راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل سئو

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

یکی از موثرترین روشهای تبلیغ دیجیتال، گوگل ادز است. تبلیغات کلیکی گوگل که به پرداخت به ازای کلیک (PPC) شناخته میشود. این نوع تبلیغ با تحقیقات کلیدواژه با کیفیت همراه است. هدف اصلی انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیشنهاد هزینه پایینتر هر کلیک و نرخ تبدیل بالاتر است. دست یافتن به این امر زمان، تمرین و تخصص کافی نیاز دارد زیرا باید مشتریان خود را درک کنید و عبارات جستجویی را که برای یافتن محصولات یا خدماتی مانند شما استفاده می‌کنند، کشف کنید. این مقاله راهنمای کاملی برای پیدا کردن کلمات کلیدی در تبلیغ گوگل PPC شما است. به کمک این راهنما میتوانید کلمات کلیدی PPC خود را به دست آورید، اصلاح کنید و سازماندهی کنید.

انتخاب درست کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

برای دست یابی به نتایج بالای گوگل قطعا به سئو نیاز دارید. اما همزمان میتوانید از تبلیغات گوگل برای افزایش ترافیک سایت خود استفاده کنید. اما همین تبلیغات کار ساده ای نیست و باید با دقت انجام گیرد وگرنه ضرر مالی زیادی به دنبال خواهد داشت. انتخاب کلمات کلیدی در تبلیغات PPC یکی از مهمترین بخش های این کمپین است. برای انتخاب درست واژگان کلیدی در google ad words لازم است:

کلمه کلیدی فعلی خود را مرور کنید

وقتی تبلیغی را در پلتفرمی مانند Google Ads یا Microsoft Advertising ایجاد می‌کنید، باید عبارات مربوط به برند/محصول یا خدمات خود را انتخاب کنید. اینها به عنوان کلمات کلیدی شناخته می شوند.

تحقیقات کلمه کلیدی PPC شما باید با کنسول جستجوی گوگل شروع شود تا مشخص شود کدام کلمات کلیدی بیشترین کلیک را در حال حاضر روی وب سایت شما ایجاد می کنند، همراه با برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل برای تعیین حجم جستجوی هر کلمه کلیدی.

مطمئن شوید که کلمات کلیدی کمپین PPC خود را با کلمات کلیدی که برایشان لندینگ پیج ایجاد کرده اید همسو باشد. زیرا کاربران با کلیک روی تبلیغ شما انتظار دارند مرتبط ترین صفحه را ببینند.

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

نکته

اگر sessionهای شما در گوگل آنالیتیکس زیاد است اما زمان شما در صفحه کم است، یا اگر نرخ کلیک شما بالا است اما نرخ تبدیل شما پایین است، توصیه می شود آن صفحات را بهینه سازی کنید تا بهتر با کلمات کلیدی هدف خود هماهنگ شوند. سپس تبلیغات و صفحات لندینگ شما برای بازدیدکنندگانی که کلمات کلیدی شما را جستجو می کنند معنا پیدا می کند.

پس از بررسی صفحات فرود(Landing Page) خود، باید آنها را برای کلمات کلیدی اولیه، ثانویه و سوم جمع آوری کنید. شما باید مطالب کافی برای جمع آوری یک لیست جامع از کلمات کلیدی که مستقیماً به محصولات و/یا خدمات شما مربوط می شود داشته باشید. فراموش نکنید که هدف جستجوی تبلیغات خود را هنگام ایجاد این لیست کلمات کلیدی تعریف کنید. این به این معنی است که از خود بپرسید مشتریان از چه اصطلاحاتی برای یافتن کسب و کار/محصول شما به صورت آنلاین استفاده می کنند.

اهداف کمپین PPC خود را انتخاب کنید

زمان آن فرا رسیده است که مشخص کنید می‌خواهید مخاطبانتان چه اقداماتی را انجام دهند تا در قیف تبدیل به پایین حرکت کنند. همچنین باید تعداد کلیک‌ها یا تبدیل‌هایی که می‌خواهید در یک زمان مشخص به دست بیاورید را مشخص کنید.

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

کلمات کلیدی خود را تجزیه و تحلیل و مرتب کنید

سؤال: چگونه مطمئن شویم که هیچ کلمه کلیدی ارزشمندی را از دست نداده ایم؟

جواب: کلمات کلیدی خود را به بخش های مختلف تقسیم کنید و لیست های خود را گسترش دهید، به عنوان مثال:

  • کلمات کلیدی مرتبط با برند: V-scooter، V-scooter.com، V-scooter shop و غیره.
  • کلمات کلیدی دم کوتاه(Short tail keywords): روروک مخصوص بچه ها، روروک مخصوص بچه ها، اسکوتر و غیره.
  • کلمات کلیدی دم بلند(Long-tail keywords) : اسکوتر برقی، اسکوتر یکپارچهسازی با سیستمعامل، اسکوتر دست دوم و غیره.
  • اصطلاحات مرتبط: تخته شناور، اسکیت و غیره.

