اشتباهات رایج در طراحی لوگو

اشتباهات رایج در طراحی لوگو
 ۳۰ فروردین ۱۴۰۰      موضوعات: طراحی لوگو 

یک لوگوی موفق لوگویی است که به یادماندنی ، گیرا و متناسب با برند باشد. شما باید هدف برند ، مخاطبان و صنعتی را که شرکت در آن فعالیت می کند ، در نظر بگیرید. از نظر اجرا ، باید اطمینان حاصل کنید که لوگوی شما رنگ متناسبی دارد و تایپوگرافی در آن مشخص است. به عنوان یک طراح ، شما همچنین باید اشتباهات رایج در طراحی لوگو را بشناسید و از آنها احتناب کنید. پس باید مطمئن شوید در معرض اشتباهات رایجی قرار نخواهید گرفت که باعث می شود کار شما غیرحرفه ای به نظر برسد.

طراحی لوگو، خط مونتاژ یک محصول نیست

لوگو یکی از اساسی ترین عناصر در برندسازی مشتری شما است. اگر مدت زمان لازم را برای طراحی و ایجاد آن صرف کنید ، در طولانی مدت نتیجه می دهد. مهم نیست که خدمات یا محصولات شرکت مشتری شما چقدر عالی باشد: اگر طراحی لوگو این تعالی را منعکس نکند ، برای مشتری لوگوی شما دشوار است که مردم را از صلاحیت خود مطمئن کند. برای شروع ، ما 6 مورد از اشتباهات رایج در طراحی لوگو که قابل اجتناب هم هستن، جمع آوری کرده ایم.

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

در ادامه 6 مورد از خطاهایی که طراحان ممکن است حین طراحی لوگو مرتکب شوند را آورده ایم؛ آنها را با ذکر مثال بررسی میکنیم و راه جایگزین و مناسب را پیش روی شما قرار میدهیم.

استفاده از نمونه‌های آماده

اگر طراحی لوگو را به عنوان خرید الگوهای آماده و سپس تنظیم متن و رنگ آن می دانید ، بهتر است هرچه زودتر این حرفه را کنار بگذارید! وظیفه شما این است که به گونه ای منحصر به فرد تجارت مشتری خود را به نمایش بگذارید. بنابراین فکر ادیت و شخصی سازیِ یک لوگوی از پیش ساخته شده را از ذهنتان بیرون بیاندازید. چرا که این اصلاً لوگو نیست. شما صرفاً میتوانید از این منابع الهام بگیرید و از طراحی ها و رنگهای ترند سال، آگاه شوید. سپس طرح و ایده ی خودتان را پیاده کنید.

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

پیچیدگی بیش از حد و غیر ضرور

پیشتر در بخش نکات مهم در طراحی لوگو، گفتیم که سعی کنید ساده طراحی کنید. امروزه همه دنبال سادگی و مینیمالیسم هستند. گاهی طراح بیش از حد شوق و اشتیاق دارد و ایده های متعددی از ذهنش تراوش میکند. حالا فرض کنید همه ی این ایده ها را روی طرح پیاده کند. نتیجه ی نهایی میشود لوگویی که حاوی چندین پیام مختلف است. در نهایت هم هیچ چیزی به درد بخوری در مشت خود ندارد. یک ایده خوب ، روشن و قابل درک ، بسیار بهتر از چندین ایده ی خوب است که بدون هیچ گونه ارتباطی در کنار هم قرار گرفتند.

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

یک ایده ی خوب را در نظر بگیرید و همان را دنبال کنید. سعی نکنید در طراحی پراکندگی و تعدد ایده و دیزاین داشته باشید.

بیشتر بخوانید
طراحی سایت صنایع غذایی

تداخل رنگ‌ها

هرچه رنگ های بیشتری انتخاب کنید ، تعادل همه آنها با هم سخت تر خواهد بود. انتخاب اشتباه رنگ می تواند زحمات شما برای یک طراحی برجسته و عالی را خیلی سریع از بین ببرد. همین تداخل رنگها یکی از موارد مهم اشتباهات رایج در طراحی لوگو است. مشتری خود را در روند طراحی شرکت دهید ، از او سؤال بپرسید – بنابراین می توانید تعیین کنید که کدام رنگ برای کسب و کار او مناسب است. برای انتخاب رنگ مناسب به مطلب رنگ مناسب برای لوگو | بررسی روانشناسی رنگ‌ها و تاثیرشان در بازاریابی رجوع کنید.

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

تعدد و تداخل رنگی در لوگو، موجب میشود تا مخاطب اگر مدتی به آن نگاه کند دچار سردرد و چشم درد شود. این کار را نکنید!

