لوگو تصویری چیست؟ از چه تصاویری میتوان برای لوگو استفاده کرد؟

لوگو تصویری یکی ار پرطرفدارترین سبک های طراحی لوگو است. برندهای مطرحی در دنیا هستند که لوگوهای تصویری ماندگاری دارند. ما در این مقاله به انواع لوگو تصویری، نمونه های موجود و هزینه این سبک لوگو میپردازیم.

لوگو تصویری چیست؟

این سبک همانطور که از اسمش پیداست لوگوی ست که شامل یک تصویر است. حالا این تصویر ممکن است یک نماد باشد، یک شخصیت کارتونی یا یک سمبل! هر چه باشد باید به یک نحوی به برند شما، اسم برند شما یا فعالیت شما مربوط باشد.

نکته ای که در مورد لوگو تصویری مهم است این است که این تصویر باید ساده شده باشد و جزئیات هر سبک طراحی در آن نباشد. پس هر تصویری نمیتواند لوگو محسوب شود!

لوگو تصویری چیست؟ از چه تصاویری میتوان برای لوگو استفاده کرد؟

لوگو تصویری دارای یک تصویر گرافیکی یا تصویر چیزی است که به وضوح نشان دهنده یک شرکت، محصول یا برند خاص است. خود تصویر ممکن است اشاره ای به نام شرکت یا فعالیت آن داشته باشد (مانند لوگوی اپل) ، یا ممکن است نمادی از ویژگی برند تجاری باشد.

مثلاً تصویر زیر برای پارک دلفین بسیار مناسب خواهد بود.

لوگو تصویری چیست؟ از چه تصاویری میتوان برای لوگو استفاده کرد؟

انواع لوگو تصویری

تصویری که در این سبک لوگوها استفاده میشود، ممکن از یکی از انواع زیر باشد:

برگرفته از تصاویر واقعی

طراح ممکن است با توجه به خواست مشتری و اقتضای بند، برای طراحی لوگو از طبیعت الهام بگیرد. ممکن است با توجه به اسم برند، نوع فعالیت و یا حتی حوزه فعالیت تصویر یک حیوان(لوگو پت شاپ ها)، یک میوه (مثل لوگو اپل)، درخت(مثل لوگو صنایع چوب) یا هرچه… را ساده و به شکل لوگو در بیاورد. در زیر نمونه های اجرا شده را میبینید:

نمادین یا سمبولیک

پیشتر در مورد انواع نمادهای مورد استفاده در لوگو و مفهوم آنها صحبت کرده ایم. نمادها و سمبل ها در لوگو بسیار پرکاربرد هستند و میتوان برای تمام برندها یک نماد منحصر به فرد به کار برد. بعنی تکراری نخواهد بود. مثلاً لوگو استارباکس، لوگو کافی شاپ وندیداد که الهام گرفته از همین استارباکس است. لوگوهای پزشکی و لوگو داروخانه ای که استفاده از نمادها بهترین روش طراحی لوگو برای این حوزه است.

انتزاعی

در حقیقت، بسیاری از لوگوهایی که هر روز می بینید انتزاعی هستند. و اغلب یک راه حل هوشمندانه برای طراحان لوگو است که از این رویکرد در طراحی خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانید
طراحی لوگو آرایشگاه و سالن زیبایی | هزینه طراحی لوگو ارایشگاه

برای مثال، شرکتی را در نظر بگیرید که با شادی در ارتباط است. چهره لبخند واقعی برای لوگو ممکن است تکراری باشد، اما یک طرح انتزاعی با رنگهای شاد و روشن می تواند راه حل بهتری باشد. در ادامه چند مثال عالی جمع آوری کرده ایم تا به شما نشان دهیم که چگونه لوگوهای انتزاعی می توانند برای هر صنعتی به کار بیایند.

