برای ارتقا گوشی ای از همان سیستم عامل می خرند یا سیستم عامل رقیب را ترجیح می دهند.

درصد وفاداری کاربران اندروید درصد وفاداری کاربران آی او اس
88 درصد93 درصد

اپ یا اپلیکیشن چیست؟

✔️ کلا برای برنامه های هر سیستم عامل را اپلیکیشن گویند. در گذشته کمتر از اصطلاح اپ یا اپلیکیشن برای برنامه ها استفاده می شد، ولیکن در حال حاضر این اصطلاح بیشتر برای برنامه های موبایل جا افتاده است. به این معنی که زمانی که بحث از اپلیکیشن است به این معناست که اپ موبایل در نظر است.

حتما تا به حال آلارم گوشی خود را ست کرده اید، یا به موسیقی گوش داده اید! تمام برنامه ها همان اپلیکیشن های موبایلی هستند که روزانه شما در حال استفاده از ان ها هستید. شبکه های اجتماعی، ماشین حساب، بازی های موبایل و … همه جز اپ ها موبایل به حساب می آیند.

چرا اپ و چرا سایت نه؟

✔️ یکی از سوالاتی که بسیاری از مشتریان در مورد طراحی اپلیکیشن دارند، این است که چرا اپ باید داشته باشیم و چرا سایت کافی نیست. به هر حال با توجه به ماهیت بسیاری از کسب و کار های داشتن سایت پایه کسب و کار مجازی ان هاست. اما چه چیز اپلیکیشن را در کنار سایت برای ما مهم می کند. دلایل مختلفی برای این مورد وجود دارد که در ادامه به مهمترین ان ها می پردازیم اما یکی از بخش های اساسی تفاوت سایت و اپلیکیشن این است که اپ سرعت بالاتری نسبت به سایت دارد. همچنین طراحی اپلیکیشن به گونه است که همه چیز در دسترس کاربر است و شما می توانید از امکانات گوشی همچون حافظه، نوتفیکیشن و … نیز استفاده کنید. حال به بررسی جزئی مزایای اپلیکیشن می پردازیم.

مزیت های طراحی اپلیکیشن

مزیت 1 : با اپلیکیشن، مخاطبانتان و کاربرانتان را افزایش دهید.

زمانی که شما یک اپلیکیشن طراحی می کنید، می توانید اپلیکیشن خود را در استور های معتبر قرار دهید. از جمله ان ها می توان به بازار، گوگل پلی، اپ استور، سیب اپ، سیبچه و … اشاره کرد. با انتشار اپلیکیشن خود، شرحی از خدمات اپلیکیشن و کسب و کار خود را داخل توضیحات اپلیکیشن می نویسید. به این صورت کاربران با جستجو خدمات که شما ارائه می کنید، اپ شما را خواهند یافت و ان را نصب می کنند.

مزیت طراحی اپلیکیشن

پس از نصب اپلیکیشن، شما می توانید با استفاده از روش های بازاریابی، کاربران خود را تشویق کنید تا لینک دانلود اپلیکیشن را برای دوستان خود ارسال کنند. به این صورت کاربران شما به صورت هرمی افزایش پیدا می کنند. بدون این که هزینه ای برای تبلیغات انجام داده باشید.

مزیت 2 : با طراحی اپلیکیشن، همیشه جلوی چشم مشتری خود باشید

همانطور که در بخش قبل بیان شد هر فرد در روز به صورت میانگین 4.5 ساعت را با گوشی خود سپری می کند. این آمار ممکن است در ایران بسیار بیشتر از این مقدار باشد. به هر نحو در صورتی که این امار را برای ایران نیز در نظر بگیریم، این به این معنی است که کاربران روزانه، بار ها و بار ها گوشی خود را باز می کنند و از اپلیکیشن های مختلف استفاده می کنند

.

مزیت طراحی اپلیکیشن

حال زمانی که اپلیکیشن شما در گوشی کاربر نصب باشد، در روز چندین مرتبه اپ شما را خواهد دید. در صورتی که اپ شما را نیز باز نکند، هر زمان به خدماتی نیاز داشته باشد که شما ارائه می دهید، اولین انتخاب او، شما خواهید بود؛ چرا؟ چون همیشه جلو چشم کاربر هستید.