استفاده از فونت عمومی

همه ی فونت ها عالی هستند و طی دهه ها این را ثابت کرده اند. اما آیا اگر فونتی خوب است و معروف، برای برند مشتری شما مناسب است؟ هر فونت جلوه ی خاص خود را دارد و هر کدام مناسب یک برند! برای رسیدن به بهترین نتیجه چندین فونت را چندین بار امتحان کنید، ضرری ندارد.

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

درست است که فونت Helvetica، بین لاتین ها فونت زیبا و خوبی است، اما همیشه فونت مناسب برای همه ی برندها نیست! عمومی و کلیشه نباشید، به دنبال فونت جدید و مناسب با برند بگردید.

استفاده از فونتِ یک برند معروف

بعضی مواقع، یک سری های مشهور لوگوی خود را با فونت خاصشان به مردم معرفی کردند. این شهرت حتی ممکن است جهانی نیز باشد. شما فرض کنید برای لوگوی مشتری خود از فونت مختص به کوکاکولا استفاده کنید! اگر برند غذایی نباشد که افتضاح به بار می آید! اگر هم از برندهای غذایی باشد باز هم از دید مخاطبان، چنگی به دل نمیزند. چون آن فونت، با کوکاکولا شناخته شده است.

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

استفاده از چند فونت در یک لوگو

یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی لوگو، استفاده از بیش از دو قلم در طراحی لوگو است. در این صورت احتمال زیادی وجود دارد که طرح شما نتواند بیانِ تصویری دقیقی ارائه دهد. یک قلم اصلی را با یک قلم مکمل و ثانویه ترکیب کنید و از همان اصل سادگی پیروی کنید.

اشتباهات رایج در طراحی لوگو
به این مقاله امتیاز دهید!
برچسب‌ها: , , , , ,

 
نظر شما

آخرین مقالات و ویدئو ها
تبلیغ کوکاکولا در ماه رمضان | توجه به مسلمانان در دنیای بی حرمتی ها

در این تبلیغ کوکاکولا، احترام به دین اسلام موج میزند. خیلی از برندهای مطرح دنیا نیز، با توجه به اینکه مشتریان جهانی دارند سعی میکنند در تبلیغات خود ارادت خود را به ادیان و فرهنگهای مختلف نشان دهند. این میتواند در بسیته بندی محصولات، تیزرهای تبلیغاتی و … نمود پیدا کند. این یعنی شما به […]

آیا لوگو اسنپ کپی است؟ | چرا اسنپ لوگو خود را تغییر داد؟

در مقاله های پیشین به بررسی دلایل تغییر لوگو شرکتها به طور کلی پرداختیم. لوگوی اسنپ یکی از آشنا ترین لوگوها بین مردم، در سال 97 تغییر کرد. منتقدین بسیاری لوگوهای این نرم افزار را به کپی برداری متهم کرده اند. در این مقاله پس از نگاهی کوتاه به این شرکت و فعالیتش، تغییرات لوگو […]

بررسی لوگو بنز و مفهوم آن | لوگو بنز 100سال پیش چه بود و چه شد!

امروزه ستاره ی سه پَر به عنوان لوگو بنز، نماینده‌ی درخشان و پرصلابت این خودرو است. خودرویی آلمانی که فقط صاحبانش میتوانند درک کنند چه گوهر گرانبهایی دارند. جالب است بدانید این لوگو راه پر پیچ و خمی را از 100 سال پیش طی کرده است. غول خودروسازی آلمانی، هفت بار لوگویش را تغییر داد […]

تبلیغ کیا از سلبریتی تا افراد ناشناس : کاهش هزینه ، افزایش تاثیر بر مخاطب

خودروسازی کیا همانند بسیاری از خودرو سازی های جهان، در امریکا با شروع فصل جدید Super Bowl 2020 تبلیغی با سلبریتی این ورزش یعنی Josh Jacobs ضبط کده است. در این تبلیغ جاش به محله ی قدیمی خود رفته و با ورژن جوان تر خود صحبت می کند. در این تبلیغ جاش به ورژن جوان […]

تبلیغ کیا Telluride | ما مشهور نیستیم اما …

در تبلیع کیا Telluride، کیا با استفاده از صدای یک کودک، تبلیغ را شروع می کند. در این تبلیغ کودک از این که مشهور نیستند صحبت می کند و در انتهای بیان می کند که با این که مشهور نیستیم، اما وسیله ی خارق العاده ای می سازیم. در این ویدئو کیا با استفاده از […]

با ما تماس بگیرید!
021-91078422
آدرس
تهران- بلوار سردار جنگل- بالاتر از تقاطع مخبری - خیابان رجایی - پلاک 36 - واحد 6