برای مثال لوگو بانک صادرات یک لوگو انتزاعی است. با این مفهوم که دو خط در طرفین نماد دو دست است و دایره ی میانی نماد سرمایه مشتری. این تصویر انتزاعی از لوگو بانک صادرات نماد حفظ سرمایه مردم توسط بانک است.

لوگو تصویری چیست؟ از چه تصاویری میتوان برای لوگو استفاده کرد؟

مثال دیگر لوگو شبکه های تلویزیونی است. مثلا لوگو شبکه جام جم به تنوع برنامه ها و جهانی بودن آن و یا کانون خانوادگی اشاره دارد.

لوگو تصویری چیست؟ از چه تصاویری میتوان برای لوگو استفاده کرد؟

مسکات

لوگو مسکات نوعی لوگو است با شخصیت گرافیکی و کارتونی. از حیوانات شخصی و اشیاء بی جان گرفته تا کاریکاتورهای مبالغه آمیز انسانی میتوانند مسکات باشند. این سبک برای شخصیت سازی برند شما بسیار مؤثر است. مثال بارز این سبک لوگو KFC است.

مزایا و معایب لوگو تصویری

یک تصویر میتواند هزاران کلمه را منتقل کند. در حالیکه یک لوگوتایپ، فقط یک حرف است. همیشه یک لوگو تایپ در کنار لوگواصلی خود در نظر داشته باشید.

تصاویر به سادگی در ذهن مخاطبان حک خواهد شد. مثلا کمتر کسی است که وقتی میگوییم “آیفون” یا “اپل” سیب گاز زده این برند در ذهنش نقش نبندد.

لوگو تصویریِ بدون لوگونوشتاری، ممکن است در اوایل کار مخاطب را به خود جدب نکند و نتواند برند شما را شناخته و به خاطر بسپارد. پس دقت کنید حتما از نوشته اسم برند خود در کنار لوگو اصلی استفاده کنید.

لوگوتایپ یا لوگوی تصویری؟

به طور کلی در بجث انتخاب لوگو، علاقه خیلی مطرح نیست. نمیتوان گفت چون من لوگو تصویری دوست دارم میتوانم برای برندم از آن استفاده کنم. یا چون توان پرداخت هزینه لوگو تصویری یا ترکیبی را ندارم، یک لوگو مونوگرام سفارش میدهم. آنچه که مهم است این است که کدام سبک برای برند شما مناسب است و در بازاریابی به شما کمک میکند.

در مقاله چه لوگویی سفارش بدهم به طور مفصل به این مسئله پرداخته ایم.

دقت کنید که انتخاب سبک لوگو قدم اول است. قدم های بعدی و مکمل طراحی لوگو انتخاب رنگ لوگو و تایپوگرافی لوگو است . که به همان میزان در کارآمدی و تاثیرگذاری لوگو شما نقش دارد.

به این مقاله امتیاز دهید!
نظر شما

اشتراک در شبکه های اجتماعی
آخرین مقالات و ویدئو ها
چرا لوگو شیائومی تغییر کرد؟ | حقایق لوگو 300 هزار دلاری شیائومی

شرکتها و برندها بر اساس ایده های بازاریابیِ تیم مارکتینگ خود تصمیم به ریدیزاین لوگو میگیرند. این تغییر یا تغییرات ممکن گاهی چشمگیر و اساسی باشد، گاهی هم ریز و به دور از چشم. در هر صورت هدف و انگیزه ای در پس آن نهفته است و هیچ برندی از سر بیکاری دست به این حرکت کمابیش ریسکی نمیزند. در سال 2021 خبری جنجالی از تغییر لوگو شیائومی منتشر شد. همه به سراغ موتورهای جستجو رفتند تا ببینند این تغییری که حرفش را میزنند چگونه و به چه دلیل بوده است! این همان چیزی است که ما در این مقاله به آن میپردازیم. برند شیائومی شیائومی در آوریل 2010 به عنوان یک شرکت سفت‌افزار سفارشی برای دستگاه‌های اندرویدی توسط لی […]