اندازه لیست بسته به بودجه، صنعت و نوع شرکت شما متفاوت خواهد بود.

نکته

مناقصه(bidding) بر روی کلمات کلیدی رقیب به راحتی می تواند بخش بزرگی از بودجه شما را به خود اختصاص دهد، بنابراین تنها در صورتی آن را در نظر بگیرید که مبلغ قابل توجهی برای صرف تبلیغات دارید و معتقدید ارزش سرمایه گذاری را دارد.

کدام کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

هنگام در نظر گرفتن اینکه کدام کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل انتخاب کنید، مهم است که به موارد زیر فکر کنید:

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل
  • قصد (Intent): آنچه کاربر هنگام تایپ عبارات جستجوی خود قصد دارد یا می خواهد پیدا کند.
  • حجم (Volume): تعداد جستجوها برای یک کلمه کلیدی خاص در یک بازه زمانی معین.
  • بودجه (Budget): مقدار پولی که برای فعالیتهای کسب ترافیک آنلاین کنار گذاشته شده است.

گاهی اوقات ممکن است پیشنهاد برای کلمات کلیدی ریشه_root keywords (اصطلاحات گسترده ای که موضوع یا موضوعی را که می خواهید در کمپین PPC خود تبلیغ کنید) که حجم جستجوی بالاتری در مقایسه با کلمات کلیدی بسیار خاص دارند، مفید به نظر برسد. با این حال، این شرایط می‌تواند شامل محصولات یا خدماتی باشد که پیشنهاد شما را به خوبی توصیف نمی‌کنند و در نتیجه کاربرانی را به وب‌سایت شما می‌آورند که تبدیل نمی‌شوند.

به عنوان مثال، اگر از عبارات جستجوی گسترده ای مانند «کفش» استفاده می کنید، کاربرانی که به دنبال انواع کفش (پاشنه بلند، چکمه، دمپایی) هستند، با هزینه شما روی تبلیغ شما کلیک می کنند، اما اگر فقط کفش های پیاده روی می فروشید، محصول به آنها مربوط نخواهد شد.

استفاده از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی در تبلیغ PPC

نرم افزارهای زیادی وجود دارد که می تواند به شما در انتخاب کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل کمک کند. Google Keyword Planner یکی از محبوب ترین ها است زیرا بخشی از Google Ads است و استفاده از آن رایگان است. این به شما عباراتی را که مردم واقعاً در موتورهای جستجو تایپ می کنند نشان می دهد. این ابزار کامل قابل اعتماد است.

برنامه ریز کلمات کلیدی همچنین رتبه “رقابت” را در بالا، متوسط یا پایین نشان می دهد. اگر امتیاز بالا باشد به این معنی است که تبلیغ‌کنندگان بیشتری با این شرایط پیشنهاد می‌دهند و در نتیجه مجبور می‌شوند برای رساندن آگهی شما به جایگاه‌های برتر، هزینه بیشتری بپردازند.

نکته

نکته جالب یافتن کلمات کلیدی با حجم زیاد، اما در رقابت کم است.

استفاده از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی جدیدی را به لیست خود اضافه کنید. همچنین هشدار میدهند که عباراتی را که در رقابت بسیار زیاد یا حجم بسیار پایین هستند را حذف کنید.

بازنگری و بررسی

استراتژی کلمات کلیدی شما مستلزم بازنگری و بررسی مداوم است. این جا به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای نیاز پیدا میکنید. زیرا می تواند آخرین روندهای جستجو در صنعت شما را بررسی کند و کمپین را بر اساس آن تنظیم کند. لازمه ی این کار تخصص، مهارت و البته صرف زمان است.

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

قبل از شروع کمپین PPC با دقت برنامه ریزی کنید

تحقیقات کلمات کلیدی تاثیر زیادی بر عملکرد کمپین PPC دارد. صرف زمان قابل توجهی برای تنظیم یک استراتژی کلیدواژه قوی، ارزیابی و تغییر مداوم عبارات جستجویی که برای آنها پیشنهاد می کنید بسیار سودمند است. به این ترتیب بهترین نتایج را به دست خواهید آورد. با این حال، این تنها عامل تعیین کننده نیست!

اندازه بودجه را با دقت در نظر بگیرید، درباره کیفیت تبلیغات و انواع تبلیغاتی که باید به مخاطبان خود ارائه دهید، تحقیق کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از اینکه پولی برای PPC خرج کنید، لندینگ پیج با تمام اطلاعات مربوطه، کلمات کلیدی و CTA واضح بهینه شده باشد.

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل

توصیه هایِی که در بالا در مورد کلمات کلیدی برای تبلیغ PPC گوگل ارائه شده است، مکانی عالی برای شروع سفر PPC شما است. با این حال، اگر می خواهید نتایج بلندمدت داشته باشید میتوانید این کار را به یک تیم دیجیتال مارکتینگ بسپارید و یا از دوره

نویسنده مهسا سلیمیان

دیدگاه ها

توجه : ادرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.