برتری ها و مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار ها و مشاغل

در طراحی اپلیکیشن یکی از مهمترین سوالات، فواید و مزایای طراحی اپلیکیشن است. مخصوصا وقتی نام کسب و کار و مشاغل به میان می آید، نکته مهم، سود است. سود همان زبان عامیانه ی مزیت طراحی است.

قبل از این که شما را وارد جزئیات و مزایای اپلیکیشن کنیم، بهتر است یک سری آمار از اپلیکیشن و دسترسی مردم به ان ها را بدانید. به این اطلاعات راحت تر می توانید مزیت های اصلی یک اپ را بدانید.

آمار جالب از اپلیکیشن ها و تلفن همراه

امار ساعت استفاده از اپ ها در روز

✔️ از جدید ترین آمار ها می توان به میزان استفاده از گوشی و اپلیکیشن ها اشاره کرد. آمار و گزارش تک اسپات نشان می دهد که در جهان هر فرد 4.5 ساعت در روز به صورت میانگین از اپلیکیشن های مختلف استفاده می کند. این میزان در برخی نقاط به بیشتر از این میزان نیز می رسد. برای مثال برزیل میانگین 5 ساعته را ثبت کرده است.

با توجه به این که منبع اماری خوبی در ایران وجود ندارد، می توان پیش بینی کرد که استفاده از موبایل در ایران از این میزان نیز بالاتر است. حتی اگر نخواهیم میزان بالاتر را هم ثبت کنیم، 4.5 ساعت نیز زمان کمی نیست.

زمانی که کاربران جهانی در روز از اپ استفاده می کنند. زمانی که کاربران ایرانی در روز از اپ استفاده می کنند.
4.5 ساعت در روزحداقل 4.5 ساعت در روز

تعداد کاربران موبایل در ایران

✔️ تعداد کاربران موبایل در ایران طبق اخرین گزارشات، 87 میلیون و 425 هزار و 324 نفر است. این میزان 88.88 درصد از کل جمعیت است که امار بسیار قابل توجهی است و نشان می دهد که چگونه موبایل به زندگی مردم نفوذ کرده است.

تعداد کاربران موبایل ایراندرصد کاربران موبایل ایران نسبت به جمعیت
87میلیون و 425 هزار نفر88.88 درصد

درصد وفاداری کاربران اندروید و ای او اس

یکی دیگر از امار های جالب، درصد وفاداری کاربران است. بر اساس جدیدترین امار ها ، درصد وفاداری کاربران اندروید 88 و کاربران آی او اس 93 درصد می باشد.

درصد وفاداری به این معناست که کاربرانی که گوشی های یک شرکت خاص را دارند، ایا برای ارتقا گوشی ای از همان سیستم عامل می خرند یا سیستم عامل رقیب را ترجیح می دهند.

درصد وفاداری کاربران اندروید درصد وفاداری کاربران آی او اس
88 درصد93 درصد

اپ یا اپلیکیشن چیست؟

✔️ کلا برای برنامه های هر سیستم عامل را اپلیکیشن گویند. در گذشته کمتر از اصطلاح اپ یا اپلیکیشن برای برنامه ها استفاده می شد، ولیکن در حال حاضر این اصطلاح بیشتر برای برنامه های موبایل جا افتاده است. به این معنی که زمانی که بحث از اپلیکیشن است به این معناست که اپ موبایل در نظر است.

حتما تا به حال آلارم گوشی خود را ست کرده اید، یا به موسیقی گوش داده اید! تمام برنامه ها همان اپلیکیشن های موبایلی هستند که روزانه شما در حال استفاده از ان ها هستید. شبکه های اجتماعی، ماشین حساب، بازی های موبایل و … همه جز اپ ها موبایل به حساب می آیند.

چرا اپ و چرا سایت نه؟

✔️ یکی از سوالاتی که بسیاری از مشتریان در مورد طراحی اپلیکیشن دارند، این است که چرا اپ باید داشته باشیم و چرا سایت کافی نیست. به هر حال با توجه به ماهیت بسیاری از کسب و کار های داشتن سایت پایه کسب و کار مجازی ان هاست. اما چه چیز اپلیکیشن را در کنار سایت برای ما مهم می کند. دلایل مختلفی برای این مورد وجود دارد که در ادامه به مهمترین ان ها می پردازیم اما یکی از بخش های اساسی تفاوت سایت و اپلیکیشن این است که اپ سرعت بالاتری نسبت به سایت دارد. همچنین طراحی اپلیکیشن به گونه است که همه چیز در دسترس کاربر است و شما می توانید از امکانات گوشی همچون حافظه، نوتفیکیشن و … نیز استفاده کنید. حال به بررسی جزئی مزایای اپلیکیشن می پردازیم.

مزیت های طراحی اپلیکیشن

مزیت 1 : با اپلیکیشن، مخاطبانتان و کاربرانتان را افزایش دهید.