نگهداری وب سایت چیست و چه هزینه هایی دارد؟

ایجاد وب سایتی که ظاهری عالی داشته باشد و عملکرد خوبی داشته باشد برای هر صنعتی مهم است، اما این تنها نیمی از نبرد است – نگهداری به همان اندازه حیاتی است. نگهداری وب سایت شما تضمین می کند که کسب و کار، وبلاگ یا حضور آنلاین شما در طول زمان به تکامل و موفقیت ادامه می دهد. این همچنین نشان می دهد که هر کسی که با سایت شما تعامل داشته باشد همیشه بهترین تجربه کاربری را خواهد داشت. در حالی که چندین کار وجود دارد که باید در هنگام نگهداری وب سایت خود در نظر بگیرید، سازماندهی هر کدام بر اساس هفته، ماه، سه ماهه و سال می تواند به شما در ایجاد یک برنامه اشتباه کمک کند […]

یک وبسایت خوب چگونه است وساختار آن چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ظاهر آنلاین برند یا کسب و کار شما مهمتر از همیشه است. و در حالی که وب سایت شما باید ظاهر خود را با محتوای بصری با کیفیت حفظ کند، 31 درصد از مصرف کنندگان نیز معتقدند که یک تجربه کاربری جذاب باید در اولویت باشد. هنگامی که به تنهایی یک وب سایت ایجاد می کنید، ایجاد یک تجربه کاربری تأثیرگذار اغلب به توجه به جزئیات ناشناخته مانند ساختار وب سایت شما بستگی دارد. در این مقاله، ساختار وب‌سایت را تعریف می‌کنیم، نحوه ساخت آن را از طریق دید UX یا تجربه کاربری توضیح می‌دهیم و در مورد محبوب‌ترین مدل‌هایی که امروزه در طراحی وب‌سایت و قالب‌های وب‌سایت استفاده می‌شوند، صحبت می‌کنیم. ساختار وب سایت چیست؟ ساختار وب سایت […]

لوگو اچ پی | آیا لوگو hp خلاقانه است؟

HP نام جدید هیولت پاکارد (Hewlett-Packard)، شرکت فناوری اطلاعات آمریکا است که در سال 1939 تأسیس شد. این شرکت بیشتر به دلیل تولید رایانه و لوازم جانبی شناخته شده است، اما در همان ابتدای تاریخ خود، روی نرم افزار و خدمات محاسباتی برای تجارت و خدمات متمرکز بود. شما حتما یا لپتاپ اچ پی را داشته اید یا پرینتر این برند را در خانه یا محل کارتان! داستان لوگو این برند و تغییراتش را در این مقاله بخوانید. تاریخچه لوگو hp مونوگرام نمادین “HP” روی یک دایره، از زمان معرفی اولین لوگو در سال 1939، همیشه بخشی از هویت بصری شرکت بوده است. اگرچه در طول سال ها رنگ، خطوط و همه چیز این نماد کمال یافت. اولین نماد شرکت […]

نرخ پرش چیست (Bounce Rate) و چرا اهمیت دارد؟

نرخ پرش یکی از مهم ترین معیارها در طراحی وب است – بنابراین مطمئن شوید که می دانید چگونه آن را اندازه گیری کرده و بر آن تأثیر بگذارید. هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید یا در یک تیم بازاریابی حضور دارید، جذب بازدیدکننده به سایت شما اغلب اولین قدم است. مدت زمانی که یک بازدیدکننده به آن نزدیک می شود می تواند به شما بگوید که محتوای شما چقدر جذاب است – یا نیست. نرخ پرش معیاری است که این مورد را مشخص می کند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تاثیر گذار بر روی نرخ پرش خواهیم پرداخت. معنی نرخ پرش یا بونس ریت چیست؟ نرخ پرش یا […]

با ما تماس بگیرید!
021-91018852
آدرس
تهران- بلوار ایت الله کاشانی - خیابان کیهان - کیهان دوم - پلاک 23 - واحد 4