مزیت 3 :اپلیکیشن بازگشت سرمایه را افزایش می دهد

یکی از پارامتر های مهم هر کسب و کار، بازگشت سرمایه است. بازگشت سرمایه یا ROI هر چه بیشتر باشد، باعث می شود که سرعت رشد کسب و کار نیز بالا رود. با بررسی های انجام شده، طراحی اپلیکیشن، ریسک کسب و کار شما را به شدت کاهش می دهد و بازگشت سرمایه را بالا می برد.

یکی از اهداف هر کسب و کاری، افزایش ROI است که با بررسی هزینه های اولیه طراحی اپلیکیشن و نتیجه ی کار، قطعا متوجه خواهید شد که یک اپلیکیشن چه کمکی به رشد سریع تر کسب و کار شما کرده است.

مزیت 4 : با اپلیکیشن سرعت فروش خود را افزایش دهید

در صورتی که نیاز به فروش بیشتر دارید، می توانید با در نظر گرفتن کد ها تخفیف و اطلاع رسانی از طریق اپلیکیشن فروش خود را افزایش دهید. به این صورت کاربر بدون باز کردن اپلکیشن و در گوشی خود، اطلاعیه شما را خواهد دید و به این صورت فروش شما بیشتر خواهد شد.

مزیت 5 : اپلیکیشن بهترین کارمند شما

همه ما نیاز به کارمندی داریم که بتواند 24 ساعته برای ما کار کند و هر روز به بهبود کسب و کار ما کمک کنید. اپلیکیشن نمونه ترین کارمند شماست. هر آماری را که از کسب و کار خود نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار می دهد، به صورت 24 ساعته و اتوماتیک کار ها را انجام می دهد و نیاز به استراحت ندارد.

مزیت طراحی اپلیکیشن

در کنار تمام این موارد با حقوق یک الی دو ماه یک کارمند حرفه ای می تونید برای همیشه این کارمند نمونه خود را استخدام کنید.

مزیت 6 : استفاده از قابلیت های گوشی برای کسب و کار خود

شما می توانید از قابلیت های داخلی گوشی برای کسب و کار خود استفاده کنید. از جمله ان می توان به فضای ذخیره سازی افلاین روی گوشی اشاره کرد. با استفاده از این قابلیت ها، کاربر حتی بدون اینترنت هم می تواند از برخی از قابلیت های اپلیکیشن و کسب و کار شما استفاده کند.

مزیت 7 : سرعت بیشتر برنامه های موبایل نسبت به مرورگر

اکثر برنامه های موبایل سرعتی بسیار بالاتر نسبت به سایت ها دارند. به این ترتیب با طراحی یک اپلیکیشن تجربه کاربری خوشایندی برای کاربر خود ایجاد می کنیم و این مورد در نحوه تفکر و دید او نسبت به کسب و کار شما تاثیر گذار خواهد بود.

مزیت 8 : طراحی اپلیکیشن بهترین ابزار بازاریابی برای شما

با طراحی اپلیکیشن، به راحتی می توانید داده های اختصاصی کاربر خود را خارج کنید. با استفاده از گیمیفیکیشن کاربران را به خرید بیشتر تشویق کنید و در یک کلام با هزینه کم در استور ها مختلف حضور فعال داشته باشید.

در کنار تمام این موارد می توانید استراتژی های اختصاصی خود در مورد جذب مشتری را در اپلکییشن خود پیاده سازی کنید و به این صورت فروش عالی ای را تجربه کنید.

موضوعات مرتبط: , ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
CPC چیست ؟ | چگونه هزینه تبلیغات کلیکی را کاهش دهیم؟

CPC مخفف Cost Per Click است. در واقع در تبلیغات کلیکی (PPC) هزینه ای که بابت هر کلیک باید بپردازید را CPC مینامند. در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اصطلاحات و اختصارات بسیاری وجود دارد. برای فعالیت در عرصه ی بازاریابی، لازم است با این اصطلاحات آشنایی کافی را داشته باشید. در این مقاله شما را با تعریف دقیق تری از این اصطلاح آشنا خواهیم کرد. همچنین راههای تخفیف گرفتن از گوگل ادز را هم به شما معرفی میکنیم. تعریف دقیق‌تری از CPC هر کلیک، بر روی تبلیغات کلیکی شما، یک بازید یا تعامل مشتری را به دنبال دارد. هر کلیک بر کمپین تبلیغاتی PPC شما نشان دهنده ی توجه گوگل کنندگان، به تبلیغ یا پیشنهاد و خدمات شماست. […]