زمانی که شما یک اپلیکیشن طراحی می کنید، می توانید اپلیکیشن خود را در استور های معتبر قرار دهید. از جمله ان ها می توان به بازار، گوگل پلی، اپ استور، سیب اپ، سیبچه و … اشاره کرد. با انتشار اپلیکیشن خود، شرحی از خدمات اپلیکیشن و کسب و کار خود را داخل توضیحات اپلیکیشن می نویسید. به این صورت کاربران با جستجو خدمات که شما ارائه می کنید، اپ شما را خواهند یافت و ان را نصب می کنند.

مزیت طراحی اپلیکیشن

پس از نصب اپلیکیشن، شما می توانید با استفاده از روش های بازاریابی، کاربران خود را تشویق کنید تا لینک دانلود اپلیکیشن را برای دوستان خود ارسال کنند. به این صورت کاربران شما به صورت هرمی افزایش پیدا می کنند. بدون این که هزینه ای برای تبلیغات انجام داده باشید.

بیشتر بخوانید
طراحی اپلیکیشن مشاوره و اپ مشاوره آنلاین و سمینار آنلاین

مزیت 2 : با طراحی اپلیکیشن، همیشه جلوی چشم مشتری خود باشید

همانطور که در بخش قبل بیان شد هر فرد در روز به صورت میانگین 4.5 ساعت را با گوشی خود سپری می کند. این آمار ممکن است در ایران بسیار بیشتر از این مقدار باشد. به هر نحو در صورتی که این امار را برای ایران نیز در نظر بگیریم، این به این معنی است که کاربران روزانه، بار ها و بار ها گوشی خود را باز می کنند و از اپلیکیشن های مختلف استفاده می کنند

.

مزیت طراحی اپلیکیشن

حال زمانی که اپلیکیشن شما در گوشی کاربر نصب باشد، در روز چندین مرتبه اپ شما را خواهد دید. در صورتی که اپ شما را نیز باز نکند، هر زمان به خدماتی نیاز داشته باشد که شما ارائه می دهید، اولین انتخاب او، شما خواهید بود؛ چرا؟ چون همیشه جلو چشم کاربر هستید.

مزیت 3 :اپلیکیشن بازگشت سرمایه را افزایش می دهد

یکی از پارامتر های مهم هر کسب و کار، بازگشت سرمایه است. بازگشت سرمایه یا ROI هر چه بیشتر باشد، باعث می شود که سرعت رشد کسب و کار نیز بالا رود. با بررسی های انجام شده، طراحی اپلیکیشن، ریسک کسب و کار شما را به شدت کاهش می دهد و بازگشت سرمایه را بالا می برد.

یکی از اهداف هر کسب و کاری، افزایش ROI است که با بررسی هزینه های اولیه طراحی اپلیکیشن و نتیجه ی کار، قطعا متوجه خواهید شد که یک اپلیکیشن چه کمکی به رشد سریع تر کسب و کار شما کرده است.

مزیت 4 : با اپلیکیشن سرعت فروش خود را افزایش دهید

در صورتی که نیاز به فروش بیشتر دارید، می توانید با در نظر گرفتن کد ها تخفیف و اطلاع رسانی از طریق اپلیکیشن فروش خود را افزایش دهید. به این صورت کاربر بدون باز کردن اپلکیشن و در گوشی خود، اطلاعیه شما را خواهد دید و به این صورت فروش شما بیشتر خواهد شد.

مزیت 5 : اپلیکیشن بهترین کارمند شما

همه ما نیاز به کارمندی داریم که بتواند 24 ساعته برای ما کار کند و هر روز به بهبود کسب و کار ما کمک کنید. اپلیکیشن نمونه ترین کارمند شماست. هر آماری را که از کسب و کار خود نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار می دهد، به صورت 24 ساعته و اتوماتیک کار ها را انجام می دهد و نیاز به استراحت ندارد.

مزیت طراحی اپلیکیشن

در کنار تمام این موارد با حقوق یک الی دو ماه یک کارمند حرفه ای می تونید برای همیشه این کارمند نمونه خود را استخدام کنید.

مزیت 6 : استفاده از قابلیت های گوشی برای کسب و کار خود

شما می توانید از قابلیت های داخلی گوشی برای کسب و کار خود استفاده کنید. از جمله ان می توان به فضای ذخیره سازی افلاین روی گوشی اشاره کرد. با استفاده از این قابلیت ها، کاربر حتی بدون اینترنت هم می تواند از برخی از قابلیت های اپلیکیشن و کسب و کار شما استفاده کند.

مزیت 7 : سرعت بیشتر برنامه های موبایل نسبت به مرورگر

اکثر برنامه های موبایل سرعتی بسیار بالاتر نسبت به سایت ها دارند. به این ترتیب با طراحی یک اپلیکیشن تجربه کاربری خوشایندی برای کاربر خود ایجاد می کنیم و این مورد در نحوه تفکر و دید او نسبت به کسب و کار شما تاثیر گذار خواهد بود.

