8 نکته مهم در سفارش فروشگاه اینترنتی طراحی سایت

8 نکته مهم در سفارش فروشگاه اینترنتی

امروزه دیگه کسب و کار های سنتی با فروش انلاین خود زنده هستند. بسیاری از کسب و کار های سنتی با طراحی سایت فروشگاهی کسب و کار خود را به سود بزرگی رسانده اند. ماهیت کسب و کار های اینترنتی به شما به عنوان صاحب کسب و کار اجازه می دهد که در تمامی ساعات شبانه روز سفارش دریافت کنید. این مزیت برای کاربران نیز وجود دارد و به کاربران اجازه می دهد در ۲۴ ساعت در طول هفته سفارش خود را نهایی کنند. حال در این مقاله به ۹ نکته مهم خواهیم پرداخت که قبل از سفارش طراحی فروشگاه باید به ان توجه کنید. با ما همراه باشید.

1- نیاز خود در آینده را پیش بینی کنید

یکی از بخش های مهم در سفارش فروشگاه این است که شما نیاز خود را پیش بینی کنید. ما در ایران وبر اولین سوالی که از مشتری می پرسیم نیاز اصلی آینده است. زمانی که شما اینده تقریبی کسب و کار خود را بدانید به راحتی نوع سیستم که برای کسب و کار شما مناسب است انتخاب می شود.

برای مثال در صورتی که به دنبال طراحی اپلیکیشن اختصاصی باشید بهتر از سیستم های اختصاصی استفاده کنید اما در صورتی که نیازی به اپلیکیشن ندارید و هزینه برای شما مهم است، وردپرس و ووکامرس بهترین گزینه برای شماست.

2- سئو فروشگاه طراحی شده بسیار مهم است

سئو یا search engine optimization یکی از بخش های بسیار مهم در طراحی انلاین شاپ است. سئو به سایت شما کمک می کند که بتواند در صفحات اول گوگل قرار داشته باشد. در صورتی که سایت شما ، سئو خوبی نداشته باشد و با سئو خوب طراحی نشده باشد، هزینه ای اضافه در اینده به شما تحمیل خواهد کرد و قطعا فروش شما را پایین می آورد.

شاید برای شما مناسب باشد: سئو چیست؟

3- سرعت فروشگاه بسیار مهم است

سرعت سایت از پارامتر های بسیار مهم است. سرعت سایت در سئو تاثیر زیادی دارد. در کنار ان نیز در مارکتینگ و بازاریابی نیز مهم است. در فضای مجازی کاربران به شدت بی حوصله هستند در صورتی که از سایت با سرعت کم استفاده کنید احتمال پرش کاربران و ترک سایت شما بسیار بالا می رود.

4- در صورت توان مالی یک سایت با طراحی اختصاصی درخواست کنید

در ابتدای کار بهتر است کمی “سر کیسه رو شل کنید”. زیرا با هزینه کمتر هزینه سال ها اینده خود را بیشتر می کنید. بهتر از این موضوع را کامل تر توضیح دهیم. بسیاری از کسب و کار ها در ابتدای راه فقط به دنبال هزینه کمتر هستند. قطعا هزینه کمتر وجود دارد و قالب های عمومی زیادی برای وردپرس طراحی شده اند. اما این قالب ها چه معایبی دارند؟ قالب ها عمومی اکثرا بر روی سایت های مختلفی هستند. بنابراین این مورد باعث می شود که شما یک سایت با ظاهر اختصاصی نداشته باشید.

هزینه هاست قالب های عمومی فروشگاهی

مورد دوم این است که این قالب ها بسیار بار بالایی بر روی سرور ایجاد می کنند. این مورد باعث می شود که هزینه سرور و هاست شما بسیار بالا رود. این مورد باعث می شود هزینه سرور شما دو یا سه برابر شود و در نهایت نیز سرعت سایت شما تغییر به خصوصی نمی کند. هزینه هاست، بر خلاف هزینه طراحی سایت یک هزینه ماهانه است.

هزینه تقریبی طراحی فروشگاه اختصاصی (وردپرس)۶ الی ۱۰ میلیون تومان
هزینه هاست فروشگاه با طراحی اختصاصی (تقریبی)۱۰۰ هزارتومان
هزینه هاست فروشگاه با طراحی عمومی (تقریبی)۳۰۰ هزارتومان
هزینه سالانه هاست با طراحی اختصاصی (تقریبی)۱.۲ میلیون تومان
هزینه سالانه هاست فروشگاه با طراحی عمومی (تقریبی)۳.۶ میلیون تومان

حال یعنی شما به ازای هر سال باید ۲.۴ میلیون بیشتر پرداخت کنید. اما با هاست بیشتر نیز همچنان سرعت سایت با مشکل رو به رو خواهد بود.

5- فروشگاه اینترنتی با بنر جذاب می شود

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در فروشگاه مورد توجه قرار دهید، بنر های فروشگاه است. دیجی کالا به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی ایران طراحی مبتنی بر بنر دارد. طراحی ظاهری بنر ها باعث می شود که جذابیت سایت شما افزایش یابد و مشتری به خرید رغبت پیدا کند.

6- فروشگاه خود را به ترب متصل کنید

مارکتینگ و بازاریابی در دنیای دیجیتال در حال پیشرفت است. یکی از این پیشرفت ها حضور موتور های جستجوی کالا است. ترب و ایمالز به کسب و کار شما قدرت می دهند تا با سایرین رقابت کنید. برای این منظور کافی است در هنگام طراحی فروشگاه خود ، قابلیت اتصال به ترب را نیز درخواست کنید تا سایت شما بتواند به راحتی به ترب متصل شده و کالا ها را اپدیت کند.

اتصال فروشگاه به ترب

7- ورود به فروشگاه با شماره همراه و کد یک بار مصرف

شما به عنوان صاحب کسب و کار باید روند ثبت سفارش را برای مشتریان خود اسان کنید. برای این مورد می توانید از ورود با کد یک بار مصرف و شماره همراه استفاده کنید. پس از این که مشتری شماره همراه خود را وارد کند، یک پیامک حاوی کد تایید برای او ارسال می شود که با ورود این کد به پنل خود وارد می شود. این موضوع از انجایی مهم است که بسیاری در سایت های مختلفی عضو هستند و رمز عبور خود را فراموش می کنند.

8- دوره دیجیتال مارکتینگ ایران وبر را مشاهده کنید

برای فروش بهتر در دنیای دیجیتال بهتر است که قوانین و ابزار هایی که می تواند به سود بیشتر شما کمک کند را مشاهده کنید. به این منظور کافی است دوره مقدماتی دیجیتال مارکتینگ ایران وبر را به صورت رایگان مشاهده کنید تا فروش خود را به صورت انلاین چندین برابر کنید. با این دوره می توانید روش های تبلیغات و محاسبه بازده کسب و کار انلاین خود را یاد بگیرید.

[gravityform id=”6″ title=”false” description=”false” ajax=”true” ]

دیدگاه ها

توجه : ادرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.