چگونه یک کرون جاب اتوماتیک در لینوکس اوبونتو ایجاد کنیم؟

اگر کاربر اوبوتو باشید حتما برای شما هم پیش امده که برای یک سری کار ها نیاز به کرون جاب دارید. در طراحی سایت و یا پیاده سازی سایت بر روی سرور نیز این مورد مشهود است. در صورتی که از سیستم های مدیریت سرور همچون whm استفاده کنید به راحتی می توانید کرون جاب خودتان را ایجاد کنید. اما در صورتی که سرور خود را با nginx و بدون این سیستم های مدیریت سرور ایجاد کنید، چگونه باید یک کرون جاب ایجاد کنید. ما اینجاییم که به راحتی این مورد را برای شما بر روی Ubuntu 18.04 اجرا کنیم. با ایران وبر همراه باشید. پیش نیاز های نصب کرون جاب شما برای این کار باید یک سیستم عامل Ubuntu […]

تفاوت RGB و CMYK | اهمیت حالتهای رنگی در طراحی گرافیک

دانستن تفاوت بین دو چیز که بسیار شبیه به هم هستند می تواند بی اهمیت باشد. در دنیای طراحی گرافیک تفاوت بین فونت و تایپ فیس تفاوتی است که تأثیر کمی بر درک ما از مفهوم کلی امروزی دارد. برعکس، تفاوت RGB و CMYK (حالت‌های رنگی) بیش از یک واقعیت سرگرم‌کننده است، در حالی که ندانستن این تفاوت می‌تواند پروژه طراحی گرافیکی شما را پیروز کند یا به فنا دهد. پس بسیار مهم است که چه در طراحی لوگو چه در بحث کلی طراحی هویت بصری برند، طراح از تفاوت RGB و CMYK به طور کامل مطلع باشد. اگر زمان زیادی برای خواندن در مورد چیزهای کوچکی که تفاوت ایجاد می کنند ندارید، حداقل یک لحظه وقت بگذارید تصویر زیر […]

طراحی کارت ویزیت | روش طراحی کارت ویزیت استاندارد

احتمالا اولین قدم شما برای بازاریابی و آشنایی با برندتان در بخش هویت بصری بعد از طراحی لوگو سفارش کارت ویزیت است. کارت ویزیتی که قطعا شامل لوگو و اطلاعات مختصری در مورد ارتباط با شما است. اما آیا میدانید به عنوان کارفرما یا طراح، این کارت ویزیت چه استاندارهایی در طراحی و از نظر بازاریابی باید داشته باشد؟ ما در این مقاله علاوه بر راهنمایی شما در سفارش/ طراحی کارت ویزیت، قالب آماده ی کارت ویزیت را هم برای شما قرار داده ایم. ست اداری: کارت ویزیت یکی از بخش های مهم هویت برند مربوط به طراحی ست اداری میشود. ست اداری با توجه نوع کسب و کار و البته درخواست کارفرما میتواند شامل موارد بسیاری باشد، اما کارت […]

اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ

سلام من شهاب و اینجا استدیو ایران وبر. در این قسمت قراره اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ رو  مرور کنیم تا در حین دوره به راحتی آموزش رو متوجه بشید. در این قسمت فقط اصطلاحات مهم و اصلی رو بررسی می کنیم. هر زمان اصطلاحی رو متوجه نشدید به راحتی می تونید از کتاب اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ ایران وبر استفاده کنید. لینک دانلود این کتاب در پایین این مقاله و صفحه اصلی دوره هست. با من همراه باشید. این اصطلاحات را حتما شنیدید: اینباند مارکتینگ اوتباند مارکتینگ کانتنت مارکتینگ ایمیل مارکتینگ گوگل ادوردز حالا قراره این موارد رو کوتاه بررسی کنیم. اینباند مارکتینگ و اوتباند مارکتینگ اولین اصطلاحی که بررسی می کنیم اینباند مارکتینگ و اوت باند مارکتینگ  هست. اینباند مارکتینگ و اوت […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4