مزیت 8 : طراحی اپلیکیشن بهترین ابزار بازاریابی برای شما

با طراحی اپلیکیشن، به راحتی می توانید داده های اختصاصی کاربر خود را خارج کنید. با استفاده از گیمیفیکیشن کاربران را به خرید بیشتر تشویق کنید و در یک کلام با هزینه کم در استور ها مختلف حضور فعال داشته باشید.

در کنار تمام این موارد می توانید استراتژی های اختصاصی خود در مورد جذب مشتری را در اپلکییشن خود پیاده سازی کنید و به این صورت فروش عالی ای را تجربه کنید.

موضوعات مرتبط: , ,
به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
5 ابزار طراحی اپلیکیشن | کدام ابزارها برای طراحی UI/UX مناسب هستند؟

طراحان اپلیکیشن موبایل همیشه به دنبال ابزار مناسبی هستند که طراحی هایشان را برای تجربه کاربر نهایی ارزشمند کند. توسعه یک اپلیکیشن موبایل ارزشمند به مهارت، خلاقیت و البته ابزار مناسب نیاز دارد. چه یک حرفه ای طراحی اپلیکیشن باشید و چه یک مبتدی در دنیای طراحی اپلیکیشن موبایل، این مقاله عالی میتواند تاثیر زیادی بر مهارت های شما بگذارد. قرار است در این مقاله با معرفی 5 ابزار برتر طراحی اپلیکیشن به بررسی آنها بپردازیم. طراحی اپلیکیشن چیست؟ طراحی اپلیکیشن ظاهر و احساس یک اپلیکیشن موبایل است. این شامل تمام عناصر بصری و عناصر تعاملی است که بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد. طراحی اپلیکیشن موبایل دو مفهوم UI و UX را ترکیب می کند. رابط کاربری (UI) ظاهر […]

لوگو نوکیا تغییر کرد! | نگاهی به لوگو جدید نوکیا و انگیزه ی این تغییر

عکسی که در بالا مشاهده میکنید، لوگوی جدید نوکیا است! این لوگو نه تنها از یک برند نمادین، بلکه استراتژی جدید شرکت را نیز میرساند. درست یک روز قبل از MWC2023، نوکیا با تغییر لوگوی نمادین و شناخته شده خود، جهان را شوکه کرد. لوگوی نوکیا با گذشت زمان تغییر کرده است، که طبیعی است زیرا تغییر تنها ثابت در این جهان است. با این حال، لوگوی جدید از لوگوی کلاسیک، اثبات شده و شناخته شده نوکیا فاصله می گیرد و صفحه جدیدی در تاریخ نوکیا باز می شود. لوگوی جدید، که ما را به یاد برخی از لوگوهای مدرن می اندازد، نشان دهنده تمام انرژی است که نوکیا برای تغییری که بیش از 10 سال پیش آغاز شد، به […]

10 عنصر برتر که هر طراحی اپلیکیشن تجاری موفق باید داشته باشد

نیازهای افراد با گذشت زمان تغییر می کند. پس از مدتی استفاده از یک اپلیکیشن، اغلب ارزش بیشتری از آن می خواهند. اگر اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد که با نشان دادن تفاوت آن با سایرین، از رقبا متمایز شود، کل زیرساخت فناوری شما رشد خواهد کرد. فرآیند طراحی اپلیکیشن تجاری همه قبول دارند که تعامل کاربر بیشتر است، تعاملات موفقیت آمیزتر است، و تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری عالی اپلیکیشن موبایل (UI) بهتر است. به این فکر کنید که چگونه ویژگی‌های برنامه خاص ممکن است بر ادراک و احساسات کاربران در هنگام استفاده از برنامه تأثیر بگذارد، هنگام انتخاب ویژگی‌هایی که باید در آن گنجانده شود. ارائه دهندگان خدمات طراحی UX/UI همیشه به عناصری که بر انتخاب کاربران […]

تاریخچه لوگو ورساچه | تصویر لوگو ورساچه چه مفهومی دارد؟

لوگو ورساچه و تصویر مدویا در آن شاید یکی از معروف ترین لوگوهای دنیای مد باشد. در چهل و پنج سال گذشته، خود برند ورساچه یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای مد لوکس بوده است. برندی که لباس هایش اغلب به فرش قرمز می رسد و توسط بسیاری از افراد مشهور پوشیده می شود. همه می دانیم که این شرکت مد لباس های شگفت انگیز طراحی و عرضه می کند، اما چقدر درباره لوگوی ورساچه می دانیم؟ برند در سال 1978 تأسیس شد، بنابراین سال‌های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد. نکته جالب این است که لوگو آن توانسته مد روز باقی بماند و هنوز هم مرتبط با برند باشد. لوگو واقعاً با اولین مجموعه ای که توسط این […]

چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4